Ana Menü

neden biz?

Başlatan onur_28, Nisan 10, 2007, 10:26:10

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

onur_28

fenerbahce puan kaybetti ama birtane spor yorumcusu(mehmet demirkol haric) cıkıpta fenerbahcenin kayseri karsısında ezildigini ve bir puanı bile zorla aldıgını yazmadı sadece şike şaibe vb. seyler yazıldı sürekli...bence biz artık basına tepkimizi gostermeliyiz cünkü butun gazteler agız birligi etmişcesine aynı yazıları yazıyor...bukadar benzerlik olmaz sizce buyuk bi kulubun baskanı sike yapsa gidipte güpe gündüz herkesin gözü onunde papermoondamı yapar şikeyi kimsenin elinde kanıt yok bi belge yok cekilmiş resim bile yok...ama herkez konusuyor ve bizim durdurulmaz cıkısımızı karalamaya calısıyor asagıda buna bir ornek yazı gostericem eger biz BÜYÜK BEŞİKTAŞ TARAFTAIysak gene gerekeni yapalım ve gene gazete sokmayalım evimize iş yerimize...

Papermoon iddiası

Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören ile yönetici arkadaşlarının önceki hafta Papermoon isimli restorantta, Kayseri - Fenerbahçe maçına yönelik konuşmalar yaptığı ve bu toplantının Fenerbahçe Yönetimi'ne kadar ulaştığı ileri sürüldü.
Sarı-lacivertli yöneticileri arayan bir kişinin, "Maçınızı Vedat Yüksel yönetecek. Bir oyuncunuz da kırmızı kart görecek. Böylece Beşiktaş maçında oynamayacak. Bu konuşmalara şahit oldum" dediği iddia edildi.
Bunun üzerine Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu'nun hemen MHK Başkanı Mustafa Çulcu'yu aradığı bildirildi. Mosturoğlu'nun, Vedat Yüksel atamasına itiraz ettiği, aldıkları duyumları aktardığı ve hakemin değişmesini istediği öğrenildi. Çulcu'nun ise Mosturoğlu'na garanti verip, "Endişelenmeyin" dediği ifade edildi.
Kayserispor maçında Edu'nun kırmızı kart görmesi ve Vedat Yüksel'in, Tümer'in düşürülmesine penaltı vermemesi nedeniyle öfkeye kapılan Fenerbahçe yönetimi ise adeta ayaklandı. Asbaşkan Mahmut Uslu, maçtan sonra Papermoon duyumlarını üstü kapalı televizyonlarda duyurdu.

Bu, Vatan Gazetesi Spor müdürü İbrahim Seten'in haberi:

Papermoon'da neler oldu?

Cumartesi akşamki maçları izlediğimde, 6 Mart 2007'de, bu sayfada kaleme aldığım "F.Bahçe için kim düğmeye bastı" başlıklı yazım aklıma geldi.

Ne demiştim o gün? 2-2 biten F.Bahçe-Sivas maçı öncesi futbolun derin dünyasına ve federasyona yakın bir arkadaşım F.Bahçe'nin kesin puan kaybedeceğini öne sürmüştü. Maç onun dediği gibi bittikten sonra ise bana bir SMS atmıştı: BU DAHA BAŞLANGIÇ.

Yani futbolun görünmeyen elleri bu sezonki takdir haklarını F.Bahçe'den değil, Beşiktaş'tan yana kullanacaktı.

Bu kısa hatırlatmadan sonra geçen haftanın başına dönelim.

Yer: İstanbul'un gözde İtalyan restoranı Papermoon. Tarih: 4 Nisan 2007. Ne hikmetse, oraya her gittiğimde bu tip bir olaya şahit oluyorum. Garsonundan yöneticisine kiminle konuşsam, herkes Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'den söz ediyor. 13.00'ten 20.30'a kadar tüm gününü orada geçirmiş arkadaşlarıyla.

Ve onlardan Beşiktaş'ın pazar günü oynaması gereken Ç.Rize maçını cumartesi 21.15'e aldırdığını öğreniyorum.

"Allah Allah bizim niye haberimiz yok?" diye Futbol Federasyonu'nda en güvendiğim birkaç isimden biri olan o günkü başkan vekili Kemal Kapulloğlu'nu arıyorum. Onun da bu değişiklikten haberi yok.

"Böyle bir değişikliği bana bildirmeden yapamazlar. Bana izin ver, öğreneyim" deyip bilgiyi kontrol ediyor. 5 dakika sonra bozuk bir sesle geri dönüyor: "Doğruymuş". Bu olayla ilgisi yok ama ertesi gün istifa edeceğini söylüyor. Nitekim ediyor, çünkü o da işlerin çirkinleştiğinin farkında!

Kişisel yorumum, Beşiktaş maçının cumartesi günü oynanması gerektiği yönünde... Ama 10 gün önce açıkladığı programı maça 72 saat kala değiştiren zihniyeti sabaha kadar eleştirme hakkımız var. Üstelik Lig TV bile "Aynı gün 3 naklen yayın olur mu? Bizi mahvettiniz" diye bas bas bağırırken...

Demek ki 2003-2004 sezonunda F.Bahçe lehine işleyen sistem şimdi Beşiktaş için çalışıyor; Yıldırım Demirören isterse, bu federasyon onun için suları ters akıtabiliyor!

Çarşamba gecesi sadece bu kadarla da kalmadı. Demirören'in bazı arkadaşları Kayseri-F.Bahçe maçının hakeminin Vedat Yüksel olacağını da kulağıma fısıldadı. Ben de bunu servisimle ve başkalarıyla paylaştım.

Nitekim ertesi gün 'toplanan' MHK hakemi açıkladı; Vedat Yüksel.

Yüksel'in Ulusoy'un prenslerinden olduğunu biliyorum. Önceki hafta Beşiktaş'ın deplasmanda 2-0 kazandığı G.Birliği maçını, 2-0'a gelene kadar kötü bir hakem, 2-0'dan sonra ise İtalyan bir hakem gibi yönetmişti. Bu görüşümü birçok eski hakem de teyit ediyor.

MHK genelde büyüklerin maçını yöneten bir hakemi ertesi hafta başka bir büyüğün maçına atamıyordu.

Vedat Yüksel bu kuralı bozduracak kadar iyi bir yönetim göstermiş olmalı ki, Kayseri'ye gönderildi.

Peki Kayseri'de ne yaptı Vedat Yüksel? Tümer'e yapılan yüzde 100 penaltıyı vermedi, maçın sonlarında ceza yayı üstünde Alex'e yapılan faulü pas geçti, Kayserili Tayfun'a ilk yarıda göstermesi gereken sarı kartı göstermedi. Tayfun 2. yarıda 2. sarı kartı gördüğünde atılacaktı belki de...

Peki Beşiktaş-Rize maçının hakemi Aytekin Durmaz ne yaptı? Nobre'ye yapılan faüle penaltı çaldı. Erman Toroğlu 'Fiyasko bir penaltı' dedi Maraton'da... Ahmet Çakar'ı aradım, o da 'Ben olsam penaltı vermezdim' dedi. Yani 2 kere 2'nin 4 olduğu konusunda bile anlaşamayan 2 eski hakem 6. dakikadaki penaltının haksızlığında uzlaşıyordu.

Ama en acaibi 62. dakikada Baki'nin 2. sarı kartı görüp atılmamasıydı. Durmaz'ın o kartı pas geçmesi için Erman Hoca'nın deyimiyle yukardan talimat alması gerekirdi belki de...

Futbol hata oyunu deyip geçmeyin... Tabii ki hata oyunu! Ama aynı ölçüde yürek oyunu... 2 hakem 2 ayrı maçta böyle acaiplikler yapınca insanın aklı başka yerlere gidiyor...

Bu federasyonun en büyük düşmanı F.Bahçe değil mi? Evet. Bu federasyon Beşiktaş arkasında dimdik durmasa şu anda yerinde kalabilir miydi? Hayır.

Futbol sahada oynanır, kabul ediyorum. Zico F.Bahçe'nin hocası değil; Kayseri 1, belki 3 puanı haketti biliyorum. Ama bir hakemin bir maçta %20'lik takdir hakkı varsa bu hak artık F.Bahçe aleyhine, Beşiktaş lehine kullanılıyor. Bugün için ondan da eminim.

Benim Derin Gırtlak, 6 Mart'ta 'BU DAHA BAŞLANGIÇ' demişti... Şimdi son 7 haftaya kadar geldik...

Maçların günleri ve saatleri Papermoon'da belirleniyor artık. Maalesef hakemleri de! Önceki haftaki hakemler de MHK kendi arasındaki seçme toplantısını yapmadan, Almanya'da tayin edilmişti. Vedat Yüksel, Beşiktaş-G.Birliği maçına Frankfurt'tan atanmıştı.

Ama merak etmeyin. Bu derin ekip o kadar uyanıktır ki, çarşamba günkü Beşiktaş-F.Bahçe kupa maçına Selçuk Dereli'yi atar ve kendini temize çıkaracağını sanır. Veya bu yazıdan sonra 2. bir isim bulur.

Şu demeçleri alt alta dizelim:
"Bugünü bir kenara yazın, buradan açıklıyorum, Beşiktaş kesin şampiyon olacak." (18 Mart 2007-Yıldırım Demirören, F.Bahçe'den 6 puan gerideyken açıkladı.)

"Son 4 haftaya 9 puan önde girmezsek bizi şampiyon yapmazlar."
(18 Mart 2007-Ali Koç, F.Bahçe 6 puan öndeyken söyledi.)

"Artık adam vuracak konuma geldim. Önümüzde 7 maç var. Fazla konuşursam o maçları da aleyhimize çevirebilirler."
(7 Nisan 2007-Rize Başkanı Ekrem Cengiz, Beşiktaş maçını kaybettikten sonra söyledi.)

"Vedat Yüksel uçmuş. Şu kartı gösterip öncekini göstermeyince kafa karışıyor. Benim kafam karışır abi. Senin başkanın 'Biz şampiyon olacağız' diyorsa ve bunlar üst üste öpüşüyorsa adama 'hop' derler abi. Yani bugünkü maçta Beşiktaş hakem kararıyla galip gelmiştir."
(7 Nisan 2007-Erman Toroğlu.)

Galiba herkes her şeyin farkında beyler.

Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'e iki sorum olacak buradan...

Papermoon'dan çıktıktan sonra çarşamba gecesini nerede ve hangi Futbol Federasyonu yönetim kurulu üyesiyle birlikte geçirdi?

Her biten maçtan sonra kimi arayıp 'Size verdiğim emeklere yazıklar olsun?' diyor.

Sevgili arkadaşım Kanat Atkaya'nın deyimiyle 'İşler çirkinleşiyor eleman...'

Herkes kendine dikkat etsin!

Bu da Akşam Gazetesi'nin haberi:

Nedir bu Papermoon yemeği!..

1- Uslu'dan gündem yaratan açıklama

Kayserispor-Fenerbahçe maçından sonra Asbaşkan Mahmut Uslu'nun hakem Vedat Yüksel konusunda, "Daha evvel uyardık. En üstüne söyledik. Bir gün evvel Papermoon'da söylendi bu. Bu atamayı yaptınız, en birinci adam dahil, 'Endişe etmeyin' dediler. Bizim endişemiz doğru çıkıyor, bakın Vedat Yüksel'in istatistiklerine, neler yaptığını görün" demesi ortalığı karıştırdı.

2-Maçın hakemi daha önceden biliniyormuş

İddialara göre, Papermoon'da geçtiğimiz çarşamba günü bir grup yemek yerken masadakilerden bir-iki kişinin "Beşiktaş-Çaykur Rizespor maçı cumartesi günü oynanacak. Kayseri-Fenerbahçe maçının hakemi de Vedat Yüksel olacak" diye konuştuğu iddiası kısa sürede etrafa yayıldı.

3-Fenerli yöneticiler Çulcu'yu aradı

Aynı gece bu söylentileri duyanların Fenerbahçeli yöneticileri telefonla aradığı ve bildirdiği ifade edildi. Sarı-Lacivertli yöneticilerin de bunun üzerine, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Mustafa Çulcu'yu aradıkları, durumu anlattıkları, ancak Çulcu'nun "Bilmiyorum yarın belli olacak. Boş yere endişe etmeyin" dediği ileri sürüldü.

4-İsim önceden belli olmaz

Kendisiyle konuştuğumuz MHK Başkanı Mustafa Çulcu, "Fenerbahçe maçını yöneten Vedat Yüksel'in isminin önceden duyulması olanaksız. Biz internetten bu durumu açıkladıktan sonra Fenerbahçe yönetimi beni değil, federasyonu aramış ve bu durumun kendilerine ters geldiğini söylemişler. Ben de beni federasyondan arayanlara, 'Bütün hakemler evlatlarımıdır. Hepsine güvenim sonsuzdur' dedim" şeklinde açıklama yaptı.
Yok Böyle Bir Aşk
En Büyük Aşk BeşiktAŞK...!!!

Dem@

kolpa basın kolpa yazarlar kısacası hepsi kolpalar çekemezlik işte maçın saati değişiyorsa bunu beşiktaşmı sağlıyo adamlar asıl burda öküz altında buzağı ağırıyo işte madem ööle idi gençler maçınıda mı biz aldırdık pazartesiye saat 8 e biz mi dedik hakem bu olayacak diye bide utanmadan yazmış ahmet çakarı aradım ç.rize maçında verilen penaltı için demiş ahmet çakar kim şikecinin allahı ya gayse için ölür ölür dilirilir demirörenin açıklamasıda batmış evet BEŞİKTAŞ ŞAMPİYON OLACAK bu ne kadar da geri milleti ya inanmıyorum hakemler bile germiş bunları kolpa kolpasın kolpalar kolpasınız kolpalar

keskinli

iste bizim "kaliteli"basinimiz!bizans oyunlarini baslatmistir
gecen hafta luganoya verilmeyen kirmizi karttan kimse bahsetmiyor.
aslinda ben bu olayi yillar öncede yasadim.amac bellidir,hakemleri ve federasyonu töhmet altinda birakip,kendi lehlerinde calistirmaktir.bu haftadan sonra hakemler bizim hakli penaltilarimizi vermeyecektir.
yillar önce besiktas gencler maci icin bütün hafta basinda besiktasin genclere para verdigi ve cok farkli yenecegi islenmisti sürekli.sonuc ne oldu hepiniz biliyorsunuz!
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

unicorn

Sadece penaltı konuşuldu bu hafta ama bunan önceki haftalarda fener lehine verilen yalış kararlar hiçbir zaman konuşulmadı neden acaba?
Ne Olmuş Yani Büyük Adam Olamadıysak,

Hayallerimizi Satmadık Ya !

onur_28

Alıntı yapılan: unicorn - Nisan 10, 2007, 18:03:45
Sadece penaltı konuşuldu bu hafta ama bunan önceki haftalarda fener lehine verilen yalış kararlar hiçbir zaman konuşulmadı neden acaba?

o birsey degil gecen sene anelka elle gol atti bir tane eziqbahceli yonetici cikipta demedi elle attik hepsi anelkanin eli carpti dedi simdi bi penalti yuzunden butun medya ustumuze geliyor...
Yok Böyle Bir Aşk
En Büyük Aşk BeşiktAŞK...!!!

MeLo

bJk'm hAyAt sEnsiN ! ...

emir_carsi

kolpa basın gazeteye hayır
Alıntı yapılan: unicorn - Nisan 10, 2007, 18:03:45

IL Capitano

neden mi biz??

cunku en buyuk BIZIZ!!!

adamlar bizdeki kenetlenmeyi gördukce cat-li-yor-lar
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

AsA

Eskilerin bi  Laf'i vardir..Meyve veren agac tasLanir diye..Bizi kirLi oyunLari iLe yikmaya caLsiyorLar ama BasariLi oLamayacakLar.. Yer siyah gok beyaz SAMPIYON BESIKTAS...