Ana Menü

SON DAKİKA ! E-Bilet Uygulamasının Yürütmesi Durduruldu

Başlatan El Maestro, Mayıs 08, 2014, 01:06:03

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

El Maestro

E-Bilet uygulamasına durdurma kararı

Ankara 16. Tüketici Mahkemesi kamuoyunda E-Bilet olarak bilinen "Passolig" uygulamasının yürütmesini durdurdu.

Kaynak:Cumhuriyet, Sporx .
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

ERHUN

Doğruyu bulacaklar ama bunun bağlar niteliği yok sanırım. Yani kart kalktı gibi bir durum söz konusu değil şuanlık. O da olacak inşallah, öyle keyfe keder rant sistemi getirdim yaptım olacak demekle olmuyor bu işler.

El Maestro

Umarız ilerleyen günlerdeki kesin kararda böyle olur .

Tarafder açmış davayı beraberindeki bir çok spor hukukçusu avukatla birlikte, ve daha bunun başlangıç olduğu yazılıyor bakalım neler olacak ilerleyen günlerde ..

NoPasaran

Bazı şeyleri buraya yazmam olmaz ama bilmenizi isterim uygulamayı iptal etmek Cok zor

Yine de verilen mücadele için tebrik etmek lazım.

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ERHUN

Alıntı yapılan: NoPasaran - Mayıs 08, 2014, 08:14:52
Bazı şeyleri buraya yazmam olmaz ama bilmenizi isterim uygulamayı iptal etmek Cok zor

Yine de verilen mücadele için tebrik etmek lazım.

Yazsanızda bilgilensek. Neden çok zor? Eğer sorun anlaşmaysa, sözleşmeyse o sorun değil. Hukuka aykırı sözleşmeler yok hükmündedir, sözleşmede taraflar istediğini yazsın.

NoPasaran

Tüketici mahkemesi 10.senedir kart ücretlerini iadesine karar veremeyen bir mahkeme.. Bu karar çok yakın zamanda bozulur zaten erhun..

E bilet konusunda Devletin aldığı bir karar var. Kanun uygulamasında mahkemenin karar verme yetkisi olmadığını gorecegiz. Bu federasyonun kuralı. Yani maca giriş için şart diyor. Kuralların değişmesini mahkemeler karar veremez. Tüketicinin hakları giderse işler değişir ancak burada tüketicinin hakkına gasp yok. Mesela kombinecilere su an zorunlu yapsan mahkeme buna karışabilir. Dediğim gibi şahsi görüşüm üst mahkeme kararı bozacaktir

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

IL Capitano

Yalniz bu e bilet olayi kaldirilirsa, fener ve kasimpasa maclarinda elde edemedigimiz hasilat cok buyuk sorunlar acar yönetimin basina.
Birileri bu kaybi karsilamak zorunda.
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

ERHUN

Bu kararın bağlayıcı olmadığının farkındayım üstte belirtmiştim. Geri kalan kısım için yazacak bir şeyim yok (pek bilgim yok, sağda solda gördüklerimi de doğrulatmadan yazmak istemiyorum), bekleyip görelim ileride neler olacak. Böyle karar çıkmasa bile devam ettirilebilir bir uygulama olmadığını görecek herkes diyordum, görüşümün arkasındayım. Endüstriyel futbol parayla beslenir, İstanbul dışında o bekledikleri akış olmayınca aç kalacaklar.

NoPasaran

Ben kartların bedava dağılacağını ama maç ücreti öderken ücret kesileceğini düşünüyorum..

Doğruda bu olur..

Mevcut para verenlerde kartlarına bakiyeleri yüklenir..

Duyuru gelirse haber veriirm
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ERHUN

Önceki mesajımda yazmayı unutmuşum. İşim içinde bir işletme olduğu için durmadan kurcalanacak bu uygulama. Eğer bu kartları devlet çıkarsaydı, ehliyet alır gibi pasaport alır gibi gidip emniyetten alınsaydı veya kart için açılacak "devletin" özel bir biriminden alınsaydı bir kaç dava, gerekirse Avrupa'da bir kaç dava açılır sonuca göre hareket edilirdi ki oralardan olumlu sonuç çıkmazsa gidecek yer kalmıyor. İşletmenin olaya girmesi işin rengini değiştiriyor, rahatsız olan çevreler var. Olası bir Avrupa'da dava açılması durumunda dayatma olduğu için (tek bir işletmeden kartı alma durumu) kazanılacağını düşünüyorum.

Gerçi istediğin kadar devletten al kartı, gişeden bilet alıp girme işinin kalkması saçmalıktır. Yeri geliyor işin iptal oluyor maça gideyim diyorsun geçiyorsun Beşiktaş'a biletini alıp giriyorsun, kim o kartı alacak, öyle gelişen bir olayda internet bulacak, bileti alıp karta tanımlayacakta maça girecek. Bu yazdığımın konuyla alakası yok gerçi, karta karşı tutumum bu.

NoPasaran

Alıntı yapılan: ERHUN - Mayıs 08, 2014, 11:22:18
Gerçi istediğin kadar devletten al kartı, gişeden bilet alıp girme işinin kalkması saçmalıktır. Yeri geliyor işin iptal oluyor maça gideyim diyorsun geçiyorsun Beşiktaş'a biletini alıp giriyorsun, kim o kartı alacak, öyle gelişen bir olayda internet bulacak, bileti alıp karta tanımlayacakta maça girecek. Bu yazdığımın konuyla alakası yok gerçi, karta karşı tutumum bu.

Erhun işte anlaşamadığımız noktada bence burası..

Bu konuda ben seninle farklı düşünüyorum..

Bence bu çok daha rahat maç alma olayını getiriyor.

Cafede sevgilinle oturuyorsun, aşkım maça gidelimmi dedi. Bakıyorsun saat 18.45.. Bekle canım varmı yokmu sorayım..

Arıyorsun passo kart müşteri hizmetlerini hemen biletini alıyorsun oluyor bitiyor. Sonra çık maçına git...

Ha şu var bu e bilet ile beraber kimliklede girim olması lazım. Yeni nesil kimliklerle maça giriş izni verilebilir bunlar zaten ilerde düşünülecek şeyler.

Tek sorun var ilk alınan ücret olarak görüyorum ancak talepler hiçte az değil ben işyerimden biliyorum. Günde 3 4 tane e bilet ve passo kart için halen başvuru geliyor..

Statların açılması ve yeni transfer dönemi ile beraber bu sayının katlanarak artacağını düşünüyorum..

Kulüplerede iş düşüyor. Passo kart alana bilet 20 tl indirimle de ilk maçta olsun bitsn
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

El Maestro

Hukuk iktidarların fahişesidir diye boşuna dememişler, o yüzden çok sevinmiyorum aslında bozdururlar bu kararı ..

Ancak devlet el atmazsa o zaman bu haklı davada mücadele edenlerin yüzleri gülebilir .

NoPasaran

Bugün yasak geldi ama bize sistem kuruldu su an :-/

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ERHUN

Klasik Türkiye. Yine hukuk bilmezlik, tanımamazlık. Tedbirli durdurma kararı var şuan, hâlâ (nasıl olduysa, ben yarım saatte bozulacağını düşünüyordum) nasıl bilet satmaya kalkıyorlar. Muz cumhuriyeti deyip duruyorduk, o seviyedeyiz son yıllarda.

NoPasaran

Bu konuda katılıyorum

Mahkeme dur dediyse duracaksin

Aşk bu Aşk !

volkanca.net