Ana Menü

Ilk Kazayı Yaptık

Başlatan Batuhan, Şubat 24, 2014, 01:39:44

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Batuhan

Selam arkadaslar,

Bügüm aracimla ilk kazamı yaptım.Buyuk bir sanssizlikti.

Sag seritte ilerliyordum.Sagdaki otoparka giriş yapacaktim,hızım sinyalim herseyim uygundu.

Aynalarimi kontrol ederek yavaşladım,direksiyonu saga kırdığım anda daha once orta aynada arkamda oldugunu kontrol ettigim eve servis motorsikletinin korna sesini duydugum an arkadas beni "sağlamaya" calisirken on kapıma vurdu.

Kapıma vurduktan sonra motor sekip yol kenarindaki yagmur olugundan da ziplayarak kaldırıma uctu,üstündeki arkadas da oldukça sert bicimde kaldirima uçtu.Dustu diyemiyorum.Cunku motor ve vuran arkadas resmen uctu.Ambulansi aradık,sagolsun yoldan gecen bir vatandas baya bir yardımcı oldu.

Tutanak tutuldu,bana çarpan elemanın ehliyeti bile yokmuş.Sigorta vs. de yok tabiki.

Kendisi rahat 25 yasında olmasına ragmen kimlikte 17 yazılmış.

Ifadesinde resmi tutanakta motorsiklet olduğu yazıldığı halde elektrikli bisiklet kullandığını falan söylemiş.

Kendisi kaskini takmamış olsa belki su an gozaltinda bile olabilirdim.İnanilmaz derecede sacma bu olay neticesinde karşı taraftan şikayetçi olmadik.

Aracımda maddi hasar mevcut.Sag aynam kırıldı,kapımda da göçükler,çizikler ve surtme izleri meydana geldi.

Siz siz olun,motorsikletli servis elemanlarina asla guvenmeyin.
Koca hestiy aya bedenem ?

carsi52

Geçmiş olsun Batuhan.

Umarım ilk ve son olur.
Bölünür senin için uykular!

beckyZWICKY

çok geçmiş olsun kardeş.. ben trafikte açıkcası motorlulardan nefret ediyorum.. bu söylemim için bana kızacak olanlar olabilir ama bu böyle benim için.. çok benciller %95'i

sürekli bir sollama ve aralara girme peşindeler.. en sol şeritteyim.. solumda sadece bariyerler var.. ama adam hala o bariyerle benim oldugum aradan sollamaya çalışıyor.. aklına gelmiyo yol üstü bir cukur olsa cukura teker girmesin diye bariyere yaklaşıp cukuru geçip şeritte devam edeceğim akla gelmez hiç birinin.. bu olası birşeydir.. yol üzeri çukur varsa arabalar 1 metre kenara direksiyonu kırıp yeniden normal hizasına girerler cukurlar yada yolda herhangi bir madde oldugunda.. öyle bi an oldugunda akıllarına gelmiyo bariyer ile araba arasıda sıkışıp can verecekleri yada uçacakları..

ve geçen haftada daracık bir sokakta gidiyorum kurye motorunun biri götüme yapışıp geliyo.. daracık yer ulan insan geçmez kaldırımla arabamın oldugu aradan.. o araya girmeye calısıyo yaklaşıyo giremiyo arkama geçiyo yine.. aramızda 1 metre ya var ya yok.. aynadan sürekli gözüme çarpıyodu ayar oldum.. akıllansın ve korksun diye; gaz verdim ve sonra ani fren yaptım oda hemen ani fren yaptı. o ani frenle yine uçacaktı.. hemen sonra sokak sonunda kenara yanaştım açtım camı.. tam kalayı basıcaktım ki hemen; abi neden ani fren yapiyosun yaaa diyip güldü masumca korkmuş bi halde.. onu görünce sinirim geçti, normal bi uslupla ulan deminden beri ne götüme yapışık geliyosun.. bişe olsa ani fren yapsam ve sen bana vursan uçacan gidicen.. bak kaskında yok allah korusun ufak bir kazada bile ölebilirsin yazık değil mi.. hadi sana bişe olmasa bile hiç bişe olmadan kurtulsan bile böyle yaptıgın için ve arabama vurdugun için, kaza bişe yapmamış olabilir ama ben sana yaparım.. akıllı ol oğlum kaskın bile yok efendi gibi git.. akıllanmak için sakat kalmanı bekleme falan dedim.. ufak sayılabilecek biriydi haklısın abi diyip gitti..

düz yolda giderken bi bakıyon yanında belirmişler birden önüne geçiyolar falan.. motorcu olan, ve motorcuları farkedin! kampanyalarını destekleyen arkadaşlar karşı cıkacaklardır bana ama yinede vazgeçmem bu görüşten.. korkuyorum birinin altıma girmesinden bişe olmasından.. sevmiyorum arkadaş ya sevmiyorum yollarda motorcuları.. keşke bu tür aksiyonlar yapmasada bende böyle düşünmesem.. ama ne yazıkki böyle %95'i...
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..

Batuhan

Ehliyeti aldığım günden beri korkardim motorsikletlerden,nihayetinde sıkıntı yine onlardan kaynaklandı.

Anlamadığım sey sinyali gore gore hala arabayla kaldırım arasından beni geçmeye çalışmasi,allah korusun refleksle frene basmasam biraz daha donmuş olsa araba kapıdan içeri girerdi o motor.

Bos yere de gerilim yasadık masraf cikti.Adama acımıyorum fazla,ehliyetsiz oldugu icin acikcasi.Kendi kendini yaktı ben de arada kaynadım.Baskasinin basına da gelebilirdi.

keskinli

gecmis olsun
benimde türkiyede yaptigim tek kaza motorlaydi
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

[KralKartal]

Gecmis olsun Batuhan, olan mala olsun cana olmasin, olur boyle seyler, sen ne kadar dikkat etsende karsindaki dikkat etmiyorsa kazadan kacinilmaz.

Maddi hasarin cok mu? Hasar tespit yaptirdin mi, ve neden motorcudan almiyorsun, sigortasi yok ehliyeti yok, bu adama ceza verilmiyor mu?
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

Batuhan

Karası tarafa öncelikle 3000 lira kadar bir ceza kesilecek.
1500 ehliyetsiz oldugu icin,1500 de ruhsat sahibinin aracını kullandirmasi sebebiyle

Şikayetçi olmadık cunku karşı taraf doğulu,ayrıca en buyuk ceza onun geceyi hastanede gecirmesi oldu.Biz de acikcasi maddi hasarı kovalamak istemedik neticede onemli olan araba degil karşı tarafın saglıgi.İyi niyeti boyle gosterdigimizi dusunuyorum.

[KralKartal]

Dogulu batili fark etmez, bazen oluyor kazalar... 3 bin lirada epey bir ceza cidden...

beckyZWICKY

Doğulu dediği; dikkatsidir diye degil.. Şikayetçi olursam bela olurlar diye dediğini düşünüyorum..
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..

Batuhan

Aynen o yuzden söylemiştim.

Kaza raporunu aldim,karşı taraf tam kusurlu gorunuyor.
Olay benim acimdan tamamen kapandı arkadaslar :)
Bir daha hic birimizin basına gelmemesi dileğiyle.

[KralKartal]

Anlamistim, bende o anlamda dedim, dogulu diye belali mi olacak? Batilida olabilirdi o anlamda dedim. Saglik olsun

El Maestro

Kaza görünce içim bi garip oluyor zaten kendiminde yaşadığı son olaylardan sonra ..

Geçmiş olsun önemli birşeyin olmaması sevindirici, cana geleceğine mala gelsin boşver sağlık olsun.
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

Simurg

geçmiş olsun Allah daha beterinden korusun

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..