Ana Menü

Biliç Basın Toplantısı / 5 Temmuz 2013

Başlatan NoPasaran, Temmuz 05, 2013, 23:59:57

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

''Kulübün ve hocanın devamlılığa ihtiyacı var''

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, yeni sezon hazırlıkları hakkında değerlendirmede bulunmak için Beşiktaş'ın kaldığı otelde basın toplantısı düzenledi.

ŞU ANA KADAR HER HANGİ BİR OLUMSUZLUĞUMUZ YOK-
''Belki uzun bir değerlendirme yapmak için erken bir dönemdeyiz. Büyük bir kulüp ve ülkeye geldim. Bundan da onur duyuyorum. Beşiktaş taraftarı ve bizden beklentileri olan insanlara çok vaadedeceğimiz şeyler var. Bu görevi almaktan gurur duyuyorum. Kamptaki otel ve sahalardan gayet memnunum. Bunun ötesinde oyuncularımın koyduğu emekten de mutluyum. Herkesin bizden beklentileri var. Bunun bilincindeyiz. İlk günden bu yana bu bilinçte devam ediyoruz. Şu ana kadar herhangi bir olumsuzluğumuz yok.''

-TAKIMIMIN YARATICI VE TOPA HAKİM OLMASINI İSTERİM-

''Oynayacağımız oyun sistemini oluştururken elinizdeki malzeme ve oyuncu profillerine göre hareket edersiniz. Oradan bir oyuncu konseptine varırsınız. Transfer dönemi kapanmış değil. Bir takım değişiklikler yapabilirsiniz. Elinizdeki oyuncu profilleri kafanızda uyuşmuyorsa yola çıktığınız yoldan başka bir yolda kendinizi bulursunuz. Sadece ve sadece çok büyük takımlar rakiplerin durumlarını göz önünde bulunmaksızsın oynayabilirler. Ben takımımın yaratıcı ve topa hakim olmasını isterim. Bütün bunları yaparken de tek taraflı olmadan savunma ve hucüm da takım olgusu üzerinde oynamak isterim. Akhisaspor'a karşı oynarken başka bir yol ortaya koyarsanız, Galatasaray'a karşı başka bir yol ortaya koyarsınız. Bende bu işe böyle bakıyorum''

''Türkiye'ye karşı deplasmanda oynarken başka türlü oynadık, İsrail'e karşı başka türlü oynadık. İşin ofansif yönünü bu şekilde yorumlayabiliriz.''

-TABİ Kİ 1-2 İSMİ BEN DE İSTEYEBİLİRİM-

''Bu tip spükalasyonlara sizin karşınızda cevap vermeyeceğim. Ben kapalı kapılar ardında yönetimdeki arkadaşlarımız ve Futbol Direktörümüz ile tartışmadan sizlere bunu açıklamam iş ahlakım açısından doğru olmaz. Bununla birlikte yeni bir takımımız var. Belirli bir düzeyi yakalamış bir takıma sahibiz. Bende çok fazlasını isteyip yönetim açısından sıkıntı yaratılmasını istemem. Tabii ki 1-2 ismi ben de isteyebilirim. Bunlarda bizi finansal açıdan sıkıntıya düşürmeyecek isimler olacak. İşler ciddi olduğunda bizlerde bunu sizlerle paylaşacağız. Benim ismini anmadığım ve buraya katılmayan oyuncular hakkında yorum yapmam doğru olmaz''

-TAKIM GEÇEN YIL LİGİ 3. BİTİRMİŞ, BU İYİ BİR DERECE-

''Genç oyuncuların bazıları gerçekten çok yetenekli oyuncular. Bir de o grubun içerisinde ikinci alt grup var. Onlarda yetenekleri ile beraber bu atmosferi yeni yaşıyorlar. Buradaki kamp dönemi genç oyuncular için belirleyeci olacak. Bu kamptan sonra Avusturya'ya getirmeyeceğimiz bazı genç oyuncular olacaktır. Oyuncuları gözlemlemek için bu kamp büyük bir imkan sundu. Aramıza katılmayı umut ettiğimiz isimleri gerçekleştirdiğimiz zaman Türkler ve yabancılar arasında bu dengeyi kurduğumuzda, bu takım yükselen bir performans göstermeye sahiptir. Takım zaten geçen sene 3. sırada ligi bitirmiş. Bu iyi bir derece.''

-ALMEİDA İLE İLGİLİ BÜYÜK BEKLENTİLERİM VAR-

''Hugo Almeida, Almeida'dır. Geçen sene uzun bir sakatlık sebebi ile forma şansı bulamamış. Onunla ilgili büyük beklentilerim var. Bunu da kendisine ilettim. Benim için oyuncuların hepsi birdir. Modunda konuşan bir hoca değilim. Herkesin uyması gereken kurallar vardır. Herkes belirli bir saatte antrenmanda olmalı ve dinlenmelidir. Bu genel kurallara uyarken her oyuncunun farklı bir ruh hali  vardır. Siz de hoca olarak bunu iyi gözlemlemelisiniz. Kimi oyuncular diğerlerinden daha fazla savaşırlar. Hugo'ya da bunları aynen söyleyebilirim. Bunun dışında oynadığı maç sayısını oyuncunun performansı belirler.''

-KULÜBÜN VE HOCANIN DEVAMLILIĞA İHTİYACI VARDIR-

''Türkiye'de değil dünyanın bir çok ülkesinde hocalar için durum bir anda değişiyor. Westham son 10 senelik periyotta çok hoca değişikliği yapmıştı. Avrupa'da bir çok yerde işler böyle yürüyor. Bazı ülkelerde hocalara daha fazla sabır gösteriliyor. Eğer hocaysanız, bilirsiniz ki bir çok yerde işinizi bıçak sırtında yaparsınız. Sizinle ilgili durum bir anda değişebilir. Kulübün ve hocanın devamlılığa ihtiyacı vardır. Zaten bu süreci yakaladığınızda başarılı olursunuz. Ben eğer bundan korkuyor olsaydım, Beşiktaş'a imza atmazdım. Eğer kafayı bunlara takarsam aptalca davranmış olurum. Ben devamlılığı oluşturmak için elimden gelenin en iyisini yapacağım.''

-FERNANDES'TEN BÜYÜK BEKLENTİLERİM VAR-

''Fernandes takımın en iyi oyuncusu. Onun gibi kaliteli bir oyuncunun takımımızda bulunması çok büyük şans. Ondan büyük beklentilerim var.''
Aşk bu Aşk !

volkanca.net