Ana Menü

Fikret Orman yeniden başkanımız oldu

Başlatan K.D, Mayıs 23, 2013, 22:07:05

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Aslında merak ettiğim bişey var..

Gs nin ve bizim kulübün bu seneki kar zara dengeleri açılansa..

yani reklamdı sponsordu giderlerdi..

kim önde kim geride..

Buna göre daha iyi yorumlarz.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

El Colgado

He biz parayı verince şl'yi mi kazancaz?
Arap şeyhi geliyor da bizim mi haberimiz yok?
Quaresma, siamo geldi şampiyon mu olduk?
Malaga ligde şampiyon mu oldu, man city hocasını kovmadı mı?
Psg bir zahmet fransada ipi göğüslesin. Ama geçen yıl montpeiller paralı psg'yi alt etmedi mi? Bvb çok mu zengin?
Fikret Orman'da listeyi bir açıklasın ayrıca.
Bunlar o kadar adamdı kötü zamanda bir kuruş bile yardım etmediler şimdi ben de istemiyorum kardeşim bu kadar net

eRe

fikret ormanın kalmasını istiyorum..quaresmasporlu gunlerı hıc ozlemıyorum.bu ınsanlar zor zamanda kacacak delık aradı.kımse aday bıle olmadı.hersey duzluge cıkılacagı zaman ortaya cıkan ınsanlar kım olursa olsun gercek besıktaslı kavramında degıllerdır...
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

NoPasaran

Serdal Adalı mücadele etti aslında

Ama Fikret Ormanın emekleri var ya kim ne derse desin..

iki ucu boklu değnek yemin edrim..

benim ilk mesjaımla son mesajlarım arasında kafa karşıklığı yaşadığımı görürsünüz.

Sıkıntılı bir seçim
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

CR7

Serdal Adalı'nın yaptığı şike bile değil aslında. o yüzden istemeyenler var daha çok.
adama oynama mı diyor?
mesela götze bayernle kaç hafta önce anlaştı?
şimdi şike mi bu? transfer şikesi?
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

CR7

Beşiktaş'ta 25 Mart'ta yapılacak olağanüstü seçimli kongrede başkan adayı olması beklenen Serdal Adalı, başkan adaylığından vazgeçtiğini açıkladı. Adalı bu sabah saatlerinde Türkiye'nin gündeminden uzaklaşmak ve bir anlamda yeni bir hayata başlamak için Amerika'ya gitti.

Adalı, yaptığı yazılı açıklamada, "Büyük Beşiktaş camiasının ve büyük Beşiktaştaraftarının benden ne beklediğini bekliyorum, ancak bu samimiyetsiz ve kaotik ortamda benim Beşiktaş'a hizmet etmem mümkün değildir" ifadesini kullandı.
Adalı, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
"Mensubu olmaktan büyük onur duyduğum Beşiktaş Jimnastik Kulübün' de As Başkan ve Futbol Komitesi Başkanı olarak 1,5 yıl görev yaptım. 'Beşiktaş' ın 1 kuruşunu boşa harcatmam' prensibi ile başladığım görevimi en iyi şekilde yerine getirmeye gayret ettim. Bu süreçte camiamızın teveccühü, taraftarımızın sevgisi en büyük mutluluğum oldu.Beşiktaş Başkan ve Yönetimi' nin istifa etmesi ve olağanüstü kongre sürecine girilmesi ile kendimi hiç hesabını yapmadığım başkan adaylığı sürecinde buldum. Camia ve taraftarlarımızdan gelen yoğun talep ve baskılar nedeniyle 'Kulübümüz için neler yapabiliriz?' , 'İçinde bulunduğumuz mali ve idari kriz ortamından nasıl çıkabiliriz?' sorularının cevabını aramaya başladık. Çalışma arkadaşlarımla Beşiktaş'ın kısa, orta ve 5 yıl gibi uzun vade de borçlarını ve ihtiyaçlarını tablo halinde çıkardık. Şunu açık ve net ifade etmeliyim ki Beşiktaş' ın mali ve idari sorunlarının bilinenden çok daha fazla ve ağır olduğudur.

Sorunların çözümlenmesinde doğru yöntem belirlenmesinin çözüm yönünde önemli bir mihenk taşı olacağı gerçeği ile yüzleştik. Beşiktaş' ın en büyük sıkıntısının camia da yönetime olan güven eksikliği ve çözüm odaklı fikir birliğine ihtiyaç olduğudur. 15 gün boyunca bununla ilgili sayısız görüşmeler yaptık. Beşiktaş' ın sorunlarını ve çözüm önerilerimizi paylaştık. Beşiktaş camiasında bu konuda bizimle görüşen ve destek veren herkese duydukları güvenden dolayı çok teşekkür ederim. Bu süreçte dikkat ettiğim hususlar; çalışmalarımız sırasında şeffaf olmak, açık ve net konuşmak oldu. Biz kulüp için çalışmalarımızı sürdürürken gördüm ki kişisel hesaplar dönmeye başlamış. Ben, "Beşiktaş' a maddi manevi katkı sağlayacak vizyon sahibi yöneticilere ihtiyaç var" derken karşıma "Benim şu kadar oyum var" diye çıkan karakterlerle karşılaştım. Beşiktaş'ın bu kadar çözüme kavuşması gereken meselesi varken son günlerde ki gelişmeler benim yabancısı olduğum ibretlik kareler olarak hafızama kazındı. Bugüne kadar hayatımda hiç kimsenin emanetçisi olmadım, kendi bildiğim doğrulardan da şaşmadım. Büyük Beşiktaş camiasının ve büyük taraftarının benden ne beklediğini biliyorum ancak bu samimiyetsiz ve kaotik ortamda benim Beşiktaş' a hizmet etmem ve faydalı olmam mümkün değildir. Mevcut adaylara ve bundan sonra aday olacak Beşiktaşlılara başarılar diliyorum. Beşiktaş camiası ve büyük taraftarı hakkını helal etsin, her zaman kalbimin onlarla olduğunun bilinmesini istiyorum."

El Colgado

Abd'ye kaç Serdal Adalı, sana bu yakışır.
"Bjk'nin 1 kuruşunu boşa harcatmam." :)
Valla Allah'tan bayan üyelerimiz var yoksa içinde argo barındıran çok güzel bir söz yazardım buraya.

NoPasaran

Alıntı yapılan: El Colgado - Mayıs 24, 2013, 07:17:09
Abd'ye kaç Serdal Adalı, sana bu yakışır.
"Bjk'nin 1 kuruşunu boşa harcatmam." :)
Valla Allah'tan bayan üyelerimiz var yoksa içinde argo barındıran çok güzel bir söz yazardım buraya.

Geçen seneki haber o faruk
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

IL Capitano

bence biraz sakin olmak lazim, Fikret ormanin baskan olmasinda Demirörenin parmaginin oldugunuda biliyoruz yani. Adali bi aciklasin, kimler var , fikret Orman bi aciklasin. Sakin olmak lazim. Bence önemli olan guclu bir yönetime sahip olmamiz. Kendine guvenen ciksin demedi mi Fikret Orman? Adalida cikti aday oldugunu acikladi. Rekabet kaliteyi artirir.
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

NoPasaran

Alıntı yapılan: IL Capitano - Mayıs 24, 2013, 09:58:32
bence biraz sakin olmak lazim, Fikret ormanin baskan olmasinda Demirörenin parmaginin oldugunuda biliyoruz yani. Adali bi aciklasin, kimler var , fikret Orman bi aciklasin. Sakin olmak lazim. Bence önemli olan guclu bir yönetime sahip olmamiz. Kendine guvenen ciksin demedi mi Fikret Orman? Adalida cikti aday oldugunu acikladi. Rekabet kaliteyi artirir.
Muhakkak..

Fikret Orman eğer Adalı'nın lisetesi güçlüye yönetimini güçlendirnmek zorunda..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ERHUN

Farklı adayların çıkması tabii ki iyi ancak bu dönemde çıkması düşündürücü.

Ben abuk subuk işlere girmeyen, mafyavari (AY) yöntemlerle transfer yapmayacak, illegal yöntemlerle (ÜA) para kazanmayacak başkan istiyorum. Serdal Adalı'nın çevresindekiler çok iyi insan olduğunu, yardım sever olduğunu söylüyorlar. Ne güzel devam etsin hayırlarına ama başkanlık ayrı şey. Geçmişte "mesele soyunma odası basmaksa en âlâsını yaparız" diyen biri Serdal Adalı. Ben bu şekilde kulüp yönetecek birini Beşiktaş'ın başında görmek istemem. Geçmişte öyle bir felaketle karşılaştık zaten, ikincisini bünye kaldırmaz. Ayrıca ülkede yeterince bu tarz başkan var, bir yenisi ülke futbolu içinde kötü. He diyorsanız dinsizin hakkından imansız gelir misali bizde o yollara girelim, Murat Aksu'daki masa oyunu gücü bir çok kişide yok ama bana göre Beşiktaş'ta o tarz işlere yer yok.

NoPasaran

Güzel yorumlamışsın Erhun durumu

Keşke bir dönem daha beklense idi. Şu gidişatı görüp ona göre yol haritası çizilse idi..

Şimdi kim kaybedrrse beşiktaş kaybedecek

Ama neden Orman yönetimi dağıldı bunu merak ediyorum. Çok istifa oldu. Bizim görmediğimiz bir antidemokratik sistem mi var yada yanlış yapılanlar

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

CR7

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Sabah'tan Turgay Demir'e konuştu ve Yeni İnönü'den, yeni sezonda görev yapmayacak Samet Aybaba'ya; farklı takım kökenli profesyonellerin kulüpte görev almaya başlamasından, Galatasaray'a olan kırgınlığına kadar birçok konuda konuştu.
İşte Fikret Orman röportajı...

Stat kaç kişilik olacak?
42 bin kişilik.

Kaç loca olacak?
144 locamız olacak.

Çarşı nerede duracak?
Onların yeri belli... Harika bir yerleri olacak.

Çarşı için bir ayrıcalık yapılacak mı?
Yapıldı bile, o bölüme loca yok.

Yani deyim yerindeyse Beşiktaş'ın kalbi Çarşı'nın oldu!
Her yer Beşiktaş'ın kalbi ama orada bir bütünlük olması önemli!

Dünyanın en değerli sekiz-on yerinden biri burası. Bir gün bu stadın tapularını alma durumuna gelebilecek misiniz?
Burası bize göre dünyanın en değerli yeri. Önce stadımızı yapalım, çünkü stadın yatırımını biz yapıyoruz, geri kalan her şeyi daha sonra düşünmeliyiz.

Stat yapıldıktan sonraki sezondan bahsediyorum, o zaman da feda muhabbetleri olur mu yoksa tribünleri dolduracak birkaç yıldız alınacak mı?
Bu sene de çok önemli yıldız ve yıldız adayları transferlerimiz var. Sadece yıldız almakla her şey olmuyor!"

Tamam da bu sene de yıldız alacağım diyorsunuz yanlış mı anladım?
Alacağım tabii.

En azından bir yıldız alacaksınız yani?
Bir değil çok yıldız alacağım. Şunu söyleyeceğim transferi yaptığınızda ilk gün büyük başkan olursunuz ama sonra sahada performans alamazsanız Beşiktaş'ın paralarını çöpe atmış olursunuz. Biz bunun için ince eleyip sık dokuyoruz."

Başkan, 'Ben görev süremde bir Avrupa Kupası kaldırmak istiyorum' dediniz. Gözlerinize baktım, gerçekten inanıyordunuz...
İnanarak söyledim, inanıyordum, inanıyorum! Stat yapıldıktan sonra 120 belki 150 milyon dolarlık bütçemiz olacak. Bu avantajlarımız varken neden olmasın diye soruyorum. Arkama baktığımda böyle bir şey bırakmak istiyorum.

Son olarak önümüzdeki sezonun hedefini sorup bitirelim isterseniz...
Beşiktaş başkanının şampiyonluk dışında bir şey hedeflemesi mümkün müdür. Elbette hedefimiz şampiyonluktur.

Aybaba'nın giderken sergilediği tavır sizi rahatsız etti mi?
Hayır! Asla rahatsız etmedi. Samet Aybaba Beşiktaş'ın zor gününde görev almış ve başarılı bir sezon geçirmiştir! Tabi şunu da söyleyelim Samet hocayı bir yerden transfer etmedik. Sanırım iki yıldır çalışmıyordu ama biz teklif yaptığımızda ben bu işe varım dedi.

Samet hoca Beşiktaş'ın çocuğu, bu konumda biriyle yaşanacak sorunlar bundan sonra Beşiktaş'ın çocuğu tanımına uyanların göreve gelmesini zorlaştırır mı? Mesala Nihat örneği var.
Biz Nihat'la mahkemelik olmadık, o Beşiktaş'ı dava etti. Samet hocayı asla Nihat'la aynı kefeye koymam. Samet hoca Beşiktaş'a hizmetler yapmıştır. Gelirken güzel geldi, gidişinin de güzel olmasını umuyorum. Böyle olmalı ki, kapı kapanmasın!"

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın daveti sanırım sizi mutlu etmiştir?
Fenerbahçe, Beşiktaş'la alakalı her konuda dostça davranmıştır. Öte yandan her dostumuzdan aynı tavrı görmedik...

Sanırım burada Galatasaray'a gönderme yapıyorsunuz?
Biz komşuyuz ve Beşiktaş'ın evi yıkılmaktadır. Evi yıkılırken bir eve ihtiyacı vardır. Dostluk lafla olmaz.

Geldiğiniz dönemde şartlar gerçekten ağırdı, ilk gün masaya oturduğunuzda karşılaştığınız manzarayı tanımlar mısınız?
Çok korkutucu bir tabloydu! Bugünkü aklım olsa, aday olmazdım! Biz o sorunları arkadaşlarımla birlikte nasıl çözdük, geriye bakınca ben de şaşırıyorum.!

Bu arada para da verdiniz 25 milyon TL kadar...
Evet ama bunları konuşmak istemiyorum, sonucunda bunlar borçtur.

Büyük kulüplerin başkanlık koltuğuna oturan kişiler hem müthiş bir gücü arkalarına alırlar, hem de herkesin hedefi olurlar. Beşiktaş nasıl bir güçtür, bunu nasıl tanımlarsınız?
Çok büyük bir güç Beşiktaş... Bir anektod anlatayım; Kayseri'ye gittim. Beşiktaş, Kayseri maçı var. Sayın Cumhurbaşkanımız da Kayseri'deydi, havaalanında karşılaştık. Beni gördüğünde Sayın Cumhurbaşkanımızın gözlerinin içinde mutluluk okunuyordu. O mutluluk benim şahsımla alakalı değildi Beşiktaş başkanını görmekle alakalıydı.

Bazı profesyonellerinizin Fenerbahçe ya da Galatasaray kökenli olması sizi rahatsız ediyor mu? Mesela Önder Özen kararına tepki var...
Gündüz Kılıç Galatasaray lı'dır ama Beşiktaş'ta da çok sevilmiştir. Stankoviç Fenerbahçe'yi şampiyon yapmış gelip aynı başarıyı Beşiktaş'ta yaşamıştır. Lucescu Galatasaray 'dan gelip Beşiktaş'ta şampiyonluk yaşamıştır. Bizi şampiyon yapan Daum Fenerbahçe'ye gitmiştir. Profesyonelliğin rengi olmaz. Kaldı ki Önder Bey, Fenerbahçeli değil. Fenerbahçe'de yani değerli bir kulübümüzde görev yapmıştır.

Turgay Demir

ilhan mansız_melis

Benim hoşuma gitmedi bu durum.

Şu adamlar geçen sene kaçtılar resmen takımdan.

Serdal Adalı'yı destekleyen taraftarların çoğu Quaresma geri gelecek diye destekliyor.

Umarım Fikret başkan alır bu başkanlığı da.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

[KralKartal]

Herhalde transferden cok bu baskanlik secimi suan gündemi olusturacak gibi,
sizce kim kazanir, kim kazanmali?

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi