Ana Menü

Fikret Orman Trt Spor'a konuk oldu - 9 Mayıs 2013

Başlatan NoPasaran, Mayıs 10, 2013, 00:22:53

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, TRT Spor'da çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kulüp içindeki gizli meselelerin dışarı sızdırılmasından duyduğu rahatsızlığı dile getiren siyah-beyazlıların başkanı, yeni yönetim kurulunun nasıl olacağına dair de ipuçları verdi. İşte Orman'ın sözleri:

"HERKES KONUŞUYOR"
"Kulubün genel ihtiyaçlarının karşılanıp karşılanmadığını konusuyla biz ilgileniriz. Seçim şansı olmayan kişiler bu süreçte konuşmaya başladı. Borcu yüksek gösterme gibi bir niyetimiz olamaz. Bu resmi bir kanıttır. Böyle bir şey yapmadık beni tanıyanlar bilir."

"Gelirler önceden avans alıındığı için elimizde bir şey kalmadı. Borçları biz farklı göstermiyoruz kimse kandırmayalım doğruyu gösterelim."

"Bir arkadaş çıkıp basına denetleme hususlarını açıklıyor. Doğru değil başka kulüplerde yok; fakat maalesef bizde var. Ben olduğum sürece taraftarı kimse kandıramaz.

Denetleme kuruluna bizi kongreye götürme yetkisi verdik. Bunlardan korksak tüzüğü niye değiştirelim? Ama bunu kamuoyunun takdirine bırakıyorum."

"ÖNDER ÖZEN'LE GÖRÜŞTÜK AMA..."

"Sportif direktör bir organizasyonun neticesinde ortaya çıkar benim felsefem bu şekilde. Profesyonneliik her kulüpte var."

"İnsanların konuşacağına bakmam kendi doğrularıma göre hareket ederim beğenmezlerse kurula gideriz yenisini seçerler."

"Önder Özen'le görüştük ama henüz bir anlaşma yapmış değiliz. Transferi 1 kişi yapmaz bir ekip yapar."

"KONGRE TARİHİNİ UZATTIM ÇÜNKÜ..."

"Tüzüğe itiraz eden arkadaslar vardı ama ben niye itiraz ettiler anlamadım. 3 yılda bir olağan kongre zorunlu bakanlık uyarı verdi. Bu tüzük geçsede geçmesede seçime gidecektim. 60 milyar ceza yedik."

"Beşiktaş'ın borçlanması hep transferden olmuş. Beşiktaş'ın mutsuzluğu üzerine hangi Besiktaşlı sevinebilir."

"Kongreyi 15 gün uzattım çünkü aday olan varsa olsun istiyorum. 2010 seçimlerinde Yıldırım Demirören ile Murat Aksu arasında kavga edecekken, ayrıyken şimdi bir araya geldiler. Ne için bir araya gelirler anlamadım, çünkü Beşiktaş'ta artık bir menfaaate kapılar ardında mutlu bir menfaate kavga ediyorlar kimse kandıramıyor artık Beşiktaş kamouyounu."

ORMAN'IN RAHATSIZLIĞI...

"Yönetim kurulunda konuşulanların basına yansımasından rahatsızım. Bazı arkadaşlara sorumluluk vermişim. İşe gelince yok. Son süreçte kendi planlarını yapıyorlar yakışıksız şeyler konuşmak istemiyorum."

"Mali konularda ve her konuda Ahmet Çebi'den çok yardım aldım. Aynı sekilde Tamer Kıran'dan da öyle. Tamer cok düzgün bir insandır."

"Beşiktaşı temsil kaabiliyetini artırmamız lazım. Maliyede yüksek yerde tutmak lazım."

"İNTERNETTEN SİYASET YAPANLAR..."

"İnternetten siyaset yapan insanlar gururu olan insanları rencide ediyor. Tamer'i Beşiktaş'a kazandırmak lazım."

"Seçimle ilgili bir daha konuşmam. Arkadaşlarıma danışmadan hiç yapmam. 3 tane yeni isim var yeni yönetimde olacak."

"ALTINSAY İSTEMEDİ"

"İbrahim Altınsay'a Sportif Dirktör ol dedik ama istemedi. Zor bir dönemdeydik yep yeni yönetim yep yeni insanlar tartışmalar oldu. Ama İbo çabuk pes etti. Ben toparlayabilirdim ama bir arkadaş Twitter'dan yayınca olan oldu."

"Tamer de İbrahim Altınsay'ı çok sever. Görev alacak mı? Hiç konuşmadım İbrahim Altınsay'la"

"Kamuoyunun bilmediği kişilerle konuşuyorum fakat isimleri zamanı gelince açıklarım. Biri sportif direktör (yabancı olabilir) öbürü yönetim kurulu üyesi."

QUARESMA'YI KASTETTİ

"Konuşmak kolay ama kamuoyunun önünde bu işleri yapmak çok zor. Oyuncunun hem parasını ödeyip hem oynatmayıp hem arkasında durmak zor iştir. Biz durduk. Beşiktaş'ta fikirler konusulur er meydanında ama konuşulanlar bizimle kalır."

"FERNANDES'LE İLGİLİ SIKINTIMIZ VAR"

"18 kişi oturanlarla beraber 18 kişi var bunun 6'sının yapancı olduğunu düşünürsek 12 kişiyle oynamak zorundasınız. Yerlilere önem vereceğiz."

"Fernandes konusunda sıkıntılarımız var. Çok kaabiliyetli bir oyuncu. Taraftarın çok sevdiği bir futbolcu. Her kulübün ahlaki bir yapısı var. Sezon sonunda Fernandes'le konuşacağız. Fernandes'i kazanmak isteriz. Onun da şartları olabilir bizim de."

"Almeida'nın bir sezonda oynadığı maç sayısından rahatsız oluyorum. Profesyonel oyuncu kendine bakmak zorunda. Yararlabilseydik Almeida'dan belki sezonu farklı bitirebilirdik."

"OLAMZSA OLİMPİYAT'TA"

"Rakiplerimizin stat işleri bittiği için gelirleri 100 milyonun üzerinde gelirleri var. Gelir kısmında çok büyük farklılıklar var. Stadyum inşaatına başlamak yıkmak diyorlar. Ama biz planlamasını yapacağız stad arkaya dogru kaydığı için en büyük iş orada."

Gerekirse kendim katılıcağım cünkü 1 senede bitmez 100 milyon 200 olacak. Bitmezse en son tercihimiz Olimpiyat Stadı'nda oynayacağız."

"CAMİALAR KARŞI KARŞIYA GETİRİLMEMELİ"

"Rakipleri rencide etseniz bile bunu lafta bırakırsınız. Kimseyi rencide etmeyiz centilmenlik içerisinde oluruz. Camiaları karşı karşıya getirmemek lazım. Benim işim değil bu ben kırıldım dedim bu yeter. Gerisi kavgaya dövüşe gerek olur gerek yok bunlara."

"Demirören Tabata'yı iyi olacağı için transfer etmiştir. Biz kimseye bir suçlama yapamayız biz sadece kendi evraklarımıza bakarız. Bir değerlendirme yaptık. Şahsi hırslarımızı bir kenara bıraktık Beşiktaş'ı mahkemelerle birlikte kamuoyuna servis etmedik bazı olayların kamuoyundan dısarı çıkmamasına uğraştık."

"Ben her kararı verirken kendimle alakalı vermem Beşiktaş'la alakalı veririm."

"585 milyon borcla biz aldık beşiktaşı biz 420 lere indirdik. bagıs olursa 320 lere inicek. bir projemiz var 200 lere inecektir. Söylediklerimi yaparsam borçlar 100'lü, 200 lü rakamlara inecektir gelecek sezon sonuna kadar."

"SAMET HOCA İYİ İŞ ÇIKARTTI"

"Başka kimsenin hocası konuşulmuyor gelecek mi gidecek mi rahatsız oluyorum. Maddi olumsuzluklara rağmen geldi iyi bir iş çıkarttı arada hatalar olabilir. Günlük karar veremeyiz. Bazı stratejimiz var otururuz konuşuruz sezon bitince."

"DAHA FAZLA BONSERVİS PARASI HARCAYACAĞIZ"

"Bu sene daha fazla bonservis parası haracayacağız transferde. Önemli hedeflerimiz var elimizden gelen fedakarlığı göstereceğiz."

"Yabancı sınırlamasına iyi bakıyorum ama yerli oyuncu sıkıntısı var. Ama madem 8 yabancı var hepsinin sahada olması lazım. Tamamen profesyonelleşeceğiz. Pazarlıkların içinde bizler yer alacağız yüzde yüz."

"Beşiktaş'ta herkes istediğini yapamaz. Sınırlama koyduk her şeye. Neden hala karsımızdalar anlamıyorum."

"HİLBERT'E KIRGINIM"

"Hilbert'le görüşmemiz olmamıştır. Bazı mevkilerde yerliye dönme stratejimiz var Hilbert'e kırgınlığım var."

"Demirören'den hibe teklifi almadık. 43'ü bağışla gerisini yapılandıralım diye Demirören'le bir konusma olmadı ama bazı şeyleri kamuoyuyla paylaşmak zorunda değiliz."

"Hibe olayını kamuoyundan saklamadık. Kendim için değil Beşiktaş'ın menfaatleri için hareket ederim."

"TEK HEDEFİMİZ..."

"Kapalı tribün eskisi gibi olmayacak. Çünkü yıkılıp yeniden yapılacak.Taraftar tutkuyla bağlıdır takıma ne olursa olsun. İnönü'nün yerinde kalmasını istiyoruz maksimum 42 bin kişilk oluyor. Sayın başbakanın desteği oldu. Biz de emek verdik 20 defa kurullardan geçtik. Süreci sona erdirdik. Beşiktaş İnşaat A.Ş olarak stadı makul bir seviyede bitirmek istiyoruz ve maliyeti azaltmak istiyoruz."

"Biz tek başımıza karar veremeyiz burası imparatorluk değil. Tek bir planımız var önümüzdeki 10 gün içinde ligi en yukarda bitirmeye çalısacağız. Şampiyonlar Ligi için rakibimiz Fenerbahçe belirleyecek 2 maçı kazanıp Fenerbahçe'yi bekleyeceğiz."

"GALATASARAY'I TEBRİK ETTİM"

"Galatasaray şampiyon olduğu vakit telefon açıp tebrik ettim. Galatasaray camiasına kırgınlığımı ifade ettim. Yöneticilik mazeret bulma yeri değil iş yapma sanatıdır. Birçok gelirlerimizde temlik yada tedbir var ama biraz daha rahatız ama sıkıntılar bitmedi. Kesemize göre transfer yapacagız herkese gerektiği kadar para vereceğiz."

"KUPALARI ALABİLİRİZ"

"30-40 yıllık camialar UEFA Kupası'nı alıyorç. 110 yıllık Beşiktaş niye alamasın 2014 ten sonra Beşiktaş alabilir. Şampiyonlar Ligi'ni ya da UEFA'yı niye alamasın? Alır, alabilir.

"DÜŞMANLIĞIN ALEMİ YOK"

Dünyada en kolay şey TFF'ye ve hakemlere bağırmak. Bir şey olmaz, hiçbir şey değişmiyor boşa yapılıyor bütün bunlar. Kurullarda bazen yanlış yapıyor fakat düşmanlık yaratmanın da alemi yok.

Kaynak: Trtspor
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

El Colgado

o uc ismi merak ettim dogrusu, yeni uc ismi.
her firsatta transfer komitesi konusuluyor onlarin yapacagi transferlere de bakacagim. kizilyildizdan iki futbolcu almazlar heralde.
serdar'in sozlesmesi bitiyor sanirim baska yerli sag bek aklima gelmiyor.
bekleyip gorelim.

ERHUN

Alıntı yapılan: El Colgado - Mayıs 10, 2013, 00:39:26
serdar'in sozlesmesi bitiyor sanirim baska yerli sag bek aklima gelmiyor.

Serkan Balcı'nın da sözleşmesi 30 Haziran 2013'te bitiyor.

El Colgado

izleme komitesi serkan balciyi takip etmiyordur heralde. :))

ilhan mansız_melis

Ben genel olarak konuşmalarını beğendim başkanın.

Güveniyorum da Fikret Orman'a.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.