Ana Menü

Seyit Ateş Sportif Direktör Adaylarını Açıkladı

Başlatan NoPasaran, Mayıs 09, 2013, 16:07:50

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu olan Ateş, "Alper'i çok yakından tanıyorum. Fenerbahçe'ye gitmek istemiyor. Zaten Eskişehirspor'un da gündeminde Fenerbahçe yok. Fenerbahçe'ye transferi söz konusu olduğu dönemde Alper, küstürüldü. Bu nedenle, kesin olarak, Fenerbahçe'ye gitmeyecek. Eskişehirspor 10 milyon euro istediğini söylüyor. Ama bu paralar çok yüksek; anlaşma bu paranın atlında bir fiyata yapılır. Galatasaray 6 milyon euro teklif etti" dedi.

AYAĞIMIZA KADAR GELEN ŞAMPİYONLAR LİGİ ŞANSINI KAÇIRMAK İSTEMİYORUZ

Seyit Ateş, "Bir kaç talihsiz maç olmasaydı. Bugün şampiyonluğumuzdan bile bahsedilebilirdi. Sezon başında bizimle ilgili farklıyorumlar yapıldı. Ama görüyorsunuz, şimdi Şampiyonlar Ligi'ne katılma şansımız var. Ayağımıza kadar gelen bu şansı sonuna kadar kullanmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.
SPORTİF DİREKTÖRLÜK İÇİN METİN TEKİN YA DA GÜNTEKİN ONAY

Sportif direktörlük konusuna da değinen Seyit Ateş, "Beşiktaş'ta futbol oynamış arkadaşlarımızın üst düzeyde görevlere getirilmesinden yanayım. Mustafa Denizli bile bize teknik direktör olduğunda ona muhalif oldum. Hiç bir şahsi sorunum yok; ama Beşiktaş forması giymiş, kendini geliştirmiş, eğitimli, kültürlü insaların gelmesinden yana. Benim gönlüm bir Beşiktaşlı'nın sportif direktör görevine getirilmesidir. Metin Tekin ismi bana çok hoş geliyor. Güntekin Onay'ın ismi de bana çok hoşgeliyor.

Onay, her ne kadar Beşiktaş'ta futbol oynamdıysa da anadan doğma Beşiktaşlıdır. Babası rahmetli Gündüz Tekin Onay da Beşiktaşlıydı. Önümüzdeki yıl bir bu çerçevede bir sportif direktör göreve gelecek" diye konuştu.

ALPER POTUK MESELESİ HENÜZ HİÇ BİR TAKIM LEHİNE SONUÇLANMADI; BEŞİKTAŞ'IN DA GÜNDEMİNDE, GALATASARAY 6 MİLYON EURO TEKLİF ETTİ

Transferin gözde ismi Alper Potuk'un Beşiktaş ve Galatasaray'ın gündeminde olduğuna dikkat çeken Ateş, "Alper Potuk'u alınmasını istediğimi oyuncuların başında geliyor. Geçen sezon alsaydık, Alper'in şartları daha uygundu. Fakat bu sezon şartlar ağırlaştı. Galatasaray, Alper'i istiyor, pazarlık içerisinde. Henüz Alper Potuk meselesi hiçbir takım lehine sonuçlanmış değil. Başkanımız bana bu konuda yetki verirse ben bu işi çözerim. Eskişehirspor 10 milyon euro istiyor, Alper'in transferi için. Bu çok yüksek bir para, sözleşme fesih bedeli bu kadar yüksek olmaz. Daha ucuz bir paraya gider. Örneğin Galatasaray 6 milyon euro teklif etti" dedi.

ALPER, GEÇEN TRANSFER DÖNEMİNDE KÜSTÜRÜLDÜ. BU NEDENLE KESİN OLARAK FENERBAHÇE'YE GİTMEYECEK

Alper'in Fenerbahçe'ye gitmeyeceğini belirten Seyit Ateş, "Alper Potuk kesin olarak Fenerbahçe'ye gitmeyecek. Bundan eminim. Geçen sezon transfer döneminde, Fenerbahçe'ye transferi söz konusuydu. O dönemde yaşananlar Alper'i üzmüş, Alper küstürülmüş. Bu nedenle kesin olarak Fenerbahçe'nin gündeminde yok. Ne Eskişehirspor, Fenerbahçe'yi düşünüyor, ne de Alper Potuk... Gündemlerinde Fenerbahçe yok.  Alper Potuk, Beşiktaş ya da Galatasaray'dan bir tanesine gelebilir" şeklinde konuştu.

BEŞİKTAŞ YA DA GALATASARAY'A GELİR

Ateş, "İlişkiler açısından Beşiktaş, Alper'i almak konusunda daha şanslı. Ekonomik olarak ise Galatasaray'ın 6 milyon euro önerdiğini biliyoruz. Alper, gelişmeyeçok açık. Alper'i alan takım, gelecek sezonlarda onu çok ama çok yüksek fiyatlara Avrupa'ya satabilir. Alper sürekli üstüne koyarak ilerleyen bir futbolcu" dedi.

ENERAMO ALINIRSA BEŞİKTAŞ'A FAYDALI OLUR

Önceki gün Radyospor'a Beşiktaş'ın menajeriyle bağlantı içerisinde olduğunu açıklayan Sivasspor'un Nijeryalı golcüsü Micheal Eneramo hakkında da konuşan Ateş, "Eneramo, Beşiktaş'ta oynayacak kıvamda bir futbolcu. Geçen sezon Sivasspor'dan gittiğinde bedelsiz alabilirdik.Şimdi sözleşmesi bitiyor, yine serbest bir oyuncu. Büyük takım oyuncusu mu? Tartışılır. Ama bana göre çok iyibir oyuncu. Sezon bitsin, Beşiktaş için en doğrusu yapılır. Bana göre Eneramo, rasyonel bir transfer olur. Beşiktaş'a faydalı olur" dedi.

Kaynak: Radyospor
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

NoPasaran

6 milyon euro Alper için bizin kulüp nasıl verecek merak ediyorum :-\
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ilhan mansız_melis

Alper'i alamayız biz.

Ya Gs'ye gider ya da kalır Eskişehir'de.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

El Colgado

eneramoyu alalim. burnumuzun ucunda adam macera aramaya gerek yok

NoPasaran

Beşiktaş'ta teknik direktör Samet Aybaba'nın geleceğinin tartışıldığı bugünlerde futbol şubesinin profesyonelleşmesi adına ilk adımlar atılıyor. Özellikle Alman kulüplerinde görülen sportif direktörlük uygulamasına yönelik, Avrupa çapında tanınmış isimlerle görüş alışverişinde bulunuluyor. Sportif direktör, transferin de beyni olacak, hocaların sözü sadece sahada geçecek.
Beşiktaş yönetimi, önümüzdeki sezondan itibaren futbol şubesini kurumsallaştırmak için düğmeye bastı. CEO ve menajerlik sistemini de masaya yatıran Başkan Fikret Orman, sportif direktörlükte karar kıldı. Özellikle Almanya'da büyük önem verilen yapılanma konusunda Avrupa'da birçok isimle temasa geçildi. 2002 ve 2008 yıllarında Fenerbahçe ve Sarı-Lacivertlilerin A2 takımlarında çalışan Zico'nun eski yardımcısı Önder Özen'in futbol direktörlüğüne getirildiği kamuoyuna yansısa da bu gelişme doğrulanmadı. Özen'den haberdar olduğunu aktaran Teknik Direktör Samet Aybaba, "Evet, kulüpte profesyoneller düşünülüyor; ancak şu an anlaşma yok." demekle yetindi. Haziranda gerçekleştirilecek genel kurulda 3 yıllığına yeniden koltuğa oturmasına kesin gözüyle bakılan Başkan'ın düşüncesi ise Bundesliga patentli.

Siyah-Beyazlılarda, Samet Aybaba'nın geleceğinin tartışıldığı bugünlerde alternatif adımlar hazır. Tamer Kıran'ın İnönü'deki coplu saldırının ardından istifasıyla sarsılan Futbol Komitesi'ni lağvetmeyi planlayan Fikret Orman, futbolla ilgili sorumluluğun tümünü tek bir elde toplayacak. Bu noktada Kartal'ın eski hocalarından Alman Bernd Schuster ve Fransız Jean Tigana, Bayern Münih'in unutulmazlarından Matthias Sammer ve Galatasaray'ın eski taktisyeni Hollandalı Frank Rijkaard gibi ünlü simalar gündeme geldi. Ayrıca efsanelerden Metin Tekin, Ali Gültiken ve Feyyaz Uçar'la da görüşüldüğü belirtiliyor. Almanya modelinden örnekle futbol takımının bağlanacağı sportif direktör, transferin de beyni olacak, teknik adamların sözü sadece sahada geçecek. İdarecilerle birlikte hareket etmesi beklenen sportif direktöre, oyuncu izlemeden kamp ve seyahatlere, futbolcuların alacak ve primlerinden cezalara, medya ilişkilerinden mali ve idari konulara dek birçok alanda tam ve tek yetki verilecek.

Devrim niteliğindeki bu girişim resmen duyurulmadı; ama yeni uygulamayla transferdeki söz hakkı kısmen ortadan kalkacak olan antrenörler, yalnızca sportif direktöre hangi bölgeye takviye gerektiğini iletecek. Kadroya dahil edilecek yıldız ve yetenekler izleme komitesinin belirlediği kramponlardan seçilecek. Profesyonel ekibin bir diğer amacı da altyapıdaki gençleri kazandırmak. Türkiye'de pek benimsenmeyen sportif direktörler, Almanya'da başka bir kulübe dahi yüksek meblağlar karşısında imza atıyor. Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'ın, futbola dair her şeyi paylaştığı Bülent Tulun'un başarısını gözlemleyen Başkan Fikret Orman'ın danışmanlık hususunu da masaya yatırdığı ifade ediliyor. Direkt ya da dolaylı hiçbir teknik direktörle masaya oturmadıklarının altını çizen Başkan, Brezilyalı Arthur Zico iddialarını da yalanlıyor.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net