Ana Menü

Kutlu Olsun 1 Mayıs

Başlatan ilhan mansız_melis, Mayıs 01, 2013, 11:37:10

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ERHUN

Bu üstte yazan banamıydı anlamadım "genelde solcular" diye bir şey yazmadığım için pek üstüme alınmadım ama cevap vereyim.

Solculardan başka kimse meydana inmiyor denmiş.
Geçen gün İzmir'de yapılan bayrak mitingi MHP'nin organizasyonu.

Sitelerinde miting yapılacak şehirler ve tarihleri var, detaylı bakabilirsiniz.

NoPasaran

Alıntı yapılan: Simurg - Mayıs 01, 2013, 18:25:55

Abi ordan sökülmüş taşlar mı sopalar nerden geldi
Savunulacak yönü yok orda yapılan olayların
bile bile gidildi sırt çantalarıyla içindeki maddeleri sağa sola atıp zarar verilmek için gidildi
sapanlar vs..
Sırf hükümet karşıtlığı yapıp olay çıkartmak için.
Polise bomba attılar.
İşçi ve bomba komik yahu
İşçi mi gitti oraya kutlamaya oraya gidenler içinde işçi yok.
İşçiler tatil yapmıyor zaten işçi bayramında
tatil yapanda varsa evinde geçirmiştir bayramını
Diğerleri zaten olay çıkartmaya gitti.
Kadıköyde neden olay çıkmadı
Başka zaman kutlamalara izin verili yordu bu sene çalışmalar var denilerek iptal edildi.
Geçici olarak. Bunda ısrar edilecek bi şey yok.
Esnafın malına zarar verilmesi sopalarla dükkanlara saldırılmadı.
Polis hep kötü polis düşüncesine katılmıyorum.
Kaç kişi yaralandı hem polis hem vatandaş.
Sırf olay çıkartmak için kimsenin aslında umrunda değil işçi bayramı.

İşte yerleştirilmeye çalışılan ve başarılan anlayış bu..

Basın ne derse eyvallah zaten. Polisin biber gazlarını okumuyormusunuz Büşra ? Natianol Geographic in koyduğu resim dünyada günün resimleri arasına girdi. Türkiye'deki demokrasi diye..

Sen gitmeyebilirsin başkası gitmeyebilir

Ama ben gittim çevrem gitti..

Her konuda hz ibrahim örneğini verenler bugün oraya gidip kendi hakkını arayanlarda birer karıncadır. Hiç bişey yapamasada yada sadece elindeki şu şişesini Faşist polise atsada o İbrahim Peygambere yardım eden karıncadır benim için..

Kusura bkamyın

Siz emperyalist güçlerin güçlü devlet anlayışını benimsiyorsunuz bu yüzden anlaşma şansımız yok..

O çocuğun resmini koyuyorsun büşra işte sen ve senin gibiler bu şekilde düşünmeye devam ettiği sürece o çocuk öyle çalışmaya devam edecek..

Bugün taksimde milyonlar yürüse emin ol Erdoğanın tosunpaşa oğlu holding kuramaz o paralar o demirci çocuğa bir ekmek daha fazla aldırırdı..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

NoPasaran

Alıntı yapılan: ERHUN - Mayıs 01, 2013, 18:43:50
Bu üstte yazan banamıydı anlamadım "genelde solcular" diye bir şey yazmadığım için pek üstüme alınmadım ama cevap vereyim.

Solculardan başka kimse meydana inmiyor denmiş.
Geçen gün İzmir'de yapılan bayrak mitingi MHP'nin organizasyonu.

Sitelerinde miting yapılacak şehirler ve tarihleri var, detaylı bakabilirsiniz.

Parti mitingi o..

Çok farklı bi konu..

Ve orada bulunanların yine yarısı sizin sol dediğiniz seçmenin üyeleri..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

keskinli

iyide 2 yanlis 1 dogru yapmazki
polisi elestiripte kaos ortami yaratmak icin yapmadigi rezillik kalmayan bi kisimi unutmamak gerek
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

El Maestro

Geçen sene Taksim'de kutlanmasına izin verildi bir sıkıntı çıktı mı ? Çıkmadı .. Sadece çöp toplayıcı arkadaşlara iş çıkmıştır en büyük sorun bu olmuştur yani geçen sene . Halkın bayramı arkadaşım bu halk nerede kutlamak istiyorsa orada kutlanır ..  Ee daha ne o zaman bu tantana ? Geçen sene en ufak bir şey olmamışken nedir bu uçakla polis getirme,ortalığı dağıtmaya çalışma milletin sinirini germe ? Polis büyük bir provokasyon içerisinde olmuştur çok net daha doğrusu onları yönlendirenler büyük provokasyon içindedir..

Sırf birkaç yüz metrekarelik alana sokmamak için halkı coplatırsanız,biber gazı sıkarsanız,göz altına alırsanız,döverseniz bazı olaylarda kaçınılmaz olur .. Her gün 2 milyon insanın yürüdüğü taksim'in 40.000 hadi bilemedin 100.000 kişiye yasaklanmış olmasıdıda ayrı bir ironidir zaten o konuya hiç girmiyorum ..  :)

Valla ayıptır sanki düşman var karşılarında köprüyü kaldırmalar ve niceleri ..

Bu kadar korkmayın arkadaş, canınızı sıkcak 1-2 slogan atarlardı en fazla ..
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

ERHUN

Farkındayım oradakilerin bir kısmının sol seçmen olduğunu.

Hayır parti mitingi değil. MHP mitingine gitmemiş olduğunuz düşündüğüm için bu yorumu yapmış olduğunuzu düşünüyorum.
Türk bayrakları dışında bir şey yoktu orada. Parti adına bir şey de olmadı. Barış adı altında bölünmeye tepki olarak sokağa çıkıldı.

Bu arada "sizin sol dediğiniz" deyip duruyorsunuz ama partinin kendisi konumunu "merkez sol" olarak gösteriyor. Sosyalist Enternasyonal'e katılıyor. Benim uydurduğum bir şey değil yani bu.

RCA

Size diyeceğim tek şey. EĞİTİM ŞART.
İnşaat mühendisliğini bitirip sinema oyuncusu olmak isteyen bir abzürd adam profili.

That's me.

ERHUN

Neyse daha fazla yazıp isteyerek veya istemeyerek kalp kırmak istemiyorum.

Konu hakkında görüşümü yazıp aradan çekileyim:
-iktidarın halktan korktuğu gerçeği var
-büyük çalışma olduğu için bir şey olmaması adına alınmış bir önlem olarak görüp 1 seneliğine başka yerde yapılabilirdi
-olayların bu noktaya gelmesinde iktidarın, polisin, göstericilerin payı birbirine yakın.

Simurg

Kimse kutlanılmasın demiyor.
Olayları çıkacağını bile bile gidiliyorsa yapılacak bi şey yok.
Adam utanmadan esnafın camını çerçevesini indiriyor.
Devlete zarar mı veriyor orda hakkını korumak için yürüdüğü arkadaşına veriyor.
Bunu desteklemiyoruz diye emperyalist devlet anlayışını onaylıyorsunuz diyorsun.
Elinle taşla sopayla giden adam masumsa o adama biber gazı sıkan poliste masumdur.

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

keskinli

Bence polisin sucu yok
suc varsa valiligin
polis valililigin enrine uymak zorunda
sokmayin oraya diyen valilige karsi gelecek hali yok
cantasinda tas tasiyan demir bilye tasiyan kaosculara cop bile kullanmadi
uzaktan gaz ve su ile müdahele etti
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

saldır beşiktaş

Alıntı yapılan: Simurg - Mayıs 01, 2013, 16:33:53
Bu kutlamalar hiç samimi gelmiyor.
Bayram kutlamaya giden adamın elinde sopa taş ne alaka
Asıl bayramı kutlaması gerekenler çalışıyor böyle saçma iş mi olur :D
hala işçi bayramı deniyor kim kutlayabiliyor ki

Ehhehhehe ne kadar komik, panzerle, tomalarla,biber gazıyla saldıranların karşısında çiçeklerle duracaklardı tabii.

"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

El Colgado

yetiskin bir insanin herhangi bir fikri savunmamasi bana sacma geliyor.
bir mayis ayagina iyi guc gosterisi yaptilar. ama bu acizligi gosterir. kopruyu kaldirmak ne demek. ulkede korku imparatorlugu var. o mhp mitingini de engellemeye calistilar ayrica. demiryollarini bakima aldilar bir gunlugune. otobusleri engellemeye calistilar. yine de bir bucuk milyon insan geldi.
ben mesela gecen o 78 olayiyla ilgili cok ilginc yazi okudum. ates acildigi anda olen iki kisi varmis ikisi de polis. diger olen solcular hep ezilerek kazanci yokusunda hayatlarini kaybettiler. yani otelden bir milliyetci ates aciyo ama o kadar kutlamaya gelenlerden iki polis oluyor. bugun gelinen nokta tamamen kapitalistlerin planlari. zamaninda alparslan turkeste soyledi solculardan cok bu akincilardan korkun dini kullanarak insanlari kandiriyolar diye. her imparatorlugun bir sonu var ama. koskoca roma imparatorlugu gitti bu da gidecek.
ama gonlum isterdi ki gecen sene serbestken taksimde check in yapanlar bu yil da orada olsaydi. mucadele etseydi.

Simurg

Alıntı yapılan: saldır beşiktaş - Mayıs 01, 2013, 19:04:38

Ehhehhehe ne kadar komik, panzerle, tomalarla,biber gazıyla saldıranların karşısında çiçeklerle duracaklardı tabii.

Çiçek yerine ses bombasıyla durdukları , sağa sola çantalarından çıkardıkları sopalarla taşlarla saldırdıkları için komik tabi
polis zarar verene müdehale ediyor
göstericiler çevredeki esnafa ne kadar komik çok eğlendim ehehhe

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

El Maestro

İnsanlar çukura düşer bahanesiyle simgesel önemi büyük bir meydanı kapatmayı kimsenin külahına anlatamazsınız.. Bu saçma bahaneye karşılık halk tabikide yürücekti Taksim'e ..

Gencecik bir kızın kafatası yarılmış,bir sürü yaralı, gözaltılar, biber gazları,coplar .. Polis masum demek saçmalığın daniskasıdır bunların üstüne .

Kimse polise falan çatışmak istemedi, kimse saldırmakta istemedi en büyük kanıtını göstereyim size açın bakın 1 mayıs 2011 ve 1 mayıs 2012 tarihlerine açın bakın .. Onbinler Taksim meydanına çıktılar ve sorunsuz bir şekilde 1 mayıs kutlaması yapıldı.  Bugün olanlara bakınca da kimin sorun yarattığı ortaya çıkıyor çok net biçimde.

Tekrar soruyorum polis masum diyen halk suçlu diyen arkadaş soruyorum sana 1 mayıs 2012 nerede kutlandı ve olaylar oldu mu ? Bana bu sorunun cevabını verin sonra durup konuşalım ..

Bugün hükümetin terörize ettiği gün olmuştur ..

Emeğe ve emeğe saygı duyanlara kutlu olsun tekrar..
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

saldır beşiktaş

Alıntı yapılan: Simurg - Mayıs 01, 2013, 19:11:22
Alıntı yapılan: saldır beşiktaş - Mayıs 01, 2013, 19:04:38

Çiçek yerine ses bombasıyla durdukları , sağa sola çantalarından çıkardıkları sopalarla taşlarla saldırdıkları için komik tabi
polis zarar verene müdehale ediyor
göstericiler çevredeki esnafa ne kadar komik çok eğlendim ehehhe

Aaa tabii canım polis zarar verenlere müdahale ediyor, bak bu da ispatı:
http://haber.gazetevatan.com/korkulan-oldu/534628/1/gundem?buffer_share=70c6c

"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan