Ana Menü

Muhammed'in Sözleşme Meselesi

Başlatan ERHUN, Nisan 26, 2013, 16:12:23

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ERHUN

Beşiktaş'ta beklenen çıkışı bir türlü yapamayan Muhammed demirci ile geçtiğimiz günlerde 3 Yıllık sözleşme imzalanmıştı...

Beşiktaş'ta yıllardır patlama yapması beklenen Muhammed Demirci
beklenen çıkışı bu sezonda yapamadı. Bir ara Beşiktaş'tan ayrılması gündeme gelen genç yıldız ile yönetim geçtiğimiz günlerde 3 yıllık daha sözleşme imzaladı...

3 yıldır A takım kadrosunda yer alan 18 yaşındaki oyuncu toplamda sadece 10 maça çıkarken 300 bin TL'lik garanti ücretinin yanı sıra 10 bin TL de maç başı ücret alıyordu.

300 Bin TL'ye Tamam Dedi Yönetim 600 Verdi
Ancak Beşiktaş yönetimi bu sezon da bir türlü forma şansı bulamayan ve performansını yükseltemeyen genç oyuncusuyla ani bir karar verip üstelik sözleşmesine yüzde 100 zam yaparak nikah tazeledi. Beşiktaş'a yeniden 3 yıllık imza atan Muhammed'in yıllık 600 bin TL ve maç başına da 10 bin TL kazanacağı öğrenildi.

Ateş: Neden İki Misli Verildi Bilmiyorum
Bu durum hakkında görüşlerine başvurduğumuz, oyuncuyu 12 yaşındayken Beşiktaş'a kazandıran yönetici Seyit Ateş, konu hakkında konuşmak istemediğini fakat Muhammed ile aylardır görüşmediğini, oyuncuyla arasının bilmediği bir nedenden ötürü açık olduğunu söyledi.Daha önce Muhammed'in Feda diyeceğini ve Beşiktaş ile 300 Bin TL garanti ücret karşılığı anlaşmak istediğini röportajlarında sık sık dile getiren Ateş, Beşiktaş yönetiminin genç oyuncuya neden iki misli garanti ücret verildiğini bilmediğini söyledi.

Kartalbakisi.com Özel Haber

--------------------------------------------

Futbol Komitemiz, oyuncumuz Muhammed Demirci ile ilgili basında yer alan haberler üzerine şu açıklamayı yaptı:

Bazı medya organlarında yer alan, BJK Yönetim Kurulu üyesi Seyit Ateş'in, oyuncumuz Muhammed Demirci'nin yenilenen sözleşmesi ile ilgili gerçek dışı ve Futbol Komitemizi töhmet altında bırakan beyanları hakkında açıklama gereği oluşmuştur.

BJK Yönetim kurulu üyeleri olarak, yedek bir üye hakkında bu açıklamayı yapıyor olmak, bizler açısından son derece üzüntü verici olmakla birlikte, mesai arkadaşlarını töhmet altında bırakan bir üyenin söz konusu beyanları karşısında susmanın daha fazla mümkün olamayacağını belirtmek isteriz.

Seyit Ateş beyanında, oyuncumuz Muhammed Demirci'nin sözleşmesini 350 bin TL bedel ile yenileme konusunda kendisiyle mutabakata varıldığını, 600 bin TL bedel ile yenilenen sözleşmenin ise, Sayın Ateş'in ifadesiyle 'Onların tasarrufu'; yani 'bizlerin' Futbol Komitesi'nin tasarrufu olduğunu dile getirmiştir.

Haberin doğruluğuna ilişkin bilgisine başvurduğumuz Ateş, beyanlarını teyit etmiştir. Kendisine şahsi olarak gereken yanıt verilmiş olmakla birlikte, diğer Yönetim Kurulu üyelerine iftira niteliğindeki beyanı medya üzerinden kamuoyuna mal olduğu için, işin aslını, kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına, üzülerek aynı yöntemle paylaşmak kaçınılmaz olmuştur.

Öncelikle Muhammed Demirci'nin sözleşme yenileme sürecini özetlemek gerekir. 2 ay önce Muhammed Demirci'nin sözleşmesinin yenilenmesi aşamasında; Seyit Ateş'in futbolcumuzla geçmişe dayanan irtibatına hürmeten, bu süreci kendisinin takip edip, neticelendirmesini talep ettik. Ancak 2 ay süreyle kendisinden hiçbir geri bildirim alamamış olmamızın yanında, Demirci Ailesi, defaatle Seyit Ateş'in bu süreçte kendileri nezdinde bir muhatap olmadığını, sözleşme sürecini tamamen kendileri ile yürütmemiz gerektiğini bildirdiler.

Konuyla ilgili 2 aylık sürede en ufak bir ilerleme sağlanamayıp, Seyit Ateş'ten bir geri dönüş alınmazken, nihai olarak Ateş, Muhammed Demirci ile hiçbir ilişkisinin kalmadığını da dile getirdi.

Bunu takiben yapılan görüşmeler neticesinde oyuncumuz Muhammed Demirci ile kamuoyu ile paylaşıldığı üzere 600 bin TL bedel ile sözleşme yenilemesi yapıldı. Dolayısıyla Seyit Ateş'in Muhammed Demirci ile 350 bin TL üzerinde mutabakat sağlamış olduğu tamamen gerçek dışıdır.

Öte yandan, Seyit Ateş'in oyuncumuz Muhammed Demirci ile bundan 3 yıl önce yaptığı ve Komitemizin müdahalesi ile revize edilen sözleşmenin koşulu da- hafızalarda yer aldığı üzere- "oyuncu yılda 3 maç oynarsa 1 milyon TL'yi hak eder" şeklindeydi.

Hal böyle iken, arkasında hangi amacın bulunduğu meçhul söz konusu beyan ile Seyit Ateş'in Futbol Komitesi'ni kulübü zarara uğratmakla itham ettiği açıktır.

Futbol Komitesi üyeleri olarak vurgulamak isteriz ki; iddia sahibi BJK Yönetim Kurulu yedek üyesi Seyit Ateş, iddiasını ispatla yükümlüdür, aksi takdirde kendisi müfteri konumuna düşmektedir. 

Seyit Ateş'in beyanlarıyla ilgili, Muhammed Demirci'nin transferinde şahit olarak gösterilen Komite üyemiz Sayın Ahmet Kavalcı ile Demirci Ailesi, Ateş'in iddialarının doğru olmadığını yinelemiştir.

Öte yandan sezonun bitmesine 4 maç kala, hangi amaca hizmet ettiği belli olmayan Ateş'in söz konusu beyanları ve üretilen polemikler; futbolcularımıza, kulübümüze ve camiamıza zarar vermektedir.

Futbol Komitesi üyeleri olarak nihai olarak şunu belirtmek isteriz: Söz konusu iddia tamamen asılsızdır, bu tür polemiklerle kaybedecek zaman ve enerjimiz de yoktur.

Göreve geldiğimiz günden bu yana, zararları maddi manevi telafi etme yönündeki samimi çabamız, kulübün tek bir kuruşunu dahi ziyan etmemek yönündeki ahlaki duruşumuzdan kaynaklı olağanüstü hassasiyetimiz, sadece BJK camiası değil, tüm spor camiasından takdir görmektedir.

Durumu kamuoyunun bilgisine sunuyor, değerlendirmeyi sizlerin vicdan ve takdirlerine bırakıyoruz...

Saygılarımızla,
BJK Futbol Komitesi
Tamer Kıran
Ahmet Kavalcı
Deniz Atalay

BJK.COM.TR

ilhan mansız_melis

350 bin lira alacak ne yaptı Mami ?

Hiç.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

ERHUN

Alıntı yapılan: ilhan mansız_melis - Nisan 26, 2013, 16:15:46
350 bin lira alacak ne yaptı Mami ?

Hiç.

Hak etmedi. Ya tutarsa diye veriyorlar ama bence patladı, umudum yok benim.

-------------------------------------------------

Seyit Ateş şuan http://www.besiktas.fm 'de konuşuyor. Bir kaç söylemi var dikkatli dinleyemedim haber olarak düşer paylaşırım, kısa kısa notlar paylaşayım.

"Transfer komitesi tarihin en kötü transfer komitesi dedi."

"İstifa olur mu bilmiyorum ama bu arkadaşlarla aynı ortamda bulunmam. Kongre sürecine girildi kongreye bakalım."

"Meydan boş değil. Açıklamalarımla Beşiktaş'ın 4-5 aylık gündemini oluşturacağım."

"Şener Özbayrak, Ferhat Kiraz, Alper Potuk gibi futbolcular parlamadan önce alalım dedim yüzüne bakmadılar. Para harcanmayacak adamlara, karşı çıktığım adamları aldılar."

"Kronik sakatlığı olan adamlara 300-500 bin euro para çok değil, önemi yok diyerek transfer edildi."

ERHUN

61 dakika oynayan Muhammed'in maaşı 600 bin TL'ye çıkarılırken 533 dakika süre alan ve arkadaşlarının alay ettiği Emre, Ordu maçında sol bekte.

Beşiktaş'ın altyapısından yetişen Emre Özkan, bu hafta Gökhan Süzen'in cezalı olması nedeniyle Ordu karşısında sol bekte oynayacak. Emre'nin ilginç bir hikayesi var... Sezon başında Beşiktaş, Gökhan Süzen'i İstanbul BŞ'den istediğinde Emre'yi de bir miktar paranın yanında önermişti. Ama 24 yaşındaki oyuncu gitmek istemeyince transfer suya düşmüş ve bu nedenle genç solak kadro dışı kalmıştı.

Bir süre tek idman yaptıktan sonra affedildi Emre ve tekrar kadroya alındı. Hatta süre de alır oldu. F.Bahçe derbisinde oyuna sonradan girip yıldızlaştı ayrıca. Fakat aldığı 2 bin TL'lik maaşa zam yapılmadı. Oysa ki Beşiktaş'ta oynamak istediği için İstanbul BŞ'nin 700 bin TL'lik teklifini geri çevirmişti.

MAÇ BAŞI ÜCRETİ DE ALMIYOR

Takım arkadaşları "Senin maaşın, bizim yemek paramız" diyerek Emre ile alay ediyor ama o bunlara aldırış etmeden göze girmek, formayı almak için çabalıyor. Bu sezon şu ana kadar 533 dakika sahada kaldı Emre. 61 dakika oynayan Muhammed'in ise 300 bin TL olan yıllık ücretine %100 zam aldı ve maaşı 600 bin TL'ye çıktı. Ayrıca 15 bin TL de maç başısı var. Emre de o da yok. Ayrıca onunla aynı mevkide oynayan Uğur Boral 700 bin Euro garanti, 10 bin de maç başı alıyor. Devre arasında 1.1 milyon Euro'ya gelen Gökhan ise 17 maç için 275 bin Euro garanti ve 10 bin Euro da maç başına anlaştı.

Haberin yapılma tarzından anlaşılacağı gibi kaynak yd'nin gazetesi ama maaş bilgisi doğruysa diyecek bir şey yok.

ilhan mansız_melis

Şu alay konusu doğru mu acaba ?
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

ERHUN

Alıntı yapılan: ilhan mansız_melis - Nisan 26, 2013, 16:41:53
Şu alay konusu doğru mu acaba ?

O kısım için "haber yapılma tarzı" şeklinde yazdım alta.
Doğrudur değildir bilemem ama maaş doğruysa ortada çok büyük haksızlık var. Emre Özkan bence Gökhan Süzen'den kalitesiz değil. Hatta şuana kadar daha faydalı olduğunu düşünüyorum. Çok kötü oynadığı zamanlarda var tabii ki ama Gökhan'ın faydalı 1 maçı aklıma geldi şuan. Hiç oynamamış birine 600 bin verip az çok oynamış birine 24 bin vermek haksızlıktır. Biri çok fazla diğeri çok az. Emre'ye de helal valla Beşiktaş'ta oynamak için 700bini reddetmiş. Ben bu kadar fark olduğunu bilmiyordum, biliyorduysam bile unutmuşum.

El Colgado

bir takim beni gondermek istiyor. hem de iki bin tl maas veriyor. gidecegim takim bana senelik yedi yuz bin tl verecek. ben de bunu reddedecegim. pek mantikli gelmedi bana.

keskinli

cok calis be momo
Seneye  bu aldigin para cok az diyelim
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin