Ana Menü

Bonsu'da Galatasaray Yolunda

Başlatan NoPasaran, Ocak 06, 2013, 17:31:54

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Beşiktaş'ın başında geçtiğimiz sezona damga vuran ve hem lig, hem Türkiye Kupası, hem de Eurochallenge Cup şampiyonlukları yaşayan Coach Ergin Ataman, yeni takımı Galatasaray Medical Park'ta, eski kadrosunu buluşturmaya devam ediyor.

Sezon başında sarı-kırmızılı kulüple anlaştıktan sonra, yardımcıları Yağızer Uluğ ve Yakup Sekizkök'ü de yanında götüren, sezon başında David Hawkins ve Ersin Dağlı transferlerini gerçekleştiren Ergin Ataman, son olarak Carlos Arroyo transferinde ısrarcı olmuş ve Porto Riko'lu yıldızın da Galatasaray'a gelmesini sağlamıştı.

Ancak Galatasaray Medical Park'ın, geçtiğimiz sezon Beşiktaş forması giyen transferleri bununla da sınırlı kalmadı. Hem lig hem de Eurocup'ta zirve mücadelesi veren sarı-kırmızılı ekip, boyalı alana takviye için de listenin başına Pops Mensah Bonsu'yu aldı. Geçtiğimiz sezon Beşiktaş'a Semih Erden'in takımdan ayrılmasından sonra gelen gösterdiği müthiş performans ile kazanılan şampiyonluklarda başrolü oynayan Bonsu, 12.8 sayı, 7.7 ribaunt ortalamaları ile göz doldurmuştu.

Eski hocasının teklifini hemen kabul eden ve Türkiye'ye bir kez daha gelmeyi isteyen Bonsu için de Beşiktaş'a bonservis ödemesi gereken Galatasaray Medical Park, siyah-beyazlı ekibin kapısını bir kez daha çalarken, tek sıkıntının taraftar tepkisi olduğu belirtildi.

Tepkiden çekindiler

Geçtiğimiz sezonki yıldızların art arda Galatasaray'a satılmasına tepki gösteren siyah-beyazlı taraftarların, bu transfer karşısındaki tavırlarından çekinen Beşiktaş yönetiminin, bonservis konusunda bu kez indirime gitmek istemediği ifade edildi. Ancak oyuncunun da Galatasaray Medical Park formasını giymeyi istemesi ve Ergin Ataman'ın Galatasaray yönetimine ısrarla Büyük Britanyalı'nın ismini vermesi, transferin kısa süre içinde bitme ihtimalini oldukça güçlendirdi.

Maccabi almamıştı!

Beşiktaş'tan ayrıldıktan sonra İsrail ekibi Maccabi ile el sıkışan Mensah Bonsu, sağlık kontrollerinden geçememişti. Beşiktaş Basketbol Şube Koordinatörü Abdullah Sözer de aynı dönemde, Bonsu'nun sakatlığının ciddi olduğunu ve basketbol kariyerinin bittiğini açıklamıştı. İtalya'nın Montepaschi Siena takımıyla da görüşen Bonsu, bu kulüple de anlaşamamıştı.

Kaynak: Milliyet
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

El Colgado

Ergin Ataman'a ana avrat sövmek için basket maçında bench arkasından bilet alırdım. Onursuz, karaktersiz, şereften yoksun akbaba.

CR7

öyle sövmek lazım ki çıksın gitsin soyunma odasına daha da gelmesin.
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

saldır beşiktaş

Alıntı yapılan: El Colgado - Ocak 06, 2013, 18:31:40
Ergin Ataman'a ana avrat sövmek için basket maçında bench arkasından bilet alırdım. Onursuz, karaktersiz, şereften yoksun akbaba.

Neden? Adamın beraber çalıştığı, başarı kazandığı ekibi toplaması suç mu?

"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

El Colgado

Sen çevrende düşeni görünce bir tekme de ben atayım mı diyorsun? İnsanlık, onur diye bir olay var. Akbaba gibi bütün oyunculara sarmak amiyane tabirle köpekliğin daniskasıdır.

CR7

Murat Özyer'in yazdıklarına bakın yeter.
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

saldır beşiktaş

Alıntı yapılan: El Colgado - Ocak 06, 2013, 23:04:04
Sen çevrende düşeni görünce bir tekme de ben atayım mı diyorsun? İnsanlık, onur diye bir olay var. Akbaba gibi bütün oyunculara sarmak amiyane tabirle köpekliğin daniskasıdır.

Kim düşmüş kime tekme atıyor, aksine senin belki de şimdiye kadar toplasan alamadığın bonservisi Hawkins ile Arroyo'ya verdiler.
Sen elinde tutamadıysan, oyuncunun mundar olması mı lazım.
İstediği takımda oynar adamlar; hele kariyerlerinin en büyük başarılarını yakaladığı ekiple çalışmak en tabi hakları.
Alan razı, satan razı senin de işine geliyor bu iş, sponsor bulamadığın sezonda 1 milyon dolara yakın para aldın bonservisten.
Bunu büyütmenin, karalamanın ne anlamı var.
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

El Colgado

Valla benim düşüncem böyle. Her şey para değil, gs'nin bu yaptığı etik değil. Yiğit'in söylediğini de dikkate al, oku yazdıklarını.

saldır beşiktaş

Murat Özyer'in twetine az önce baktım.
Çizgiyi aşan o olmuş, haddini bildirmek bizim takımın görevi.

Gs'nin iyi niyetli olduğunu söylemedim, anlatmak istediğim;
Ergin Ataman ve bu 3 oyuncunun beraber çalışma isteğinin gayet normal olduğuydu.
Bu yüzden Ergin Ataman'a nefret, kin kusmak yanlış.

Ayrıca benim de hoşuma gitmiyor 3 kupalı kadronun en önemli oyuncularının Gs'ye gitmesi.
Ama elinde tutamadıysan, oyuncu da orada oynamak istiyorsa, yapacak bir şey yok; bonservis almaktan başka.

El Colgado

Aynı durumda gs olsa, sen gs'nin basketbolcularını alır mıydın? Alınsa tepki verir miydin?

NoPasaran

Murat ozyer ne demişki birde yazsaniz
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

El Colgado

En büyük avantajın futbol takımın o yüzden şanslısın; ama çizgini aşma.

Buna sövsem günahıma yazık.

ilhan mansız_melis

Allah belanızı versin sizin de camianızın da.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

keskinli

en basta hoca namertmis zaten
gemi batiyor diye kacti,simdide tayfasini kaciriyo
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

NoPasaran

Alıntı yapılan: El Colgado - Ocak 07, 2013, 01:37:43
En büyük avantajın futbol takımın o yüzden şanslısın; ama çizgini aşma.

Buna sövsem günahıma yazık.

Bu ne demek ya

Ben anlamadım
Aşk bu Aşk !

volkanca.net