Ana Menü

21.12.2012

Başlatan eRe, Kasım 23, 2012, 12:14:41

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eRe

ne düşünüyorsunuz
mayalara göre dünyanın son günü
bilim adamlarına göre ise
dünya 0 noktasına gelecek ve o gün güneş doğmayacak elektrik telefon internet çalışmayacak ve sonun başlangıcı olacak
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

El Colgado

Hangi bilim adamları diyor güneş doğmayacak diye? Kim demişse reklam peşinde.
Kıyametin kopacağına da inanmıyorum bunun için kıyamet alametlerine bakmak yeterli.
Öte yandan doğal bir felaket olabilir. Bu konuda kararsızım.

eRe

2 gun once bulmustum acıklamaları ancak suan bulamadım bulursam tek tek olacakları soyledıklerını koyıyım
www.erdemeksi.com

Simurg

İslam inancına göre kıyametin gerçekleşmesi için sadece en büyük alemetlerin yaşanması kaldı.
Çok büyük dünya savaşı olacak, yer yüzünde Allah'a inan tek bir kişi kalmadığında kıyamet kopacak.
Kabe'de ibadet eden kimse kalmadığı zaman kıyametin kopacağı.
Müslümanların tüm dünyaya hükmettiği bir dönemden sonra bu olayların gerçekleşeceği anlatılır.
Kimse Allah'u Tealadan başka kıyametin kopacağını bilemez.
Kıyamet koptuğu an zaten dünya kum zerresi haline gelicek şirin köymüş yok başka bi yerdekilermiş sağlam hiç bi yer hiç bi cisim kalmayacak.

Çok saçma.

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

NoPasaran

Maya takviminin son gunu ifadesi yanlis anlatiliyor..

Mayalarin boyle bir iddiasi.yok
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Ersin Develi

Alıntı yapılan: Simurg - Kasım 23, 2012, 13:08:05
İslam inancına göre kıyametin gerçekleşmesi için sadece en büyük alemetlerin yaşanması kaldı.
Çok büyük dünya savaşı olacak, yer yüzünde Allah'a inan tek bir kişi kalmadığında kıyamet kopacak.
Kabe'de ibadet eden kimse kalmadığı zaman kıyametin kopacağı.
Müslümanların tüm dünyaya hükmettiği bir dönemden sonra bu olayların gerçekleşeceği anlatılır.
Kimse Allah'u Tealadan başka kıyametin kopacağını bilemez.
Kıyamet koptuğu an zaten dünya kum zerresi haline gelicek şirin köymüş yok başka bi yerdekilermiş sağlam hiç bi yer hiç bi cisim kalmayacak.

Çok saçma.

ERHUN

2-3 senedir yoğun olarak konuşuluyor bu, farklı farklı kaynaktan okuduğum kadarıyla foton kuşağı denen bir kuşağa girilecekmiş.

Kıyamet gibi şeylere inanmıyorum (demek istediğim 21 Aralık'ta kıyamet kopacağına inanmıyorum). Kimisi foton kuşağına gireceğimiz için 2 hafta elektrik-elektronik aletler çalışmayacak diyor.

"İyi insanların" yeni kuşağa geçip geri kalanların öleceğine inanan bile var (kime göre iyi neye göre iyi).

Okuduğum onca şeyden sonra benim düşüncem hiç bir şey olmayacak. Uzayda bir takım değişiklikler olabilir onu bilemem ama bizi direkt etkileyecek bir şey olacağına inanmıyorum.

DIABLO

Dünyanın sonu degilde sadece takvimin bittiğini  okumuştum herhangi bir felaket olacağını okumadım.

Dünya zaten felaketin eşiğinde 21.12.2012 beklemeye gerek yok kriz, açlık, savaş, sapıklık  :)
1 Sehit  için menemeni yakan Atamı özledim.

forzaChelsea

CR7

şimdi tam olarak saat kaçta olacak? 00.00 olduğunda mı başlayacak?

TSİ mi yoksa Avustralya Sİ mi? Amerika da olabilir?

yoksa tam Greenwich'e göre mi?
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

ERHUN

Meksika yerel saatine göre 00.00 olabilir, veya akşam 21.12 ;D

El Colgado

Ben bir felaket olacağına inanıyorum. Ama 21 Aralık mı olur 15 Aralık mı bir şey diyemem.

eRe

12.12.12 de askere gıttıgım ıcın benım yenı hayatım o tarıhte baslıyor valla mayaların yenı hayatı benı ılgılendırmez :D
www.erdemeksi.com

keskinli

Tamda noel tatilimin basladigi  güne denk geliyor :)
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

El Maestro

Bu olayı herkes yanlış biliyor ..

Ben bu durumu daha önce araştırdım biraz yani kıyamet demiyor aslında mayalar, sadece Dünya'da bazı şeylerin ritmi bozulacak diyor belli bir süreç içerisinde ..

Mayalara göre o tarihte kıyamet kopmayacak ki zaten yani öle bişey iddia etmemişler, o tarihten sonra bazı dengeler değişecek diyorlar.. Mesela; geçen sene balıklar durduk yere ölüyorlardı onun gibi veya bu küresel ısınma olayı gibi ..

Kısaca anlatırsak durum bu yani benim bildiğim kadarıyla ..
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~