Ana Menü

Fikret Orman " Baros - Q7 takasindandan yanayim"

Başlatan NoPasaran, Ağustos 18, 2012, 11:59:31

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ersin Develi

Egomuzu nasıl tatmin edeceğiz bilmiyorum
Manisa'ya gol atar,Manisa'ya gol atmakta ne var
Maccabi'ye gol atar,Maccabi'de takım mı yaa.!
Trabzon'a atar,Trabzon'a gol atmakta ne var
Gerçekten merak ediyorum tam olarak ne istiyoruz.
Fazla uzağa gitmeye gerek yok,Play-Off ta ki 6 maçı bir izle,attığımız gollerin %90'ında Quaresma'nın katkısı var,aksi ispatlarsan özür dilerim herkesin içinde

Takımdakilerin morali mi bozulacak.?
3 metre yakınındaki adama pas atamayacak,90 dakika boyunca bir tane orta gelmeyecek duran top haricinde sonra da moralleri bozulacakmış.!!
Hilbert sabahtan akşama kadar bindirme yapsın orta açmadıktan sonra neye yarıyor.

Arkadaş Holosko'yu neden eleştirmiyorsunuz,ne kadar alırsa alsın aldığı parayı hak etmiyor
Nedir bu Quaresma takıntısı ben anlamıyorum
Delgado çakma yıldız
Quaresma yıldız bile değil
Tabata oyuncu değil
Ricardinho'nun tipi müsayit değil

Kimi istiyoruz ya da ne istediğimizi biliyor muyuz.?

Ersin Develi

Bana Guti ve Quaresma'dan başka forma sattıran bir tane oyuncu söyleyebilir misiniz son 3-4 sezonda ?

El Colgado

Quaresma'nın katkı vereceğinden şüpheliyim; ama madem elimizde kalıyor Gs maçı kadrosuna kesinlikle alınması gerekir. Ayrıca bu adam gerçekten Simao'nun olmadığı maçlarda daha etkili oynuyordu. Taraftarın heycanlanması şart!

K.D

Alıntı yapılan: Ersin Develi - Ağustos 23, 2012, 19:11:44

Alıntı yapılan: K.D - Ağustos 23, 2012, 15:03:05
Alıntı yapılan: Ersin Develi - Ağustos 23, 2012, 10:03:15
Volkan abi o zaman sorun takımda tek bir oyuncuya bağlamak doğru olmaz.
Ahmet abi Carvalhal döneminde sorunlar olmuştu sanırım,o zaman mantıklı bir açıklamaları vardı bu yüzden kimse yürüyüş düzenlemedi ama şuan ortada elle tutulur bir sebep yok.

elle tutulur sebep zaten o zaman yaptıklarıdır.

ya her şeyi aklım alıyor affediyorum da boktan bi çalımı atamadın diye gidip bir futbolcuya arkadan tekme atmak öncelikle İNSANLIĞA SIĞMAZ, sonra da Beşiktaşımı en önemli zamanında yalnız bıraktığı için BEŞİKTAŞLILIĞA sığmaz bana da bu kadar neden yeter de artar bile.

Keşke o yürüyüş yapanlar AĞIZLARINA SAKIZ YAPTIKLARI:İYİ İNSAN OLMADAN İYİ BEŞİKTAŞLI OLUNMAZ! sözünü şu olayda bir düşünseler.

Chelsea deplasmanında sarı kartı olduğu halde,düdükten sonra sarı kart yiyeceğini bildiği halde topa vurarak oyundan atılmıştı İlhan Mansız
Garip gelecek sana belki ama bunlar futbolun içinde olan şeyler,Quaresma'nın ki de öyle
Mesela Hilbert topu hakeme verdiği için kart görmüştü,Hilbert'in o hareketi hakemin kararını değiştirmedi Hilbert'te onu biliyordu ama yaptı,futbol oynamak ile futbol izlemek arasında dağlar kadar fark var eğer amatör ya da profosyonel oynadıysan bilirsin az çok.
Ben o kadar saçma bir kırmızı kart gördüm ki,hakem bana dışarı çık dediği zaman olayın farkına vardım,arkadaşım olduğu halde halı saha da yediğim tekmeden sonra kalkıp bende çift daldığımı biliyorum,futbolun içinde bunlar var sırf bu yüzden takımda fark yaratan oyuncuya gitsin demek doğru değil bence

İyi insan olmadan iyi Beşşiktaş'lı olunmaz lafı ile O forma kutsaldır herkese nasip olmaz lafı kıyasıya yarışıyor o yüzden birşey söyleyemeyeceğim :)
i
i
işte asıl sorun burda başlıyor abi takımda fark yaratmak yılda 1 kere trivela gol atmak 3 tane rabona orta açmaksa yerden göğe kadar haklısın.

futbol psikolojisi konusunda sana hak veriyorum tabi ki orası bambaşka bir ortam ama verdiğin örneklere bakarak ilhan mansızın NE KADAR YANLIŞ YAPMIŞDA OLSA takıma verdiklerine bakarsak öyle bir hareketi yapması bana garip gelmez açıkcası.
hilbertte o maçta hakemi protesto etmek takımını savunmak için o topu hakeme attı ve o pozisyondada yüzde milyon arkasındayım hilbertin,ben takımımı koruyan oyuncu görmeyi seviyorum.

tamam q7 çok tekme yiyor diye sinirleniyor bazen ama bazende çok gereksiz toplar kaybettiği için durduk yere gdiip adama saldırıyor bende bunu ona yakıştıramıyorum hem katkı yapma hem yalnız bırak.

yok öyle bir dünya :)
I'm on a path of my own...I'm LeGeNd! :)

El Maestro

@Ersin Develi

Tek tek cevap vereyim demişsin ancak ben bunların hiç birinin benim yazdıklarıma cevap olarak görmüyorum .. Yani yazdıkların Quaresma'nın çok iyi performans gösterdiğini göstermiyor, zaten bende bunları eleştiriyorum ..

Skora katkıdan devam ediyim, bumu yani skora katkı ? Bu herşey karışık bi istatistlik tüm maçlar yani, buna iyi diyosan biz zaten tartışamayız .. Ayrıca biz 2 sene üst üste uefada grupları lider tamamladık bunuda belirtiyim, ilk sene 2. geçen sezon 1. olduk neyse bu ayrı mevzu .

Benim anlamadığım nokta "bu adam olmasa gol atamazdık" "bu adam olmasa atak yapamazdık" olayını anlamıyorum.. Ee varken çokmu atıyoruz sanki nasıl bir çelişkidir bu? Bu adama vereceğim neredeyse 4 milyon euro'ya 3 tane takım oyuncusu alırım, en azından ceza alanına daha çok orta açar, en azından daha çok mücadele ederler. Ve en azından senede 3-4 maçtan daha fazlasını kazandırırlar ..

Yahu her top bu adama geliyordu tartışmasız her top .. Yıldızımız da hiç istisnasız her topu ezip zor yaptığımız hücumları batırıyordu, bunları ben demiyorum ya milyonlarca insan diyor ve gözlerimizle görüyoruz yani insaf ..

Senelik 4 milyon euroya yakın para alan adam bana 2-3 maç kazandıramaz,daha fazlasını kazandırmak zorunda .. Misal Selçuk İnan gibi her maça ortak olacak ve bir çok maçı kazandıracak .. Quaresma yokluğunda takım 10 küsur maçlık namağlupluk serisi yakalıyor, Quaresma dönüyor, 4 maç galibiyet yüzü yok. Niye? Biz bu 2 senede Quaresma'nın senelik aldığı 3.75 milyon euro'ya 3 tane ortalama futbolcu satın alıp daha çok performans kazanırdık. En azından takım oyununa yönelirdik ve en azından alınan oyuncular takımla oynarlardı .. He bide bunları geçtim sahada hep mutsuz, hep umutsuz, hep bir şikayetçi havalarında geziyor .. Ya daha ne kadar olumsuz şey sayıyım ben anlamıyorum .

Bunların tüm hepsini geçtim adam 1 kuruş indirim yapmaya yanaşmıyor 4 milyon euroya yakın para alan adam bu sene bizim takımda kalabilirmi sizce bunu söyleyin bare ? Daha dün çıkan haberde 2 milyon euronun üstünde para teklif edilmiş Quaresma teklifi dinlememiş,takmamış bile .. 

580 milyon tl borç 2008 de sıfırlar atılmadan önceki borç değil bunu hepimiz biliyoruz demi .. Quaresma bu şartlarda, bu istikrarıyla, sokağa atılacak paradan başka bir şey değildir.. Ona bu parayı Araplar bile ya verir ya vermezken Beşiktaşın ölü hali mi verecek ? Yapmayın gözünüzü seviyim ..

Tekrar diyorum parasında adam gibi indirim yaparsa kalsın derim,harbidende oynarsa çok sevinirim .. Bu kadro yapısında bir şans daha verilebilir ancak bu şartlarda,bu maaşla kesinlikle ve kesinlikle kalmasın ..

Ama bunların önemi yok nede olsa o ; Ricardo Quaresma demi, yok yok pardon Diego Armando Quaresma ..
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

Ersin Develi

Skora katkıdan devam ediyim, bumu yani skora katkı ?
Skora katkı başka nasıl olacak? 25 Asist 18 Gol..! Fernandes'ten 6 maç fazla oynayıp 5 Asist fazla yapmış.Yukarda yazmıştım atlamışsın sanırım Para alamadığı için Ts maçına çıkmayan Fernandes bugün baş üstünde tutuluyor,skora daha fazla katkı yapan Quaresma ayaklar altında

Benim anlamadığım nokta "bu adam olmasa gol atamazdık" "bu adam olmasa atak yapamazdık" olayını anlamıyorum..
Son lig maçını emsal alıyorsan eğer kanatlara bir kez inemediğimizi ve pozisyona girmekten aciz olduğumuzu göreceksin

Ee varken çokmu atıyoruz sanki nasıl bir çelişkidir bu? Bu adama vereceğim neredeyse 4 milyon euro'ya 3 tane takım oyuncusu alırım
Bunu ancak Anadolu kulüpleri yapar. 4 Milyona'a 4 oyuncu alır biri tutmazsa diğeri olur. Beşiktaş eğer ben büyük kulübüm diyorsa böyle bir lüksü yok

Yahu her top bu adama geliyordu tartışmasız her top
Evet bencede,Sahi her top bu adama neden geliyor ? Takımı ileri taşıyacak gol pozisyonu hazırlayacak bir tane adam yok mu koskoca Beşiktaş'ta?

Senelik 4 milyon euroya yakın para alan adam bana 2-3 maç kazandıramaz
2-3 maçtan daha fazlası,dediğim gibi sadece Play-Off maçlarına bakarsak (büyük maç olduğu için) Quaresma'nın gollerin % 90'ında olduğunu göreceğiz.

He bide bunları geçtim sahada hep mutsuz, hep umutsuz, hep bir şikayetçi havalarında geziyor
Mizaç yapacak birşey yok belki de doğuştan gelen bir özellik ama açıklamalarında burda olmaktan mutlu olduğunu defalarca söyledi

Bunların tüm hepsini geçtim adam 1 kuruş indirim yapmaya yanaşmıyor
İşte bu konu da hiç kimsenin şikayet hakkı yoktur. Yanılmıyorsam Sivas maçıydı son haftalar,maç sonu röportajında aynen şunu söyledi "Kulüp ücretim konusunda indirim yapmak isterse ben hazırım indirim yaparım" Evet bunu diyen adamı itin g*tüne sok,dünya ya rezil et sonra da gel indirim yap de,ne güzel değil mi.? O röpartajını çok aradım bulamadım eğer bana inanmıyorsan araştır aksi çıkarsa istediğini söyleyebilirsin bana.

580 milyon tl borç 2008 de sıfırlar atılmad...
3.75 den 2'ye indi diyelim,koskoca yangın 1.75 milyon ile mi sönecek,üstelik kazandığın maç başına para aldığın bir noktada bu adam sana maç kazandırır.Sadece ismiyle normal sayının yarısına yakın forma satar,kombine satar..
Farzedelim ki Quaresma süper haksız
Olcay gibi adı sanı bilinmeyen adama 1 milyon vermek akıl işi mi
Veya
Fernandes ve Almeida'nın ücretine neden indirim teklif edilmedi ?

Tekrar diyorum parasında adam gibi indirim yaparsa kalsın
Bende diyorum ki bir kuruş indirmese hakkıdır,eleştirmem.Sen bütün dünyaya adamı rezil et sonra istediklerini kabul ettir iyi de bu adam senin aklında öyle birşey yokken indirim yapmayı kabul etmişti.

Ama bunların önemi yok nede olsa o ; Ricardo Quaresma demi, yok yok pardon Diego Armando Quaresma ..
Quaresma şu durumda Fikret Orman ve Yönetiminden daha dürüsttür gözümde en azından ikili oynamıyor.
Evet Quaresma'da Beşiktaş'tan büyük değildir
Fikret Orman ve yönetici vasfına bürünmüş vasıfsız adamlarda Beşiktaş'tan büyük değildir.

Umarım bu kez cevap verebilmişimdir :)

keskinli

hepimiz quaresmanin süper futbolcu oldugunda hemfikiriz
hemen hemen hepimiz bu süper futbolcunun maalesef bizim isimize yaramadigindada hemfkiriz
ise yaramayan baska oyuncularda var ama konu basligi quaresma takasi oldugundan baska oyuncular elestirilmiyor
kimse üzerine alinmasin,sadece bu konu icinde gecerli degil,son zamanlarda besiktas taraftari sürekli kendine bi kahraman ariyor
sonrada o süper sahte kahramanlari kacip gidince bunalima giriyor
quaresma yurtdisinda bi yere satilmasi en dogru karar olacak sanirim
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

NoPasaran

Quaresma gider Mehmet Akyüz orada oynarsa

Fernandes gider Alper Potuk orada oynarsa

Sıkıntı o zaman olur..

Bunun altında Quaresma Fernandes şu bu olayı yok

Yönetime güvenmiyor, şu an bunun resmini çiziyor insanlar..

6 ayda mı anladıklar Yönetimi derseniz

İşte sorun bu ya..

Taraftara bu algıyı bu kadar kısa sürede vermek büyük yetenek..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

El Colgado

Ya Allah aşkına Quaresma'nın yarardan çok zararı var takıma.
Sanki süper oynuyordu da parasında indirim yapılmıyor diye A takıma alınmadı.
Aldığı paranın hakkını kesinlikle vermiyor.
Hem bir işe yarama hem 4-5 milyon maliyetin olsun.
Yine de elde kalacaksa lafımın arkasındayım Gs maçı kadrosuna alınsın.
Belki bu ayrılık futbol aşkını alevlendirir.
Ama ahım şahım bir sezon geçirmesi imkansız.

ERHUN

Alıntı yapılan: NoPasaran - Ağustos 24, 2012, 11:47:06
Fernandes kac buyuk macta oynadi..

Resmen evlat ayrimi

Farkında olmadan Fernandes'i mi övdüm de haberim yok?

El Colgado

Allah 1, süt beyaz.
Ama bu habere inanmıyorum.

ERHUN

Bu habere göre başkan ve teknik direktör yalan söylüyor yani.

Habere inanmıyorum.

El Maestro

@ErsinDeveli

Vallahi anlam veremiyorum bu kadar insan,yorumcu vs.. haksız bi sen haklısın ..

Quaresma hatta geçen sezon müthiş oynadı .. Ligte haftalar boyu gol atamayanda başkasıydı pardon ben karıştırdım, o acaip gol atıyor çünkü ve hep zor maçlarda bizi sırtlıyor .. Ne zaman maç sıkışsa yıldızımız Quaresma çıkıp bizi ipten alıyor ..  :)

Yeteneklerini bizde tartışmıyoruz, keşke bu sene eğer oynarsa süper oynasa bizde desteklesek ve o yeteneğide var ama geçen sene ciddi anlamda başarısızdı be bu adam kabul edin bu kadar kör olmayın ..

Bu klübün adı BEŞİKTAŞ Quaresmaspor değil bunuda unutmayalım,

İsimler gider baki kalan renklerdir ..  ;)
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

NoPasaran

İsimler gider renkler bakidir..

Tıpkı ölüsü 10 trilyonluk adamı rakibe peşkeş çekmeyen isteyen Fikret Başkan gibi.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net