Ana Menü

Kapitalizm, Olimpiyat ruhunu da esir almış (!)

Başlatan El Maestro, Temmuz 31, 2012, 16:23:59

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

El Maestro

Konuyu buraya açmak daha iyi olur diye düşündüm çünkü spor dışında daha farklı konularıda içeriyor ..

Ben gerçekten etkilendim,üzüldüm ve sizlerle paylaşmak istedim herkes görsün diye,kesinlikle sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyorum..

Güney Koreli eskrimci Shin A Lam, dün 1 saniyeliğine de olsa Olimpiyat finalindeydi. 1 saniye diyoruz çünkü hakemler sayacın sıfırlanmasına rağmen mücadelenin bitmediğine kanaat getirdi ve süre tekrar 1 saniyeye ayarlandı. Alman rakibi, Britta Heidemann son bir hamle yaptı ve puanı alarak finale çıkan taraf oldu.

Shin olan biteni anlamaya çalışırken koçu hemen itiraz etti. İtirazın işleme konması için Güney Koreli’nin pisti terk etmemesi gerekiyordu. Pisti terk etmek, yenilgiyi kabul etmek anlamına geliyordu. 25 yaşındaki Shin yaklaşık 45 dakika pistte oturdu. Birazdan başlayacak üçüncülük ve final maçlarına aldırmadan oturdu. Seyiriciler de bir süre Shin’in hakkının yendiğini düşündü ve alkışlarla ona moral verdi.

Güney Koreliyi kalkmaya ikna etmek isteyen bir yetkiliyi seyirciler ıslık yağmuruna tuttu. Shin göz yaşlarına yenik düştü. O biliyordu ki az önce son Olimpiyat şampiyonunu devirmişti. Şimdi böyle olmaması gerekirdi.

Sonradan anlaşıldı ki Güney Kore’nin itiraz edebilmesi için para yatırması gerekiyordu. Kapitalizm, olimpiyat ruhunu da esir almıştı. Seyirciler iyice sinirlenmeye başladı. Ancak bir süre sonra Shin’in koçu geldi ve sporcusunu ikna ederek gözyaşları içinde pistten ayrıldılar.

Belki Olimpiyat takviminin final kısmına ismini yazdıramadı ama amatör ruhuyla birçok sporseverin kalbine ismini yazdırmayı başardı.

Alıntıdır
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

ERHUN

Az önce TRT spor'da görmüştüm, hakemler neden bitirmedi, neden 1 saniye ekledi bilemiyorum ama itiraz etmek için bile para yatırılması saçmalığın daniskası. Olimpiyat diyorlar, amatör sporlar diyorlar, amatör ruh diyorlar... Bu mu amatör ruh?

[KralKartal]

Izlemedim ama hersey para artik, yazik olmus...
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

ilhan mansız_melis

28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

Cem Goren

altın kapılarımız kan oldu tayfun

IL Capitano

bayan sporcunun yuzune bakinca ne kadar derinden bir aci cektigi görulebiliyor. uzuldum
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

NoPasaran

yuh yani

hem olimpiyata yuh hemde guney koreye yuh

sanki milyon dolar isteniyor

habere inanmadim bak yazarken.. baska is vardir.burada
Aşk bu Aşk !

volkanca.net