Ana Menü

Güntekin Onay'dan çarpıcı açıklamalar!

Başlatan K.D, Temmuz 03, 2012, 16:09:16

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

K.D

Ntvspor'un sevilen programcısı Güntekin Onay, Beşiktaş'ın gündemini HABER1903'e değerlendirdi.

Onay, HABER1903'e yaptığı açıklamada;

- BU OYUNCULARIN PARALARINI KİM ÖDEYECEK? -

Beşiktaş yönetiminin yanlış bir yol izlediğini dile getiren Onay, "Beşiktaş'ın mevcut koşullarını göz önünde bulundurursak neler yapabileceğini görürüz. Kimse anlamıyor galiba kulübün içerisinde ekonomik olarak çok büyük sıkıntılar var. Yüksek ücret alan oyuncular gitsin diyoruz ama bu adamların Beşiktaş Kulübü'nde sözleşmeleri var. Neden gitsinler? Örneğin Samet Aybaba, Ernst gitsin diyor. Ernst'in Beşiktaş Kulübü ile 2 yıllık daha sözleşmesi var. Hadi gitti diyelim. Bu parayı nereden alacak? Bu işler bu kadar kolay mı? Feda etsinler lafları falan çok amatörce işler. Bu futbolcunun profesyonel sözleşmesi var. Holosko'ya gitsin deniyor ve Holosko'nun 2 milyonluk sözleşmesi var. Bu parayı kim verecek? Bana bunu söylesinler. Herkes Egemen'e kızıyor ama Egemen fedakarlık yapmış. Maç başına alacaklarından dolayı çok yüksek bir fiyat birikmiş, ödememişler. O da Beşiktaş Kulübü yöneticileri ile karşılıklı anlaşarak veda etmiş. Beşiktaş yönetimi Quaresma ve Simao'ya da gitsin diyor ama bu adamların sözleşmelerinde yazan paraları kim verecek? Biraz hayal dünyasında yaşıyorlarmış gibime geliyor." dedi.

- OLCAY ŞAHAN'I BEŞİKTAŞ'A KİM GETİRDİ ? -

Olcay Şahan transferini yanlış bulan Onay; "Almanya Ligi'nde açık ara küme düşen Kaiserslautern'de 13 maç oynamış Olcay Şahan'a neden 1.000.000 Euro para verdiler? Bu oyuncuyu kim Beşiktaş'a önermiş? Ben bunları merak ediyorum. Bunlar benim merak ettiğim şeyler. Böyle bir şey olabilir mi? Kaiserslautern'in 250.000 Euro verdiği adama 1.000.000 Euro para verdiler. Nasıl bir dünyada yaşıyorlar, nasıl bir takım sahaya çıkaracaklar? Beşiktaş Kulübü'nün yöneticisi olup da nasıl 10-15 milyon Euro kaynak bulamıyorlar, inanamıyorum. Bu kadar mı zor? 26 yaşında Gençlerbirliği'nden alınan Mehmet Akgün'ü kim aldı? Kim akıl veriyor? Mehmet Akgün, Gençlerbirliği'nde yedek oynayan vasat bir oyuncu. Neden alınıyor? Sakaryaspor'dan gelen Berat'ın zamana ihtiyacı var. Oynar mı oynamaz mı bilemiyoruz. Beşiktaş'ın 3-4 tane elle tutulan oyuncusu var. Bunların başında Ernst, Egemen geliyordu. Egemen çok karakterli, profesyonel ve geçen sezon 50 maç Beşiktaş forması giymiş bir oyuncuydu. Fakat açıkça söyleyeyim; Egemen yeri dolmayacak bir oyuncu değil. Kaleci antrenörü Bucaspor'dan gelmiş. Sen ne yapmak istiyorsun? Beşiktaş'ı Bucaspor'a mı çevirmeye çalışıyorsun?" dedi.

- SAMET AYBABA TRANSFERİ YAPMASIN -

Beşiktaş'ta transferleri Samet Aybaba yapmasın diyen Onay, "İmkanların kısıtlıysa aklını kullanırsın. Ucuz oyuncunun nerede olduğunu bilirsin. Genç takım kuruyorum diyorsun 25-26 yaşında ikisi de Beşiktaş'ta oynamaz oyuncu alıyorsun.Genç takım kuruyorum diyorsun, 35 yaşındaki 3.sınıf kalecilerin peşine düşüyorsun. Genç takım kuruyorum diyorsan, benim 1. kalecim Cenk, 2. kalecim Umut Kaya diyeceksin. Beşiktaş Kulübü'nde Samet Aybaba transferi kesinlikle yapmasın. Çünkü çalıştığı menajerler çok ucuz menajerler. 3 günde gidip de kimsenin bulamadığı Brezilyalı oyuncu bulursan sana sihirbaz derler, yada "S" ile başlayan başka bir şey derler. Benim menajerlik yapan arkadaşlarım var. Avrupa'da büyük ekonomik kriz var. 400.000, 500.000 Euro'ya sözleşmesi bitmiş çok değerli futbolcular var." dedi.

- ARSENAL'İN KALECİSİ FABIANSKI, BEŞİKTAŞ'A ÖNERİLDİ -

Arsenal'in kalecisi Lukasz Fabianski''nin Beşiktaş'a önerildiğini vurgulayan Onay, "Bakın çok enteresan bir hikaye anlatacağım. Menajerin bir tanesi Beşiktaş'a Arsenal'in kalecisi Lukasz Fabianski'yi önermiş. Beşiktaş'ta kaleci antrenörü bizim Mehmet hoca var. Önce oyuncuyu bir izlesin bakalım iyi kaleci mi, yoksa kötü kaleci mi? demişler. Bucaspor'un kaleci antrenörü Mehmet, Arsenal'in kalecisine bakacak. Bakıyorum da kurdukları ekip çok amatör. Ben hiç anlamıyorum, bunlar hangi dünyada yaşıyorlar." dedi.

- YÖNETİMİN YAPTIĞI BİR ŞEY YOK -

Beşiktaş yönetiminin iyi niyetli yaklaştığını dile getiren Onay, "Kulübün zor durumda olduğunun herkes gibi farkındayım. Tamer Kıran iyi niyeti ile bir şeyler yapmak istiyor. Ama yaptıkları bir şey de yok. Bu da bir gerçek. Ceplerinden paralar da veriyorlar. Bunu da biliyorum." dedi.

- FUTBOL TAKIMI DAĞILSIN, BASKETBOL TAKIMI DAĞILMASIN -

Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı'nın dağılmaması gerektiğini savunan Onay; "Ergin Ataman'a çok yakın ve çok güvendiğim bir isime, "Ergin Ataman'ın Beşiktaş'tan ayrılmasında Beşiktaş yönetiminin kusuru nedir?" dediğimde cevap olarak "%99.7" dedi. Ergin Ataman'a sezon öncesi "250-300.000 Dolar para verilseydi, oyunculara tatil parası verilseydi ve alın bu paraları güzelce bir dinlenin. Toplam 1 milyon Dolar'dan bahsediyorum. Önümüzdeki sene de beraberiz. Sponsorluğu kafanıza takmayın, biz her şeyi halledeceğiz" deselerdi hiç bir şey böyle olmazdı. Bunları diyemediler. Nasıl diyemiyorlar anlamıyorum. Türk Basketbol tarihinin en başarılı takımı göz göre göre dağılıyor. Beşiktaş Futbol Takımı boşu boşuna yüksek paralar alan oyunculardan kurulu 55 puan almış 4. takım. 50 gol atan Beşiktaş takımı mı olur? Ben hayatımda 50 gol atan takım hayatımda görmedim.  Futbol takımı dağılsın. Futbol takımının dağılmasına ses çıkarmıyorum. Orada kimse vazgeçmilmez değildir. Giden oyuncuların yerine koydukları oyuncuları tartışırım, çalıştıkları menajerleri tartışırım. O başka konu. Fakat basketbol takımı neden dağılıyor? Eğer Arroyo da giderse skandal olur. Galatasaray, Eurolig'de oynamadığı halde seni geçmek için elinden geleni yapıyor. Senin antrenörünü, oyuncularını alıyor. Çünkü seni geçmek istiyor. Büyük kulübün doğasında bu vardır. Büyük kulübün doğasında yarışmak vardır. " dedi.

- FEDA TİŞÖRTÜ 15 GÜN İÇERİSİNDE ELİME GELDİ -

Beşiktaş'ta iyi bir organizasyon olmadığını söyleyen Güntekin Onay; "Feda tişörtü siparişi verdim. İstanbul'a 15 günde geldi. Beşiktaş'ta iyi bir organizasyon yok. Tişört almak istiyorsun, ortada tişört yok. Almanya'da bir organizasyon yapılsa orada 500.000 tane satılır. Bu kadar büyük konuşuyorum. Bir tane pazarlama uzmanı getirsinler. Benim pazarlama işleri yapan arkadaşlarım var. Onlar yapılacak çok şey var diyorlar. Bu kadro ile kaç tane kombine, bilet satacaksın? Ünal Aysal, Galatasaray'a geldiğinde durum daha kötüydü. Elinde çok kötü bir kadro vardı. Yeni teknik direktör ve yeni ekip ile şampiyon oldu. Beşiktaş'ın heyecan yaratacak hamle yapması gerekiyor ki büyüsün. İki tane hamle yaparsın camia hareketlenir. Formaları erken piyasaya çıkarırsın ve satışlar başlar. Baktığımız zaman hiç bir şey yapılmıyor. Ekstra kaynak sağlanacak "Feda" kampanyası dışında bir hareket yapılmadı." diyerek sözlerini tamamladı.

Haber Kaynağı: HABER1903 ÖZEL HABER
I'm on a path of my own...I'm LeGeNd! :)

ilhan mansız_melis

Alıntı yapılan: çarşı here - Temmuz 03, 2012, 16:09:16

- OLCAY ŞAHAN'I BEŞİKTAŞ'A KİM GETİRDİ ? -

Olcay Şahan transferini yanlış bulan Onay; "Almanya Ligi'nde açık ara küme düşen Kaiserslautern'de 13 maç oynamış Olcay Şahan'a neden 1.000.000 Euro para verdiler? Bu oyuncuyu kim Beşiktaş'a önermiş? Ben bunları merak ediyorum. Bunlar benim merak ettiğim şeyler. Böyle bir şey olabilir mi? Kaiserslautern'in 250.000 Euro verdiği adama 1.000.000 Euro para verdiler.

Söylemeye çalıştığım şey buydu işte.

Ayrıca çok doğru şeyler söylemiş Güntekin Onay.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

K.D

Ya ben seviyorum normalde Güntekini ama burada sıkıntı zaten kulüp batmak üzere tamam yanlış noktalara güzel değinmiş ama konuşmakla olmuyor bu işler,benim bildiğim kadarıyla Güntekin zengin bir aileden geliyor ve Beşiktaş yönetiminde olması için hiç bir sakınca yok madem bu kadar menejer falan filan tanıdığı var gitsin konuşsun başkanla GÖREV İSTESİN BU ZOR BİR İŞ DEĞİL BEŞİTAŞI SEVEN BİR İNSANSA O DA BÖYLE BİR FEDAKARLIK YAPSIN BEŞİKTAŞ UĞRUNA ÇALIŞSIN İSTERİM...
I'm on a path of my own...I'm LeGeNd! :)

keskinli

dereyi görmeden pacayi sivadilar yine
bi durun hele,bi sezon baslasin bi takimin durumunu görelim
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

RCA

nutkum tutuldu. Az ve Öz konuşmuş. bütün içimdekileri kelimelerle teker teker iğneleyerek hakkıyla yazmış.

ahmet abi dereyi görmeden paçayı sıvadılar ne demek?

dere mi kaldı. heryer kurak oldu.

herkes artık aklını başına toplasın. böyle organizasyon ve sistem eksikliği olamaz.

bana koyan şu. ne futbol takımı ne basketbol ne de başka branş. Yahu farketmediniz mi son yıllarda Beşiktaş markasının ne kadar ağızda sakız olduğunu ve basitleştirildiğini?

Bazen oturup sinirden ağlayasım geliyor.

yoo sanmayın ki fb gs nin rekabet içerisindeki önde oluşlarını hazmediğimden böyle olduğumu?

- beceriksiz ve acemi spor adamlarının hep beşiktaşa denk geldiğinden ve buna ses çıkaramadığımızdan dolayı
İnşaat mühendisliğini bitirip sinema oyuncusu olmak isteyen bir abzürd adam profili.

That's me.

NoPasaran

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

RCA

bu transferler bu olumsuzluklar yakamızı epey bi bırakmayacak. takımın kötü oyunu, taraftarı memnun etmemesi, yönetimdeki çatlaklıklar, uyuşmazlıklar sonucunda daha büyük bir krize gireriz.

ya satarız ya biteriz.
İnşaat mühendisliğini bitirip sinema oyuncusu olmak isteyen bir abzürd adam profili.

That's me.

IL Capitano

Olcan olayini bende anlamiyorum, Egemene kizanlar cok ama bence en buyuk vefayi o yapti.
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

NoPasaran

Alıntı yapılan: IL Capitano - Temmuz 03, 2012, 20:16:22
Olcan olayini bende anlamiyorum, Egemene kizanlar cok ama bence en buyuk vefayi o yapti.

ne vefası yaptı ?
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

IL Capitano

gecen yil alacagi butun mac basi paralarini birakti gitti.50 mac oyna, yaptigin butun mac basina paralarini birak ve git.

portekizliler gibi kulube ihtarname cektirmedi, nihat gibi kulube haciz koydurmadi.

NoPasaran

Bedava gitmek demek bu paraları almak demek..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ERHUN

İlk başta bende "feda" ettiğini, alacakları almadan gittiğini düşünüyordum ama yanılmış oluyoruz bu şekilde. Daha kontratı var, bonservisini almak için 1.5 m € bıraktı, 500 bin euro daha getirecekmiş.

IL Capitano

Peki biz Egemen icin bonservis parasi ne kadar verdik?

ERHUN

Alıntı yapılan: IL Capitano - Temmuz 04, 2012, 14:43:15
Peki biz Egemen icin bonservis parasi ne kadar verdik?

Bonservissiz geldi, sözleşmesi bitmişti.