Ana Menü

İşte Yeni Koç!

Başlatan ERHUN, Haziran 22, 2012, 16:27:29

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ERHUN

Erman Kunter'le 2 yıllığına anlaşma sağlandı.

CR7

Erman Kunter varken Ergin ataman teferruattır net.

bu adamın Türkiye'ye geleceğini hiç düşünmüyordum.

yeri çok çok iyi dolduruldu.
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

CR7

Erman Kunter (8 Ekim 1956, İstanbul), Türk basketbolcu ve antrenör.

Galatasaray Lisesi mezunudur. Basketbola İTÜ'de başladı. Sırasıyla Beşiktaş, Eczacıbaşı, Yenişehir ve Fenerbahçe ve Çukurova Sanayi takımlarında forma giydi. 1988 yılında Fenerbahçe formasıyla 175-101 sonuçlanan Hilalspor maçında 153 sayı atarak rekor kırarken, ilk yarıda attığı 81 sayıyla, bir devrede en fazla sayı üreten basketbolcu olarak da tarihe geçti. 1987-1988 sezonunda Fenerbahçe formasıyla Türkiye Ligi sayı kralı oldu. Genç takımlar da dahil toplam 213 kez milli olan Kunter, milli formayla rakip potalara tam 3 bin 626 sayı bıraktı. 1983 yılında Fas'ın Kazablanka kentinde düzenlenen Akdeniz Oyunları'nda bronz, 1987 yılında Suriye'nin Lazkiye kentinde düzenlenen Akdeniz Oyunları'nda altın madalya kazanan takımda yer aldı. [1].
Antrenörlük kariyerine 1994'te Darüşşafaka ile başladı, 1996-1997 sezonunda çalıştırdığı Beşiktaş sezonu 13. sırada bitirerek küme düştü. 1997 yılında Türkiye Millî Basketbol Takımının başına geçti. 1999 Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda Fransa'da genç oyunculardan kurulu Milli Takımı, çeyrek finale taşıdı, bir yıl sonra Milli Takımdan ayrıldı. 2002-2003 arasında Galatasaray'ı çalıştırdıktan sonra, Fransız Cholet Basket'in başına geçti. İlk sezonda Cholet takımını küme düşmekten kurtarıp, play-off'ları zorlayan bir takıma dönüştürmeyi başardı. Ertesi sezon gene aynı ülkeden Asvel Villeurbanne'ü çalıştırdı. En son 2006 yılında eski takımı Cholet Basket'inin başına geçti. Fransa 1. Basketbol Ligi'nde Erman Kunter'in antrenörlüğünü yaptığı Cholet, Paris'teki Bercy Spor Salonu'nda oynanan müsabakada Le Mans'ı 81-65 mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı.(2010)

Özel Hayatı

Erman Kunter Osmanlı Padişahı Sultan II. Abdülhamit torunu Osman Nami Osmanoğlu'nun kızı Sofia Ayten Nami Hanımefendi ile evlidir. Tek çocukları Roksan Kunter'dir.Oğlu Engin Kunter ise Işık Lisesi basketbol takımında top koşturmaktadır.Oğlu Robert Lisesi'ne karşı yapılan hazırlık maçında 254 sayı atarak babasının rekorunu kırmıştır.

ERHUN

Beşiktaş kongre üyesiymiş.

saldır beşiktaş

Getirilebilecek en iyi yerli koç.
Çok yerinde bir hamle, Erman Kunter bizi bir adım öne taşır.
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

NoPasaran

2 senedir yine fransadamiydi
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ERHUN

Alıntı yapılan: NoPasaran ! - Haziran 22, 2012, 20:49:27
2 senedir yine fransadamiydi

Geçen sene çalıştırdığı takım playoff'a 8'nci olarak girmiş. Ligi 1'nci bitiren takımı eleyerek Fransa basketbol tarihinde bir ilke imza atmış. Emin değilim ama sanırım finale kadar gelmiş, finalde ne yapmış bilmiyorum.

Brestgerfich

Kadronun da korunması şart.
Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

CR7

unicorn

Güzel hamle, bu iyi oldu.
Ne Olmuş Yani Büyük Adam Olamadıysak,

Hayallerimizi Satmadık Ya !

ERHUN

ilhan mansız_melis

Hoşgeldin Erman hocam. İnşallah her şey güzel olur.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

ERHUN

saldır beşiktaş

Kaan Kural: Ergin Ataman, eldeki malzeme ile çok iyi yemek yapar. Erman Kunter ise yemek yaratır.
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan