Ana Menü

Berat Çetinkaya Beşiktaş'ta!

Başlatan CR7, Haziran 13, 2012, 16:59:03

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CR7

Futbolcu Berat Çetinkaya'nın transferi için oyuncunun kendisi ile görüşmelere başlanmıştır.
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

CR7

CR7

Yerli İtalyan: Berat Çetinkaya

Beşiktaş’ın gözlemci ekibi, özellikle alt liglerde ciddi bir çalışma yapmış gözüküyor. Neredeyse bütün potansiyel oyuncuları sarmalamış durumdalar; tek engelleri ekonomik sıkıntı. O yüzden şuana kadar birçok oyuncunun adı Beşiktaş’la anılsa da, sadece bonservisi elinde olanlarla kesin anlaşma sağlandı. Onlardan biri de Berat Çetinkaya.

Sakaryaspor’da kendisini fazla izlediğim söylenemez. Ancak hem Beşiktaş’ın çalışmaları hem de yine çok iyi bir araştırmayla toplanmış ve bunu Toulon’da final oynayarak taçlandırmış A2 Milli Takım kadrosunda yer alması; bana “ön umut” aşılamıştı… O turnuvada izlediğim Berat, umutları daha da güçlendirdi diyebilirim.

Memleketimizde ‘savunma’ denince genel kabul görmüş iki kanı vardır ve birbirleriyle çelişirler. Bir savunmacıda mutlaka fazlasıyla ‘hareketlik’ ve hızlı olmasını bekleriz; aksi halde “ağır adam” tanısı koyar, Kemal Tokak gibi çabuk ama bir o kadar dağınık oyuncuları ‘büyük potansiyel’ belleriz. Aynı zamanda şöyle bir sav da vardır: “stoper İtalyan olsun, isterse çamurdan olsun…”

Oysaki İtalyan savunmacılar genellikle hızlı değillerdir. Bir Ivan Cordoba çıkmamıştır mesela hiçbir zaman… Biraz Cannavaro istisnadır ama genel olarak Nesta gibi, Barzagli gibi, Materazzi gibi; çok çabuk olmamasına rağmen, doğru zamanda müdahale yapmayı ve en önemlisi “doğru pozisyon almayı” beceren kısaca ‘dengeli’ oyunculardır. Zaten bir stoper doğru pozisyon almaz da, rakip oyuncuyu savunma çizgisinden kaçırırsa; isterse telefon kulübesine gidip Usain Bolt’a dönüşsün, yine de iş işten geçmiş demektir…

Berat’a da bakınca, ‘yerli statüsünde İtalyan’ bir stoper görüyorum. Fizik olarak oldukça kuvvetli, uzun bir oyuncu… Bunun sonucu olarak pek çevik ve hızlı değil haliyle. Ama duracağı yeri, müdahale zamanlamasını iyi biliyor. Topla karışık, rakibe “ültimatom verircesine” ara ara yaptığı ‘hard tacke’ları da eklersek; klasik İtalyan stoperi konsepti tamamlanıyor.

1991 doğumlu, oldukça potansiyel, bonservisi olmadan elde edilmiş nefis bir alternatif oldu Berat. Gerçi bakmayın alternatif dediğime; her an Sivok’dan boşalan yeri de doldurabilir; bir bakmışsınız ki sezon sonunda 25 maç oynamış, hiç sürpriz olmaz. Takımda 10 senedir “ben stoperim” diyen adamlardan çok daha ‘stoperdir’ Berat…

http://cartalete.blogspot.com/2012/06/yerli-italyan-berat-cetinkaya.html

keskinli

Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

CR7

NoPasaran

Mali açıdan kılı kırk yaran Beşiktaş'ta 2 ay önce 480 bin TL karşılığında transfer edilen genç Berat Çetinkaya satış listesine konuldu.

Ekonomik açıdan belki de tarihinin en zor döneminden geçiyor Beşiktaş... Böyle bir tabloda ateşten gömleği giyen yönetim kurulu da, mali disiplin sağlamak için kılı kırk yarıyor. Yıldızlar gözden çıkarılıyor, transferde tavan ücret aşılmıyor. Ancak teknik ekipten gelen son haber "Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu" dedirtecek türden.

İLK TAKSİT ÖDENMİŞTİ

Teknik direktör Samet Aybaba, beklenen raporunu yönetime sundu. Aybaba'nın en şaşırtıcı isteği, 2 ay önce Sakarya'dan alınan stoper Berat Çetinkaya'nın gönderilmesi oldu. Yönetim, Berat için yetiştirme bedeli olan 480 bin TL'nin ilk taksidini ödemişti. Kartal'da Tanju ve Burak Kaplan da kiralık listesine konuldu.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ERHUN

Daha bu yaz gelen biri nasıl gönderilecek onu anlayamıyorum? Yasak değil mi?

NoPasaran

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

CR7

Alıntı yapılan: ERHUN - Temmuz 29, 2012, 00:19:39

değil.
hatta 1 kez daha transfer olabilir gittiği takımdan.
ama sonrası yasak

DIABLO

Çevremize FEDA' yı tanıtıyoruz aldırıyoruz paralarıda buraya gidiyor pes doğrusu :S
1 Sehit  için menemeni yakan Atamı özledim.

forzaChelsea

ilhan mansız_melis

28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

El Maestro

Samet Aybaba'nın suçu yok ki hocadan önce yapılmış bir transfer bu ..

Suç yönetimde kimseye sormadan etmeden oyuncu alırsan böyle olur işte ..

Yazık yazık sonrada feda dersiniz ..
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

CR7

Alıntı yapılan: CR7 - Temmuz 29, 2012, 01:05:07
Alıntı yapılan: ERHUN - Temmuz 29, 2012, 00:19:39

değil.
hatta 1 kez daha transfer olabilir gittiği takımdan.
ama sonrası yasak

şurada yanlış söylemişim. 3.sü yasak. ama bizi unuttum ben.
biz 1, satılacağı,gittiği takım 2. transfer olacağından transfer olamaz bu yıl bir daha.

K.D

ilk geldiğinde herkes bu çocuktan umutlu acaba biraz a2 de denense ara ara şans verilse olmaz mı:)
I'm on a path of my own...I'm LeGeNd! :)