Ana Menü

Şok..İbrahim Altınsay İstifa etti..

Başlatan NoPasaran, Haziran 12, 2012, 02:33:17

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Futbol komitesinde fahri olarak görev yapan genel kurul üyemiz İbrahim Altınsay, yeterli desteği göremediğini ileri sürerek görevinden istifa etmiştir.

Sayın Altınsay'a görev yaptığı kisa süredeki hizmetleri için teşekkür ederiz.

Beşiktaş JK

http://www.bjk.com.tr/tr/haber/52529/
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

CR7

Cem Bilge'ye de yol vermişler.

yazık.

İsmet Berkan'ın röportajını okuyordum. Zorla İbrahim Altınsay'ı yönetime almışlar ama ondan tam gün mesai istiyorlar, bu yüzden de bir miktar para vermeyi de teklif ediyorlar. Altınsay da ben Beşiktaş'tan para almam diyerek buna karşı duruyor diye devam ediyordu söyleşi.

Böylesine samimi bir Beşiktaşlı ve futboldan anlayan bu adam istifa etti. Eğer duyduklarımız doğruysa İbrahim Altınsay, Van Gaal demiş diğerleri Erikson

Sıklıkla derim; Bir takımın başında olsam takımın başına getireceğim ilk isim Louis Van Gaal olurdu. Hele ki Beşiktaş'ın bugün belki de en çok ihtiyacı olan isim Van Gaal olurdu.

Aylığı pahalıdır. Bu kesin.. Lakin Van Gaal sıklıkla şöyle der: Benim kadar kulube para kazandıran başka bir teknik direktör yoktur.. Hatta Arena'yı Ajax'a ben yaptırdım gibi geyikleri de vardır. En son Bayern Münih'te kavga ediyordu transfer yaptırmamak için..

Van Gaal yıldız yaratır. Thomas Müller, Badstuber.. Hatta İniesta. Bakın İniesta genç takımdan gelip Brugge'a karşı Barça formasıyla Şampiyonlar Ligi oynamıştır. Amöterdeki Thomas Müller, Şampiyonlar Ligi finali ve Dünya Kupası görmüştür, Van Gaal nedeniyle.. Dönüştürür; Bastian Schweinsteiger..

Alkmaar'ı dört yıl içerisinde inişli çıkışlı grafiği ile tarihindeki ikinci şampiyonluğu kazandırdı Bayern'e gelmeden önce. Ajax'ta kazandığı Şampiyonlar Ligi'ni Bayern'de kazanamadı ama ligi ve kupayı o sezon kaldırdı. Üç final, iki kupa..

Demek istediğim şudur; Van Gaal, gençleri dünya yıldızı yapar, transfer yapmadan eğitimci kimliğiyle takım inşa edip Şampiyonlar Ligi oynar, bazen kazanır bazen finalde kaybeder ama mucizeyi başarmak onun işidir. Sadece bu adama para verip gençlerle devam etmek hocanın da işine gelirdi.. Van Gaal ile çalışmış olan kulupler her zaman kar yapmıştır. Barça'da Bayern'de Alkmaar'da.. Ona verilen ücreti misli misli geri ödemiş bir adam, kazandırdığı itibar da inanılmaz.

Bugün hem Almanya hem de Bayern Münih onun kurduğu sistemin devamı şeklinde oynuyor. Bunu Löw de kabul eder Heynckes de.. Ufak tefek ayrıntılar söz konusu sadece..

Bunlar önemsiz.. Sven-Göran Eriksson'u getirmek değil mesele.. neden böyle bir teknik adamı takımın başına getiriyoruz sorusunun cevabını veremeyecek olan insanlar karar verici konumda. Bunun değişmesi çok zor.. Altınsay en azından denedi, ben onun yerinde olsam sanırım denemezdim bile.. Orada mümkün değil barınmak.. Fatih Terim dahi onca kariyeri, başarısına rağmen "sportif direktör" olarak zorlanıyor pek çok konuda.. Diğerlerinin yaşaması çok zor..

http://devrimderki.blogspot.com/2012/06/ibrahim-altnsayn-istifas.html
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

Brestgerfich

Anlamam...

Basketbolda şampiyon olduktan yarım saat sonra açıklandı istifası. Hatta o kadar bile beklenmedi neredeyse. Her forumda her ortamda şampiyonluk 2.plana geçti, futbolda gelecek konuşuldu.

Ayıptır ve ihanettir.
Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

Grocbenn

Geldiğinden beri anca konuşan ve bana göre hiçbir icraatı olmayan Fikret Orman'ın böylece ilk icraatını görmüş olduk.

Yönetimde futboldan anlayan tek adam olan İbrahim Altınsay'ı Deniz Atalay ve Levent Erdoğan gibi futbol ile uzaktan yakından alakası olmayan adamlara yem etti.

Yazık gerçekten.O geldiğinde biraz umutlanmıştım.Ama artık gelecek için hiç umudum yok.

IL Capitano

@erginaslan: Aday olma, yönetime girme, fahri görevi de hemen bırakıp git! hepimiz seni istedik, güvendik. Böyle olur mu? Kırgınım, kızgınım Altınsay'a..

Hakli bence az da olsa.
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

CR7

bence de haklı.

kaçıp kurtulmak en kolayı.

Brestgerfich

Bu twitter iyi olmadı ama.

Yönetimin, başkanın bir çare bulması gerek. Herkes twitterdan bir şey söylüyor.

Yok mu basın sözcüsü?
Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

El Maestro

Küçülme diyoruz, ekonomik sıkıntı diyoruz ondan sonrada Van Gaal diyoruz,Erikson diyoruz ben anlamıyorum ki ..

Bu isimler Avrupa'da her zaman ismi ve piyasası olan isimler .. Bizim şartlarımızda çalışmaları imkansız, hikayeye gerek yok .. Gelmezler demiyorum gelirler ama yapılan açıklamalara göre tutarsız bir karar olur bence .. Çünkü bu adamlar 1 milyon euroya falan imza atacak adamlar değil ..

2side tutarsız bir karar olur bu sebeplerden dolayı bence ..
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

NoPasaran

ne sacma..

van gaal denmiste eriksson istenmis...

fikirler hep senin dedigin olacak, olmazsa ben.yokuk demek

yakisik kalmaz..

kalmadida
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

melankolizm

- başkan olacak adam diyoruz.. kaçıp kaçıp duruyorsun.

keskinli

Alıntı yapılan: NoPasaran ! - Haziran 13, 2012, 01:30:23
ne sacma..

van gaal denmiste eriksson istenmis...

fikirler hep senin dedigin olacak, olmazsa ben.yokuk demek

yakisik kalmaz..

kalmadida
cok dogru tespit +rep
kesinlikle kücülmeye uygun,genclerle anlasabilecek,otoriter ve dilimizi bilen bi hoca olmali
aksi takdirde bi bosque faciasi yasayabiliriz
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Ersin Develi

Yeğenim Altınsay ile görüşmüş fakat Altınsay konusulanların dışarıya hiçbir şekilde çıkarılmamasını söylemiş.Yeğenimin bana anlattıgını sizle paylasayım:''Beşiktaş Altınsay'ı kaçırarak bugüne kadar yaptığı en büyük hatayı yaptı''Ek olarak konusulanları merak edenler Gökhan Gür kardeşimin yazdıklarına baksınlar.Zira hepsi tamemen doğru ve yaşanmış...Edit: Varan1 : BJK, Altınsay vasıtası ile L. Van Haal ile 2M altında senelik bedel ile kesin olarak anlaşmıştı. Yard'ları Hoydonk+ Y. Baştürk idi!Varan2: BJK, Altınsay vasıtası ile Van Haal ile takımın planlarını bile yapmıştı..Durum bu iken kendine görev uyduran bir şube başkanı >>> Van Haal ile profesyonellikten uzak bir iletişım kurunca Van Haal işini yatırdı, aynı adam aynı gece kimseden habersiz Erikson ile anlaştı> Erikson'u başkana "rezil oluruz" diye SMSleyen Altınsay komiteden dışlandı ve bardak taştı. Altınsay dışlandı, Erikson ile imza atılmadı!> Samet Aybaba mecburiyet gibi sunuldu. Ve hemen Van Haal 3.5M'dan kapıyı açtı diye taraftara hep doğruyu söyleme sözü vermiş başkan >> yalan üstüne yalan söyledi...Oysa Beşiktaş sadece 12-13M senelik bütçe ile Van Haal'ın"Avrupa'dan öcümü böyle alacağım diyeceği bir takım>> oluyordu...o futbolcu listesi de şu an elimde duruyor..BJKye inanılmaz düşük paralara imza atmaya hazır 13 futbolcu halen bile içlerinde>> bekleyenler var...Bu listeyi 5 Eylül'den önce açıklamamaya söz verdim> Sadece 1 isim vereceğim : Karim Ansarifarid! 300k bonservis > 215K Maaş+ 6000 maç başı ile Beşiktaşlı olmuştu bile ( güntekin onay sankı kendi bulmus gibi demeç verdi!, sonra uyarıldı! )Bu 14 oyuncunun içinde Şener Özbayraktar alındı. Yabancı oyuncuları ise 2 ya da 3 sene içinde Avrupa'nın büyük klüplerinde izleriz!!!Beşiktaş'a yazık oluyor arkadaşlar. Birileri Beşiktaş'i kendi küçük dünyalarında küçültüyor, yapılması çok başit işleri bile ellerine >bulaştırıyorlar! > 2. TD adayı ise tüm konularda anlaşılan ve hatta klübe Beşiktaş'ın tüm sorunları bilip, inanılmaz projeleri ile gelen >Rangnick'in yardımcılığını yapmış, inanılmaz bir futbolcu bilgisine sahip FRED RUTTEN idi. 700bin'e tamam demişti. Almanya'daki gurbetçi>> oyuncuların hepsinde emeği olan bir adam...3 tane gurbetçi ise BJK ye tamam demişti...Bunların isimleri de 5 Eylül'de açıklayacağım...Neden 5 Eylül sorusuna toplu cevap: Çünkü transfer dönemi devam ediyor! Yeterli mi? Ayrıca söz verdim.(via KaraKorsan @Gur1971)Tamemen yaşananlar özetlenmiş...

Forza'dan

keskinli

5 eylül coktan gecti
kusura bakma ersin seninle alakali degil ama bu yazi cok sacma ve cok komik
bu neye benziyor biliyormusunuz
eger ben ,evet ben keskinli besiktasa baskan olsaydim cok yakindan tanidigim bi alman hocasini getirecektim.hemde almanyayi dünya sampiyonu yapmis bi hoca
ballackla ayni sehirde oturdugum icin istanbulu görmek icin besiktasta bedava bile oynatacaktim
ayrica almanyada yasadigim ve sürekli takipte oldugum icin tüm gurbetci yetenekleri besiktasa getirecektim begendiklerimizi alacak begenmediklerimizi bogaza dökecektim
ben besiktasa baskan olsam adini acillamadigim 2 dünya stari getirecektim biri arjantinli biri portekiz..........
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Ersin Develi

Doğru ya da yanlış bilmiyorum abi
Ama İbrahim Altınsay'ın gidişinin istifasının masum olduğunu düşünmüyorum

CR7

İbrahim Altınsay'ın gidişi zaten tamamen hata.
o anda bu yılın ve gelecek yılların yalan olduğu belli olmuştu.