Ana Menü

Kürtaj meselesi

Başlatan eRe, Mayıs 31, 2012, 11:39:29

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eRe

Kürtaj yaptırmak suç olarak sayılacak ve yasaklanıyor.Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz

en son TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı tecavüz e uğramış bile olsa kürtaj yaptıramaz yasaktır dedi.
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

Simurg

Bu konu çok taraflı bir konu
İlk önce eğitimi yerleştirmen lazım insanların akıllarına
Korunma yöntemleriyle bilgilendirmen lazım.
Sonra keyfi fuzuli gereksiz mudehaleleri yasaklarsın.
Haklı bulduğum onayladığım fikirler olsada yuh dedirten görüşleride duyuyorum ve şok oluyorum ciddi bir şekilde.
İlk 10 haftadan sonra çocuğa müdehale bir canlıyı öldürmekle eş değerdir bana göre katılıyorum bu duruma.
Allah kimseyi seçim yapmak zorunda bırakmasın herkese hayırlı bir şekilde evlat sahibi olmayı nasip eylesin.
Bir cana kıymakta kolay kolay alınabilecek bir karar değil bence o konuma getirecekte bir çok neden vardır.
Özel hastanelerin fazla para alma adına o sezeryan olayı bi tanıdığımın başına gelmişti.
Bu açıdan iyi olabilir. Fakat gerektiğinde de uygulanması gereken sağlık açısından önemli bir ameliyat.
Tecavüzle böyle bir konun anılması bence korkunç bi olay
Bilmiyorumda bana göre tecavüz eden adamı yaşatmayacaksın.
Hadım edeceksin Böyle saçma salak bir durum olur mu yahu.
Ne meraklılar bu erkekler kadınlar hakında karar almaya uygulamaya
Buyurun siz doğurun bari.

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

eRe

kadını sadece doğurgan bır varlık gıbı gormek bence bu olay.ve kadının elınden bazı hakları almaktır.ve bu haklar 1 kere alınmaya basladı mı emın olun devamıda gelecektır.
www.erdemeksi.com

NoPasaran

Amaçlanan ne anlamıyorum..

Doğmamış çocuk üzerinden hayat konuşulması saçma geliyor bana..

Hata olduysa bunu aldırmak bence insanın hakkıdır..

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

eRe

hatayı bırak tecavüzde bile aldırmak suç sayılıyorsa bu insanlar kendini öldürür intiharlar artar zehir içer
osmanlı zamanında ki çözümlere kadar gider bu olaylar

benim anladığım amaç insanları ilişkilerde korkutmak veya evliliği arttırmak
www.erdemeksi.com

El Maestro

Şimdide doğum uzmanı oldu başımıza ..

Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

DIABLO

Asıl amaç gündem değiştirmek sayın ve sevgili başbakan uludere olayında köşeye sıkıştı memurlar zamları beğenmedi greve gittiler baktıki işler çığırından çıkacak hemen yeni bir gündem ortaya atıldı kürtaj bu kadar  basit şuan tüm türkiye kürtaj' ı tartışıyor oysaki iktidar başka hedeflerin peşinde sadece oyalama taktiği :)
1 Sehit  için menemeni yakan Atamı özledim.

forzaChelsea

El Maestro

‎26.04.2004 - Washington. Bush'un kürtaj karşıtı yasalarına karşı 1400 örgütün çağrısıyla, kadın-erkek bir milyon kişi "beden benim, tercih benim" sloganıyla Beyaz Saray'ın önünde.

Simurg

Kürtaj keyfi olduğu sürece özgürlük olduğunu düşünmüyorum ben ya

BEŞİKTAŞK

ERHUN

Kürtaj meselesi sıkıntılı iş.

Fazla özgür olmamalı bence kürtaj. Olayın dini boyutuna bakınca çocuk ana rahmine düştükten 2 hafta sonra ruh bedene geliyormuş. Zaten o evrelerde kadın hamile olduğunu bile bilemez, en erken 8 haftada mı ne öğreniliyorumş. Çocuğun sakat olduğu önceden tespit ediliyor, o zaman aldırmak isteyenler oluyor, o kişilere zorla "bu çocuğu doğur ve hayatını ona ada" deme hakkı yok kimsenin. Uzun lafın kısası keyfi kürtaja karşıyım. Her haltı ye sonra hamile olunca aldır bana ters geliyor, mecbursa eyvallah.

El Maestro

Hatalı olanı var, tecavüzü var, keyfi olanı var ..

Konu bunlar değil yalnız dikkatinizi çekerim ..

Her ne şekilde ne olursa olsun kürtaj suç olarak sayılacak ve yasaklanacak .. Herhangi bir ayrım olmayacak, yani kimse keyfimi veya zorunluluktan mı buna bakmayacak .. Bu noktadan sonrada ortaya ciddi anlamda bir kısıtlanma çıkıyor .

Bunu tartışmak lazım aslında ..

erdibatmaz

dini meseleler falan umrumda değil.

bir kadının vücudu kendisini bağlar. başka kimseyi değil. ne bizim, ne de siyasilerin bu konuda bir şey söylemeye hakkı ve yüzü olamaz.
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

keskinli

iyide beyler benimde bi sorum var size
demissinizki kadinin hakkidir demissiniz
can almak diye bi hak olabilirmi?
tibbi gereklilik haric kürtaja karsiyim kesinlikle,bile bile bir cana kiymak cinayettir
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Simurg

Aynen özgürlük kavramını tartışmak lazım o halde bebeğin özgürlüğüne ne oluyor.
Bahsedilen önemli hususlar dışında keyfi kürtaj yapılamaz.

BEŞİKTAŞK

NoPasaran

ne bebegi ya..

spermin buyuk hali iste
Aşk bu Aşk !

volkanca.net