Ana Menü

İki şube kapanıyor

Başlatan keskinli, Mayıs 28, 2012, 11:23:24

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

keskinli

Karar verildi, kalem kırıldı... Beşiktaş Yönetim Kurulu, birinci liglerde mücadele eden erkek voleybol ve kadın basketbol şubelerini kapatma kararı aldı.

Beşiktaş Yönetim Kurulu'nun bu kritik kararları almasında, erkek voleybol ve kadın basketbol branşlarının yaşadığı başarısızlıklar da büyük rol oynadı. Kadın basketbol takımına, geçtiğimiz sezonun başında üç WNBA oyuncusu (Amber Harris, Courtney Vandersloot, Jantel Lavender) ve Rusya Milli Takımı'nın yıldızı Ilona Korstin transfer edildi; antrenörlük görevine de dünyaca ünlü Sandro Orlando getirildi. Hedef; şampiyonluk yarışında F.Bahçe ve G.Saray'a rakip olmaktı, ancak takım küme düşmekten son anda kurtuldu.

TARİHİ boyunca 8 kez küme düşen voleybol takımı da, son olarak önceki sezon İkinci Lig'in yolunu tuttu. Bu sezon İkinci Lig'de başarılı bir grafik çizen Siyah-Beyazlılar, sıralamada ilk 2'ye girerek tekrar Aroma Birinci Ligi'nde mücadele etmeye hak kazandı.
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

El Maestro

Bence çok doğru bir karar verilmiş .. Mecbur biyerlerden kısma yapılacak çünkü ..

Futbol, erkek basketbol ve hentbol olsun yeter ..
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

NoPasaran

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

keskinli

yalanlama gelse bile kücülmeye gidilecegi kesin
hangi subeyi vuracagini bekleyip görecegiz
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

yuNuS1903

yalanlandı ama gerekırse kapatılmalı bu kadar borc var.erkek voleybol ve kadın basketbol kapatıldı dıyelım 2 sene sonra acılcak hem daha ıyı bır sekılde acılabılır en azından 2 sene sonra bosa oynamazlar.

NoPasaran

iflas etmiş adamın 3 ekmek yerine 2 ekmek alması gibi bişey bence..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

yuNuS1903

o bıle katkı yapar bır yerden bırseyler kısılmalı bızım futbolcuların maasları dusuruldugu gıbı.gerekırse 2 sene ne grekıyorsa kapatılsın.daha sonra daha guclu oluruz yanı ama böyle bırsey gereklı

El Maestro

E illaki birşey olacak bu bile bir adım ..

3 ekmek yerine 2 ekmekte iyidir 1 ekmek parası cebinde kalır, ancak hiç ekmeksizde yaşanmaz buda var ..

Yani herşeyi toptan silip atamayız ama bazı branşları kapatmak şu durumda mantıklı ..

NoPasaran

bir q7 almazsın bu iki şubede ayakta kalır..

Koskoca Beşiktaş burası..

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

El Maestro

Q7 almıyoruz ki artık zaten ..

Bunu YD'ye demek lazım ..

Şu anki yönetim böyle bir hamle yaparsa en ufak bir suçu olmaz bu yüzden ve tek kelime etmeye hakkımızda olmaz bence ..

saldır beşiktaş

Bazı branşların içinde neden ''futbol'' olmuyor anlamıyorum.
Ben futbol'da 7. 8. olmaya razıyım; basketbol'da euroleague'de final-four yapacaksak, hentbol'da avrupa'da başarı kazanacaksak.

Kaldı ki bu bahsedilen branşlardaki oyuncularımız Quaresmanın 100'de 1'i kadar para almıyordur.

Futbol'da küçülüp orta halli bir takım haline gelirsek, bu branşların hiçbirini kapatmak zorunda kalmayız.
Beşiktaş klübü'de böyle bi hamleyle küçülmez, aksine daha da büyür.
Ki gidişat o yönde, yapılan transferlere bakarsak.

Özet: Haber asılsızdır kanımca.
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

El Maestro

Futbolla diğer branşları bir tutmak çok saçma bence ..

Ülkemizde spor deyince akla her zaman futbol gelir .. Beşiktaş'ı batağa sürükleyende futbol, başarılı olduğu zamanlarda da futbol ..

Hangimiz kadın basketbol takımı sayesinde Beşiktaş'ı tutmaya başladı ? Veya hangimiz voleybol sayesinde ?

En basitinden borsa değerleri Futbol takımı başarılı olunca artar, başarısız olursa düşer .. Kimse hentbola veya voleybola bakmaz..

O yüzden umarım kapatılır diyorum .. Erkek basketbol dışındakilere hiç bir zaman ses çıkarmam ..

Veya ekonomik olarak doğrulduğumuz zaman daha güçlü geri döneriz, buda bir stratejidir..

saldır beşiktaş

7 senede 17 kupa kazanmış bir takımın emeği, başarısını bu kadar kolay silmek tabii kapatalım Hentbol'u ne olacak ki adamlar giyecek ikinci forma bulamamışken şampiyon olmuş kimin umrunda!

Futbol bir endüstri'dir, bana göre spor'dan çok endüstri haline gelmiştir, sen bu endüstri'de var olmak istiyorsan başarılı olmak zorundasın.
6 senede, 7 senede bir gelen şampiyonluklarla olacak iş değil bunlar onun için; küçülmenin tam da vaktidir futbol için.

Bu sene olağanüstü işler başaran bi basketbol takımı var, bütün olumsuz şartlara rağmen, her sene başarı kazanan hentbol takımı var.
Bu iki branşın başarısı baz alınıp diğer branşlara'da bütçeyi zorlamayacak şekilde yatırım yapılırsa;
Beşiktaş komple bir spor klübü haline gelebilir.

Not: Ben bir sporseverim kimsenin hentbol'a vaya voleybol'a, atletizm'e bakmaması beni ilgilendirmez.
Ben bu branşlarda da Beşiktaş formalı sporcular görmek, izlemek istiyorum.
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

El Maestro

Alıntı yapılan: El Maestro - Mayıs 28, 2012, 13:31:38
Futbol, erkek basketbol ve hentbol olsun yeter ..

Taaa bu sabah attığım mesajım ..

Hentbolda başarılıyız diye ekledim zaten bi lafım yok ki bende arkasındayım ..

Ama diğerlerinde tam bir kepazelik yaşıyoruz bilmem takip ediyormusun .. Küme düşenmi dersin, her hafta yenilenmi dersin vs ..

Yani boşu boşuna masraf voleybol ve kadın basketbol .. Zaten haberin içeriğide bu 2 branş yani bunlar kapatılırsa isabetli karar diyorum ben ..

saldır beşiktaş

Takip etmediğim, bilgim olmadığı herhangibi bir konuda kimseyle tartışmam.

Ben de diyorum ki; bu branşlara ayıracağımız düzenli bir bütçe bizim ekonomimizi yormaz.
Hatta gerikirse sponsor bulunur ve taraftar'ın ilgisini biraz bu branşlara kaydırırsak, iyi miktarda kâr bile elde edebiliriz.

Beşiktaş'ın ekonomisi'nin çökmesine neden olan branş: Futbol.
Bu branşta küçülmeden kurtulamayız hiçbir şekilde.