Ana Menü

Kolpa !

Başlatan El Maestro, Mayıs 12, 2012, 00:31:23

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

El Maestro

Hey yavrum hey! Nerden nereye be? Çok değil, sadece 18 ay oldu. Geçen sezonun başında Quaresma transfer edildikten sonra sezon ortasında da Almeida, Fernandes ve Simao alınınca ortalık ayağa kalkmıştı! Futbol Polyannaları, ligin 2. yarısında Beşiktaş'ın 17'de 17 yapacağını, Türkiye Ligi'nde şov yapıp Avrupa'da da finale yürüyeceğini, her maç 4'er 5'er gol atacağımızı söylüyorlardı.

Kardeşim, ne kazık yemişiz be! Helal olsun sana Jorge Mendes, bu kadar kolpa adamı aynı anda bir takıma satmak, sadece Sihirbaz Mandrake'nin yapabileceği bir işti. Sen başardın.

Gelinen noktaya bak! 17'de 17 yapacak diye umutlar bağlanan kolpa adamlar, geçen sezon penaltılarda üst direğin üstün performansı sayesinde zorla İBB'yi eleyip, zorla Avrupa Ligi'ne katılabiliyor. Bu sene ligi 4. Bitirip, 6 play off maçında sadece 1 galibiyet alıyor. Biri rakip oyuncunun kendi kalesine attığı olmak üzere toplamda yalnızca 4 gol atabiliyor. Ligin son maçında, kendi sahasında en önemli oyuncusu atılan, 10 kişi kalan Trabzonspor'u yenemiyor. 4 Portekizlinin gol ve asist toplamı, o atılan Burak Yılmaz kadar etmiyor. Dünya starı diye aldığımız adamlar, yılların Holoskosu kadar katkı yapamıyor, Avrupa golcüsü diye yutturulan santrfor müsvettemiz iki adımdan topu kaleye sokamıyor.

Yuh be yuh! Diyecek başka bir şey yok!

Her türlü iddiaya varım. Play off maçlarına A2 takımıyla çıksak yine bu kadar puan alıp bu kadar gol atabilirdik. En azından gençler tecrübe kazanır, önümüzdeki sezon umutlanacak bir şeylerimiz olurdu.

Geçen akşam hep beraber seyrettik, gerçek bir golcünün ne demek olduğunu... Falcao, Avrupa Kupası final maçında, pozisyonun P'sinin olduğu noktadan topu nasıl doksana astı, nasıl bütün oyunun kaderini değiştirdi, nasıl kupayı Madrid'e getirdi! Adam final maçında, Bükreş'in en ücra noktasından topu doksana çakıyor, benim final maçımda benim santrforum 30 cm'den içeriye vuramıyor! Ya birader, adam bunu beceremiyorsa, isterse atomu parçalasın, ne yapayım ben onu? Ne işime yarar?

Gördük Arda'yı... Herkes top öldü derken, sadece futbol zekasıyla nasıl yaptı asisti Falcao'ya! Quaresma Arda'dan daha mı yeteneksiz? Hayır. Ama daha beyinsiz olduğu kesin. Arda ayağındaki ölü topu diriltiyor, Quaresma canlı canlı yuvarlanan her topu öldürüyor. Arda asist krallığına koşuyor, Quaresma her fırsatta Portekiz'e koşuyor.

Sana ne demeli hocam? Mutlak 3 puana ihtiyacımız olan maçta, 45. dakikada 10 kişi kalmış rakibe karşı, ofansif nefes bile alamayan Aurelio 90 dakika niye sahada kalır? Takımın gol vuruşu yapabilen tek adamı Pektemek çıkıp, bütün sezon güneşlenmekten başka iş yapmayan Simao niye oyuna girer? Sivok gibi formu zirvede, üstelik de takımın en golcü 3. adamı olan bir oyuncu niye yedekte kalır?

Sora sora sezonu bitirdik. Rüya takımımızla ligin 4.'sü, 4 büyüğün sonuncusu olduk. Avrupa Kupası da rüyalarımızda yerini aldı. Bakalım, hangi şanslı takım Play off Avrupa Grubu'nda birinci olup karşımıza çıkacak? Neredeyse Bursa 1. olsun, direkt biz gidelim diye dua edeceğiz, Fenerbahçe kupa finaline çıktı diye şükredeceğiz!!!

Geçmiş olsun diyeceğim tüm Beşiktaşlılara ama geçmiyor bir türlü. İşkence sürüyor...

Özgün Başpınar - Karakartal.com
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

NoPasaran

Müthiş yazmış vallahi..

Bunun kadar 4 tane daha olsa okurdum..

Noktasına kadar imza atılası bir yazı..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

CR7

Pektemek simao'nun girdiği sürede simao'nun vurduğu kadar şut vurmadı kaleye.

2. yarı ortada yoktu hiç. çıkması doğruydu.

giren doğru muydu o da isminden dolayı doğruydu. son dakikada o gol olsa ne olurdu? şu an 3.ydük.
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

El Maestro

Oda yazılmışta olay bu değil ki .. 3. olsak büyük başarı sanki .

18 aylık bir süreçten ve gelinen noktadan bahsedilmiş ..

Şu an durumumuz içler acısı ve bu hale girmemizdeki sebeplerin en önemliside bu Portekiz Çetesi .. Bunu artık hiç birimiz yalanlıyamayız ..

Bu saatten sonra bir an önce kurtulup önümüze bakmalıyız, bu kadar iyi niyet fazla artık..

CR7

bu maçı kazansak bunlar mı yazılacaktı?

geçiniz.

NoPasaran

Yiğit bu maçı kaybettik..

Onu kazansaydı bunu kazansaydık zaten bunlar olmuyordu :))

Doğru düzgün yemiyorlarki kimseyi..

Açıkcası kendi adıma konuşuyorum ben uzun süredir bu takımdaki yabancıların neredeyse hepsinin elden para ettikçe satılması taraftarıydım..

fernandes bile 17 verilirken dur denildi...durmayacaksın aslında..satacaksın..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

El Maestro

Biz aylardır yazıyoruz ki bunları ..  :-\

Ben sana birşey sormak istiyorum sen Portekizliler'in bu gelinen noktada suçlu mu olduğunu düşünüyorsun yoksa suçsuzmu diyorsun ? Evet veya hayır bunu gerçekten çok merak ediyorum ..

CR7

o da yazılmış olay bu değil dedin.

adamın yazısının %65'i bu maçla ilgili. Almeida atsa 2 adımdan bu kişiye göre kral olacaktı.

bana göre bu adam skor yazarıdır bu kadar basit.

sadece portekizlilerin suçlu olduğunu düşünmüyorum. adam olan biri bunları çok iyi yönetirdi. takır takır oynatırdı.

Allah aşkına bir Atletico madrid'in simeone öncesi durumuna bir de şimdiki durumuna bakın.

senin antrenörün rakip 10 kişi iken sen 1-0 gerideyken takımı geri yaslıyor üstüne ekrem'i almaya hazırlanıyor.

olayın tümü niye bu adamlara kalıyor ben bunu anlamıyorum. göndereceksen hepsini göndereceksin.

NoPasaran

Alıntı yapılan: CR7 - Mayıs 12, 2012, 01:11:48

olayın tümü niye bu adamlara kalıyor ben bunu anlamıyorum. göndereceksen hepsini göndereceksin.

Yenerken  sadece onlardan bahsettiğimiz için olmasın
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

El Maestro

Gönderilsin zaten 2-3 tane adam sayıyoruz anca kalsın diyebileceğimiz ..

Ama ben diğerleriyle bir tutmuyorum ki zaten hiç birimiz tutamayız bence .. Misal biz Hilbert'i alırken müthiş yıldız veya kurtarıcı diye almadık .. Ama bir Almeida'yı gol sorunumuzu çözsün diye ve yıldız olarak getirdik Türkiye'ye ..

Keza aynı şekilde Quaresma'yı dünya starı olarak getirmedik mi ? Bu adam en fazla maaşı alan kişi değil mi ? E ben bunlarla yerlileri falan nasıl bir tutayım ki ?

Hoca konusuna gelince, Schuster oynatamadı, kendi dilinden adam geldi oynatamadı, şu an yine oynamıyorlar .. Mourinho falan lazım galiba bunlara ki oda oynatamadı da neyse .

CR7

yenerken sadece onlardan mı bahsediyoruz?

ben şahsen beğendiğim herkesi övüyorum maçta. kötü oynadıysa da kötüydü diyorum

şu maçta bir tek Quaresma-Almeida mı kötüydü yani bir tek?

CR7

başımızda hoca filan yok.

kim olsa ondan iyi olur.

Grocbenn

Alıntı yapılan: CR7 - Mayıs 12, 2012, 01:21:15
başımızda hoca filan yok.

kim olsa ondan iyi olur.

Hoca çok önemli.Q7'yi oynatabilmek hocalık ister.Sistem yaratman gerek.Ama maalesef bu takıma hoca gelmiyor.
G.Saray'ın geçen seneki durumuyla aynıyız.

Ama onlar hoca buldu ve biraz da parayla 1 senede kurtuldular.Bizde ne hoca adayı nede para var.Umut görmüyorum hiç.