Ana Menü

Ceza Kapıda!

Başlatan ERHUN, Mayıs 05, 2012, 15:16:22

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ERHUN

Türkiye Futbol Federasyonu, önemli bir ilke imza atarak, 2011-2012 sezonundaki Süper Lig maçlarında saha kapatma cezası alan kulüplerin maçlarını kadın ve çocuk taraftarlar önünde oynaması kararını aldı. Bu kararın başlıca sebebi olarak da, futbolda küfürü ve şiddeti ilk etapta en aza indirmek, ikinci etapta yok etmek geliyordu. Nitekim sezon boyunca çok sayıda maç, kadın ve 12 yaş altı çocuk seyircilere oynandı. Uygulama her kesim tarafından ilgi gördü ve olumlu karşılandı. Boş tribünlere oynamaktansa, kadın ve çocukların izlediği maçlara çıkmak, herkesi oldukça memnun etti.

Onlar da zamanla düzene yenik düştü

Ancak kadın ve çocuk taraftarların tribünlere kattığı 'birbirinden güzel renkler', son dönemde yerini 'siyaha' bıraktı. Bunun sebebi ise, tıpkı küfürlü tezahürattan ceza alan erkek taraftarlar gibi onların da dillerinden küfürü eksik etmemeye başlamasıydı. Kısacası stres arttıkça, onlar da düzene yenik düştü. Önceki gün İnönü Stadı'nda yaşanan olaylar da, akıllardaki soru işaretlerini kuvvetlendirdi. Saha olaylarına verilen ceza sonrası, kadın ve çocukların doldurduğu tribünler önünde mücadele eden futbolcular, yine küfüre maruz kalıyordu.

'Seyircisiz oynansa daha iyi olur'

Beşiktaş'ın F.Bahçe'yi 1-0 yendiği maç öncesi tribünlerde çok güzel görüntüler vardı. Stadı dolduran siyah beyazlı kadın ve çocuklar, takımlarını doyasıya destekledi. Fakat öyle bir an geldi ki, maçın tansiyonu yükseldi. Kadın taraftarlar da küfürlü tezahürat yapmaya başladı ve aralıklarla bunu tekrarladı. Karşılaşma sonunda, yaşanan olaylar, hem futbolcular hem yöneticiler arasında şu yoruma neden oldu; "Keşke saha kapama cezası verilen maçlar seyircisiz oynansa... İki türlü de küfür ediliyor. En azından diğer türlü, statta küfür edecek birileri olmaz."

6 dakikalık küfre ceza kapıda
Derbi maçta tam 6 dakika boyunca Beşiktaş tribünlerindeki kadın taraftarlar tarafından toplu halde küfür edildiği belirlendi. Maçın gözlemcisinin de küfürleri raporuna yazdığı öğrenildi. Siyah beyazlıların küfür nedeniyle 40 ile 60 bin TL arasında para cezası alması bekleniyor. Normal şartlarda, ceza sınırında olan ve saha kapama cezası alması gereken siyah beyazlılar, Süper Final öncesi değişen statü nedeniyle sadece para cezası alacak.

Kaynak : Ajansspor

-------------------------------------

Bu takıma ne oluyorsa en çokta taraftarlar yani bizim tarafımızdan oluyor. Şu küfür işine çözüm gerek. Küfür aciz insanların, söyleyecek lafı olmayanların kaçış yeridir deyip maçta koro halinde küfür etmek hoş olmuyor. Aldığımız cezalarda cabası. "FEDA" diye tsihrtler yapılsın alalım denileceğine küfür etmemeyi öğrenmek gerek.

NoPasaran

Boyle cezami olur Allah Askina..

Seyircisiz tum kadin ve cocuklara acik. .

Besiktas ile alakasi nedir olayin..

O zaman alma kardesim bayanlari stada.

Sacma.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Banucan

nasıl bir utanmazlıktır hayret
ben tv başında izlerken yüzüm kızardı bu kadar bayan aynı anda
FEDA

unicorn

Uygulama zaten başından beri saçma. Ayrıca insan haklarına da aykırı olduğunu düşünüyorum. Resmen kadını yerin dibine sokuyorlar,cinsiyet ayırımı yapılıyor. Ne demek karfdeşim bu maç cezalı kadınlar ve çocuklar gitsin :S

Çocuklar tamamdır sonuçta rüştünü ispat etmemiş kişiler ama kadınlar için aynı açıdan bakmak yanlış diye düşünüyorum. Adam gibi bir ceza versinler vereceklerse de.
Ne Olmuş Yani Büyük Adam Olamadıysak,

Hayallerimizi Satmadık Ya !

NoPasaran

Tarafsiz sahada oynatacaksin..

İki takimdan da yuzde 50seyirci olacak..

Yada ceza yiyen ic saha maclarini deplasmanda oynayacak..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Banucan

sırf çocuk olsa kim gönderir Rıza sen evladını 8 yaşındayken tek başına gönderir misin?
anneleri yanında olsun mantalitesi ile bayanlara izin verildi bence
ama cidden sırf bayan sesi kötü oluyor :D
FEDA

unicorn

Banu ben sırf çocuk olsun da demiyorum ama yapılan uygulama bir bayan olarak seni rahatsız etmiyor mu ?

Cezalı maça gidiyorsun düşünsene :) Ceza kime neye?
Takıma verilen cezaya bak al maçını kadınlara karşı oyna da gör der gibi :)

El Maestro

Seyircisiz ceza diye birşey olmasın ya başlı başına saçmalık zaten ..

Atıyorum sayıları şu anki para cezası 50 tlmi yap 300 tl herşey para cezası olsun ..
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

unicorn

Aynen öyle, seyircisiz maç başlı başına bir saçmalık. Bunun önüne geçilemiyor işte,geçemeyecekler anlamıyor kimse.

Biletle maça gelen bir dünya adam var,umrunda değil ki sallıyor küfürleri, kombine alan adama yazık oluyor.

Bunun ayarlanması imkansız olduğundan, küfür edenleri tespit etmek de imkansız olduğundan, bu işi başka bir çözüme bağlamak lazım (para cezası vs.)

Seyircisiz maç olmaz arkadaş!

Banucan

Alıntı yapılan: unicorn - Mayıs 06, 2012, 11:38:12
Banu ben sırf çocuk olsun da demiyorum ama yapılan uygulama bir bayan olarak seni rahatsız etmiyor mu ?

Cezalı maça gidiyorsun düşünsene :) Ceza kime neye?
Takıma verilen cezaya bak al maçını kadınlara karşı oyna da gör der gibi :)
valla büyük ceza :ahaha :ahaha
tvden izlemek işkence
futbolcuların başı şişiyordur zaten
bayan olarak rahatsız ediyor mu ya gelince
yani ben abartmıyorum istediğim maça bilet alıp gidiyorum zaten
sırf bayanlarla ayrı bi tecrübe oldu
ikinci sınıf insan muamelesi yok abartıyorsunuz daha doğrusu farklı yerden bakıyorsunuz
ceza erkeklere. giremezsin stadına diyor küfür edersen
ama yanlış bi uygulama hatunlarda erkekleri aratmıyor
Volkan abinin söylediği mantıklı :D
FEDA

unicorn

Tamam da küfürü eden zaten sadece erkekler değil ki zaten :)

Kızlar benim bilmediğim küfürleri biliyor, bir Gs maçında yanımda hakeme bi salladı kaçtım oradan utancımdan :)

Banucan

aynen öyle işte sorun orda beter kızlar var
bende o yüzden uygulamanın yanlış olduğunu düşünüyorum
FEDA

CR7

sırf erkekler küfür ediyor sanıyorlar bu yüzden de erkeklere kesiliyor ceza.
bayanlar nasıl olsa küfretmez mantığı ile oldu bu. ama yanıldılar.
2. sınıf, 3. sınıf muamelesi değil yani
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

ERHUN

Bence bu ceza kulübe değil sahadaki iki kulübün futbolcularına. Bizim yine televizyonun sesini kapatma şansımız var...

NoPasaran

Hollandada kabul edilmemiş mesela bu iş. İnsan haklarına aykırı diye..

Ayrıca bu uygulamadan futbolcuların rahatsız olduğunu twitter hesaplarından okuyoruz sabaha kadar ses gitmiyor diyor..

Kadınların sesi gerçekten kalabalık ortama yakışmıyor..

Ceza verilmesi normal yoksa önüne geçemezsin ancak bunun bin tane yöntemi çıkabilir..

Gerekirse sadece rakip takıma açılsın stat ama seyircisişz yada sadece kadınlar olmasın..

Aşk bu Aşk !

volkanca.net