Ana Menü

RedHack vs Ttnet

Başlatan saldır beşiktaş, Nisan 29, 2012, 00:28:23

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

saldır beşiktaş

Dün 22.00 sıralarında başlayan ve yaklaşık iki saat süren internet bağlantı sorunu gecenin en önemli gündem maddesi oldu.

Tüm TTNET abonelerinin internet bağlantısı koparken diğer servis sağlayıcılarda hemen hemen hiç sorun yaşanmadı. Hatta TTNET de dahil olmak üzere 3G bağlantılar normal bir şekilde devam etti.

Ancak sosyal medyada yer alan bazı yorumlara göre, kısa süreli diğer operatörlerde de sorunlar yaşandı.

TTNET kesinti ile ilgili resmi bir açıklama yapmazken RedHack Grubu (Kızıl Hackerlar) ilginç bir iddia ortaya attı.

RedHack, kesintinin Türkiye'de resmi kurumlara yönelik bir siber saldırı nedeniyle gerçekleştiğini öne sürdü.

Anonymous Grubu'nun RedHack'e destek vermek amacıyla TTNet, Emniyet Genel Müdürlüğü, Adalet Bakanlığı, Yargıtay'a dün gece itibariyle bir saldırı başlattığı belirtildi.

İddiaya göre bu saldırılar sırasında Emniyet Genel Müdürlüğü ve Adalet Bakanlığı'nın sistemleri çökertildi, bu saldırılarla baş edilemeyince de Türkiye İletişim Başkanlığı (TİB), internet yurt dışı çıkışları kapattı.

Yine RedHack'e göre Anonymous'un saldırısına karşı alınan bu önlemden sonra kendi grupları yurt içinden saldırıyı devam ettirdiler, TİB de bu noktada 'fişi çekerek' tüm ADSL bağlantılarını kapattı. Böylece dün gece tüm Türkiye'de yaşanan internet bağlantı sorunu ortaya çıktı.
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

NoPasaran

TTnet yalanladı..

Ki bence de haklı..

Saçmlamış bence redhack..

Hepsinin altyapısı Türk Telekom..

Smile SüperOnline BiriAdsl gibi firmalarda sorun yoksa Tlekomda sorun yok demektir..

Birileri reklam peşinde..

Sıkar bunu ulu orta söylemekk:..

Ttnet adamı oyar ;)
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ERHUN

Bende bir sorun yoktu. Smile kullanıyorum ama denildiği gibi altyapısı türk telekom. Kendi altyapısını kullanan SANIRIM sadece kablo net var.

NoPasaran

Kendi altyapısını kullanan firmalar

Kablo Net
Turkcell SüperOnline (Sadece fiber yerlerde- Belli lokasyonalrda)
Vodaofone Telekom (Borusan ve Biri adsl) (Sadece Fiber yerlerde - belli lokasyonlar)

Ancak tcell ve vodafone bir çok yerde altyapıyı telekomdan alıyor..YÜZDE 99 luk kısım diyeyim :D

Santraller TÜRK TELEKOMUN..Türk Telekom BU ALTYAPIYI ttnet aş, süperonline, biri, smile gibi firmalara veriyor..

Şimdi bu redhack denen firma nasıl bir saldırı yapmış anlamadım :D Nasıl bulmuş Telekomun ana santralinde TTNET AŞ yi :D

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

El Maestro

Benim girmiyordu ama ..

Doğru olabilir mi ?
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

eRe

bende gıremedım dun aksam
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

erdibatmaz

ttnet korktuğu için serverları kapatmış diyorlar. ne kadar doğru bilemiyoruz. yani aslında hack yok, hack korkusu var.
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

keskinli

Alıntı yapılan: NoPasaran ! - Nisan 29, 2012, 01:13:41

Şimdi bu redhack denen firma nasıl bir saldırı yapmış anlamadım :D Nasıl bulmuş Telekomun ana santralinde TTNET AŞ yi :D

ne firmasi ???
terör örgütü sempatizani bi grup degilmi bu redhack?
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

NoPasaran

Türkiye'nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom olarak, sahip olduğumuz altyapıyı, güncel teknolojilerle sürekli geliştirmekte, gerçekleştirdiğimiz yatırımlarla altyapımızı en yeni teknolojilerle modernize etmekteyiz.

Türkiye'nin 81 ilindeki müşterilerimizin daha yüksek hızlarda internete erişimini sağlayacak fiber internet için çalışmalarımız, aralıksız şekilde devam etmektedir. Bu çalışmalar kapsamında saatte yaklaşık 9 km fiber döşenmekte, her saat yaklaşık 1500 haneye fiber kapsamı sağlanmaktadır. Türkiye'nin birçok noktasında hem altyapı döşeme hem de yeni ekipman ve cihaz kurulumları yine bu kapsamda gerçekleştirilmektedir.

Dün gece bu çalışmalar kapsamında yapılan teknik ekipman kurulumları sırasında yaşanan teknik aksaklık bazı bölgelerde internet erişiminde sorun yaşanmasına neden olmuştur. Ancak 7 gün 24 saat hizmet veren teknik ekiplerimizin anlık müdahalesi ile sistemsel çözüm sağlanmıştır. Müşterilerimize en yüksek internet hızlarını en geniş kapsamda sunma ve Türkiye'nin her bölgesine fiber erişimi için çalışmalarımız devam edecektir.

Saygılarımızla,

Türk Telekom
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

El Maestro

Şimdi böyle bir şey olsa bile isimlerini lekelememek için bu tür bir olayın olduğunu söylemezlerki ..

Diğer tarafta reklamda yapabiliyor olabilir bunlar ..

Kısacası yinede TTNET Allah belanı versin dünyanın en yavaş internetini kullanıyoruz ulan!
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~