Ana Menü

Q7 Balotelli'yi Solladı !

Başlatan El Maestro, Mart 29, 2012, 13:00:00

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

El Maestro

Beşiktaş'ın Portekizli yıldızlarından Ricardo Quaresma'nın Amerika Birleşik Devletlerinde ilginç bir çalışmaya konu oldu. 

Quaresma, ABD kaynaklı "Bleacher Report" adlı internet sitesi tarafından yapılan, "En kötü tavırlara sahip 15 futbol yeteneği" isimli haberde, sıralamanın 4. basamağında yer aldı.

Siyah-beyazlıların yıldız futbolcusu Ricardo Quaresma'nın potansiyelinin oldukça altında bir kariyer öyküsüne sahip olduğu belirtilirken şu ifadelere yer verildi: "Portekiz'in en iyi futbolcusu kim? diye sorduğumuzda Quaresma, süper yıldız Cristiano Ronaldo'nun rakibi olabilirdi. Ancak ne yazık ki tavırları onu sadece şu anda bulunduğu noktaya taşıdı. Quaresma birçok önemli yeteneğe sahip bir oyuncu olmasına karşın iş etiği ve davranışları ona taşıdığı potansiyele ulaşmasında hiç yardımcı olmadı."

Listenin üst sıralarında William Gallas, El Hadji Diouf ve Carlos Tevez yer aldı. 4. sırada yer verilen Ricardo Quaresma, haşarılıklarıyla meşhur 'yaramaz çocuk' lakaplı Manchester Cityli Balotelli'yi geride bırakması ise dikkatlerden kaçmadı.

Milliyet
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

ERHUN

Zamanında Cristiano'yla kıyaslanıyordu Quaresma. Birinin geldiği yer ortada diğerinin geldiği yer ortada. Bir sıkıntı olduğu çok açık. Alex Ferguson boşuna Cristiano'yu seçmemiştir.

Ersin Develi

Balotelli'nin Quaresma'yı geçtiği bi ankete sadece gülerim

keskinli

yetenegi belli,futbolda geldigi yer belli
yetenek ve kariyer olarak bakarsak cok kötü bi durumda
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

ERHUN

Quaresma'nın gençliğinde hakkında söylenenler ortada.

Balotelli İnter'deyken hakkında söylenenler ortada.

Gülecek bir şey yok. Balotelli MANC'de oynuyor. Quaresma, Cristiano gibi çalışkan biri olsaydı o ayarda bir takımda olurdu şuanda. Zaten anketi şimdiye göre yapmışlar. Balotelli'de böyle giderse 26-27 yaşını daha alt seviye bir takımda karşılar.

Ersin Develi

ERHUN

Üyeliğim yok ama konu gözüküyor.

Biliyorum, aşağıda yürüyen alt yapı oyuncularına yukarıdan dart oku fırlatıyormuş. Ben o anlamda kıyaslamıyorum. Futbolcu olarak kıyaslıyorum. Takımdakilerin anlattığına göre Quaresma fazla konuşmayan birisiymiş. Ernst'in röportajında okumuştum yanılmıyorsam. O konuda bir şey demiyorum ama iş disiplini zayıf biri Quaresma.

Ersin Develi

Alıntı yapılan: El Maestro - Mart 29, 2012, 13:00:00
Quaresma, ABD kaynaklı "Bleacher Report" adlı internet sitesi tarafından yapılan, "En kötü tavırlara sahip 15 futbol yeteneği" isimli haberde, sıralamanın 4. basamağında yer aldı.

En kötü tavır diyince benim anladığım oyuncunun saha içinde ve dışında yaptığı eylemlerdir.
Ki bu konuda
Quaresma'nın Balotelli'ye yetişmesi söz konusu değil..

ABD'liler futboldan anlıyormuş gibi birde anket yapmışlar,anketleri de kendileri gibi yamuk :)
Gitsin onlar Basketbolla,beyzbolla ilgilensinler,futbol onların işi değil :)

Quaresma çok duygusal bir oyuncu
Eşiyle kavga edip bunu işine yansıtan insanlar gibi
Zaten öyle olmasaydı,bugün Real'de onu izliyorduk belki de
Yeteneklerini tartışmaya gerek yok zaten

ERHUN

Ben oradaki "iş etiği" lafına takılıp kalmışım. En kötü tavırlar genellemeyse yanlış tabii ki.

El Maestro

Balotelli ile kıyaslanması bile ne kadar disiplinsiz olduğunu ve işine saygısını gösteriyor ..

Gerisi pek mühim değil zaten her şey ortada ..
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~