Ana Menü

Kaya Çilingiroğlu "Başkan Adaylarında utanma yok mu"

Başlatan NoPasaran, Mart 14, 2012, 00:02:56

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Spor yazarı ve yorumcu Kaya Çilingiroğlu, Beşiktaş'ın gündemini HABER1903'e değerlendirdi.

Çilingiroğlu, HABER1903'e yaptığı açıklamada;

- BUNLARDA UTANMA DUYGUSU YOK MU? -

"Beşiktaş Kulübü'ne başkan adaylığını koyan insanları şaşkınlıkla takip ediyorum. Bu isimler hangi para, altyapı ve güç ile Beşiktaş Kulübü Başkanlığına adaylığını koyuyorlar? Daha sonra çekildiklerini söylüyorlar. Bu insanlarda hiç mi utanma duygusu yok? Beşiktaş'ın bu kadar mali sıkıntısı varken insanlar kendi menfaatini kullanmak için Beşiktaş'ı kullanmaya başladılar. Beşiktaş Kulübü başkanı adaylığında adı geçen insanlar neyi yönetmişlerde Beşiktaş Kulübü'ne başkan oluyorlar. Bu işler bu kadar kolay değil. Yazık günah. Beşiktaş Başkanlığına adaylığını koyan ve daha sonra Beşiktaş Kulübü Başkanlığından adaylığını çeken isimlerin Beşiktaş'ı kullandıklarını ve Beşiktaş Kulübü'ne ihanet ettiklerini düşünüyorum. 3 gün önce başkan adaylıklarını açıklıyorlar ve daha sonra çekiliyorlar. O zaman bende adaylığımı açıklayayım. Neye dayanarak adaylığınızı açıkladınız ve neye dayanarak çekiliyorsunuz?. Anlamakta zorluk çekiyorum. Beşiktaş Kulübü Başkan adaylığı için adaylığını açıklayan bu kişiler Beşiktaş Kulübünü diğer camialara küçük düşürüyorlar. Beşiktaş ile alay ediyorlar. Beşiktaş, Türkiye'nin en köklü ve şerefli camialarından bir tanesidir. Beşiktaşlılık başka bir kimliktir. Biz 15 sene şampiyonluk görmedik. Ancak Beşiktaş'tan vazgeçmedik. Ben Galatasaray'da 10 sene spor yaptım ama Beşiktaşlılığımı bir gün bırakmadım. Beşiktaşlı olmak ayrıcalıktır. Bunlar bizimle dalgamı geçiyorlar? Televizyonlara çıktığımda haykırmak istiyorum. Fikret Orman dahil hiç birinden Beşiktaş Kulübü Başkanı olmaz. Olursada tesadüfler üzerine olur. " dedi.

- ADALI'YI KAÇIRDILAR -

"Bu işi yapabilecek tek isim Serdal Adalı'ydı. Ne yapıp edip onunda geri çekilmesini sağladılar. Ben Serdal Adalı olsaydım bu işe asla girmezdim. Adalı uğraştı ve bir yerlere gelmeye çalıştı. Ancak bu işi yapabilecek tek adamıda geri çevirdiler. Bu isimlerin amaçları ne? kime hizmet ediyorlar? Süleyman Seba gibi bir isim neden başkalarını gösterir? Yalçın Karadeniz hangi gücü ile bu işi başarabilecek? Beşiktaş'ı daha aşağılara mı çekmeye çalışıyorlar? Zaten Beşiktaş'ın geldiği durumu bütün kamuoyu biliyor. Neden bu kadar Beşiktaş'a kötülük yapıyorlar?. Serdal Adalı'nın yanında Hüsnü Güreli bir para sihirbazı vardı. Herkes destek veriyordu. Onu bile kaçırdılar. Böyle kötü bir ortamda Adalı gibi bir isimi kaçırmamak gerekiyordu. " dedi.

- TEK SEBEP SÜLEYMAN SEBA'DIR -

" Süleyman Seba'nın devirindeki işler ekonomik olarak çok değişti. Beşiktaş'a gelen isimlerin cebinde parası olmazı lazım. Beşiktaş'ın paraya ihtiyacı var. Mevcut futbolcuların oynamama sebebi tamamen paradır. Her paralı insanın Beşiktaş Kulübüne Başkanlığı söz konusu değildir. Beşiktaş her sene 70-80 milyon TL zarar ediyor. Beşiktaş'ta işler böyle giderse 1 sene sonra kulüp kayyuma gider. Beşiktaş Kulübünün eski başkanına karşı senetleri var. O senetler her zaman kulübün üzerinde duracaktır. Şuanda başkan olacak kişinin 2014 seçim genel kuruluna kadar gideceğini tahmin etmiyorum. Fakat bunların hepsinin tek sebebi 98 senesinde Süleyman Seba'nın bırakmamasındaki ısrardır. O günkü kaos'ta Hasan Arat'ı aday gösterdi. Onu işaret etti. Hasan Arat 2 defa Serdar Bilgili'ye kaybetti. O günlerde başladı krizler. Beşiktaş Kulübü Başkanlığı Bilgili'den sonra çok ucuzladı. Herkes başkan olabileceğini düşünüyor. Beşiktaş Kulübünün başkanı olmak bu kadar kolay değil. Son olarak, Beşiktaş'ın mevcut adaylar ile hiç bir yere gideceğini düşünmüyorum. Allah yardımcımız olsun" diyerek sözlerini tamamladı.
Haber Kaynağı: Haber1903 Özel Haber
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ERHUN

Alıntı yapılan: NoPasaran ! - Mart 14, 2012, 00:02:56
Beşiktaş Kulübü Başkanlığı Bilgili'den sonra çok ucuzladı. Herkes başkan olabileceğini düşünüyor. Beşiktaş Kulübünün başkanı olmak bu kadar kolay değil. Son olarak, Beşiktaş'ın mevcut adaylar ile hiç bir yere gideceğini düşünmüyorum. Allah yardımcımız olsun