Ana Menü

Quaresma Sene Sonu Yolcu

Başlatan ERHUN, Şubat 04, 2012, 10:00:05

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ERHUN

Yıllık 3,5 milyon Euro alan Q7 için 2. Başkan Metin Keçeli, "Teklif gelirse gönderebiliriz." dedi.
Beşiktaş'ın Portekizli yıldızı Ricardo Quaresma, Mersin İdman Yurdu maçının 84. dakikasında Bueno'ya yaptığı hareketle kırmızı kart görerek oyun dışı kaldı. Q7 lakaplı futbolcunun rakibine sorumsuzca yaptığı sert müdahale, Kartal'a pahalıya patladı. Siyah-Beyazlı takım, Mersin'e 1-0 kaybederken Quaresma da yarınki Fenerbahçe derbisinde olmayacak. Yönetim ise yetenekli ismin son vukuatını takıma ihanet olarak görüyor. Şayet Quaresma sezon sonuna kadar aynı şekilde davranırsa yollar ayrılacak.
Quaresma'nın tribünler tarafından el üstünde tutulmasının ekip ruhuna zarar verdiğini düşünen Siyah-Beyazlı idareciler, Fenerbahçe maçı sonrası başarılı oyuncuyla görüşecek. Beşiktaş İkinci Başkanı Metin Keçeli, Quaresma'nın sabırlarını taşırdığına dikkat çekerek, "Mersin maçında adeta takıma ihanet etti. Yaptığı hareketi görünce artık Beşiktaş'ta oynamak istemediği fikrine kapılıyorsunuz. Teknik Direktör Carlos Carvalhal'le görüşüp bu konuda rapor isteyeceğiz. Sezon sonunda eğer taliplisi olursa Quaresma'yı gönderebiliriz." ifadelerini kullandı. Trvela vuruşuyla dünyaca tanınan Quaresma'yla iplerin kopma noktasına gelmesinde disiplinsiz davranışları önemli rol oynadı. Geçen seneden itibaren maçları seçerek oynaması, kaptanlık hususunda gösterdiği aşırı istek, sakatlığının akabinde iyileşme süreçlerinin uzaması ve yıllık aldığı 3,5 milyon Euro'nun karşılığını bir türlü verememesi Beşiktaş'ı, Quaresma'dan soğuttu. Kulüp yetkilileri de yetenekli futbolcunun antipatik duruma düşmesindeki en büyük payın kendisine ait olduğunu söyledi. Basın Sözcüsü Mete Düren, Quaresma'nın sakatlıktan yeni çıktığı için psikolojisinin iyi olmadığını belirtti. Düren, Quaresma'nın yapmak istediklerini bir türlü gerçekleştirememesinden kaynaklanan problemler olduğunu vurgulayarak, "Futbolcu istediklerini yapamayınca psikolojik olarak büyük bir baskı yaşar. Bu yüzden ya sinirlenir ya agresif olaylara yol açar. Onun yaptığı sportmenlik dışı bir hareketti. Affedilecek gibi değil. Gerekirse psikolojik destek vereceğiz." diye konuştu. Quaresma ise dün sabah antrenmanında takım arkadaşlarından özür diledi. Fenerbahçe derbisinde forma giyemeyecek olmasının en çok kendisini üzdüğüne dikkat çekti: "Bir anlık öfkemin kurbanı oldum."

Simurg

Sinir oldum..
Bu tarz açıklamlar üzüyor beni
seviyordum seni Q7

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

melankolizm

Portekiz'de sanırım rpl diye bir kanal yok rtp var...

Ersin Develi

El Maestro

Umarım iyi paraya satarız ..
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

ERHUN

Beşiktaş'ın Portekizli yıldızı Ricardo Quaresma Braga maçının ardından açıklamalarda bulundu.
Yıldız oyuncu maçla ilgili değerlendirmesinde iyi mücadele ettiklerini ve haklı bir galibiyet aldıklarını belirterek, "Ancak her şey bitmedi. Daha ikinci maç var. Rövanşta da iyi mücadele edip turu geçmek istiyoruz" dedi.
Portekizli futbolcu, Portekiz basınında parasını alamadığı için Beşiktaş'tan ayrılmak istediği yönünde haberler çıktığının söylenmesi üzerine, "Ben kimseye açıklama yapmadım. Artık biraz saygı bekliyorum, herkes istediğini yazıyor" diye konuştu.

KeePSaKe

Derdi para mı yoksa gerçekten kendisi mi ayrılmak istiyor bilmiyorum ama bu ara çok kötü Q7 sorun neyse bir an önce çözülmeli.
Since 1903

NoPasaran

inş gider..

tüylerimi dken diken ediyor sahada görünce
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

DIABLO

En kısa zamanda gitmesi dileğiyle ...
1 Sehit  için menemeni yakan Atamı özledim.

forzaChelsea

Mert Herbert

bol parayla gitmesi temennimle. mümkünse fernandes hariç diğer portekizlileri de beraberinde götürsün.
Hani sevgilinle uzun süre görüşmezsin ve buluşma esnasında kalbin yerinden çıkacak gibi olur ya , ben her Beşiktaş lafı geçen cümlede bu durumu yaşıyorum. Beşiktaş aşkı anlatılmaz, yaşanır.

melankolizm

dün Portekiz'de İstanbul taraftarına ders olacak şekilde performans vardı. 66. dkda arkasına bakmadan çekip giden değil, belini tuta tuta emek veren alkışlandı.
İnönü taraftarı iyice şovcu, artistci oldu.

keskinli

Alıntı yapılan: melankolizm - Şubat 15, 2012, 12:41:15
dün Portekiz'de İstanbul taraftarına ders olacak şekilde performans vardı. 66. dkda arkasına bakmadan çekip giden değil, belini tuta tuta emek veren alkışlandı.
İnönü taraftarı iyice şovcu, artistci oldu.
katiliyorum
+rep
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Ersin Develi

Haber'in asparagas olduğunu kendisi söyledi.

Quaresma her şekilde özel bir futbolcu

Ama mühtiş bir nefret gördüm başlıkta :)

El Maestro

Çünkü taraftarın gözündeki tüm sempatisini kaybetti ..

Adam olana değer vermek en doğrusu ..
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~