Ana Menü

Serdal Adalı "Görevi bırakıyorum, Demirören'e söyleyeceklerim var"

Başlatan NoPasaran, Aralık 20, 2011, 11:09:01

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Şike ve teşvik soruşturması kapsamında yayınlanan iddianeme sonrasında tahliye edilen Beşiktaş İkinci Başkanı Serdal Adalı, Kanaltürk ekranlarında yayınlanan Telegol adlı spor programına önemli açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş'taki görevinden istifa edeceğini belirten Adalı, "Salı ya da çarşamba günü bir basın toplantısı düzenleyerek görevimden istifa edeceğim. Bunu ailem ve çocuklarım için yapacağım. Herkes şunu iyi bilsin ki suçlu olduğum için bırakmıyorum. Benim aldığım aile terbiyesinde, iş ahlakında sırf Beşiktaş'a hizmet etmek için gelmiş biri olarak artık devam etmemem lazım. Ben öncelikle kendimden eminim ve asla şike yapmadım. Zaten iddianamede herşey görülüyor." dedi.

"BAŞKANLIĞA ADAY OLMAYACAĞIM"

Başkanlığa aday olmayacağını belirten Adalı, "Yıldırım Demirören'e kırgın ve kızgın olduğum söyleniyor. Bir şeyler var ancak bunlar gizli kalsın. Metris'te de Metris'ten çıktıktan sonra da Demirören ile hiç konuşmadım. Bir basın toplantısı düzenleyeceğim ve herkese teşekkür edeceğim, hatta Demirören'e de teşekkür edeceğim. Demirören'in yüzüne karşı bazı söyleyeceklerim var. Hocamız Carvalhal devam etmesi lazım. En çok Guti'nin takımdan ayrılmasına üzüldüm. Biz Metris'teyken yabancı futbolcular ile hiç konuşulmamış, burada yanlış yapılmış. Quaresma şu anda iyi, daha da iyi olacak." şeklinde konuştu.

"BİZ SAMSUNLU KEMAL'İ İSTİYORDUK AMA..."

İbrahim Akın ve İskender Alın'a yapıldığı iddia edilen şike teklifi hakkında da konuşan Adalı, "Benim şikeye aracılık yaptığı iddia edilen menajer Yusuf Turanlı ile sadece bir telefon iki yüzyüze görüşmem var. Başkan Demirören'in yanındayken beni aramış ve konuşmuşum. Biz öncelikle Samsunlu Kemal'i istiyorduk. Aklımızda İbrahim ve İskender yoktu. Ama Samsunlu Kemal için Yusuf ile 15 görüşmem var fakat bunların biri bile iddianamede gözükmüyor. Yusuf ise para kazanacağı için İskender ve İbrahim'i bize vermek istiyordu. Yusuf Turanlı ile iki kez yüzyüze görüşmem oldu. İkisinde de Cengiz Zülfükaroğlu yanımdaydı. Yani Cengiz görüşmelerimde hiç yanımdan ayrılmadı ama ne hikmetse Cengiz savcının karşısına gitmezken ben, Tayfur ve zavallı Ahmet Metris'e gönderildik" ifadelerini kullandı.

"AZİZ YILDIRIM'IN KENAR SÜSÜ OLDUK"

Kendisinin Metris'e Aziz Yıldırım'ın kenar süsü olarak gönderildiğini dile getiren Adalı, "Peki ama neden Metris'e gönderildik biliyor musunuz? Beni Aziz Yıldırım'ın kenar süsü olarak Metris'e gönderdiler. Evet aynen öyle. Aziz Yıldırım ne yaptı ne yapmadı bilmiyorum. Ama Aziz Yıldırım'ın yanında malesef kenar süsü olduk. Benim ismim etkili ve güçlü olduğu için Metris'e gönderildik. Sana şimdi sorsalar, Aziz Yıldırım tutuklu, yanına Cengiz'i mi Serdal'ı mı içeri atarsın? Biraz samimi isen Serdal'ı dersin. Çünkü Serdal ismi daha karizmatik. Ben Savcı Mehmet Berk'e içeride iken kendi el yazımla bir mektup yazdım ve kelimesi kelimesine söylediklerim aynen doğrudur." şeklinde konuştu.

"İSKENDER'İN BAL GİBİ GOLÜNÜ VERMEDİLER"

İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında yapıldığı iddia edilen şike operasyonu hakkında da konuşan Adalı, "Yusuf Turanlı Bursa'ya maçımıza geldi. Otelin önünde 300 kişi otelin içinde 30 gazeteci var. Şike yapacak olsak, İskender ve İbrahim'i satın alacak olsak Yusuf'u Bursa'ya mı çağırırız? Yusuf ile sadece Samsunlu Kemal'in transferi için görüştüm ama o ısrarla İskender ve İbrahim'i vermek istedi. Maçı defalarca izledim. Lütfen tüm Türkiye'de izlesin. Karşımızda mükemmel oynayan bir İstanbul Büyükşehir Belediyespor yoktu ama mükemmel oynayan İbrahim ve İskender vardı. Maçı satın alsak allah için söyleyin penaltılarla mı kupayı alırız? Üstelik hakem İskender'in bal gibi golünü de vermemişken." dedi.

VE AT KRİZİ

İbrahim Akın ile yaşadığı iddia edilen 'at' olayına da açıklık getiren Adalı, "Gelelim at olayına. İbrahim Beşiktaş'ta oynarken, bir sabah 05:30 sularında kendisini Veli Efendi'de görmüştüm ve hayretler içinde kalmıştım. Atlara düşkün olduğunu biliyordum ama sabahın köründe oraya geleceğini hiç tahmin etmezdim. Yusuf bana, "Serdal başkan şu İbrahim'e bir at hediye etsene" dedi ama ben oralı bile olmadım." ifadelerini kullandı.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

eRe

ben bu adama çok inanıyorum çok güveniyorum
çokta güzel konuşmuş.inşallah herkes dinlemiştir
zamanında serdar adalı baskan olsun ıstemıstım
o zamandan bu zamanada ılkkez bırı baskan olsun ıstıyorum
o da serdal adalı dır
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

Brestgerfich

Serdal Adalı'nın baskan olmasını cok isterdim bende... Demirören'den kötü olmayacagı kesin...

@eRe, ne demek istedigini anlamadım kanka ;D
Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

CR7

artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

ilhan mansız_melis

28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

Cem Goren

Eğer bu adam dediğini yapar ve tribüne geçerse işte o zaman YD'nin sonu gelir.
altın kapılarımız kan oldu tayfun

keskinli

kenar süsü benzetmesi tam yerinde olmus
yildirim demirörenle hic konusmamis olmalarini hayretle karsiladim
besiktas gibi bi camiaya yönetici olacaksiniz,yönetim arkadasiniz hapse alinacak sen gidip hic konusmayacaksin onunla ???
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

eRe

Alıntı yapılan: Brestgerfich - Aralık 20, 2011, 12:31:14
Serdal Adalı'nın baskan olmasını cok isterdim bende... Demirören'den kötü olmayacagı kesin...

@eRe, ne demek istedigini anlamadım kanka ;D
Alıntı yapılan: CR7 - Aralık 20, 2011, 13:02:26
serdar bilgili demek istemiş ilkinde. :D

bak adam nasıl anlıyor :D
www.erdemeksi.com

[KralKartal]

Bilgili BEsiktas benim icin bitmistir deyip, kacan sampiyonlugun hesabini vermeden kacis yapti.
100 milyon dolarla geliyorum dese, ADAM olmayandan BASKANda olmaz artik.

Adam olanlara zaten sahip cikilmiyor, bari ADALIYA sahip cikilsin, zaten onada BUYUK yanlis yapti ya
herseyi BILEN taraftar grubumuz..
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

eRe

abı ben adayken ıstemıstım yoksa 101.yılın hesabını verecek adam yok
serdal adalıysa suan gozumde cok degerlı bır besıktaslı
ha o da gun gelır degısır bunu bılemeyız ama aday olmasını cok ıstıyorum
www.erdemeksi.com