Ana Menü

Gol atmalıyız gol !

Başlatan NoPasaran, Kasım 05, 2011, 22:55:43

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Grocbenn

Alıntı yapılan: El Maestro - Kasım 09, 2011, 21:38:06
Sezon daha başlamadan o kadar çok yazdım ki,

Karşı karşıya gol atmayan forvete ben forvet demem ..

Ne Almeida ne Pektemek tek forvet adamı değiller .

Ben sadece gol atan forvet istiyorum, sene sonunda en skorere oyuncumuzun gol sayısı 10-12 olması Beşiktaş'a hiç ama hiç yakışmıyor ..

Bu oyun planı ile Villa/Aguero gibi adamları da getirseniz 15 golün üstü olmaz.

Bu yüzden forvet oyuncularımızın bence yapacak çok da birşeyi de yok.

Bu takım maç esnasında mağlup durumda olduğunda bile ceza sahasına yapılan bir ortada max 2 oyuncusu var.Sıkıntımız çoğalamıyoruz.

İşin garip yanı ofansta çoğalamadığımız gibi defansta da çoğalamıyoruz.

Quaresma/Simao gibi yaratıcı adamlara sahip olabiliriz ama bu adamların maç esnasında girdikleri pozisyon sayısı o kadar az ki.Bunun da sebebi bu adamların gol koşuları yapmaması.Soldan Simao orta yaptığı zaman Quaresma'nın.Sağdan Quaresma'nın orta yaptığı zaman Simao'nun nerde durduklarına dikkat etmelisiniz.Taç çizgisindeler nerdeyse.Zaten orta sahadaki 3'lü ceza sahasına yaklaşmıyorlar.Bu durumda tamamen bireysel yeteneklere kalıyoruz.

Sistemimizdeki sıkıntı da Simao ve Quaresma'dan kaynaklanıyor.Bu oyunculardan birinin gol koşularını mutlaka yapması gerekiyor.

Bana kalsa ikisini de istemem.Bence bir takım 4-3-3 oynuyorsa bu ilerideki 3'lüden biri koşu yapan diğeri de playmaker özelliği olan adam olmalı.Hoca olsam kesinlikle bu şablonu kurardım.Yalçın Karadeniz'in açıklamalarından sonra camiada bir yapılanma isteği olduğuda bariz ortada.

Simao-Quaresma-Almeida'nın iyi fiyatlara satılıp yerlerine Avrupa'dan genç adamları getirmek bu takımın geleceğini kurtarır.Varsın 2-3 sene şampiyonluğa oynamayalım.Trabzonspor bile Celustka-Adrian-Cech gibi adamları buluyorsa.Bizim de bulmamız lazım.

CR7

artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)