Ana Menü

Gol atmalıyız gol !

Başlatan NoPasaran, Kasım 05, 2011, 22:55:43

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Bir ivme yakaladık bu günlerde..

İnşalah devamıda gelecek..

Ancak bu günlerde eskikleri görürsek ilerisi için daha iyi olur diye düşünüyorum..

Beşiktaşımızın en büyük sorunu GOL ATMAK olarak görüyrum artık..

Hep soruyoruz bu kadroda ne eksik diye ama yıllardır çözülemeyen bir sorun var. Oda gol sorunu..

İlhan Mansızdan sonra doğru düzgün bir forvetimiz olmadı..

Carew
Bobo
Holosko
Edu
Almeida
Ailton (Rıza hoca ile sorun yaşadı)
Pancu

vs vs vs

Baktığımızda neredeyse hiç birisi tabiri caizse LEBLEBİ gibi gol atabilen bir adam değil..

Yani içinde çok absürd bir örnek olacak ama "Semih" bile yok.

Gol atmak marifet ister ve malesrf bu marifete sahip golcü bulmıyor bu takım..

Beşiktaşın çok sevilen hücumcusu Almeida bile her maç saç baş yolduruyor. Çok kolay gol atamıyor..

Gol gelmeyincede hiç bişey olmuyor. Gol gelmeyince rakip kapanıyor, sinir stress artıyor, homurdanma artıyor, futbolcu daha basit hata yapıyor vs vs vs

Devre arasında diyorum , BAROS olmaz mı ?

Terim satmaya dünden niyetli ve bence şu an Türkiyedeki en iyi gol atan isim..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ERHUN

Öncelikle Pancu'ya değinmek istiyorum. Pancu sayılan diğer isimler gibi santrafor değildi. (Demek istediğim o kadar gol koklayan bir adam değildi. Diğerleri golcü diye alındı ama Pancu ofansif ortasaha veya ikinci forvet tarzı bir oyuncu.)

Her neyse esas konuya gelecek olursak ben Baros'u seven biriy(d)im. Baros'un şuanda takıma alınmasını istemem, hoş karşılamam. Baros eski kalitesinden ve formundan çok uzak. İstedikten sonra her dakika gol arayan, tabir doğruysa "gol koklayan" santrafor almak isteyen yönetim dünyanın dört bir yanına bakar bulur getirir. "İSTEYEN" yönetim bunu yapar.

Benim görüşlerim bu şekilde.

NoPasaran

Maçta çıplak gözle izleyince benim almeida karşısında şüphelerim oluştu nedense.. (vardı, arttı diyelim)
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ERHUN

Alıntı yapılan: NoPasaran ! - Kasım 05, 2011, 23:09:35
Maçta çıplak gözle izleyince benim almeida karşısında şüphelerim oluştu nedense.. (vardı, arttı diyelim)

Bahsetmiştim Almeida konusunda. Bu adam açıklandığında "Portekiz'in en iyi forvetini aldık, ama Portekiz'den forvet çıkmıyor" diyordum. Son zamanlarda bu ön yargım kırılır gibi oldu ama Almeida'ya hiç bir zaman golcü gözüyle bakmadım. İyi oynuyor gözüküyor ama son maç çok net pozisyonlar harcadı. Şuan 14 maçta 6 golle oynuyo (wikiye göre). 2.5 maçta 1 gol gibi birşey çıkıyor. Diğer pivot santrafor diye adlandırılan oyuncuların istatistiğine bakınca aynı şey gözüküyor. 3 maça 1 gol. Yırtıcı, durmadan gol koklayan bir forvet almadığımız sürece bu sorun çözülmez.

Zaten forvette sıkıntı olduğu belli değil mi? Şuana kadar attığımız gollerin neredeyse yarısını defans oyuncuları attı. Sabah haberTürk'de okumuştu. Almeida-Holosko-Edu-Mustafa 4'lüsü toplam 10 gol atmış. Hilbert-Sivok-Sidnei-Egemen 4'lüsü toplam 8 gol atmış.

Ersin Develi

Almeida geldiğinde sevinmiştim ben,ki halen severek ve beğenerek izliyorum.
Carew'den sonra belki de gelmiş en iyi forvetler arasında
Sıkıntının ben Almeida'da olduğunu düşünmüyorum,sorun sistemde,gerçi şuan bir sistemin varlığından da söz edemeyiz.

Takım hücuma kalktığında büyük bir ağırlığı Quaresma olmak üzere Simao ya bakıyor.
Almeida ilerde tek kalıyor,orta geldiğinde ceza sahasında tek kalıyor,en azından oraları karıştıran birileri olsa durum biraz daha farklı olur.

KeePSaKe

Almeida sakat olmasa eminim daha iyi olacaktı. İndirdiği toplarla takıma çok faydası oluyor ve golleriylede daha faydalı olacaktır.
Since 1903

ERHUN

Alıntı yapılan: KeePSaKe - Kasım 05, 2011, 23:35:43
Almeida sakat olmasa eminim daha iyi olacaktı. İndirdiği toplarla takıma çok faydası oluyor ve golleriylede daha faydalı olacaktır.

İşte bir önceki mesajımda bunu söylemek istedim. "İndirdiği toplar..." adam pivot santrafor. Durmadan gol atmasını beklemiyorum bu adamın. Çok gol atmak istiyorsak taktiği değiştirip Almeida'nın yanına birini koyacağız. Bu kişi ya takımdan biri olacak yada (bu tabiri sevmiyorum ama) leblebi gibi gol atan birini getireceğiz bir yerden.

saldır beşiktaş

Alıntı yapılan: CR7 - Kasım 04, 2011, 23:39:50

Ben sorunun yukarda anlatıldığı gibi olduğunu düşünüyorum.
Çok az sayıda adamla hücum ediyoruz ön orta saha oyuncularımız bir tek duran toplarda rakip ceza sahasına geliyor.
Ernst'in Necip'in Veli'nin en azından oralara girip rakibi meşgul edebilse çok daha kolay skor üretebiliriz.
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

keskinli

evet gol sorunumuz var,acik ve net görülüyor
fazla gol atamamizin sebebi bana görede ceza alaninda cogalamama sorunu
girdigimiz pozisyonlara bi bakin
genelde ceza sahasinda tek adamla duruyoruz, duran toplar haric
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

unicorn

Atmak kadar yememek de önemli.

Bunu bu akşam bir kez daha gördük.
Ne Olmuş Yani Büyük Adam Olamadıysak,

Hayallerimizi Satmadık Ya !

NoPasaran

Bu takimin santrafor sikintisi var
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

keskinli

Alıntı yapılan: NoPasaran ! - Kasım 06, 2011, 21:31:10
+ olarakta oyunu kuracak,top dagitacak,oyunu yönlendirecek sorumluluk alacak bi 10 numara oyuncu eksikligi iyice göze carpiyor
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

NoPasaran

Alıntı yapılan: keskinli - Kasım 06, 2011, 21:34:27
Alıntı yapılan: NoPasaran ! - Kasım 06, 2011, 21:31:10
+ olarakta oyunu kuracak,top dagitacak,oyunu yönlendirecek sorumluluk alacak bi 10 numara oyuncu eksikligi iyice göze carpiyor

Kaptan yok :)
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

unicorn

Aynen öyle.

Saha içi organize sıkıntısı var. Göbekte bir adam olacak tekniği üst düzeyde, atacağı paslarla ve telkinlerle yönlendirecek takımı. Sergen tarzında bir adam lazım.
Ne Olmuş Yani Büyük Adam Olamadıysak,

Hayallerimizi Satmadık Ya !

El Maestro

Sezon daha başlamadan o kadar çok yazdım ki,

Karşı karşıya gol atmayan forvete ben forvet demem ..

Ne Almeida ne Pektemek tek forvet adamı değiller .

Ben sadece gol atan forvet istiyorum, sene sonunda en skorere oyuncumuzun gol sayısı 10-12 olması Beşiktaş'a hiç ama hiç yakışmıyor ..
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~