Ana Menü

Baskan'dan OLAY ACİKLAMALAR !

Başlatan NoPasaran, Kasım 02, 2011, 15:05:37

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Beşiktaş'ın ligde sergilediği performansı değerlendiren Demirören, "Şu an oluşturduğumuz kadronun tam karşılığıını alamıyoruz ama mutlaka alacağız.

3 Temmuz'dan bu yana yaşadığımız süreç bizi çok etkiledi. Bizim için çok önemli olan Serdal Adalı ve teknik direktörümüz cezaevinde. Herkesin Portekiz çetesi olarak suçladığı futbolcularımız Beşiktaş'ı Avrupa'ya taşırken, diğer takımlardaki oyuncular takımlarını bıraktılar gittiler. Herkesin suçladığı oyuncular çok büyük fedakarlık yaparak Türkiye'de kaldılar. Bu kaos ve bu süreç böyle devam ettiği sürece benim çok beklentim yok. Hocamız Carvalhal, Tayfur Hoca'nın yerine gelen bir isim. O da baskı altında. Bu yaşadığımız olay beklenilen başarıları getirmedi. Beşiktaş'tan şu anda futbol olarak yüzde 60 olarak memnunum" dedi.

Tayfur Hoca tahliye olursa durumu ne olacak sorusuna Demörören, "Beşiktaş'ta sezon başından bu yana kamuoyunda yeni bir teknik direktör getirilmesi konuşuluyor. Ama Carlos hocamızı göndermek gibi bir şey düşünmüyorum. Ben Carlos hocayı, Tayfur Hoca çıkıncaya kadar göndermeyeceğim. Şu anda Carlos hocamızı göndermek gibi bir düşüncemiz yok. Benim yönetici arkadaşlarımdan da teklif geldi ki yeni bir teknik direktör getirin dediler. Onlar ve yeni teknik direktör getirilmesini düşünenler Tayfur Hoca'nın psikolojisini düşünüyorlar mı?" yanıtını verdi.

Portekizli oyuncular konusuna da değinen Yıldırım Demirören, "Takımda Portekizliler var, hatta bu oyunculara çete lakabı da takıldı. Ama bu oyuncular kesinlikle takıma karışmıyorlar. Bunlar her şartta Beşiktaş'ta kalmayı kabul eden insanlar. Bunlar takımı karıştırmazlar" dedi.

"Quaresma'nın takım için oynasın beklentisi var" ifadeleri üzerine "Haklılar. Quaresma yıldız bir oyuncu. Ancak takım için oynamıyorsa bu tepkiyi alır. Dünya yıldızı olsan da Beşiktaş için oynamıyorsan bu tepkiyi alırsın. Bu süreç ekonomik olarak bütün takımları etkilemiştir. Biz futbolcuların alacaklarını zaman zaman ödeyemiyoruz. Buna rağmen Portekizli oyuncular sorun yapmıyorlar" şeklinde konuştu.

Guti konusuna da değinen Demirören, "Karar verme lüksümüz yok. Oyuncuyla mukavelemiz var. Oynayıp oynamaması tamamen hocanın kararıdır. Bugüne kadar hiç bir hocaya bunu oynat bunu oynat tarzı bir şey demedim. Tek düşüncem Guti'nin Türkiye'den ayrılırken buradan iyi düşüncelerle alınmasın. Geçen Madrid'deydim. Hala orada Guti formasıyla maça gidiyorlar. Bana Beşiktaş başkanı olarak bakıyorlar. Bunun için Guti'nin iyi düşüncelerle ayrılmasını isterim" dedi.

"HERKES HADDİNİ BİLECEK"

Menajer Mendes konusunun açılması üzerine Demirören sert ifadeler kulanırken, "Bu konunun açılacağını biliyorum. Ama ondan önce bir konuya açıklık getireyim. Artık gerçekleri konuşmanın zamanı geldi. Çünkü yönetimdeki bazı arkadaşlarım ve camiada bazı isimler içerideki yönetici arkadaşlarımı bana karşı kullanarak üzerime geliyorlar. 2. Başkanım (Metin Keçeli) dahil herkes haddini bilecek. Herkes oturduğu yeri bilecek. Ya istifa edecekler ya da susmasını bilecekler. Ben yeni değilim bu konuda. Başkanlıkla ikinci dönemim" diye konuştu.

Başkan Serdal Adalı'ya sahip çıkmadı" iddialarını da değerlendiren Yıldırım Demirören, "3 Temmuz sabahı uyandığımızda kimse bunların olacağını tahmin etmiyordu. Hepimiz sudan çıkmış balık gibiydik. Arkadaşlarımız tutuklandı. Ertesi sabah 8'de bazı yöneticilerimiz geldi. Bu arkadaşlarımız madem bunlar oldu istifa edelim dedi. Onlara bu istifa nereye gidiyor dedim. Onlara, ne arkadaşlarımız ne de Beşiktaş böyle bir şey yaptı dedim. Sonra kupayı iade ettim. Yönetime isterseniz siz istifa edin dedim. Ben Fenerbahçe'nin ilk başta yaptığı agresifliği yapmadım. Çünkü o agresifliğin Türk futboluna yarar getiremeyeceğini düşündüm. Şu anda Fenerbahçe de yarar getirmediğini gördü" dedi.

Aziz Yıldırım'ı kurtarmak istiyor yorumlarına da gönderme yapan Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, "Aziz Başkana, 3 Temmuz'dan önce en büyük muhalefet eden bendim. Ben hep Fenerbahçe için konuştum. Fenerbahçe çok büyük bir marka. Fenerbahçe markasının değereni korumak için konuştum. Ben olaya futbol olarak baktım. Amacım, sadece bir markanın, futbol markası için de çok önemli markanın korunmasıdır. Birisi affolsun gibi şeylerle uğraşmadım" ifadelerini kullandı.

"Kupayı kazanmasaydık Tayfur Hoca'yı yollayacaktık" iddiaları için de Demirören, "Ben öyle bir şey söylemedim" dedi.

BORÇ NE KADAR?

Beşiktaş'ın borcu hakkında da açıklamalar yapan Demirören, "Beşiktaş'ın son açıklanan borcu 370 milyon TL'dir. Kamuoyunda psikolojik olarak önce 400 sonra 500 derler. Seçim yaklaşıyor, koltuk merakıyla Beşiktaş'a zarar veriyorlar. Ben Beşiktaş'ı devraldığımda da borç vardı. Real Madrid'in 700 milyon euro borcu var. Barcelona renkli print bile çektirmiyor. Manchester United'ın 1 milyar paund borcu var. 5 lira maaş olan insanın 10 lira borcu var. Borçsuz yaşamak, büyümek imkansız. Evet nakit sıkıntısı var ama bu bütün kulüpler için geçerli. Forma gelirleri düşük, sponsorlar gelmiyor. Çünkü insanlar futboldan geri çekildi. Beşiktaş'ın borcunu önce rakipleriyle kıyaslasınlar, ondan sonra Beşiktaş'ın borcunu konuşalım. Bu rakamlar hep konuşuluyordu. Bu bana değil Beşiktaş'a zarar veriyor. Seçim süreci son 3 aydır, ondan önce yapılan konuşmalar Beşiktaş'a zarar verir. Bu süreci daha da kaosa dönüştürmemek lazım. İnsanlar meydanı boş bulup konuşuyor." şeklinde konuştu.

"CEBİMDEN VERİYORUM; ÇÜNKÜ..."

Kulübe neden borç verdiğini ise Yıldırım Demirören "Benim para vermem şu açıdan faydalı: Bankadan alsak faizler belli... Benim asıl derdim amatörlere 10-15 milyon dolar arası verip 1 lira geliri olmamasıdır" ifadeleriyle açıkladı.

"BURASI BAKKAL DÜKKANI DEĞİL"

Kulübe verdiği borçları geri alacağını söyleyen Beşiktaş Başkanı, "Gelen başkan adayıyla otururum, ödeme vadesini belirler, paramı geri alırım. Beşiktaş Başkanı olmak kolay değil, burası bakkal dükkanı değil. Ben bu bedeli ödüyorum. Camia olmak farklı birşeydir. Camia olmak içeride eleştirmektir. Bizdekilerde çözüm yok, sadece konuşma var. Beni üzen bu, çünkü Beşiktaş'a zarar veriyor. SPK'ya yapılan başvuru da bana değil sadece Beşiktaş'a zarar verir. Bunun, Beşiktaşlılıkla da ilgisi yoktur" dedi.

"FENERBAHÇE TAM BİR CAMİA ÖRNEĞİ VERDİ"

Fenerbahçe'yi şike soruşturması sürecinde gösterdiği birliktelikten dolayı kutlayan Demirören, "Fenerbahçe bu süreçte tam bir camia örneği verdi. Biz ise Beşiktaş'ın rakamlarını tartışıyoruz. Türk futbolu olarak fırtına öncesi sessizlik yaşıyoruz"
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Ozan Doğan

anlaşılan yönetim çok karışık. ben olsam yöneticilerin yerinde hemen basarım istifayı. sen nasıl herkes akıllı olacak dersin yönetici arkadaşına. neyse ii olur böyle kapışsınlar yesinler birbirini...

Ersin Develi

Ben son 1 saattir takip edemedim.İzleyiciden gelen soruları yanıtladımılar?

DIABLO

Alıntı yapılan: NoPasaran ! - Kasım 02, 2011, 15:05:37
"BURASI BAKKAL DÜKKANI DEĞİL"

Kulübe verdiği borçları geri alacağını söyleyen Beşiktaş Başkanı, "Gelen başkan adayıyla otururum, ödeme vadesini belirler, paramı geri alırım. Beşiktaş Başkanı olmak kolay değil, burası bakkal dükkanı değil. Ben bu bedeli ödüyorum.

Sen git tabata' ya enayi gibi 8 milyon avro ver  mantıksız mantıksız transferler yap sonra borç ver ben gidersem paramı isterim de oh ne ala memleket.

1 Sehit  için menemeni yakan Atamı özledim.

forzaChelsea

keskinli

benim baskana karsi olan tavrimi bilir herkes
ama yöneticileri hakkinda dogru konusmus
ayni görevi yapan insanlar disariya karsi ayni dili kullanmalilar iceride tartisma olsa bile
eger baskanin yaptiklarini tasiyamayacak kadar muhalifsen istifa edeceksin aksi takdirde eyyamci olursun tribün oyuncusu olursun
baskanin baska kulüpleri örnek göstererek borclari savunmasi tam bi cahillik
saydigin takimlarin ederine ve gelirinede bakacaksin,ona göre kiyaslama yapacaksinki saglikli bi kiyaslama olsun
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

El Maestro

Mendes konusu açılınca neden bu kadar sinirleniyor ki ? Kim ne diyorsa haklı bence resmen esiri olmuşsun adamın ..

Ayrıca borç konusunuda savunması gerçekten komedi ..

370 azmış gibi sanki savunmaya geçiyor, bu gidişle o borç 400te olur 500te merak etme başkan !
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

NoPasaran

Keceli istifa edecektir sanirim

Artikorada o gorevi daha fazka yapacagina
Cok inanmiyorum
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

CR7

bi zahmet gitsin.
bi işe yaradığı yok.
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

eRe

KEÇECİDEN CEVAP GELDİ

Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'in bugün Lig TV'de yaptığı açıklamalar Siyah Beyazlı camida büyük yankı uyandırdı. Başkan Demirören kendisine, Beşiktaş'a ve Türk futboluna ilişkin sorulara cevap verdiği yayında, Siyah Beyazlı yönetim kurulunu da eleştirdi.
31 Ocak 2010'da yapılan seçimde kendisinin oluşturduğu yönetim kurulundan bazı isimlerin 3 Temmuz'da başlayan futbolda şike iddiaları soruşturması kapsamında yaşanan süreçte kendisi eleştirdiğini belirtmiş şunları söylemişti.
"Artık gerçekleri konuşma zamanı geldi. Yönetim kurulundaki bazı arkadaşlarım ve camiadaki bazı isimler cezaevinde bulunan arkaf-daşlarımı bana karşı kullanmaya başladılar. Bu durum beni çok rahatsız ediyor. Artık herkes haddini bilecek. Oturduğu yerde oturacak. Bu isim benim ikinci başkanım dahi olsa ya istifa edecekler, ya görevlerini yapacaklar".
KEÇELİ'DEN DEMİRÖREN'E: "SAYIN BAŞKAN BENİMLE İLGİLİ BİR SIKINTINIZ VARSA AÇIK AÇIK VE DİREK OLARAK BANA SÖYLEYİN"
Başkan Demirören'in bu açıklamalarından sonra Beşiktaş ikinci başkanı Metin Keçeli'nin, yapılan açıklamadan rahatsızlığını Yıldırım Demirören'e ilettiği öğrenildi. Keçeli'nin Demirören'e yine yönetim kurulundan başka bir yönetici aracılığı ile haber gönderdiği ve "Başkan ne demek istiyor tam anlayamadım. Eğer benimle ilgili bir sıkıntısı varsa bana sölesin. Ben başkandan en geç iki gün içinde bir cevap bekliyorum".
Keçeli'nin ayrıca kesinlikle istifa etmek gibi bir düşüncesi olmadığı da öğrenilirken, Başkan Demirören'in yaptığı açıklama ile ilgili kendisine daha net bilgi vermemesi halinde basın toplantısı düzenleyeceği, yönetim içinde yaşanan sıkıntıları dile getireceği kaydedildi.
SERDAL ADALI ADAY MI OLACAK?
Öte yandan Siyah Beyazlı camida başkan Demirören'in açıklamaları farklı bir açıdan da değerlendirildi.
Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında 14 Temmuz'dan bu yana cezaevinde bulunan kulübün asbaşkanı Serdal Adalı'nın tahliye olması sonrasında 2013'de yapılacak olan başkanlık seçimlerinde aday olma ihtimalinin kulislerde konuşulmasının Demirören'i rahatsız ettiği belirtiliyor. Adalı'nın böyle bir düşüncesi olduğu tam olarak bilinmezken, Metin Keçeli ve Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal'ın Serdal Adalı adına camiada 2013 yılındaki seçim için çalışma yaptığı izleniminin Demirören'i rahatsız ettiği kaydediliyor.

DHA
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

keskinli

iyice "malamat"olduk
koskoca besiktasimin yöneticilerine bakin hele
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

[KralKartal]

Adali baskanlia adayligini koyacak, mevcut yonetimin bir kismi Keceli dahil, Adaliyi destekliyor,
baskanin Adali ile ters dusmesi zaten gundeme gelmisti.

Adali YDnin en has rakibi olacaktir, ve devirirse Adali devirir Demiroreni, o da kaybederse gecmis olsun
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi