Ana Menü

Selam Sana Carlos Hoca

Başlatan djinonu, Ekim 30, 2011, 23:41:49

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

djinonu

Maç öncesinde Beşiktaş yedek kulübesinin hemen yanında Tayfur Havutcu’yu gördüğümde çok şaşırdım.
Tayfur Hoca dediysem, kendisi değil tabi ki maketi.
Beşiktaş yönetimi yine kendi aklınca jest yapmış, sözde ihmal ediliyor diye yazılan Tayfur Hoca’ya sahip çıkmış?
Tayfur Havutcu’nun gerçek ebatlarda bir maketi, aynı canlı gibi, ne yalan söyleyeyim irkildim.
Tamam Tayfur Hoca’ya inancım her Beşiktaşlı gibi tam. Bu takımın gerçek hocası da o, kabul ama bu kadarı biraz fazla.
Her kötü sonucun ardından yerle bir edilen ve bu takımın teknik direktörü olarak kabul edilmeyen, dışlanan, her fırsatta ezilen bir insan var hemen o maketin yanında. O da, Carlos hoca!
Karşıdan baktığınızda hangisi canlı hangisi maket anlaşılmıyor aslında.
Yanına yaklaştığınızda hangisi bu takımın başında hangisi tutuklu o da çok belli değil bana kalırsa.
Tayfur Havutcu, Serdal Adalı, Ahmet Ateş. Birinin diğerinden farkı mı var yoksa? Tayfur Beşiktaş’ın çocuğu da diğerleri üvey evlat mı oluyor bu durumda?
Ya Serdal Adalı? Onun maketi nereye asılacak statda? Sahi Ahmet Ateş nerede duruyordu maçlarda?
O vakit şeref tribününe de bir Serdal Adalı Heykeli koysaydınız ya?
Tayfur Hoca’nın maketini kulübeye dikenler Carvalhal’i görmezden geldiler. O ses çıkarmıyor. Hatta yanında durup poz veriyor. Ama yüzü gülmüyor.
Carvalhal her şeyi aşmış bir hoca kompleksleri, ihtirasları yok. Aslına bakarsanız kaybedecek de bir şeyi de yok.
Hocalığı bir tarafa, o bu dünya da yaşanabilecek her türlü acıyı yüreğine gömmüş bir baba.
İki evladını bir trafik kazasında kaybetmiş.
Bir oğlu olay yerinde ölürken diğeri hastanede kollarının arasında can vermiş. Canı çok acımış, nasır bağlamış. Bir ara her şey den vaz geçmeyi istemiş ama pes etmemiş. Ölmenin kolay olduğu bir zamanda yeniden doğmayı seçmiş. İki çocuğunun acısını yüreğine gömüp Beşiktaş’a gelmiş ve bu anlattığım hikayeyi de takımla yaptığı ilk toplantıda futbolcularına kendisi anlatıp yardım istemiş. Bana yeniden yaşama şansı verin. Ben buraya ölmeyi reddederek geldim.
Beni üzen, o yokmuş gibi davranmak, her başarısızlıkta acımasız eleştiriler yapıp en ufak başarıda başkasının adını haykırmak.
Sahi Sen Kimsin Carvalhal? Neden geldin istanbul’a? Burası senin yeniden doğacağın yer değil anlayamadın mı hala?
Mağlup bitirilen bir maçın ikinci yarısında Rüştü’nün de takım arkadaşlarına seni göstererek isyan ettiği gibi. “Şu adamın hırsının yarısı bizde olsa kazanılmadık kupa kalmaz ortalıkta!”
Senin yeniden var olma savaşı verdiğin bu takımda, yürümekten aciz yıldızlarla gökyüzüne uzanamazsın hoca!
Senin yaşam mücadelesi olarak gördüğün bu takımda ruhunu teslim etmiş futbolcular olursa, yeniden doğmak imkansız bu topraklarda.
Hani bir sabah Metrise gidip Tayfur Hoca’ya anlattın ya Bu takım senin takımın, başarılı olursam bu senin başarın ama başaramazsam tüm suçlu ben olacağım”
Kendi tabirinle İkinci hayatında, ikinci bir şansın olmayacak bu takımda. Adın, Yangın da en son kurtarılacakların arasında.
Unutma Sen bu takımın emanetçisisin. Var ile yok arasında.
Beşiktaş’ta ki geleceğini bilmem ama bundan sonra ki hayatında yüzün her golden sonra ki gibi gülsün.
Sonuç ne olursa olsun, sen emanetine asla ihanet etmedin.
Ve tüm bunları kazandığın bir maç sonrası bilmeni istedim.
Sen belki çocuklarını kaybettin ama şimdiden Beşiktaş'ın çocuğu olmayı hakkettin.
Selam sana Carlos Hoca. Tüm kaybettiklerin adına...

Erdem ULUS

ailesiyle öyle bir durum yaşadığını bilmiyordum çok üzüldüm...Allah rahmet eğlesin..

çok doğru konulara değinmiş erdem abi herzamanki gibi..

diyecek söz bulamıyorum acıkcası..

Cem Goren

Gece gece nerden çıktın karşıma bu yazıyla ya
altın kapılarımız kan oldu tayfun

NoPasaran

Vay be

Hic haberimiz yok

Carvalhal umarim cok basarili olursun
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

CR7

bu adama nedense bir şey diyemiyorum.
hiçbir zaman da diyemeyeceğim sanırım.
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

CR7

Üzülüyorum senin için carvalhal.
Son günlerde hissettiğim bir şey var, bu akşam zirve yaptı. Adı; Utanma! Beşiktaşlı olduğumdan utanıyorum
Bir iki şey yazacağım buraya. Okur musunuz ?
Tüm içtenliğimle ve dürüstlüğümle yazıyorum...
Hayatımda hiç kombine almadım. Kulübü için öyle çok harcayan biri de değilim. Ama bunun sebebi durumumun iyi olmamasıydı. Beşiktaş için cebimden en çok paranın çıktığı dönem MD'li sezon yani iki kupayla bitirdiğimiz sezonun ertesiydi. Helali hoş olsun dedim ve bana bizzat elden verilen bursumu + aileden gelen paranın bir bölümünü Ankara kartal yuvasına yatırdım. Beşiktaşlı olmaktan hep gurur duydum ama o iki kupayla birlikte artık son üniversite dönemimde göğsüm kabara kabara gezecek, arkadaşlarımla dalga geçebilecektim.Harcadım, helali hoş olsun dedim. Harcayayım ki gelecek sezon çok daha güzel transferler yapalım, daha büyük başarılara imza atalım dedim. Dememle kaldım ne yazık ki..
Evet, hayatımda hiç kombine almadım. Hatta kombine tam olarak nedir birkaç hafta önce gördüm. Konumuz bu değil. 3 Temmuz öncesine kadar "İstanbul'da okumaya başlayayım, kombine alacağım" sözümü yerine getirmeye bu sefer çok niyetliydim.Çünkü istanbul'da okuyor ve çalışıyordum kombine almamak için artık sadece 'bahane' kalmıştı. Beni ne kadar ve ne şekil tanıyorsunuz bilmiyorum ama "Beşiktaşsever" olduğum kadar da "Futbolsever" biriyim. Malum 3 Temmuz günü patlak veren, aslında hepimizin hiç mi hiç şaşırmadığı, o cerahat paçalardan akmaya başladı.
Tapeler, suçlamalar, kavgalar, foyalar ortaya dökülmeye başladı. Ülke futbolundan o kadar soğudum ki... 2008 yılında Polonya'da kaldığım 6 ayda tanıdığım bir çok leh arkadaşım İtalya'dan, İspanya'dan, İngiltere'den takım tutuyordu.Senin, benim gibi, ciddi ciddi oturup her maçını seyrediyordu. Polonya'dan kalkıp tuttuğu takımın maçını bizzat seyretmek üzere o ülkeye gideni bileni vardı. Çok dikkatimi çekmiş ve doğal olarak sormuştum; Neden Krakow, Warsaw, Poznan değil de Juventus, Milan, Arsenal ? Polonya futbolunun kalitesizliği ve bir süre önce futbol dünyalarında yaşanan skandallar... Tüm bu gerekçeler gençleri dış unsurlara itti ve yabancı takımları desteklemeye başladılar. Ve ben çoğu zaman bunları alaya aldım. Bugün bizim başımıza gelen durumunda pek farkı yok bu leh gençliğinden.Futboldan soğuduk ama belki Beşiktaş'ımız bu pisliğe bulaşmamıştır dedik. Alırız kombinemizi dedik. Ömrümde bir defa deplasmana gittim.Kayserispor deplasmanı... Gittiğim tek deplasmanda da şike mevzusu çıktı. Şike vardı ya da yoktu. Burasında değilim. Maç sonu tel örgülerin arkasında ben, pipish, usuyoruz, aytek teoman... Serdal Adalı ve Cengiz Zülfikaroğlu'nu babamız gibi sesleniyor, ruhlarını okşuyorduk. Hemen ardından Hakan Gündoğar ile birlikte bizim ekip, hep beraber, kol kola zıpladık, halay çektik Kadir Has'ın önünde... Arkadaşlar hepinizden aynı tepkiyi beklemek zaten insan olmanın aksi bir durumudur. Ben yaptığım tek deplasmanda, yaşadığım onca güzel anıların üzerine acı biber ekildi, limon sıkıldı. Çizgileri belli, acımasız bir yapım var. Evet ama siz deyin zaaf ben diyeyim yumuşak... yanlarım var.Bu da böyle işte Serdal Adalı, Tayfur Havutçu ve Ahmet (Soyismini bilmiyorum) içeri konuldu. Üzüldüm, üzüldük. Hadi dedik, ergenekon süreci de aynı. İçerde masum insanlarda yatıyor. Bunun sebebi ceza hukukumuz, yapacak birşey yok şu an için dedim. Yani beni futboldan soğutacak bu şeyleri görmezden gelmeyi denedim. Ama son olarak YD'nin bu şike sürecindeki tutumu... Şike suçlamasıyla karşı karşıya kalan tüm bu insanları, başta FB'yi savunmaya kalkması... TFF'nin basın açıklaması yapacağı gün... burada bir arkadaşla beraber farkettiğimiz o "BEŞİKTAŞ'I KURTARDIK" ifadesi vs. vs. vs. üzerine inanılmaz bir kombine zammı. Hangi enflasyon oranıyla bu artışa gidildi? UEFA'nın mali disipline gitmesinden ötürü... Serdal Adalı'nın büyük gayretleriyle ucuza büyük transfler yapıldı, bonservisler alındı. Onun haricindeki bütün transferlerde KİRALIK yöntemine gidildi. Taraftara "Beğenirsek alırız" yalanı söylendi. Bakın! Mali disiplin gereği kombineye AŞIRI ZAM yapıldı + büyük bonservis bedelleri ödenmedi. + Beşiktaş'ın büyük oranda hisseleri satışa çıkartıldı. +Transferde yıldız futbolcu yerine KİRALAMA yöntemine gidildi.Kısaca kulübün anası bellendi, UEFA "hop! dur! dedi" sonra politika taraftarı ve kulübü sömürmeye çevrildi. Neyse yine saptım mevzumdan Kombine diyordum... Futboldaki kirlilik + Beşiktaş'a sıçraması + YD ve yönetiminin bu dönemdeki duruşu + kulübü finansal olarak batırma noktasına getirmesi + benim yaşadığım hayal kırıklıkları... "Futbola tepkimi koymam gerekiyor" dedim. Nasıl olacaktı peki ? "Cebimden 1 lira çıkmayacak" dedim.Futbola tepkimi Fenerium'dan alışveriş yapmayarak gösterecek değilim ya! Kartal yuvasından alışveriş yapmayarak, maça gitmeyerek, kombine almayarak gösterecektim. Bir başkası tepkisini başka dille, şekille gösterir. Bir başkası bambaşka bir şekilde... Benimki de böyle...Derken... çalıştığım bir anda usuyoruz aradı "elimde boşta kombine var, çabuk cevap ver" gibisinden birşey söyledi. O an derste olduğum için ve ayrıca içimde Beşiktaş'a özlemde olduğu için teklifi kabul ettim ve Kayserispor maçına girdim. Hepinizden burada özür diledim. Ama en başta kendimden... O an ders anında cevap vermek zorunda olmak + Beşiktaş'ı özlemiş olmaktan dolayı kabul edip girdim. Bari utancımızı azda olsa hafifletecek bir oyun, galibiyet vs. görmek istedim.Pişmanlığıma pişmanlık katan ilk olay neydi biliyor musunuz ? Carvalhal maç için kulübesine doğru yürürken Kapalı'nın hep bir ağızdan defalarca "Tayfur Havutçu" diye tezahüratlarda bulunması... Carvalhal yeşil çimlerin üzerinde yürürken, tezahüratları duydu ve kapalıya doğru şöyle dönüp bir baktı ve başını eğip yoluna devam etti. Pişmanlığıma pişmanlık katan! Belki de bilinç altıma "GÜVEN! Maç bittikten sonra defalarca özür dilemelisin bu maça geldiğin için" diye kazınan şeyde buydu. Bu ne insanfsızlıktır! Bu ne haysiyetsizlik, onursuzluktur! Tayfur'sa Tayfur! İçerdeyse İçerde! Hani içerdekiler aklanana kadar TAYFUR,SERDAL ve AHMET'e mesafeli yaklaşaktı? Hani kupayı iade etmedeki o duruş? Önce temiz futbol demeler ? Beşiktaş kaosun içerisinde, yönetim tutmuş bir adam getirmiş, adam Carvalhal. Adam canlı yayında "Tayfur Hoca geldiğinde ben bırakacağım" demiş. Bugüne dek ne kötü bir demeci olmuş, ne bir irite edici hareketi... Teknik adamlığını bile eleştirmeye hakkınız yok, dedik. Çünkü o Carvalhal, o bir Mourinho değil dedik. Carvalhal'i getirene soracaksınız, getireni eleştireceksiniz dedik.Adamın taktığı rozete kulp bulup YALAKA dediniz. Adamın maç önceleri rakip teknik adamlarıyla samimiyetine GÖZ BOYAMA dediniz. Kulübede tepkisiz oturup maçı takip etse "BU NE TEPKİSİZLİK", heyecanlı, hareketli, içten olsa kenarda "BU NE ŞAKLABANLIK" ...Siz nasıl bir taraftar güruhusunuz ? Siz nesiniz ki, onu bunu beğenmiyorsunuz ? Fi tarihinden kalma Liverpool desteğinden elde ettiğiniz şanı, şöhreti yediniz, yediniz, yediniz, üzerine birşey eklemeden yediniz. Tükettiniz. Eleştirilmeye de gelmiyorsunuz. Eleştirildiğiniz de "Biz değil Türkiye, gezegenin en iyi taraftar grubuyuz." diyorsunuz. Boksunuz! Bok!
Hani Beşiktaş'ı son 3 maçtır ilk 15 dakika iyi, ikinci 15 dakika orta, son 15 dakikada rakibe kontrolü falan kaptırıyor şeklinde analizler yapıyoruz ya hani.. Bırakın takımı analiz etmeyi.. Bakın kendize! Takım kötü oynamaya başladığında nasıl hedef aramaya çıktığınıza bir bakın Takım iyi oynadığında ALLAH'ın bir kulunun "CARVALHAL" ismini dahi zikretmediğine bir bakın.
Yıllar önce benim bir bildiğim BEŞİKTAŞ taraftarı vardı. Takım iyide kötüde oynasa o desteğin temposunda dalgalanma olmazdı.Maksimum düzeydi Takım başarısız olduğu sezonlarda tribünler daha bir doluydu. İçerde oturaksız 40 bin, dışarda 10 bin...Neydi ki bu acep ? Barcelona falan mıydık?Ben darbe döneminde gece sokağa çıkma yasağının bitmesiyle birlikte sabah 5 gibi arkadaşlarıyla buluşup akşam 19:00'daki BJK-TS şampiyonlukmaçına giden, sabahın 07:00'sinde inönü önünde olup, geç geldik diyen, diyen çünkü başka şehirlerden gelip inönü'nün önünde toprak alanda gazete kağıdının üzerinde uyuyan onlarca insanı görenyazın o kavurucu sıcağı altında stada 12:00 gibi girip 7 saat maçı bekleyen bir babanın oğluyum Aylardır gerek yazıyorum gerekse , dinleyenleriniz bilir, Akaryakıt İstasyonu'nda söylüyorum. Carvalhal'e etmeyin küfür! Etmeyin hakaret!Adam çalışıyor, didiniyor, elinden gelen belki de bu. Elinden gelenin en iyisini yapan bir adama hakaret etmenin mantığı nedir ?İlla ki birilerine ılımlı, sıcak yaklaşmanız için duygusallık mı lazım ? Çocuklarını mı kaybetmiş olması lazım ? Geçmişinde çok ızdıraplar çekmiş mi olması lazım ? Nasıl insanlarsınız arkadaş anlayamıyorum. Maç esnasında, sadece 90 dakikada, aynı kişi Carvalhal'e nötr başlarken maçı kanlı bıçaklı bitiriyor, anasına avradına içinden- dışından ana avrat sövüyor. Sadece birkaç dakika sonra Carvalhal ile ilgili acı bir gerçeği öğrenince " Aaaaa :(((" oluyor. En başa dönüyorum. İşte ben bu "Aaaaa :(((" dan ötürü Beşiktaşlı olduğumdan utanıyorum. İşte ben yüzüne "sen üveysin, sen vekaletensin, bak geldiğinde gideceksin" diyen, bir kere alkışlanmayan, sahaya çıktığında tribünler tarafından hep bir ağızdan "Tayfur Havutçu" diye karşlanan ve dönüp tribünlere bakan, kulübenin arkasına koskacaman Tayfur Havutçu maketi koyulan Beşiktaş'ın ANTRENÖRÜ'ne yapılanları gördüğüm için bir süredi BEŞİKTAŞLI olduğumdan UTANIYORUM.Birilerini kaybetmemiz gerekiyor değer vermek için,birilerinin acı bir hayatı olduğunu bilmemiz gerekiyor merhamet göstermek için,birileri hakkında yazılar yazılması gerekiyor hak ettiği değeri görmesi için.
Hikayenin sonu. İyi geceler!

Güven Ermiş
https://twitter.com/#!/GVNRMS
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

eRe

ruh çağırıyorduk ruh gelmiş meğerse..

carlosu en cok elestırenlerden bırı benım ama umarım başarırsın
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

IL Capitano

gözlerim doldu valla.. özur dilerim senden Carlos hoca..  :-[
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

Ozan Doğan

carlosu eleştirdim bir iki olayda ama olabilecek şeyler. ve hep yanındaydım onun. he bu olaydan sonra saygım daha da arttı ona karşı. ayrıca bizim basiretsiz yönetimin yaptığı bu saçmalık kendi akılsızlıklarıyla eş değerdedir. carlosun durumu için diyecek laf yok başın sağolsun CARLOS HOCA :(

ilhan mansız_melis

Rüştü : Carvalhal Hocadaki hırsın yarısı futbolcularda olsa şampiyonuz.

Başar bunu hocam.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

saldır beşiktaş

Özür dilerim hocam.
Yaşama şansını sana kazandırcağız hocam hep birlikte.

"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

djinonu

Alıntı yapılan: NoPasaran ! - Ekim 31, 2011, 09:36:12

[IMG]http://i1098.photobucket.com/albums/g374/volkan191/08f8e16c.jpg[/img]

???

Bu dogru olmasa bile umarim dogru degildir...
Ornek olarak cok guzel bir ders oldu hoca kabahatli olmasa bile Yönetim İstifa!!!

Ozan Doğan

Alıntı yapılan: djinonu - Ekim 31, 2011, 14:29:21

???

Ornek olarak cok guzel bir ders oldu hoca kabahatli olmasa bile Yönetim İstifa!!!

haber doğru maalesef :(

djinonu

djinonu

Alıntı yapılan: Ozan Doğan - Ekim 31, 2011, 14:31:32
Alıntı yapılan: djinonu - Ekim 31, 2011, 14:29:21

???

haber doğru maalesef :(

Antrenörümüz Carlos Carvalhal, basında çıkan ailesi ile ilgili haberler üzerine şu açıklamayı yaptı:
Birkaç gündür bazı gazetelerde ve internet sitelerinde çocuklarımı kaybettiğim şekilde haberler yapılmaktadır.

Bahsi geçen haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Ailemin de durumu oldukça iyidir. İnsanların hassasiyetlerine de ayrıca teşekkür ederim.

Carlos Carvalhal
Beşiktaş JK A Takım Antrenörü

hmm nasıl yani şimdi doğru deyilmiş iyikide doğru değil ha