Ana Menü

Semboller

Başlatan CR7, Ekim 21, 2011, 01:52:36

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CR7

Kaddafi'nin öldüğü haberi dün geldi, meşhur heykelinin parçalandığı zamansa henüz Ağustos ortasıydı. Yahut Irak işgalinin ve Saddam rejiminin bitişinin en vurucu fotografı, boğazına halatlar geçirilen heykelin alaşağı edilmesi değil miydi? Şu vardır, bu heykeller gücün, güç sahibinin sembolleridir. İktidardan önce bunlar yıkılır, çünkü soyut bir şeyi kesin olarak yıkmış olmak için karşı eylem gerekir. Beşiktaş ve Portekizli'ler ilişkisi de budur. Onların varlığı gelinen noktada bir sembol.

Şu inanışa hep karşı durdum, durduk: "Demirören iyi niyetli, ama beceriksiz."Hayır, kesinlikle bu doğru değildi, hala da değil. Kar elde etmenin piyasa normlarına dayandığı yerde Demirören ve ailesi gayet işbilir, pekala 'oyunu kuralına göre' oynayan bir ailedir. 2003'ten önce bu ailenin elinde Azerbaycan petrolleri ile ortaklık ve M-Oil firması yoktu. Sonra Beyoğlu'nun orta yerinde bir AVM ve gazeteler, bir de Cristiano Ronaldo'yla ortak otel. İDO'yu da alıyorlardı da, nefesleri yetmedi. Üç yıl önce 83'üncü, önceki sene 77'nci, bu yıl da ülkenin 62'nci en zengin ailesi oldular. Holdinglerinin servet artışı da -Forbes'e göre- şöyle oldu: 2009/350 milyon dolar, 2010/400 milyon dolar ve 2011/650 milyon dolar.

Aynı dönem Beşiktaş'ın gelirleri de %80 büyüdü. Ama giderleri de %130 arttı. Dört yıl öncesinde seneyi 1 milyon TL zarar ile kapatan kulübün geçen yılki bilançosunda yazan zarar 120 milyon TL. Tartarsak, bir yanda iki yılda servetini ikiyle çarpan bir holding, diğer yandaysa aynı holdingin güdümündeki kulübün zararını 120 ile çarpması, ki yüzde hesabı falan değil bu. Eh, Beşiktaş kar açıklasın, diyecek kadar insafsız değilim ama biliniz ki Real Madrid her sene kar açıklıyor. Gerçekten, oraya buraya para saçıyor, alın size onlar da Jorge Mendes'le çalışıyor, denilen kulübün kasasında her sene fazla çıkıyor.

Beşiktaş, Real Madrid mi? Değil ya zaten, mesele de bu. Beşiktaş'ta önce sembollerin yıkılması gerek. Ne menem bir ilişki olduğu tam anlamıyla çözülemeyen Jorge Mendes - Demirören ilişkisi, tümüyle bu kulübün zararınadır. Tüm bu transferler birinin işine yarıyorsa da o kişi Demirören. Siz, onun elinden parasını alabilir misiniz?

Öyleyse gelin, sembolleri yıkalım. Beşiktaş'ta yıllardır pek çok şey çirkindi, ama insan bugün bir buçuk yıl öncesini bile özlüyor. Çünkü halen iyi şeyler vardı, en azından saha içine bakınca iyi niyetinden sual olunmayan bir topluluk görünüyordu. Kimisi çok çabalıyor, kimisi az ama şu durum dingonun ahırıdır. Bahsi geçen şey tümüyle bir politika ve Demirören'in kötü niyetinin dışavurumu. Geçmişi 1.5 yıl öncesinden bir politika, Beşiktaş'ın neo-liberalizm dönemi ve bunun da sembolleri belli: Portekizli'ler.

Kim geldiyse oradan, gitmeli. Buna Guti de eklenmeli. Bunlar başkanın adamları, şu rezil vaziyetin ve kafa yapısının sembolleri onlar. Özel zamanlarda heykel yıkmak, nasıl sanat düşmanlığı anlamına gelmiyorsa, bugün kulüpteki Portekiz çetesine cephe almak da ne futbolla, ne de Portekiz'in güzide bir memleket olup-olmayışıyla ilgilidir. Buna Fernandes'i de, Carvalhal'i de dahil.

İkinci adımsa, şurada
. Yapacağınız şey, Beşiktaş hissesine sahip olmak. Sembolik de olsa...

Noat Samisa

21.10.2011
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

CR7

Sevgili Beşiktaşlılar ,
Denetleme Kurulu sadece derneğin faaliyetleriyle ilgili usülsüzlük varsa müdahil olabiliyor, ancak bildiğiniz gibi Dernek'te sadece futbol dışı branşlar kaldı. Futbol gelir-giderleri BJK AŞ'de ve bunu denetleyen bağımsız denetim kurumları, onlar da kayıtlar doğru tutulup tutulmadığına bakıyor. Genel Kurul ise yönetimin faaliyetlerinin hissedarlara hesap verildiği yer.

BJK AŞ Genel Kurulu Her sene yapılıyor, bu sene Kasım ayında.

Kritik kararlar burada gündeme getirip oylanabiliyor.

Derneği temsilen yönetim kurulunun 100 (yüz) oy hakkı var.

1 Lot BJKAS hisseniz olsa bile katılabiliyorsunuz.

Seçimli Genel Kurul gibi değil- Kongre üyesi olmakla ilgisi yok.

1 Lot hisseniz yoksa kongre üyesi bile olsanız oy kullanamıyorsunuz !

1 Lot BJKAS hissesi aldığınızda genel kurula katılabiliyor ve oy kullanabiliyorsunuz.

1 lot BJKAS Hisse ortalama 9 TL !

HİSSE ALIMI İÇİN BASAMAKLAR;

*Bir bankadan Hesap açtırıp internet bankacılığına başvurunuz

*Açtırmış olduğunuz hesaba internetten girip "Yatırım Hesabı Aç" diyoruz. (Yatırm hesabı açmanın hiçbir mali külfeti yok)

*Açmış olduğunuz "Yatırım Hesabınız"la BJKAS hissesini seçip 1 lot alıyorsunuz (1 lot = 9 TL (yaklaşık) )

*Bazı banka müşterilerinin şube'ye gidip açtırmaları gerekmektedir (masrafsızdır)

HİSSE ALIMINDAN SONRA YAPILACAKLAR;

1- Önce hisseleri satın aldık.

2- Genel Kurul yapacak şirketin genel kurul ilanını bekliyoruz.

3- Hisseleri satın aldığımız bankaya bir yazı yazarak ,
-hisse miktarlarımızı,
-hisse seri nolarımız,
- değerlerini
bildirmesini, ve genel kurul ilanında belirtilen tarihte (bu uzun tutulabilir) takasbankta bloke edilerek, blokaj yazısının tarafımıza gönderilmesinin sağlanmasını, rica ediyoruz. (Anlaşacağımız aracı firma hepsini yapar)

4- Banka takasbank ile yazışma yaparak 2-3 gün içinde hisse bilgilerini içeren blokaj evrağını tarafımıza gönderiyor.

5- Bu evrakı genel kuruldan 1 hafta önce (daha önce olursa garanti olur) şirkete iletiyoruz.

6- Bu evrakla birlikte gidip oy kullanabiliyoruz.

7- Vekalet verecek olan hissedarlar, şirketin vekaletname örneğini doldurup (Vekalet örn. ) notere tasdiklettikten sonra bunu da yukarıdaki evrakla birlikte şirkete 1 hafta önce teslim ediyor ve o şekilde oy kullanabiliyor.

HEPSİ BU KADAR !!!
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

saldır beşiktaş

Alıntı yapılan: CR7 - Ekim 21, 2011, 01:52:36
Şu inanışa hep karşı durdum, durduk: "Demirören iyi niyetli, ama beceriksiz."Hayır, kesinlikle bu doğru değildi, hala da değil. Kar elde etmenin piyasa normlarına dayandığı yerde Demirören ve ailesi gayet işbilir, pekala 'oyunu kuralına göre' oynayan bir ailedir. 2003'ten önce bu ailenin elinde Azerbaycan petrolleri ile ortaklık ve M-Oil firması yoktu. Sonra Beyoğlu'nun orta yerinde bir AVM ve gazeteler, bir de Cristiano Ronaldo'yla ortak otel. İDO'yu da alıyorlardı da, nefesleri yetmedi. Üç yıl önce 83'üncü, önceki sene 77'nci, bu yıl da ülkenin 62'nci en zengin ailesi oldular. Holdinglerinin servet artışı da -Forbes'e göre- şöyle oldu: 2009/350 milyon dolar, 2010/400 milyon dolar ve 2011/650 milyon dolar.

Aynı dönem Beşiktaş'ın gelirleri de %80 büyüdü. Ama giderleri de %130 arttı. Dört yıl öncesinde seneyi 1 milyon TL zarar ile kapatan kulübün geçen yılki bilançosunda yazan zarar 120 milyon TL. Tartarsak, bir yanda iki yılda servetini ikiyle çarpan bir holding, diğer yandaysa aynı holdingin güdümündeki kulübün zararını 120 ile çarpması, ki yüzde hesabı falan değil bu. Eh, Beşiktaş kar açıklasın, diyecek kadar insafsız değilim ama biliniz ki Real Madrid her sene kar açıklıyor. Gerçekten, oraya buraya para saçıyor, alın size onlar da Jorge Mendes'le çalışıyor, denilen kulübün kasasında her sene fazla çıkıyor.

21.10.2011

Muhteşem bir tespit ben iki sene önce belirtmiştim bunu.
Demirören BEŞİKTAŞ'ın başına geçtiğinden beri bir bakalım şirketlerin yükselişine.
Ve birde bakalım BEŞİKTŞ'ın maddi olarak çöküşüne.

Demirören iyi niyetli felan değildir BEŞİKTAŞ'ın başında olmasının tek sebebi daha fazla para kazanmaktır.
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

El Maestro

Şu yazının noktasından virgülüne kadar herşeyine katılıyorum ..

Y.D Beşiktaş'ın başkanı olmasaydı Ronaldo ile ortak olabilirmiydi ?

Gazeteleri satın alabilecek karizması olurmuydu ?

İşte bütün herşey bunların altında yatıyor ..  ;)
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

Ozan Doğan

Alıntı yapılan: El Maestro - Ekim 21, 2011, 16:01:23
Şu yazının noktasından virgülüne kadar herşeyine katılıyorum ..

Y.D Beşiktaş'ın başkanı olmasaydı Ronaldo ile ortak olabilirmiydi ?

Gazeteleri satın alabilecek karizması olurmuydu ?

İşte bütün herşey bunların altında yatıyor ..  ;)

gazeteyi satın aldı Beşiktaşla ilgili düzgün bir haber yaptılarmı? ama kendi reklamlarının kralını yapıyorlar. Beşiktaş başkanlığı sayesinde servetine servet kattı. ne beyoğlundaki iş merkezini yapabilirdi ne de kaçak olan son iki katını çıkabilirdir. ama onunda yolunu bulmuş Beşiktaş resmi sitesinden başbakanına yaptığı yalakalıkla onu da halletti sayın yd. o yüzden ondan iyi niyetli filan diye bahsedilemez en azından ben bahsetmem. boğazında kalsın bizim sayemizde kazandığı paralar...

Cem Goren

Alıntı yapılan: CR7 - Ekim 21, 2011, 01:54:07
Sevgili Beşiktaşlılar ,
Denetleme Kurulu sadece derneğin faaliyetleriyle ilgili usülsüzlük varsa müdahil olabiliyor, ancak bildiğiniz gibi Dernek'te sadece futbol dışı branşlar kaldı. Futbol gelir-giderleri BJK AŞ'de ve bunu denetleyen bağımsız denetim kurumları, onlar da kayıtlar doğru tutulup tutulmadığına bakıyor. Genel Kurul ise yönetimin faaliyetlerinin hissedarlara hesap verildiği yer.

BJK AŞ Genel Kurulu Her sene yapılıyor, bu sene Kasım ayında.

Kritik kararlar burada gündeme getirip oylanabiliyor.

Derneği temsilen yönetim kurulunun 100 (yüz) oy hakkı var.

1 Lot BJKAS hisseniz olsa bile katılabiliyorsunuz.

Seçimli Genel Kurul gibi değil- Kongre üyesi olmakla ilgisi yok.

1 Lot hisseniz yoksa kongre üyesi bile olsanız oy kullanamıyorsunuz !
Genel Kurul'u bekliyoruz.

1 Lot BJKAS hissesi aldığınızda genel kurula katılabiliyor ve oy kullanabiliyorsunuz.

1 lot BJKAS Hisse ortalama 9 TL !

HİSSE ALIMI İÇİN BASAMAKLAR;

*Bir bankadan Hesap açtırıp internet bankacılığına başvurunuz

*Açtırmış olduğunuz hesaba internetten girip "Yatırım Hesabı Aç" diyoruz. (Yatırm hesabı açmanın hiçbir mali külfeti yok)

*Açmış olduğunuz "Yatırım Hesabınız"la BJKAS hissesini seçip 1 lot alıyorsunuz (1 lot = 9 TL (yaklaşık) )

*Bazı banka müşterilerinin şube'ye gidip açtırmaları gerekmektedir (masrafsızdır)

HİSSE ALIMINDAN SONRA YAPILACAKLAR;

1- Önce hisseleri satın aldık.

2- Genel Kurul yapacak şirketin genel kurul ilanını bekliyoruz.

3- Hisseleri satın aldığımız bankaya bir yazı yazarak ,
-hisse miktarlarımızı,
-hisse seri nolarımız,
- değerlerini
bildirmesini, ve genel kurul ilanında belirtilen tarihte (bu uzun tutulabilir) takasbankta bloke edilerek, blokaj yazısının tarafımıza gönderilmesinin sağlanmasını, rica ediyoruz. (Anlaşacağımız aracı firma hepsini yapar)

4- Banka takasbank ile yazışma yaparak 2-3 gün içinde hisse bilgilerini içeren blokaj evrağını tarafımıza gönderiyor.

5- Bu evrakı genel kuruldan 1 hafta önce (daha önce olursa garanti olur) şirkete iletiyoruz.

6- Bu evrakla birlikte gidip oy kullanabiliyoruz.

7- Vekalet verecek olan hissedarlar, şirketin vekaletname örneğini doldurup (Vekalet örn. ) notere tasdiklettikten sonra bunu da yukarıdaki evrakla birlikte şirkete 1 hafta önce teslim ediyor ve o şekilde oy kullanabiliyor.

HEPSİ BU KADAR !!!
altın kapılarımız kan oldu tayfun