Ana Menü

Kaddafi öldürüldü iddiası

Başlatan IL Capitano, Ekim 20, 2011, 15:09:37

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

IL Capitano

Kaddafi öldürüldü iddiası   Hürriyet Planet 20 Ekim 2011          Libya Ulusal Güvenlik Konseyi yetkilileri, devrik lider Muammer Kaddafi'nin bugün memleketi Sirte'de yaralı olarak ele geçirildiğini ve daha sonra hayatını kaybettiğini açıkladı. Ancak bu açıklama, bağımsız kaynaklarca henüz teyit edilmedi.    Kaddafi ile ilgili ilk açıklama UGK yetkili Abdül Mecit'ten geldi. Reuters ajansına konuşan Mecid, Kaddafi'nin iki bacağından yaralı olarak yakalandığını ve ambülansla götürüldüğünü belirtti.

Bu açıklamanın ardından uluslararası ajanslara ve Ortadoğu'da yayın yapan basın organları birbirinden farklı haberler geçmeye başladı. Bunlar içinde Kaddafi'nin öldüğü ve yakalananın Kaddafi değil oğlu olduğu da yer alıyordu.

Mecit'in açıklamasından bir süre sonra konuşan diğer UGK yetkilileri, Kaddafi'nin aldığı yaralardan dolayı hayatını kaybettiğini söyledi. Kaddafi'nin cesedinin Misurata'ya götürüldüğü belirtildi.

CİBRİL'İN AÇIKLAMASI BEKLENİYOR

Sirte'de yaşanan çatışmalarda Kaddafi'ye bağlı güçlerin komutanlığını yapan Genelkurmay Başkanı Ebu Bekir Yunus Cebr'in de öldürüldüğü öne sürüldü.

UGK Genel Başkanı Mahmud Cibril’in "Kaddafi ile ilgili iyi bir haberle ilgili" kısa bir süre içinde açıklama yapacağı belirtildi.

Haberin yayılması üzerine Sirte, Trablus ve Bingazi'de binlerce kişi kutlama yapmaya başladı.

TEYİT YOK

Ancak bu açıklamalar şu ana kadar bağımsız kaynaklarca doğrulanamadı. UGK'nin daha önce de Kaddafi'nin oğullarının yakalanması ve bazı şehirlerin ele geçirilmesiyle ilgili açıklamalarının doğru olmadığı ortaya çıkmıştı.

NATO, haberleri araştırdığını ve teyit etmenin zaman alacağını belirtti.

ABD Dışişleri Bakanlığı ise yaptığı açıklamada, "Kaddafi'nin yakalandığı haberlerini teyit edemeyeceğini" belirtti.

NATO'dan bir yetkili ise Kaddafi'nin yakalanmasıyla ilgili haberleri kontrol ettiklerini ancak gelişmeleri teyit etmenin zaman alacağını açıkladı.

SİRTE BUGÜN DÜŞTÜ

Libya'da UGK'ye bağlı güçler, Sirte'yi Kaddafi yanlılarından temizleyerek kentte kontrolü ele geçirdi.

Bu haber UGK'ye bağlı birliklerin sevinç gösterileriyle karşılandı.
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

Ersin Develi

Videoyu izledim Kaddafi'yi kendi kanında boğmuşlar heralde
Kim öldürdüyse öldürmeden önce baya bir ıslatmış

KeePSaKe

Since 1903

unicorn

Kan akıtanın sonu kanlı olur.
Ne Olmuş Yani Büyük Adam Olamadıysak,

Hayallerimizi Satmadık Ya !

El Maestro

Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

keskinli

Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

KeePSaKe

Kıbrıs Barış Harekatı'nda Kaddafi'den Türkiye'ye Askeri Yardım
Kaddafi'nin Türkiye'ye Askeri Yardımda Bulunduğu ve Karşılığında Hiçbirşey Talep Etmediği İddia Edildi.

*Kıbrıs Barış Harekatı'nın yapıldığı günlerde, Libya'nın lideri Muammer Kaddafi'nin Türkiye'ye askeri yardımda bulunduğu ve karşılığında hiçbirşey talep etmediği iddia edildi.

Libya lideri Muammer Kaddafi?nin Kıbrıs Barış Harekatı günlerinde Türkiye?ye askeri anlamda yardım ettiği öğrenildi. Kaddafi'nin kesin talimatıylaLibyadan alınan 2.75 ve 5 inç'lik roketlerin dört DC-9 yolcu uçağıyla Türkiye'ye getirildiği iddia edildi. Libya?daki askeri malzemeleri getiren uçaklardan ilkiyle Türkiye?ye getiren Ethem Durak, Enver Türker, hava kuvvetlerinden Yarbay Yusuf Uydaç'ın yanında bulunan uçağın pilotu Mehmet Şentürk o günlerde yaşadıklarını anlattı.

81 yaşındaki Şentürk, 1974 senesinin Temmuz ayında verilen bir emirle Ethem Durak, Enver Türker, hava kuvvetlerinden Yarbay Yusuf Uydaç'la birlikte Ankara Esenboğa havaalanından yolcu uçaklarının koltuklarının sökülerek Libya?ya cephane almaya gittiklerini öne sürdü. Libya?ya gidişerinde hava şartları nedeniyle çok zorluk çektiklerini söyleyen Şentürk sözlerini şöyle sürdürdü: "Hava şartları çok kötüydü ve harp nedeniyle Türkiye?deki aletlerin hiçbirisi radyosyondan dolayı çalışmıyordu. Ve biz uçağın MEB durumu radarını kullanarak yolumuzu Marmara ve Karadeniz üzerinden Radoviç?e gitmeyi planladık. Bulgaristan?a girdik oradan, Yugoslavya? ya oradan Malta ve Libya?ya iniş yaptık. Libya?da iniş yaptığımız pist çok eski Amerikalılardan kalma bir meydandı. Ve biz oraya indikten sonra alacağımız malzemenin ağırlığıyla o meydandan kalkamayacağımızı ilgililere bildirdik. Biz oradaki yetkilileri alarak. Bingazi? de olan Vilesu askeri havaalanına gittik. Ve orada uçağın yüklenmesi için bıraktık. Ve biz ekip olarak Libya'nın başbakanlık misafirhanesinde istirahat için getirdiler. Ve misafirhanenin karşısında Yunan elçiliği vardı. Ve o gecenin Kocatepe?nin batırıldığınıLibyalı Bakanlar bize gelip söylediler ve bizimle beraber olayın tahlilini yapmaya çalıştılar."

SİLAHLARI UÇAĞA YÜKLEDİLER

Türkiye'nin ihtiyacı olan yaklaşı 25 tonluk, 2.75 ve 5 inç'lik roketlerin uçaklara yüklendiğini söyleyen Şentürk, Libya televizyonunun olayı yayınladığını ve Bulgaristan sınırından geçtikleri sırada Bulgar yer kontrolünde çalışanların malzemeyi güle güle kullan diye mesaj geçtiğini iddia etti.

"HERHANGİ BİRŞEY TALEP ETMEDİLER"

Kıbrıs Barış Harekatı zamanında Türkiye Libya?dan askeri anlamda yardım aldığını belirten Şentürk, "Tam manasıyla bunu söyleyebiliriz bizden sonra da bir uçak daha gitti. O zaman da Libya?nın lideri Kaddafi?ydi ve hava kuvvetleri komutanı da bizim harp okulundan mezun olmuş bir subaydı." dedi. Şentürk askeri malzemeler karşılığında herhangi bir şey talep ettiler mi sorusuna ise ?Bize herhangi bir şey talep etmediler.Bu soru daha öncede sorulmuştu talep etmediler dedim. Sayın Demirel?de eğer bir borcumuz varsa isterlerse veririz şeklinde bir söyleyişte bulunmuştu." dedi.

LİBYA'DA SON ZAMANLARDA YAŞANANLARI DEĞERLENDİRDİ

Libya yaşananlar olaylar hakkındda bir değerlendirme yapan Şentürk, "Gönül istemezdi böyle bir şey olmasını fakat idarenin elindeki gücü yanlış kulalndı. Panama uçağının düşürülmesi bir diskotekte meydan gelen patlama Libya yönetimi tarafından yapılmış hareketler tabiki de tasvip edilmeyen şeyler" dedi. Libya?ya giden ilk pilot olduğunu söyleyen Şentürk, Türkiye?den çıkması yasak olan incir fidelerinin Libya?ya gönderildiğini ve taşımasının da kendisi tarafından yapıldığını iddia etti.

(Doğan Haber Ajansı) 27.02.2011 02:31 [2561349]
Since 1903

erdibatmaz

m.a. birand çok duygulandı ölüm haberini verirken.
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

DIABLO

Libya' ya demokrasinin gelmesi dileğiyle ...

amerika ırak' a fransa' da libya' ya demokrasi getirsin :)
1 Sehit  için menemeni yakan Atamı özledim.

forzaChelsea

IL Capitano

IL Capitano

saddam, mubarek, simdi kaddafi. bizim gibi kafa kagidi biraz daha eski olanlarin cocuklugunun adamlari bunlar. vede tek tek indiriliyorlar. sira insallah iran ve suudi arabistana gelir. vede insallah hic biri afganistan olmazlar.

keskinli

darbeyle geldin
halkini ezdin
yedin ictin...
aradan 42 yil gecti
bir kanalizasyon deliginden cikardilar seni
yalvarttilar seni,senin cocuklarim dediklerin
bana yaptiginiz günah dedin,günahlarini unutarak...
ne oldum demeyeceksin ne olacagim diyeceksin
darisi tüm darbecilere
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Cem Goren

2 saat önce öğrendim ben bunu ya
altın kapılarımız kan oldu tayfun

ilhan mansız_melis

Dün netten izledim de içim bi kötü oldu ya.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.