Ana Menü

Allen'a Ayrı Zam, Deron'a Ayrı Zam!

Başlatan ERHUN, Eylül 13, 2011, 03:41:18

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ERHUN

Allen Iverson transferi sonrası pahalanan basketbol kombineleri Deron Williams transferi sonrası yine pahalandı.

Basketbol kombine kartları 14 Eylül Çarşamba gübü saat 11.00'de www.biletix.com internet sitesinden satışa sunulacak. Kombineler, 16 Eylül Cuma günü ise Akatlar ve İnönü'deki gişelerden temin edilebilecek.

Taraftarlar, alacakları kombine kartlarla erkek-kadın basketbol takım maçlarını ve erkek-bayan voleybol maçlarını izleyebilecek.

BJK bonus card ve vakıfbank taraftar kart sahipleri 12 taksit avantajından yararlanabilecek.

Kombine Fiyatları Şöyle:
-Protokol: 1500 TL
-Bench Arkası: 950 TL
-Protokol Karşısı Alt: 450 TL
-Protokol Karşısı Üst: 350 TL
-Pota Arkaları: 200 TL

Brestgerfich

200 / 12 = 16,66
350 / 12 = 29,16

Eleştirmeye yer arıyoruz artık. Dolayısıyla da saçmalıyoruz. Saçmaladıkça da can sıkıcı, mide bulandırıcı bir hal almaya başladı bu muhalefet işi. Bedava mı çıkıp oynayacak takım?
Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

eRe

kanka yanlış hatırlamıyorsam uşak belediyenin maçlarıda 15-25 diye oluyordu :D
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

Brestgerfich

Alıntı yapılan: eRe - Eylül 13, 2011, 17:18:57
kanka yanlış hatırlamıyorsam uşak belediyenin maçlarıda 15-25 diye oluyordu :D

Uşak belediyesporun adı, Uşak Üniversitesi Basketbol Kulübü olarak değişti kanka. En son İzmir Büyükşehir Belediyeyle olan maça gittim. 10 liraydı bilet.

eRe

www.erdemeksi.com

Cem Goren

O Bonus kartı öğrenciye vermiyorlar 1

Sadece BJKBONUS kart sahiplerine taksit olayı varmış galiba 2

Akatlar'a geçen sene bir çok yöneticiden dahi çok giden birisi olarak çektiğim eziyeti ben bilirim 3

-Söz meclis dışı- Ama ordan yazmakla olmuyor bu işler. 200 Liralık ne veriyor bu takım bize. He başarı için gitmedim gitmem de ama bize de ayıp. Akatlara gel git yol yemek yorgunluk falan bilet harici her gidişimiz kafadan bi 15 lira kaldı ki öğrenciyiz her hafta kafadan 15 lira silemiyoruz 4

Yine gitmeyecekmiyiz gideceğiz yapacak bir şey yok 5
altın kapılarımız kan oldu tayfun

Brestgerfich

Alıntı yapılan: Cem Goren - Eylül 13, 2011, 20:32:06
O Bonus kartı öğrenciye vermiyorlar 1

Sadece BJKBONUS kart sahiplerine taksit olayı varmış galiba 2

Akatlar'a geçen sene bir çok yöneticiden dahi çok giden birisi olarak çektiğim eziyeti ben bilirim 3

-Söz meclis dışı- Ama ordan yazmakla olmuyor bu işler. 200 Liralık ne veriyor bu takım bize. He başarı için gitmedim gitmem de ama bize de ayıp. Akatlara gel git yol yemek yorgunluk falan bilet harici her gidişimiz kafadan bi 15 lira kaldı ki öğrenciyiz her hafta kafadan 15 lira silemiyoruz 4

Yine gitmeyecekmiyiz gideceğiz yapacak bir şey yok 5

Söz meclis dışı yazmakla olmuyor Cem.
  Fiyat konusundaki eleştirilere karşı çıkan benim. Biraz da Erdem karşı çıktı galiba. Sözlerin bize geliyor. direkt olarak. Oradan yazmakla olmuyor falan.

1 ve 2 diye numaralandırdıgın maddelerin ikisi de aynı kapıya çıkıyor. Anne, Baba, Abi, Abla, Dayı, Amca üzerine Bjk Bonus Kart çıkartabilirsin. Çok basit. Kombineyi aldıktan sonra, taksitleri banka atmlerinden yatırmak üzere kartını iptal ettirebilir ya da askıya aldırabilirsin.

Taraftarlık cefa işi. Rezillik durumu. İstanbul'un merkezinden Akatlara giderken de İzmir'den Diyarbakır'daki maça giderken de Berlin'den Almanya'daki maça gelirken de insanlar resmen rezil oluyor bir şekilde.

Taraftar karşılık mı bekler? Sadece gider, destek olur. Sende bunu çok iyi yapan, elinden geldigince takımına destek veren birisin.

Bu takım bana/bize ne veriyor? Diye düşünmeye başladığında çıkar ilişkisine giriyor iş ve taraftarlık durumunu aşıyor. Taraftar değilsen de -ki öyle birşey söz konusu değil- izlemezsin, olur biter.

Yöneticilerin maça giriş harici diğer harcamaları göz önünde bulundurduğunu sanmıyorum. Bunu göz ardı etmeleri de son derece normal. Taraftarımız maça gelirken yol parası veriyor, dışarda yemek yiyor. Hadi kombineyi 100 lira yapalım demezler.

Sözün özü, voleybol ve basketbol da izlenebilecekken 200 lira bence çok fazla bir ücret değil.

eRe

bugün bir sigara 7 lira
bir bira ki alan 1 tane almıyor 3.5 lira
bir otobüs bileti 1.5 lira
bir maç için 15 lira bence bu şartlarda çok doğal.
gönül ister 5 lira olsun bir maç ama gönülün istemesiyle olmuyor.hayat şartları bu şekilde oluyor...bunu unutmadan bence sözü meclis dışına at ;)

ha örneğimde çok iyi olmuş sen bunu yazmadan
bugün 3.ligte oynayan uşakın maçları 10 lira
2.ligte oynayan pamukkalenin maçları 15 lira
www.erdemeksi.com

Cem Goren

@ Brestgerfich

Taraftarlığın cefa işi olduğunu biz biliyoruz o ayrı konu neyin ne olduğunu bilecek yaştayız. Ya ben neden Anneme babama söylüyorum ki kombine almak için. Kulüp bana kolaylık sağlayacak kardeşim o kartı çıkartıp taraftarlar arasında bölünmeye yol açıyorsan eğer kartı olmayan taraftarı ikinci sınıf taraftar moduna sokuyorsan o kartı her isteyene vereceksin ki ayrım olmayacak.
Taraftarlık cefa işi evet. Gittiğimiz deplasmanlar sonrası 2 3 gün yerimizden kalkamıyoruz ve şu an 38 ateşle yatıyorum ve düşünüyorum perşembe nasıl maça gidicez diye. Ben bu yatağımda bunları düşünüyorsam yönetim de bunları düşünecek.
Geçen sene fenerbahçe ile oynadığımız maç 30 gs ile oynadığımız maç 20 liraydı. Sorarım size Türkiye'de hangi basket maçı 30 yada 20 lira eder.  Hiç bir zaman çıkar ilişkisine girmedim girmem de. Beşiktaş'tan menfaat beklemedim beklemem de her zaman Beşiktaş'ın menfaatleri doğrultusunda hareket ettim tanıyan zaten bilir beni. Yönetim sürümden kazanmayı akıl edebilse zaten çok şeyler kazanacak ama işte beyinleri basmıyor zaten adamlar gelmiyor maçlara iplemiyorlar yani.

Neyse olan oldu biz yine gideceğiz sorun yok yani gelen olursa bekleriz.

@ere
İnsanların ne yediğine ne içtiğine karışmak bize düşmez. O keyfi harcama yapan adamlara zaten koymuyor o para ama öğrenci olarak düşünmeleri lazım bizleri. O kadar bira iç sigarayı azalt bize ne kardeşim bu bize düşmezki.

Benim takıldığım nokta fiyatlar. Neyse ya olan oldu herkes memnun halinden demek ki. Tabi bekara karı boşamak kolay.

erdibatmaz

ya bunlar çok genel tartışmalar. başlığın açılma gayesine bakarsak, oyuncu için zam yapılması yanlış. taraftar olarak da cefayı çekmeliyiz tabii. kaldı ki akatlar'daki maçlara zaten bedavaya girebilen insanlarız biz. cem ve ben alacaktık, sırf kulübe katkı olsun diye. kulübün görevi iyi oyuncular transfer etmek. ama bunu bana yansıtacaksa ne anlarım ben o işten.
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

Cem Goren

Alıntı yapılan: Free Idea - Eylül 13, 2011, 21:29:38
cem ve ben alacaktık, sırf kulübe katkı olsun diye.
biz bunları düşünüyoruz kendi aramızda bunlar konuşuyoruz ama adamların yaptığı işin yanlışlığına bakın

Brestgerfich

Alıntı yapılan: Cem Goren - Eylül 13, 2011, 21:26:18
@ Brestgerfich

Taraftarlığın cefa işi olduğunu biz biliyoruz o ayrı konu neyin ne olduğunu bilecek yaştayız. Ya ben neden Anneme babama söylüyorum ki kombine almak için. Kulüp bana kolaylık sağlayacak kardeşim o kartı çıkartıp taraftarlar arasında bölünmeye yol açıyorsan eğer kartı olmayan taraftarı ikinci sınıf taraftar moduna sokuyorsan o kartı her isteyene vereceksin ki ayrım olmayacak.
Taraftarlık cefa işi evet. Gittiğimiz deplasmanlar sonrası 2 3 gün yerimizden kalkamıyoruz ve şu an 38 ateşle yatıyorum ve düşünüyorum perşembe nasıl maça gidicez diye. Ben bu yatağımda bunları düşünüyorsam yönetim de bunları düşünecek.
Geçen sene fenerbahçe ile oynadığımız maç 30 gs ile oynadığımız maç 20 liraydı. Sorarım size Türkiye'de hangi basket maçı 30 yada 20 lira eder.  Hiç bir zaman çıkar ilişkisine girmedim girmem de. Beşiktaş'tan menfaat beklemedim beklemem de her zaman Beşiktaş'ın menfaatleri doğrultusunda hareket ettim tanıyan zaten bilir beni. Yönetim sürümden kazanmayı akıl edebilse zaten çok şeyler kazanacak ama işte beyinleri basmıyor zaten adamlar gelmiyor maçlara iplemiyorlar yani.

Cem, öncelikle saldırgan üslubu bi kenara bırak artık.
  Neyin ne oldugunu bilecek yaşta değilsin demedim sana. Böyle şeyler yazmana gerek yok o yüzden.

Ülkemizdeki oyun kalitesine bakıldıgında 20-30 lira edecek maç sayısı çok çok az. Katılıyorum bu yüzden sana. Ama malesef bizim ceplerimizdeki para ile, 20-30 liraya verdiğimiz değer ile kulüplerin gelir-gider dengeleri bir değil.

Beşiktaş'tan menfaat bekliyorsun demedim. "200 liralık ne veriyor bu takım bize?" sözüne binaen yazdığım bir cümleydi o. Aksine senin öyle biri olmadığını düşündüğümü de açıkça yazdım zaten.

Stadyum projesi gerçekleştirilse keşke. Hatta hep ve her yerde söylediğim gibi 55-60bin kişilik olsa stadımız da sürümden kazansa kulüp. Taraftara kazık girmese... Ama bu sürümden kazanma işi Akatlarda pek de mümkün değil. Derlerse ki bu yıl Sinan Erdem Spor Salonunu kullanıcaz maçlarımızda, o zaman amenna. Sürümden kazanma politikasına gidilmeli.

ilhan mansız_melis

"55-60 bin kişilik olsa stadımız da sürümden kazansa kulüp"

Ben anlamadım bunu :D Açıklar mısın biraz ?
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

eRe

peki 3.ligte ki uşakın fiyatı 10
2.ligteki paü nün 15 kez
bjk nin 15-25 arası olması çok mu ?

bir de burdan bakın bakalım.

bende isterim 5 lira olsun 7 lira olsun.merak etme yeri geliyor o ayı nasıl bitircegimi dusunurken kafeye maç izlemeye gidemiyorum.ama standartı bu.buna gore dusunmek gerek
www.erdemeksi.com

Cem Goren

Alıntı yapılan: Brestgerfich - Eylül 13, 2011, 21:49:31
Alıntı yapılan: Cem Goren - Eylül 13, 2011, 21:26:18
@ Brestgerfich

Cem, öncelikle saldırgan üslubu bi kenara bırak artık.
  Neyin ne oldugunu bilecek yaşta değilsin demedim sana. Böyle şeyler yazmana gerek yok o yüzden.

Ülkemizdeki oyun kalitesine bakıldıgında 20-30 lira edecek maç sayısı çok çok az. Katılıyorum bu yüzden sana. Ama malesef bizim ceplerimizdeki para ile, 20-30 liraya verdiğimiz değer ile kulüplerin gelir-gider dengeleri bir değil.

Beşiktaş'tan menfaat bekliyorsun demedim. "200 liralık ne veriyor bu takım bize?" sözüne binaen yazdığım bir cümleydi o. Aksine senin öyle biri olmadığını düşündüğümü de açıkça yazdım zaten.

Stadyum projesi gerçekleştirilse keşke. Hatta hep ve her yerde söylediğim gibi 55-60bin kişilik olsa stadımız da sürümden kazansa kulüp. Taraftara kazık girmese... Ama bu sürümden kazanma işi Akatlarda pek de mümkün değil. Derlerse ki bu yıl Sinan Erdem Spor Salonunu kullanıcaz maçlarımızda, o zaman amenna. Sürümden kazanma politikasına gidilmeli.
Neyse hiç bir şey demiyorum farz edelim. Bu konu kapansın o zaman.