Ana Menü

Maccabi UEFA'ya Başvurdu!

Başlatan ERHUN, Eylül 06, 2011, 04:23:47

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ERHUN

Türkiye ile İsrail arasındaki politik gerginlik nedeniyle gelmeye çekinen Maccabi, maçın oynanacağı tarihten de ürküyor. Zira 15 Eylül'de İstanbul'da oynanacak karşılaşmanın tarihi, aynı zamanda İsrail'in yıllardır savaştığı Filistin'in de kuruluş yıldönümü... Filistin'de bu yıldönümü nedeniyle yaşanacak olası olayların maça yansımasından korkan Maccabi, karşılaşmanın tarafsız sahaya alınması için UEFA'ya başvurdu.

İdari Menajer Avent Tuito, "Türkler bu konu hakkında bizimle irtibata geçmedi. Şu an konuyu görüşebileceğimiz tek kurum UEFA. Beşiktaş bu maçı evinde oynamak istiyor. İnönü Stadı'nda oynamak bizim için zor olacak. İki ülke arasında yaşananları gözardı etmemek gerekiyor" açıklamasını yaptı. Öte yandan dün Tuito'yu taşıyan uçaktan inen İsrailli yolcular sorguya tutuldu. Tuito da dahil olmak üzere yaklaşık 40 İsrailli, Türkiye'ye neden geldikleri yönünde sorulan sorulara cevap verirken, yolcular kendilerine gösterilen bu tavra tepki gösterdi.

'Maç oynanacak'
İsrail ile Türkiye arasındaki gerginlikten dolayı Beşiktaş-Maccabi Tel Aviv eşleşmesi konusunda kafalarda bir takım tereddütler ortaya çıktı. Ancak siyah-beyazlıların 2. Başkanı Metin Keçeli, Avrupa Ligi maçıyla ilgili ne UEFA'dan, ne de Dışişleri Bakanlığı'ndan kendilerine şimdiye dek bir talep gelmediğini, karşılaşmanın Fiyapı İnönü Stadı'nda belirlenen tarih ve saatte oynanacağını söyledi. Keçeli, sporu siyasetten ayırmak gerektiğini belirterek, "Maç oynanacak ve herhangi bir problem çıkacağını zannetmiyorum. Maç günü güvenlik tedbirlerini daha da artırarak alacağımız kesin. Onların seyirci getirip getirmeyeceğini henüz bilmiyoruz ancak biz misafir takım taraftarları için yer ayıracağız" diye konuştu.
Kaynak: Milliyet

KeePSaKe

Tarafsız saha mı :) Şaka mı bunlar.Maçın Filistin'in kuruluş yıldönümüne denk gelmesi ilginç ama bunları bahane etmemeliler zaten buraya geldiklerinde her türlü tepkiyi görücekler bunun garantisini veriyorum.
Since 1903

NoPasaran

Daha kendi ulkesindekolere bisey diyemeyen bi halkiz biz

Maccabininkide is yani
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

unicorn

Gel gel gel guzelım.
Soz hıc acımayacak. :)
Ne Olmuş Yani Büyük Adam Olamadıysak,

Hayallerimizi Satmadık Ya !

saldır beşiktaş

İnönü olay çıkmayacak tek yer Türkiye'de bu tür maçlarda.
Şahsen ben rahatım herhangibi bir taşkınlık yaşanmıyacağı konusunda.
Herkes Diyarbakır'a ana avrat küfür ederken bizim çiçeklerle karşıladığımızı.
Balili'ye ana avrat küfür eden gs taraftarını nasıl kınadığımızı örnek olarak gösterebilirler.

Tabiki İsrail'e pankartlarla en ağır şekilde tepki veririz.
Ama herhangibi bir futbolcuya veye taraftara zarar verecek kadar beyinsiz degiliz.
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

Cem Goren

Başlığı okuduktan sonra ağzımdan çıkanları yazsaydım ömür boyu ihraç alırdım herhalde. Hey Allah'ım ya
altın kapılarımız kan oldu tayfun

unicorn

Zaten futbolcuya yonelık hıcbır fıılı saldırı olmadı olamaz da kı o stada ne Rooney'ler, ne Tumer'ler, ne Ayhan'lar geldı gıttı.
Ne Olmuş Yani Büyük Adam Olamadıysak,

Hayallerimizi Satmadık Ya !

NoPasaran

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ilhan mansız_melis

Mavi Marmara meselesi işte abi.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

[KralKartal]

Alıntı yapılan: NoPasaran ! - Eylül 09, 2011, 00:26:06
İsraille sorunumuz neki  :-\

cok calisiyorsun volki, basbakani dinle, gider yapiyor, israil bir gider yapacak felegimiz sasacak, sen once
gideri PKKya yap, sonra israile, icten PKK distan Israil, Sovyetler birligi gibi bölerler adami
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

NoPasaran

Yo takip ediyorum da saçma geliyor..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net