Ana Menü

Kaçaklar ne olacak ?

Başlatan El Maestro, Ağustos 09, 2011, 18:33:44

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

El Maestro

Beşiktaş'ta kadro dışı kaldıktan sonra idmanlara katılmayan Fink ve Ferrari'nin gelecekleri merak konusu...

Beşiktaş'ın başı Matteo Ferrari ve Michael Fink ile dertte... Dönemin teknik direktörü Mustafa Denizli'nin isteği üzerine transfer edilen iki futbolcu, şu sıralar kelimenin tam anlamıyla kayıp. Tayfur Havutçu'nun, "Kadroda düşünmüyorum" dediği Ferrari'den 1 aydır, Fink'ten de 15 gündür haber alınamıyor.

Beşiktaş ile 3 yıllık sözleşmesi bulunan Ferrari'nin menajeri Ege Cansel, siyah beyazlı yönetimden izin isteyerek, başka takımlarla transfer görüşmesi yapmak istediklerini iletmişlerdi.

Tayfur Havutçu'nun da kadrosunda düşünmediği ve yıllık 3.5 milyon Euro garanti para alan Ferrari için, yönetimden izin çıkmıştı. Ancak Ferrari, herhangi bir kulüple anlaşma sağlayamadı ve Beşiktaş'ın sezon açılışına katıldı.

İstanbul'da bırakıldılar

Geçtiğimiz sezonun ikinci yarısını Almanya'nın Boruissia Mönchengladbach takımında kiralık olarak geçiren Michael Fink'in menajeri de, kulüp arama çalışmalarında başarısız oldu.

Her iki futbolcu da İstanbul'da yapılan ilk etap çalışmalarına katıldı. Teknik direktör Tayfur Havutçu'nun, takımda istemediği iki oyuncu, İstanbul'da bırakıldı ve diğer kamp çalışmalarında yer almamaları istendi.

Beşiktaş FIFA'ya şikayet edecek

Yönetim, iki oyuncuya A2 takımıyla çalışabileceklerinin bilgisini verdi. Yıllık 1 milyon Euro garanti para alan Fink, A2 takımıyla çalışmalara katılırken; Ferrari ise kimseye haber vermeden, ani bir kararla ülkesi İtalya'ya döndü. Yaklaşık 1 aydır İtalya'da bulunan Ferrari'nin antrenmanlara katılmadığını, yönetim noter kanalıyla tespit ettirdi. Sorunsuz bir oyuncu olarak bilinen Fink de, yaklaşık 15 gün önce kayıplara karıştı. Hiç bir şekilde ulaşılamayan Alman futbolcunun, ülkesinde bulunduğu iddia ediliyor.

Beşiktaş Futbol Komitesi'nin, Ferrari'nin menajeri Ali Egesel ile Fink'in menajeri Ahmet Bulut'la bir görüşme yapacağı ve bu oyuncuların kendilerine kulüp bulmamaları halinde, FIFA'ya şikayet edeceği ifade edildi.

Kaynak: Hürriyet
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

ERHUN

Neye göre şikayet edecekler Fink'i? Adam düzgün bir şekilde A2 takımın antremanına bile geliyor. Sonra takım bulamazsanız FIFA'ya şikayet edeceğiz diyorsunuz. Cidden bu takım yöneticileri iyi transfer yaptı eyvallah lafım yok o konuda ama adam değiller. Fink gibi bir oyucuya bunu yapan adamlara her şey mübah.
KalVeZenginOlMatteo!

ilhan mansız_melis

Fink'e çok üzülüyorum ya ben.

Takımda en efendi ve işine önem veren adam o bence.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

NoPasaran

Anlamadığım bişey var..

Bu adamlarla Türkiyede iken neden yüz yüze görüşükmüyr

İki tarafta olayları sanki basından öğreniyor gibi
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ERHUN

Alıntı yapılan: ilhan mansız_melis - Ağustos 09, 2011, 21:00:38
Fink'e çok üzülüyorum ya ben.

Takımda en efendi ve işine önem veren adam o bence.

Ona rağmen en kötü ona davranılıyor. Adamı a2'ye atıyorlar ses çıkarmıyor, takım bulması söyleniyor bulmazsan FIFA'ya şikayet edeceğiz deniyor. Ne hakla edecekler hâla anlamadım gerçi. Neyse şu yeni kuraldan sonra belki kalır, kalmasını da isterimde yönetimin öyle bir yüzü kaldı mı acaba?