Ana Menü

Carvalhal'dan ilk uyarı!

Başlatan El Maestro, Ağustos 07, 2011, 16:03:52

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

El Maestro

Beşiktaş'a adapte olmak için çok çalışan Teknik Direktör Carvalhal, idmanda futbolcularını Türkçe, Portekizce ve İngilizce uyarıyor.

Beşiktaş Teknik Direktörü Tayfur Havutçu'nun yerine vekaleten teknik direktörlük yapan Carlos Carvalhal, takım üzerinde gitgide ağırlığını koymaya başladı. Portekizli teknik adam dün sabahki idmanda hem Portekizce, hem İngilizce, hem de Türkçe olarak futbolcularına talimatlar yağdırdı.

Takımın başına gelmeden önce Türkçe öğrenmeye çalışan, futbolcular ve gazetecilerle Türkçe selamlaşan Carvalhal dün de yerli oyunculara Türkçe hitap etti. Futbolculara yakın olmak için elinden geleni yapan Carvalhal, dünkü idman öncesinde de futbolcularıyla bir toplantı yaparak Ergotelis maçındaki hatalarını da anlattığı bildirildi. Yunan ekibinden yedikleri golü eleştiren Portekizli teknik adamın, "2-0'dan sonra rehavete kapıldınız. Karşınızdaki rakip çok zayıftı. Bu şekilde oynarsanız, Alania karşısında işiniz çok zor. Sizler daha hazır değilsiniz ama onlar her hafta maç yapıyor. Bir an önce toparlamanız lazım" dediği öğrenildi.

Teknik heyet iyi anlaşıyor

Son olarak Portekiz'in Sporting Lizbon takımını çalıştıran Carvalhal, Tayfur Havutçu'nun ekibinde olan Roland Koch, Kaan Dobra ve Zafer Öğer ile de uyum içerisinde çalıştığı bildirildi. Portekizli teknik adamın, sık sık Koch, Dobra ve Öğer ile bir araya gelerek takım ve Türkiye Süper Ligi hakkında sürekli bilgiler aldığı vurgulandı.

Kaynak: Milliyet
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

ilhan mansız_melis

Ben başta karşı çıktım Carvalhal'a ama sanki iyi işler yapacak gibi geliyor bana ;D
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

ERHUN

Alıntı yapılan: ilhan mansız_melis - Ağustos 07, 2011, 16:28:12
Ben başta karşı çıktım Carvalhal'a ama sanki iyi işler yapacak gibi geliyor bana ;D

Bende çok laf ettim ama o lafları söylediğime pişman edecek gibi gözüküyor beni, ilk izlenim iyi. Daha sahada görmedik, bu hazırlık maçları birşeyi göstermez ama saha dışında adam gibi adam ve işine çok bağlı gözüküyor.

ilhan mansız_melis

28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

[KralKartal]

Besiktas gibi klube gelmis, gecmisine bakarsak bu onun icin ALTIN firsat,
ya cikisa gececek ya batacak.
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi