Ana Menü

Erdem Özgenç BEŞİKTAŞ'TA

Başlatan eRe, Mayıs 27, 2011, 19:21:00

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

[KralKartal]

Quaresma 13 haziran fln mi gelmisti, o tarihler arasindaydi resmi olarak.

Guti ise temmuz ayinda geldi.

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

eRe

o zaman ben yanlış hatırlıyorum :S guti yaz okulunda sınav haftamda geldi ;D ;D ;D
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

K.D

Erdem Özgenç Beşiktaşla anlaştim deyince gözler bir anda bana cevrildi:)) "Alin Bu Çocuğu"diye 3 ay önce yazmistim...Komisyonum nerde:))     erdem ulus
I'm on a path of my own...I'm LeGeNd! :)

K.D

Hatırı sayılır bir süre 2.Lig maçı anlattım. Daha önce Doğan grubunda şimdilerde ise TRT de.

Maçı anlatırken maçı yaşamak, bir futbolcu kadar maçın içinde kalmak durumundasınız. Simit yiyemez, tuvalete gidemez, sigara içemez hatta gözlerinizi bile ovuşturamazsınız, sadece maçı izleyecek ve anlatacaksınız, kameranın gösterdiği noktaların yanı sıra göstermediği noktalarda da ne oluyor, boş koşular, alan boşaltma ve daraltmaları takip edip aktaracaksınız.

Yani bir maç spikeri, popüler tabiri ile Scout, yani 'Oyuncu ajanı' kadar önemlidir aslında.
İşte tam da ben size bugün bunu anlatacağım.

Bu sezon Bankasya 1. Lig'de Boluspor forması ile çok başarılı bir performans sergileyen sağ kanat oyuncusu Erdem Özgenç, transfer döneminin en çok konuşulacak ismi olmaya aday.

Sağ bek mevkiin de oynayan bu gizli yıldız, alışıla gelen standartların dışında modern futbolun tüm güzelliklerini de yansıtması ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Klişe bir defans oyuncusu olmaktan bir çok özelliği ile ayrılan bu isim, orta alanın sağ tarafında hücuma dönük çıkışları yüksek top tekniği, isabetli ortaları ve bitmez tükenmez kondisyonu ile izleyenlere parmak ısırtıyor.

Boluspor defansın da oynamasına rağmen takımın en az kart gören ve en çok forma giyen isimlerinin başında olan 26 yaşındaki Erdem, geçliği ve olgunluk döneminin başlangıcında dikkatle izlenmesi gereken bir oyuncu.

Boluspor forması ile bu sezon 4 gole imza atan ve attığı gollerin yanı sıra asistleri ile de takımını sırtlayan Erdem Özgenç, duran toplarda da son derece etkili bir isim.

Bu hafta Bankasya 1.Lig'de anlattığım Boluspor-Güngören BLD maçında da dikkatle izlediğim Erdem, bir kez daha büyük beğenimizi kazanırken, oynadığı güzel futbolunu bir asist ile de süslemeyi başardı.

Beşiktaş'ta sağ bek de görev alan  mevcut oyunculara baktığımızda bu oyuncunun farkını bir kez daha görebilir, bir bek oyuncusunun daha fazla neler yapabileceğini, nasıl sorumluluk alabileceğini, yalnızca bir Bolu  maçını yakından takip ederek anlayabilirsiniz.

Yıllardır Beşiktaş'ta bir izleme komitesinin olmayışından, veya varsa bile şu ana kadar çok fazla çalışmamasından bende ilham alarak gözlerimi sıvadım.

Aslında başta araştırmacı Beşiktaş taraftarı olmak üzere birçok futbol sever de 'Özgenç ve diğer birçok Genç' gerçeğinin farkında.

Ama asıl farkında olması gerekenlerin farkındalıktan uzak olduğu ortada, acilen sahaya değil, sandığa transfer yapma düşüncesinden vaz geçip, hiç olmazsa  burnumuzun dibinde ki bu ligi gözlem altına aldırmaları gerekiyor.

Ben aldıklarını düşünmüyorum.

Bir zamanlar Serpil Hamdi Tüzün ve Adnan Dinçer bu işi Türk futbol tarihinin belki de bir kez daha göremeyeceği mükemmellikte yaptı ve Beşiktaş'a altın bir jenarasyon bıraktı.

Şimdiler de ise, bu asli görev ne yazık ki 'Ceylan Çalışkan, Ahmet Bulut ve Bayram Tutumlu' gibi isimlerin elinde.

İşte haftalarca yakından takip ettiğimiz bu ismi, bu sezon 6.kez yerinden izledik.

TRT'ye maçı anlatmak için gittiğim Bolu'ya Kartalbakisi.com da beraber çalıştığım ve eski bir futbolcu olan arkadaşım Alaaddin Orhan'ı da davet ettim. Oyuncuyu yakından izleyip bol bol not aldı.

Maçtan sonraki görüşü ise aşırı beğenmişlikten ötürü duyulan şaşkınlıktı.

Ama yetmez. Bir sonraki Boluspor maçına Adnan Dinçer hocayı davet edip, birde onun görüşünü alacağım, bunu neden yapıyorum bilmiyorum,

Belki arada bir komisyon indirip ömrümün sonuna kadar yetecek parayı cebe atar, böylece anlattığım maçlarda bir işe yarar düşüncesinde olabilirim !

Çünkü maalesef bir futbolcuyu önerirken oyuncudan çok para istemezseniz fazla dikkate alınmıyorsunuz.

Daha önce Gençlerbirliği Oftaş forması giyen genç bir oyuncuyu da anlattığım maçlarda takip edip, o zaman ki Beşiktaş yönetiminde bulunan bir Ağabey'e önermiştim.

Ama komisyon istemeyi unuttuğumdan olsa gerek çok fazla dikkate alınmamıştım.

Gökhan Gönül'ü her izlediğin de kulakları heralde çınlıyordur.

Benzer bir durumu İki  sezon önce Emanuel Emenike'de yaşadım.

İzleme komitesi bir maçta izlemiş ve dar alanda etkisiz demiş.Oysa o sezon Emenike o maça kadar  attığı 14 golün 12 tanesini Karabük de atmış,yani Karabük'de Karabük'e kapanan takımlar karşısında, yani dar alanda.Bizim izleme komitesi de ne yazıkki onu bir deplasman maçında izleyip o maçta attığı iki golü geniş alanda attı diye olumsuz raporu yapıştırmış.

Hani hep söylüyorsunuz ya Artık hepimiz taşın altına elimizi sokmalıyız diye, bende kendi çapımda öyle yaptım.

Cristiano Ronaldo ile hatıra fotoğrafı çektiremesem de, 26 yaşında Bolulu bir futbol aşçısının  fotoğrafını çekip size getirdim.

Yersiniz yemezsiniz o artık sizin bileceğiniz iş...

Erdem Ulus

erdem ulus zamanında bu yazıyı yazmışsa kimse atıp tutmasın 4 genç aldık erdem 26 ymış tam verimli zamanı yani hepsidepotansiyelli  veli olsun tanju olsun hele burak 1.68  inşallah messimiz olur :D
I'm on a path of my own...I'm LeGeNd! :)

eRe

26 yaşında mıymış ;D boşuna tartışmışız abi 2 saattir :D
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

El Maestro

Daha önce Fenerbahçe alt yapısındada oynamış bu arkadaş ..
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

+18 !

O kadar çok oyuncu alıyoruz ki artık kulübede oturmak için kavga çıkacak ;D