Ana Menü

Ödev.. Misyon - Vizyon

Başlatan eRe, Mayıs 22, 2011, 00:01:19

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eRe

Arkadaşlar pazartesi gününe kadar yetiştirmem gereken bir ödev var.Bir şirket kurup onun misyonunu vizyonunu yazacağım.Kendimce birşeyler karaladım ama tam puan almam gerektiği için yetersiz geldi.Eğer yarın akşamada kadar yardım ederseniz sevinirim...
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

Brestgerfich

Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

Cem Goren

ben yarın öğlen bi bakınırım benim derslerden arta kalan zamanda bişeyler yapmaya çalışırım
altın kapılarımız kan oldu tayfun

erdibatmaz

arkadaşlar bi şarkı vardı adını unuttum . böyle çok güzel bii şarkıydı adını hatırlayan olursa lütfen söyleyebilir mi?

gibi olmuş erdem :D

sen yaptığın şeyleri yaz bence, biz de belki geliştire geliştire bir şey çıkarırız ortaya.
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

eRe

haha tamam oyle yapıyım :D 2 tane yazdım bu aksam 2sınıde yazıyım buraya :D
www.erdemeksi.com

NoPasaran

gir bi şirketin içine yaz erdem :D
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

eRe

abi google da habire şirket dolaştım hiç güzel misyonları yok.1 kelime yazıp geçmişler :D ben şimdi araştırmaya devam ediyorum.yazacam buraya bakalım beğenecek misiniz :D
www.erdemeksi.com

unicorn

Banka için bunu örnek alabilrsin Erdem(bizim şirketin misyonu bu yani,istersen biraz geliştir) :

Müşterilerine katma değer yaratan hizmetler sunarak stratejik ortaklıklar kurmak ve gerek özel sektör, gerekse kamu sektörü müşterilerine çeşitli finansman seçenekleri sunmaktır.

Vizyon olarak da ticari ortağımızın vizyonunu yazıyorum (istersen bunu da geliştirebilirsin, en azından fikir olabilir. Kullanıp kullanmamak senin elinde sonuçta.)

Üstün nitelikli insan kaynağının sürekli olarak fark yaratan sonuçlar elde ettiği en beğenilen Türk/Dünya şirketi olmaktır.

Ne Olmuş Yani Büyük Adam Olamadıysak,

Hayallerimizi Satmadık Ya !

NoPasaran

"Sağlıklı, Güvenilir ve En Kaliteli Gıdaları Sunmak" misyonu ile çalışmalarını sürdüren NARPAK, güçlü markaları ile müşteri memnuniyetine odaklanmıştır. Müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerine uygun, en yüksek kalitede ve hijyen güvenliğine sahip gıdaları sunarken, çevreye karşı sorumlu ve duyarlı olarak gelişimini sürdürmektedir.

Narpak, kalite anlayışı ve gıda hijyen güvenliğine verdiği önem ile 'Sektörde Lider Olmak' vizyonunu benimsemiştir ve kurulduğu günden itibaren çalışmalarında gösterdiği titizlik ile perakendecilerin birinci tercihi haline gelmiştir.

Çalışanlarının güvenliğini ve kişisel gelişiminin ön planda olduğu çalışma ortamı içerisinde, müşteri odaklı, yenilikçi, lider, araştırmacı, verimli, girişimci ve dinamik öğeleri şirket kültürü olarak benimsenmiştir.
;D

http://www.narpak.com.tr/tr/company/mission.html
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

eRe

ahanda çok iyi :D 2 tane daha örneklerime aldım geliştirilebilir olarak :D teşekkür ettim :D
www.erdemeksi.com

eRe

ya hoca bu kadar kısa kabul etmıyor ıste :S saka gıbı hem ıstedıgı bu hemde kısa ıstemıyor boyle :S
www.erdemeksi.com

CR7

II-      KURUMUN MİSYONU                       :

MİSYON, VİZYON VE TEMEL DEĞERLERİ

Anadoluhisarı İlköğretim Okulu misyonu;

Evrensel nitelikte bilgi ve teknoloji üreten, araştırmacı,
katılımcı, paylaşımcı, özgün ve estetik değerlere sahip,
çağdaş bir eğitim  ve bilimsel kültürü oluşturmak ve
özgüveni tam ,toplumsal değerlere saygılı bireyler yetiştirmektir.

Bu misyonu gerçekleştirmek için Anadoluhisarı İlköğretim Okulu nun belirlediği vizyonu;

• Eğitim, öğretim ve araştırma kalitesi ile ilçemiz ve ilimizde tercih edilen;
• Takım çalışmasını teşvik eden, katılımcı ve paylaşımcı bir yönetime sahip;
• İlçemiz ve İlimiz başta olmak üzere ülkemizin sorunlarını çözmeye yönelik çalışmalar yapmada öncü;
• Geleneksel sanatlarımızın özünü koruyarak çağdaş, kalıcı ve özgün eserler ortaya koyan;
• Evrensel değerlere saygılı, toplam kalite yönetimi ilkelerini benimsemiş, sürekli gelişen;
bir OKUL olmaktır.

Okul, yalnız eğitim öğretim yapılan fiziki mekan adı değildir. O  aynı zamanda eğitimin kalitesini ve kapasitesini ortaya koyan bir kurumdur. Bu inanç doğrultusunda KOCASİNAN ANADOLU LİSESİ olarak temel görevimizi (misyonumuzu) ve ufkumuzu (vizyonumuzu) aşağıdaki şekilde belirlemiş bulunuyoruz. Kocasinan Anadolu Lisesi'nin idarecisi, öğretmeni, öğrencisi, velisi ve çalışanları olarak bunların gerçekleşmesi için çalışmayı bir vazife bildiğimizi ilan ediyoruz.

Temel Görevimiz (Misyonumuz):

Kocasinan Anadolu Lisesi olarak;
1. Öğrencilerimize öğrenmeyi öğretmek,
2. Bütün çalışmalarımızın odak noktasına öğrencilerimizi koymak,
3. Öğrencilerimizin başarısını artırmak için karşılıklı olarak sorumluluk almak ve verimli bir şekilde çalışmak,
4. Ülkemizin bütün fertlerine ve öğrencilerimize bir birey olarak saygı duyup, onları koruyup gözetmek,
5. Geçmişiyle, çevresiyle ve kendisiyle barışık olmak.
Ufkumuz (Vizyonumuz):
Kocasinan Anadolu Lisesi değerleri ve ilkeleri;
1. Okul, aile, çevre, öğrenci diyaloğu ve işbirliğine önem veren,
2. Öğrencilerini bilgi, görgü ve terbiye bakımından en üst düzeye çıkarmaya çalışan,
3. Çevreye duyarlı,
4. Yaratıcı ve yenilikçi,
5. Dünya ile barışık,
6. Kozmopolit değil, memleketçi; köksüz, töresiz değil, milli ve manevi değerlere bağlı,
7. Halktan kopmuş değil, memleketçi,
8. Tüketici değil, üretici,
9. Taklitçi değil, yaratıcı,
10. Ezberci değil, araştırıcı,
11. Menfaatçi değil, fedakar,
12. İlişkilerinde doğruluğu hep ön planda tutan,
13. Yaptığı işte hep mükemmeli kovalayan, laik, cumhuriyetçi ve Atatürk ilkelerini benimseyen,
14. Türk milletinin milli ve manevi değerlerine saygı duyan, onu benimseyip koruyan, geliştiren, nesilden nesile aktarılmasını sağlayan bir kurumdur.

Alanımdan 2 tane :D
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

unicorn

Alıntı yapılan: eRe - Mayıs 22, 2011, 19:43:25
ya hoca bu kadar kısa kabul etmıyor ıste :S saka gıbı hem ıstedıgı bu hemde kısa ıstemıyor boyle :S

Erdem maddeleri kısa olarak alacaksın sen kelimelerle süsleyerek açıklama ekleyeceksin. Ancak böyle olabilir.
Kompozisyon tarzında birşey olacak işte.
Ne Olmuş Yani Büyük Adam Olamadıysak,

Hayallerimizi Satmadık Ya !

Brestgerfich

Düz yazı yazamazdı Erdem, kompozisyon yazması ancak rüyalarda mümkün ;D
Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?