Ana Menü

Kütahya'da Deprem

Başlatan KeePSaKe, Mayıs 19, 2011, 23:18:19

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Valla erdem burada malesef bir çelişki var. Buna artık paradox mu diyorlar onuda bilmiyorum..

İnsanlar hem telefonum her yerde çeksin derler, hem depremde mağdur olmayım derler ama mahallelerine baz istasyopnu kuruluncada eyleme girerler.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

eRe

ya baz ıstasyonu bende ıstemıyorum cunku sonucları ortada ama artık nukleer santral ıstemıyorum.6 sıddetınde tekırdagdan duyuyorlarsa bıraz buyugunde nolacagını dusunemıyorum cunku
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

NoPasaran

Kucağına laptop alınca 10 tane baz istasyonu

Modemin yanında durunca 3 tane baz istasyonu

yanında gibi oluyorsun..

Bazlar ne kadar yakınsa o kadar tehlikesizdir..

Baz yoksa sıkıntı var
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

beckyZWICKY

Alıntı yapılan: NoPasaran ! - Mayıs 20, 2011, 17:52:02

Baz yoksa sıkıntı var

one yahu.. biz tam tersini bildik öğrendik duyduk..

Bu baz istasyonları etrafa vitamin sinyalleri dağıtıyorda bizim mi haberimiz yok ;D
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..

Brestgerfich

Depremden sonra ihtiyaç sahiplerinin telefonlarını rahatça kullanabilmeleri için, telefonda uzun uzun geyik yapılmaması, mesajlaşılmamasını öğretmek yeterli.
Depremden olduktan 10 dakika sonra kız arkadaşımın yanındaydım. Yurttaki kızlar aileleriyle konuştular, tamam. Ama sonrasında neredeyse hepsi baska yurtlarda kalan sınıf arkadaslarıyla konuştu. Ya kızım çok korktum, Ya kızım ölüyorum sandım, Ya kızım sen ne diyosun altıma sıçtım vs...  Biraz sabret, bilinçli ol, gecenin sabahında yüz yüze geldiğinde muhabbet et.
Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

KeePSaKe

İyide mahallelerde sanki hiç baz istasyonu yok mu ? Benim bildiğim var ama deprem vs başka afetler olsun yine çekmiyor.
Since 1903

eRe

Alıntı yapılan: NoPasaran ! - Mayıs 20, 2011, 17:52:02
Kucağına laptop alınca 10 tane baz istasyonu

Modemin yanında durunca 3 tane baz istasyonu

yanında gibi oluyorsun..

Baz yoksa sıkıntı var

abi baş ucumda kaktüs var hepsinin zararını alıyor :D

bu arada cidden biz böyle öğrenmedik ki
www.erdemeksi.com

beckyZWICKY

Alıntı yapılan: Brestgerfich - Mayıs 20, 2011, 18:19:09
Depremden sonra ihtiyaç sahiplerinin telefonlarını rahatça kullanabilmeleri için, telefonda uzun uzun geyik yapılmaması, mesajlaşılmamasını öğretmek yeterli.
Depremden olduktan 10 dakika sonra kız arkadaşımın yanındaydım. Yurttaki kızlar aileleriyle konuştular, tamam. Ama sonrasında neredeyse hepsi baska yurtlarda kalan sınıf arkadaslarıyla konuştu. Ya kızım çok korktum, Ya kızım ölüyorum sandım, Ya kızım sen ne diyosun altıma sıçtım vs...  Biraz sabret, bilinçli ol, gecenin sabahında yüz yüze geldiğinde muhabbet et.

ahanda olay budur..  :alkis   buna +rep veririm işte..

+ sırf böyle ergenlerin ergen muhabbetleride değil.. yetişkinlerinde pek farkı yok bazılarının.. hazır aramışken iyimisin değilmisin onu öğrendikden sonra bide normal gün gibi muhabbete tutuşuyolar gereksiz yer kaplıyanlarda cok var maalesef..

unutmam gereken..

NoPasaran

Bazlar vitamin yaymaz..

Bu konulardaki iddalar koca karı ilaçları gibi..

Telefonunuz az çektiğinde ŞARJINIZ HEMEN BİTER..Neden ? Çünkü telfon baza ulaşmak için müthiş bir istek duyar. Ve buda sizin en çok etkilendiğiniz zamandır..

Yada telefonunuz az çekerken konuşursanız en çok o zaman ısınır. Neden? Çünkü yine telefon baza ulaşmak için çok çbalar..,

Bunların hepsi sizi daha çok elektro manyetik alana sokar..

Ve size çok şaşıracağınız bir bilgi..Baz konduğu apartmana neredeyse sıfır etki yapar :)

Mantık bu..

Ama dediğim gibi toplum dün baktım Turkcelle Aveaya Vodafonea sallıyor. İyide kardeşim sen izin veriyormusun dikmelerine..

Ayrıca dün sanırım en iyi konuşma performansınız vodafone sundu. Kütahyadki arkaşımla depremden 15-20 dk sonra kesintisiz görüşme yapabildim. Bir sıkıntı yok diyordu..Sonra oldumu bilmiyorum..

Bununda sebebi şu..

Vodafone ve Turkcell GSM 900 baz istasyonu kullanırken Avea GSM 1800 kullanıyor. GSM 1800 çok daha kaliteli konuşturma yaparken GSM 900 çok daha fazla kapsama alanı demek..

Turkcell ve Vodafone 1 baz dikerken, Aveanın 2 baz dikmesi gerekiyor aynı bölgeye malesef.

Turkcellin Türkiyede 33 milyon abonesi var ve baz istasyonu sayısı 26 bin. Yani 1269 kişiye bir baz düşüyor..

Aveanın 11,5 milyon abonesi var ve baz sayısı 15 bin.Ancak 15 bin baz demek Turkcell gibi 8 bin baz demek. Yani 1437 kişiye 1 baz demek. Bu yüzden avea anında kilitleniyor..

Vodafoneda ise 17 milyon abone ve 22 bin baz istasyonu var. Yani 772 aboneye 1 baz düşüyor.

Bu konularda BTK mutlaka yaptırım yapması lazım. 500 aboneye 1 baz şartı koysa bunların hiç birisi olmaz. Depremde göçük altında kaldığında telefon çekmesi kadar önemli bir şey yok bence.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Cem Goren

valla çok şükür deprem olan yerlerde bir yakınım yoktu aklıma direk yiğit geldi direk onu ve ailesini sordum. adamı aileden biri olarak görüyorum artık kıymetini bilsin ;;D
altın kapılarımız kan oldu tayfun

eRe

e pekı abı neden halk bu konuda bılgılendırılmıyor o zaman?
www.erdemeksi.com

Cem Goren

bu siyanür olayına uzak kaldım ben biraz. bi bilgi verse birisi.
altın kapılarımız kan oldu tayfun

+18 !

Çok büyük geçmiş olsun..

Yazmaktan söylemekten bıktım deprem kaçınılmazdır fakat depremden korunulur. Bu yüzden sağlam binalar yapmak gerekir. İnsan hayatı söz konusudur ve sağlam olmayan binalar cinayettir.

beckyZWICKY

Şöyle bir slogan vardı, aynı zamandada şöyle bir gerçek;

Deprem öldürmez, Binalar öldürür..

Diye..

unutmam gereken..

CR7

yine deprem yine Kütahya yine simav şiddet 4.9
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)