Ana Menü

Lütfen Yardım Edin!!!

Başlatan eRe, Mayıs 02, 2011, 00:08:29

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eRe

benım 1 tb lık harıcım var.ve her taktıgımda pc ye samsung yazan klasor acılırdı.bugunde aynısı oldu bır klasoru aldım pc ye attım o sırada temassızlık oldu ve cıktı.tekrar taktıgımda new volume dıye bır klasor cıktı karsıma ve 921 gb bos yazıyor..cok buyuk sıkıntıdayım suan.oradakı klasorlerımı gerı getırebılme sansım var mı ? bu sorun neden olmustur cozum nedır? eger bır bılgınız varsa lutfen yardım edın bana
[/size]
[/size]butun fotograflarım kaybolmus durumda!...
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

El Maestro

Hafıza kartını bir şekilde bilgisayara bağladığında sürücü olarak görüyorsa (bilgisayarım klasöründe yani) PC Inspector Smart Recovery adlı programı kullanabilirsin.

Ben Nikon Coolpix 2100 makinemin 128 lik CF kartını bu şekilde geri getirdim.

Tabii bir şartı var, eğer silindikten sonra tekrar üzerine veri yazdıysan ( foto çektiysen mesela vb ) geri getirme ihtimalin yok.

Böyle şeyler bana ve çevremdekilerin başına o kadar çok geldiki artık uzman gibi oldum.  :)
Yardımcı olabilmişimdir umarım ..
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

KeePSaKe

Kesin silindi mi acaba ? Eğer silindiyse geriye döndürme programları var ama resimleri geri alsada çoğu bozulmuş yada kırık olarak gözüküyor ve açılmıyor ben format atarken yanlışlıkla resimlerimin olduğu diske atmıştım sonra resimleri geri aldığım halde açamamıştım malesef...
Since 1903

eRe

sılındı mı kayboldu mu anlamadım
cunku klasor degısık olarak gerı geldı
neden oldugunu cozememeıs durumdayım
suan vırus programıyla taratmayı deneyecem.ama eger gerı gelemezse 2 yıllık fotograf calısmalarımın tamamı gıtmıs olacak kı bu benım herseyımın bıttıgı anlamına gelır
www.erdemeksi.com

El Maestro

Hafıza kartından veriler silindikten sonra bir daha fotoğraf çekimi vs.. yaptınmı ?

Eğer yaptıysan boşa uğraşma kardeşim ..

Çünkü; Programın resimleri geri sağ salim geri getirebilmesi için üzerine başka resim yazılmaması gerekir.

Sen resimleri sildiğinde verinin başına bunun silindiğine dair bi işaret konur.
Daha sonra çektiklerin boş alanlara kaydedilir, boş alan bittiğinde silinmiş öğelerin yerine yazılır.

Yani artık sildiğin geri getirilemez duruma gelir ..
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

eRe

hafıza kartı degıl
harıcı bellek
o yuzden sılme cok olmadı hep yukleme oldu

ama 100bın adet fotograf
gerı gelır mı :S bence ımkansız
www.erdemeksi.com