Ana Menü

Burası Seks Yapma Yeri Değil...

Başlatan Cem Goren, Nisan 18, 2011, 19:41:25

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cem Goren

İSTANBUL - Taksim, Sarıyer arasında sefer yapan 25T hattındaki 34 TN 1992 plakalı otobüs, dün gece 22:55 sularında kalkmaya hazırlanırken bazı gençlerle şoför arasında önce sözlü tartışma daha sonra ise arbede yaşandığı iddiası gözlerin İETT ve Büyükşehir Belediyesi'ne dönmesine neden oldu.Olayın mağduru olduğunu öne süren gençlerin iddiasına göre, arkasındaki koltuğa oturan genç çifte, dönen şoför, "İnin lan arabadan, Burası şey otobüsü değil" diye seslendi. Gençlerin tepki göstermesi üzerine ise hakaret ettiği ve "Seks yapma yeri değil" dediği öne sürüldü.Karşılıklı sözlü tartışma yaşandığı sırada otobüse binen başka bir yolcu ise şoföre konuşmasına dikkat etmesi için uyarıda bulunması üzerine olay kavgaya dönüştü.

Olayın mağdurlarından Onat Baş olayı şu şekilde anlattı; "Kız arkadaşım yurtta kalıyor ve onu yurda yetiştirmek için biz genellikle aynı otobüsü kullanıyoruz. Dün gece de otobüse bindik. Ben
kız arkadaşıma sadece sarılmıştım. Kısa bir süre sonra şoför bize dönerek, 'İnin lan arabadan, burası şey yapma yeri değil' dedi. Ben ilk önce şoke oldum. Ardından, 'Ne yapma yeri değil, açık konuş' dedim. Şoför de bana, 'Seks yapma yeri değil' cevabını verdi.Bu sırada otobüse binen başka bir yolcu şoföre böyle konuşamayacağını, söyleyerek bana destek verdi. Şoför ise otobüsü hareket ettirmeyeceğini, bizim inmemiz gerektiğini söyledi. Bir süre bizi sözle tacize de devam etti. Sonunda biz ve bizimle birlikte şoförle konuşan arkadaş otobüsten indik. Fakat şoför otobüsü hareket ettirmedi ve sonrasında o da otobüsten indi.'

ADIMI VERMEM, PLAKA ORADA' Kendisine gidip adını sordum. Bana adını vermedi ama otobüsün plakasını alabileceğimizi söyledi. Ben şoförün fotoğrafını çekmeye çalışırken kaçtı. Ben de otobüsün plakasını çektim ve birden ortalık karıştı. Bir arbede oldu. Bize yardım eden arkadaş darp edilmeye başlandı. O sırada birileri araya girdi.Kız arkadaşım da yurda geç kaldığı ve daha geç kalırsa sorun yaşayacağı için metroya gittik. Bize yardım eden arkadaşa baktık bulamadık ama şans eseri bu sabah kendisiyle internet üzerinden haberleştik."Baş, ayrıca konuyla ilgili İETT'ye şikayette bulunduğunu da açıkladı.

'DEVLET MALI KEYFİ KULLANILMAZ' Olayda genç çifte destek veren Gökçe Koç da yaşadıklarını ntvmsnbc'ye şöyle aktardı; "Ben üniversite öğrencisiyim ve yurduma gitmek için otobüse binerken şoförün genç bir çifti taciz ettiğini duydum. Kendisine bunu yapmaya hakkı olmadığını söyledim. Sonrasında otobüsü hareket ettirmesi gerektiğini, devlet malını keyfi kullanamayacağını aktardım. Şoför ise genç çifti işaret ederek, 'Siz inmeden gitmem' demeye ve kendince söylenmeye devam etti.Ben sonunda mağdur olan arkadaşa olay büyümeden inmemiz gerektiğini belirttim. İlk başta kabul etmese de sonrasında indik. Fakat, şoför hareket etmedi. Bize laf söylemeye devam etti ve ardından otobüsten kendisi de indi. O sırada ben de sinirlenerek otobüse vurdum ve, 'Bu otobüs ne bizim, ne senin ne de Recep Tayyip Erdoğan'ın. Bu Atatürk'ün kurduğu ülkenin otobüsü' dedim.

'BANA VURMAYA BAŞLADILAR' O esnada kim olduğunu bilmediğim ama sivil giyimli biri gelerek bana, 'Sen devlet malına nasıl zarar verirsin' dedi ve vurmaya başladı. Ben telefonu korumaya çalışırken gözlüğüme ve kafama bir kaç yumruk aldım. O sırada başımı eğdim. Bana kimler vurdu açıkcası göremedim.Ardından Taksim'deki bir polis aracına gidip olayı anlattım. Bana meydanda bulunan asayiş ekiplerine gitmemi söylediler. Asayiş ekipleri ise durumu anladıklarını ama yapılması gerekenin 155'i aramak olduğunu ya da İETT Hareket Amirliği'ne şikayet etmem gerektiğini belirtti.

'ŞİKAYETİM DİKKATE ALINMADI' Hareket amirliğine gittiğimde 10 dakika beklettiler ve sonunda bir A4 boyutunda fotokopi kağıdı verdiler ancak şikayetim alınmadı. Ben de bu sabah İETT'ye bir şikayet maili attım" diyerek olayı anlattı.
altın kapılarımız kan oldu tayfun

eRe

adamlar şikayetini tabi ki dikkate almazlar.alırlar mı hiç.ne diye sarılırsın kız arkadaşına.ne diye tutarsın elini.sonuçta bunlar yasak günah dimi.demokrasının oldugu bır ulkede gıt yap ama burada yapma...daha cok sey yazarımda neyse...
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

KeePSaKe

Bazı çiftler sanki hiç birbirlerini görmemiş gibi otobüste yapmadıkları kalmıyor onlara bende kızıyorum ama haberdeki doğruysa şöför hatalı zaten insanlara saygıları yok bir şey sorsan kabahat işlemişsin gibi bakıyorlar.Metrobüse bindiğimde tam nerede kaldığını bilmediğim için merterden geçiyor mu demiştim adam beni tersledi bende kızdım bir sonraki durakta indim genel olarak şöförlerin çoğu böyle malesef...
Since 1903

eRe

başından geçen kişi ekşisözlük yazarı ve direk ilk ağızdan sözleri

yer: taksim meydanı
saat: 22.50

25t hattıyla sarıyer'e doğru gitmek üzere otobüse binerken şoför koltuğunun hemen arkasında kol kola oturan genç çifte tiksinircesine bakarak "burası seks otobüsü değil, inin bu otobüsten yoksa bu otobüsü kaldırmam" diye haykırmaktan, ahlak polisliğine kalkışmaktan gocunmadığına şahit olduğum iett şoförüdür.

elbette iett şoförünün bu yersiz ve son derece aşağılayıcı tavrına tam da otobüse binerken şahit olan ben de sessiz kalmadım ve ne cüretle böyle bir şeyi söyleyebileceğini kendisine sorduktan sonra otobüsü o çift inmeden kesinlikle kaldırmayacağını tekrar tekrar "gururla" vurgulayan bu şahıs olayı iyice şova dönüştürmekten de kaçınmadı.

adını sordum, söylemedi. küstah tavırlarına devam etti. "orda plakam var çok meraklıysan al da öğren!" diyerek de meydan okudu. genç çifti ve beni kışkırtmak için elinden geleni yaptı.

bense bu otobüsün devletin malı olduğunu, iett denilen kurumun da hepimizden alınan vergilerle işlediğini, keyfe keder birtakım bozuk, hastalıklı ahlak zabıtalığı anlayışıyla, üstelik de herkesin içinde o otobüsün yolcuları olan o genç çifti " kendi çapında" rencide edemeyeceğini yaptığının saygısızlık olduğunu haykırdım.

olay orada kopmaya başladı. bu sefer de söz konusu iett şoförü şahsım üzerine oynamaya başlayarak "sen de kim oluyorsun be! kaldırmıyorum işte var mı diyeceğin!" diyerek şova devam etti.

olayın muhatabı çocuk tam küfür etmek üzereyken susturdum, sakın dedim, haklıyken haksız yere düşmeyelim. inelim dedim, önce ben inmemekte ısrar eden bu arkadaşı ikna edip kız arkadaşıyla inmeye ikna ettim. beraber gideriz dedim.

biz indikten sonra şovuna ağır tahriklerle devam eden iett şoförüne artık dayanamayıp bu otobüs bizim, ne senin ne de rte'nin dedim ve sonra olay koptu, aralardan gelen bir vatandaş "sen devletin malına nasıl zarar verirsin" diyerek hışımla bana saldırdı, onlarca yumruk yedim. devletin malına zarar verme eylemim de ağır tahriklere devam eden iett şoförüne sinirlenip lafımı otobüsü kapı gibi tokmaklayarak söylemekten ibaretti.

bu olay taksim'in göbeğinde yaşandı. mobese kameralarıyla dolu taksim'in göbeğinde orada saldırıya uğrarken bir tane polis bile gelmedi, hiçbir vatandaş bana saldıran şahsı ayırmaya tenezzül dahi etmedi. ne bir küfür ettim ne de karşılık verdim. sadece yumrukları savuşturdum. bir dakika içinde bana saldıran o şahıs da sonra birden bire kayboldu.

orda bulunan trafik polisine gittim asayiş polisi var ilerde ona git dedi, asayiş polisine gittim bu işin literatürü 155'i aramaktır dedi. iett hat amirliğine gittim, bana bir şikayet formunu 10 dk arayarak sadece onu uzattı. ne kimse geçmiş olsun dedi ne de şikayetimi adam gibi kimseye iletebildim.

birisi imamın ordusu mu demişti?

imamın ordusu yok artık, imamın cumhuriyeti'nde yaşıyoruz da farkında değilmişiz, yazıklar olsun...

"ben yanmasam, sen yanmasan, biz yanmasak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa.." ne de güzel demiş nazım hikmet ama ne fayda? orada bu olaya seyirci kalanlara da yazıklar olsun...

bu ülkede çağdaş yaşamı, hukukun üstünlüğünü savunmak için daha kaç kişi yanacak?

orada türbanlı diye bir yolcuyu rencide ederek otobüsü kaldırmamakla tehdit eden bir iett şoförü olsaydı da gene aynı tepkiyi verirdim emin olun.

ben yandım, bir daha da yanarım. ya siz?

(bkz: türkiye'de yaşamaktan nefret etme sebepleri)

edit: söz konusu otobüs 17 nisan pazar gecesi 22.55 seferini yapmakla yükümlü 34 tn 1992 plakalı 25t hattında taksim'den sarıyer'e seferi bulunan otobüstür. halk otobüsü değil, bildiğiniz iett otobüsüdür şoför de iett memurudur.

edit 2: herkesin destek mesajına yetişemedim, her biriniz sağ olun, var olun! önceden yazıklar olsun dedim ama çağdaş yaşamı ve hukukun üstünlüğünü koruma hususunda yalnız olmadığımı, olmadığımızı bana hatırlattığınız için var olun!

(bkz: #398651)

edit 3: olayı medyaya taşımak için izin isteyenler oldu, peşinen bahsettiğim olayı aynen teyit ettiğimi ve haber değerini göz önünde bulundurarak bu yazıyı kullanmak isteyen medya mensuplarının bu yazıyı haber olarak kullanmasında hiçbir sakınca görmediğimi de bilinmesini isterim. ben o esnada görüntü almaya çalıştım ama yaşanan arbededen dolayı alamadım, 22.50 - 23.00 sıralarında yaşanan bu olayın görüntüleri elbette mobese kameralarında ya da otobüsün bulunduğu durağı gören başka kameralar varsa onlarda da mevcuttur.

edit 4: olayla ilgili elinde görsel materyal bulunanlar ya da o sırada orada olanlar justhink@gmail.com adresinden bana ulaşabilirler.

edit 5: kaderin garip bir cilvesi o çiftin bir üyesi de ekşi sözlük yazarı çıktı. devaki imiş. iyi ki varsın ekşi sözlük, işte sosyal medyanın gücü!

edit 6: iett basın danışmanı ömer faruk birpınar en sonunda bana mesaj atmıştır. mesajı aynen iletiyorum: "17 nisan 2011 tarihinde 25t hattında 34 tn 1992 plakalı otobüs personeli tespit edilip, hakkında tahkikat işlemi başlatılmış olup, toplu iş sözleşmesi çerçevesinde gereği yapılacaktır. ilginize teşekkür ederiz."

unutmadan bu olay basına yansıdıysa bu tamamen sosyal medyanın ve ekşi sözlük yazarlarının başarısıdır. kalem kılıçtan keskindir sözünün en güzel örneğini verdiğiniz için de iyi ki varsınız!
www.erdemeksi.com

Cem Goren

şimdi yorum yazmadan önce şunu belirteyim ne cemaatciyim nede iktidar yanlısı bir insanım. Şöyle bir şey var ben otobüste sadece sarılıyoruz denmiş bu olayda ne var yahu. He iş ileri gitti mi bunu bilmiyoruz sonuçta ifade eksik de verilmiş olabilir. İşte o zaman karşıyım ben. Sonuçta bizimde sevgilimiz oldu ilişkilerimiz oldu ama çıkıp ta otobüste vapurda alenen sex yapmadık. Ben bunları yanlış durumlar olarak görüyorum. Gerek yetişme tarzım gerek çevremden gördüklerim buna etken oldu. Şimdi şöyle düşünün otobüste gidiyorsunuz alenen sevişiyorsunuz 100kişinin içinde enteresan değilmi sizcede. bu görüşüm doğrultusunda adım eğer yobaz'a çıkacaksada çıksın

he bu arada olayda mağdur olan tarafın anlattığı doğru ise tam olarak o otobüs şöför'ünün içi fesatmış yada neyse işte.

eRe

adam neden kaçmış eğer doğruysa ?
www.erdemeksi.com

Cem Goren

ben adama bir şey demedim zaten ama şu var. suçlu psikolojisi ile insan yalanda söyler yalandanda kaçar. dediğim gibi eğer adam haklıysa suç şöför'ün ama eğer yalan yanlış bir ifade varsa denildiği gibi bir sevişme olayı varsa ben olsam bende aynı şeyi yapardım. insanların özeli alenen yaşanmaz

keskinli

Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

NoPasaran

aynen başlıkta yazdığı gibi bazılarına aynen böyle diyesim geldi

"Sevginiz batsın"

cafede, otobüste, durakta sevişen çift görmekten artık bıktım yahu.

bi simit evine gideyim kafa dinleyeyim dedim taksimde bugün. oturdum 1 saate yakın. oturduğumuz katta 5-6 kişi olmasına rağmen adam resmin sevgilisi ile sevişiyor!! Öpe öpe dudaklarında kan bırakmadı neredeyse. İnsanlar rahatsız olup gidene kadar devam ettiler. Yahu utanmıyormusunuz anlamıyorum. nası bir saygın var kız arkadaşına.

oradan çıktım İETT otobüsü 93T Zeytinburnu otobüsüne atladım. ayakta geliyorum tabi. hafif loş ışıklar önümde bir bayan ve erkek. iki sevgili. konuşuyorlar sohbet ediyorlar ve bence yine gereksiz yere öpüşüyorlar. herkes onlara bakıyor "cık cık cık" diye bilerek çıkartılan seslere rağmen banamasın demiyor. kızın gözüne gözüne bakıyorum yapmasın diye ama umrumda değil. "Aşkııımm", "canımmmm" "bitaneemm çok şekersin sen ya" vs vs vs. kıza kızıyorum ben burada yahu nasıl küçük düşüyorsun bilmiyorum ki..

orta tarafa ilerledim bu sefer. bu kez iki çift ayakta cam kenarında kollarını birbirine atmışlar bende hemen yanlarındayım. iyi bari bunlarda çok yakın konuşup öpüşseler de kaçamak kaçamak iş yapıyorlar derken oğlan bombayı patlattı

"Aşkım bugün parfümü az sıkmışsın"

"Nerden anladın"

"Tenin kokuyor"

"Seviyormusun kokumu"

"Bu gece uyku yok yine bana."

"O zaman gel bize gidelim sabaha kadar kokla"

Ohaaaaa yani çüş yuh hayvan! Artık dayanamadım bende otobüste. İnsanlarında rahatsız olduğunu gördükten sonra dayamamdım çünkü gerçekten sinir katsayım iyice yükselmişti.

"Yahu ayıp be " diye çıkıştım.

"Ne var birader" dedi esas oğlan

"Herşeyin bir adabı var" dedim o sırada otobüsteki insanlar karıştı, bana hak vererek çocuğa yüklendiler ve çocukla kız bir durak sonra indi.

Belki kabaca bir iş yaptım ama ne yapayım yani kızlarımızı bu kadar küçük düşürmeyede hakları yok!

http://np1903.com/2009/12/08/sevginiz-batsin/

2009 Aralıkta yazmıştım..

Adam haklı..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Brestgerfich

Canlı bombaların bir hayli çok olduğu, 18 yaşındaki gençlerin bellerine silah takıp dolaştığı, "namus" yüzünden kızların öldürüldüğü, yolsuzlukların yapıldığı, emeklilerin maaş kuyruklarında öldürüldüğü, terörün iyice azdığı, yapılan her sınavda bin bir tane hilenin yapıldığı ülkemizde şu sevişenleri gerçekten kesmek gerek. çok mühim bir sorun. lanet olsun olur olmadık yerde öpüşenlere!  cehennemliksiniz dürzüler! ahlaksızlar...

hayat sevince zor. sevmeyi bilmeyince bombok.

esti geçti...[/b]
Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

NoPasaran

Bir yerlerin yanlış olması bunun eleştirilşmeyeceği anlamına gelmez..

karşısındaki kızı sex objesi gibi görüp, insanların içinde çekinmeden şehevtli bir şekilde öpüyorsa kusura bakmasında insanlar tepki koyar..

ayrıca saydığın şeylerede insanlar tepki koyuyor zaten
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

unicorn

Herşeyin yeri ve zamanı vardır.
Özel hayatlarını ve yatak odalarını otobüslere,cafelere,meydanlara ve hatta topplu taşıma araçlarına taşıyan insanlara sesleniyorum:

Madem utanmıyorsunuz özel hayatınızı deşifre etmekten giyinmeyin abicim o zaman, çıplak gezin. İnanın daha az dikkat çekersiniz. Sevgilinizle mahreminizi paylaşıyorsanız insanlarla saklayacağınız hiçbirşey kalmamıştır artık.

+Tüm bunları olağan karşılayıp kendi kız kardeşini bir erkekle elele görünce çılgına dönen ve o kıza hayatı zindan eden sözde abilere de selam olsun.
Ne Olmuş Yani Büyük Adam Olamadıysak,

Hayallerimizi Satmadık Ya !

Banucan

bu normal karşılancak bi durum değil ama olayın içinde olmadan bilemem belki sadece sarıldı ki buda görecelidir bir bayan olarak istemem sevgilimin bana sarılmasını kız ile erkek arasında olan bişey bu bi tek erkek rahatlığı söz konusu değil kız vermiş o rahatlığı ona eşi nikahlı kocası bile olsa sokakta karşıyım bu olaylara toplum içinde yapılması uyulması gereken haller vardır biraz daha düzeyli olmalı herkes

olay içinse çok yorum yapamam dediğim gibi bilmiyorum ne oldu nasıl oldu.
FEDA

Brestgerfich

Alıntı yapılan: NoPasaran ! - Mayıs 08, 2011, 20:15:29
Bir yerlerin yanlış olması bunun eleştirilşmeyeceği anlamına gelmez..

karşısındaki kızı sex objesi gibi görüp, insanların içinde çekinmeden şehevtli bir şekilde öpüyorsa kusura bakmasında insanlar tepki koyar..

ayrıca saydığın şeylerede insanlar tepki koyuyor zaten

Erkeğin kızı seks objesi olarak gördüğünü hangimiz bilebiliriz ki?
Kimin nerede öpüşeceğini belirleme hakkına sahip miyiz?
  Turistler gelir bizim memleketimizde istediğini yapar. Plajda tam anlamda birleşme kurarlar. Bizim insanımız kendi memleketimizde öpüşemez bile.

Pasaport farkı ;)
Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

Banucan

sadece görgü farkı pasaport değil ve hiç hoş bi görüntüde değil kız kardeşini yolda görsen birisiyle öpüşürken yada kuzenini bu kadar anlayışlı olabilirmisiniz?
FEDA