Ana Menü

Sanlı Sarıalioğlu "Gördün mü Schuster"

Başlatan NoPasaran, Mart 20, 2011, 17:45:41

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Sezonun ilk günlerinde ve ikinci yarının başında tribünler salkım saçaktı. Beşiktaş yıldızlarını kucaklıyordu. Beklenti haklı olarak çok büyüktü. Şimdi o tribünlerin yarısı bile dolmuyor. Hey gidi hey! Nereden nereye... Hayat acımasız. Beklentiye yanıt veremezsen işte böyle yalnızlığa mahkum olursun.

Maç öncesinde yardımcı antrenör Zafer Öğer LİG TV'deki röportajında "Sadece hücum oynamayacağız" dedi. Sahadaki kurgu Zafer Hoca'nın belirttiği gibiydi. Geri dörtlünün önünde iki emniyet sibobu (Ernst-Necip) vardı. Guti defansının değil rakip defansın arasında Bobo'nun çevresindeydi. Havutçu'nun Schuster'den tek farkı işte bu uygulamaydı. Savunma düşüncesi Schuster'e göre daha ön plana alınmıştı. Ancak Kayserispor, Beşiktaş kalesine daha ilk gelişinde golü buldu. Ekrem klasik bir savunmacı olmadığını herkesin gözüne soka soka bir kez daha gösterdi.

İlk yarıda top genellikle Beşiktaş'taydı. Ancak Beşiktaş pozisyon bulamamanın sıkıntısı açıkça belliydi. Bobo'nun pasifliği, Guti'nin kalabalık Kayserispor orta saha ve savunması içinde etkisiz kalışı pozisyon üretemenin başlıca nedenleriydi. Her şeye rağmen Beşiktaş ilk yarıyı yine de beraberlikle kapatabilirdi. Halis Özkahya buna "Hayır kesinlikle olmaz" dedi. Simao'nun düşürülüşüne gözlerini kapadı. Beşiktaş'ın yüzde yüz bir penaltısını kıtır kıtır yedi. Eh alıştık artık bu hakem hatalarına. Halis Bey'e afiyetler olsun.

İkinci yarı tartışılmaz bir biçimde Beşiktaş'ındı. Maç tam anlamıyla tek kaleye döndü. Özkahya bile bu Beşiktaş'ı durduramayacağını anladı. Haftalar sonra ilk kez Kara Kartal şova tanık olduk. Eğer Schuster bu maçı televizyondan izlediyse herhalde çıldırmıştır. Kendisinin yapamadığını yardımcısı Havutçu şip şak başardı. Bu takım en kötü işte böyle oynar. Ancak oynatabilmek önemli. Gördünüz mü Schuster Efendi...

MÜKEMMEL İKİLİLER

Ernst ve Necip göbekte mükemmelin de ötesindeydiler. Hem defansif hem de ofansif yönde müthiş işler yaptılar. Bir kez daha belli oldu ki Necip bu takımın banko oyuncusu. İlk yarıda gözükmeyen Guti'nin sorumluluk üstlenmesi Beşiktaş'ın çehresini değiştiren bir başka önemli faktördü. Sağda Quaresma resmen azdı. Anormal işler yaptı. İki attırdı bir attı. Geldiğinden bu yana en iyi oyununu sergiledi. Almeida, Quaresma'nın ikramlarını geri çevirmedi. Çevirmesine de imkan yoktu. Karşısında sadece üç direk, ağlar ve bir de kaleci vardı.

Ferrari güçlü olduğunda zor geçilecek bir savunma adamı. Ayrıca topu oyuna da çok iyi sokuyor. Bu kez Toraman da son derece güçlüydü. Bu ikili beraber oynamasını öğrendiklerinde Beşiktaş'ın savunma kurgusu daha da mükemmelleşir.

Dünya Beşiktaşlılar Günü'nde Kara Kartal ikinci yarıdaki resitali ile gönüllere su serpti. Umarım bu oyunu bundan sonra da sürdürür.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

keskinli

bütün bunlar dogru ama dereyi görmeden pacayi sivamaya basladik gibi geliyor bana
hele bi bekleyelim diger maclarda ne olacak
1 macta kahraman 1 macta hain ilan etmekten vazgecmeliyiz artik
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

NoPasaran

Alıntı yapılan: keskinli - Mart 20, 2011, 18:46:35
bütün bunlar dogru ama dereyi görmeden pacayi sivamaya basladik gibi geliyor bana

Katiliyorum
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

beckyZWICKY

Alıntı yapılan: NoPasaran ! - Mart 20, 2011, 19:27:22
Alıntı yapılan: keskinli - Mart 20, 2011, 18:46:35

Katiliyorum

aynen katılıyorum bende..

Daha düne kadar başlarda schuster'de kahraman ilan edilmişti göklere çıkartılmıştı.. Sonra herkes küfür etme noktasına geldi ve biran önce gitmesini istedi..

Yarın öbür gün bizden olan tayfurada aynısının olmayacağını bilemeyiz.. Ertuğrul gibi..

Allah yardım etsin tayfura ne diyim.
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..