Ana Menü

Guti ve Quaresma’dan Açıklamalar

Başlatan BJK_Kübra, Ocak 19, 2011, 17:39:50

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BJK_Kübra

Guti ve Quaresma'dan Açıklamalar

Yıldız futbolcularımız Guti Hernandez ve Ricardo Quaresma, Lig TV'nin canlı yayınında Sinan Engin'in sorularını yanıtladı.
Futbol Gündemi programında Sinan Engin'in Beşiktaş'a transferiyle ilgili sorusunu yanıtlayan İspanyol futbolcumuz Guti, "Real Madrid'den ayrılmak istiyordum. Gelen teklifleri değerlendiriyordum. En ilgimi çeken teklif de Beşiktaş'tan geldi. Yöneticilerin de istekli olması, benim Beşiktaş'a gelmemde etkili oldu" ifadelerini kullandı.
Portekizli oyuncumuz Quaresma ise Beşiktaş'a gelmek ile iyi bir şey yaptığını vurgulayarak, "Daha önce İnönü Stadı'nda futbol oynamıştım. O günden sonra da o taraftarın yaptıkları beni etkilemişti. O zamanlar buraya gelmek gibi bir düşüncem yoktu. Beşiktaş'a gelmekle kendim için en iyi şey yaptım. Burada tekrar oynama isteği kazandım" dedi.
Guti, Fiyapı İnönü Stadı'nda düzenlenen imza töreninde çok duygu dolu anlar yaşadığını belirterek, "Özellikle böyle bir imza töreni beklemiyordum. Çok duygulandım, çünkü çocukluk yaşlarından beri Real'de oynuyordum. O gün stadı öyle görmek benim hayatımın unutulmaz günlerinden biriydi" diye konuştu.
Havalimanındaki karşılamadan çok etkilendiğini vurgulayan Quaresma ise, şunları söyledi: "İlk geldiğim gün havaalanındaki "hoş geldin"den çok mutlu olmuştum. Stattaki imza töreni de çok güzeldi. O gün yaşananları asla unutmayacağım. Taraftarların gösterdiği sevginin karşılığını başarılarla ödemek istiyorum."
Ligin ikinci yarısındaki hedefin Şampiyonlar Ligi'ne katılabilmek olduğunu anlatan Guti, "Kalan bütün maçları kazanmak istiyoruz. Diğer takımların da tabii ki puan kaybetmesini bekleyeceğiz. Bizim için değerli birkaç futbolcu daha geldi ve daha güçlü olduk. İlk hedefimiz Şampiyonlar Ligi'ne gitmek ve daha sonra şampiyonluk olmalı. Bunun yanı sıra Avrupa ve Türkiye Kupası'nda da başarıyı hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.
Quaresma ise şöyle konuştu: "Elimizden gelen her şeyi yapmamız lazım. Bazı şeyler zor ama bunları kolaylaştırmak bizim elimizde. Çok iyi oyuncuları kadromuza kattık. Önemli olan bizim bu inançla gitmemiz ve üstümüzdeki 3-4 takımın puan kaybetmesini beklemek."
Guti röportaj sırasında  Türkiye Ligi'nin sert olduğunu ifade etti. İspanyol futbolcumuz, "Türkiye ligi çok zor ve sert bir lig. Gün geçtikçe Türk futbolcuları ve takımlarının Avrupa'da ne kadar göz önünde olduğunu görüyoruz. İleriki zamanlarda Türk futbolunun daha iyi yerlerde olmasını bekliyorum" dedi.
Saha içindeki sertlikten yakınan Quaresma ise "Aslında futbol böyle bir oyun. Futbolun içinde sertlikler var. Rakipler de kendi takımları için savaşıyorlar. Bir oluyor, iki oluyor sakin kalıyorsunuz, ancak üçüncüden sonra sinirlenebiliyorsunuz" diye konuştu.
Beşiktaş'ta ve Türkiye'de olmaktan dolayı mutlu olduğunu anlatan Portekizli yıldızımız Quaresma, "Hiç ummayacağınız kadar mutluyum İstanbul'da. Hem Beşiktaş'ta hem de İstanbul'da olmaktan çok mutluyum. Çok güzel altı ay geçirdim burada, ama daha sahada her şeyimi veremedim. Bu taraftara ve camiaya verebileceğim çok şeyimin olacağını düşünüyorum" şeklinde konuştu.
Tecrübeli futbolcumuz Guti ise, "Real Madrid dünyanın en iyi 3 kulübünden biri ve bu durum biraz daha farklı kılıyor Real Madrid'i. Dünyanın her tarafında taraftarları var. Beşiktaş benim içimdeki hisleri yeniden uyandırdı ve burada olmaktan çok mutluyum" dedi.
İlk yarıdaki puan kayıplarının, şanssız sakatlıklardan kaynaklandığını vurgulayan Guti, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ligin ilk yarısını iyi geçirdiğimizi söyleyemeyiz. Takım olarak ciddi sakatlıklar yaşadık. Kendi evimizdeki maçlarda puanlar kaybettik. Umarız ki ligin sonuna kadar sakatlık yaşamayız ve kendi evimizde kaybettiğimiz puanları telafi ederiz."
Sinan Engin'in, "Türkiye'de en dikkat çeken futbolcular kimler?" şeklindeki soruyu yanıtlayan oyuncularımız ilk olarak Arda Turan ismini söylediler.
Guti, soruya şu cevabı verdi: "En çok dikkatimi çeken oyunculardan biri Arda Turan. Ligin ilk yarısında çok fazla sakatlık yaşadı. Ancak kendisinin çok önemli bir geleceği olduğunu düşünüyorum. Bizim takımda da önemli oyuncular var. Bunlardan biri Nihat. Genç arkadaşlarımız da bizlerle beraberler ve tecrübe kazanıyorlar. Onlardan biri de Necip ve Necip'in da önemli bir geleceği olduğunu düşünüyorum."
Quaresma ise bu soruyu şöyle yanıtladı:
"Arda bence de sakatlıklar yaşamasaydı kendini gösterebilecekti, ancak oynadığı maçlarda kalitesini ortaya koydu. Fenerbahçe'den Alex'i çok beğeniyorum. Brezilya'dan beri kendisini takip ediyorum. Çok iyi bir lige sahibiz. Türkiye Ligi'nden çok iyi ve önemli oyuncular çıkabiliyor."
Başkanımız Yıldırım Demirören ile ilgili yöneltilen soruya da esprrili bir cevap veren Guti, "Yıldırım Demirören için futbol hakkında çok fazla konuşmaya gerek yok. Çünkü neler yaptığını görüyoruz. Ancak golf için biraz daha çalışması ve ders alması lazım (gülerek). Çok standart oynuyor. O konuda kendini geliştirmeli bence" diye konuştu.
Quaresma ise aynı konu hakkında yine espirili bir şekilde, "Ben bu konuda konuşamam, çünkü golfü sevmiyorum" dedi.
Sinan Engin'in "Çetenin Reisi kim?" şeklindeki soruyu yanıtlayan Guti, yine esprili bir şekilde "Çetenin reisi bence Ricardo! Çünkü ben tek İspanyolum, onlar 4 Portekizli. Ancak İspanya'nun ülke olarak Dünya Kupasının sahibi olduğunu söylemem lazım." ifadelerini kullandı.
Quaresma da sohbetin devamında şunları söyledi:
"Ancak unutulmamalı ki Dünyanın en iyi futbolcusu bir Portekizli! Ben değilim, Cristiano Ronaldo. Ronaldo altın topu kazanmış bir oyuncu. Kendisinin benim ülkemden olması beni tabii ki mutlu ediyor."
Son olarak taraftarımıza mesajlarını ileten futbolcularımız şunları söylediler:
Guti: "Taraftarımız üzerlerine düşenleri en iyi şekilde yapıyor. Bu sene hedeflerimiz Türkiye Kupası'nı kazanmak, UEFA'da olabildiğince en üst noktaya gelmek, ligde ise en kötü şartlarda Şampiyonlar Ligi'ne gitmek. Bu kadro Şampiyonlar Ligi'nde olmayı hak ediyor ve orada iyi şeyler yapacağımıza inanıyorum."
Quaresma: "Taraftara tek söyleyebileceğimiz teşekkür etmek. Onlardan tek isteğimiz bu desteklerini hiç kaybetmeden sürdürmeleri. Bizim hedefimiz şampiyonluk, ancak gerçekçi bakarsak Şampiyonlar Ligi'ne girmek çok önemli. Avrupa Ligi'nde bu kadroyla iyi yerlere geleceğimize inanıyorum. Türkiye Kupası'nı da kazanmak istiyoruz. Çok iyi kadromuz var ama maçları isimler kazandırmıyor. Sahada mücadele ederek maçlar kazanılıyor."

Kaynak: www.bjk.com.tr
Elbet Bir Gün Toprak Olup Gideceğiz, BEŞİKTAŞLI Doğduk BEŞİKTAŞLI Öleceğiz...

www.bbskd.org