Ana Menü

Fingerlatmayın

Başlatan gürol, Ocak 18, 2011, 11:41:32

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gürol

Da silva Bobo nam-ı diğer "Bobo çok babasın"
Evet gerçekten de bize çok baba başarılar kazandırdı Bobo
Düşünün artık fenerbahçe'nin 29 senedir kazanamadığı Türkiye kupası'nı Beşiktaş'ta oynadığı beş sezonda üç defa kaldırdı.
2006 yılındaki kupa finalinde girdi Bobo aşkı kalplerimize
Sonra da zaten çığ gibi büyüdü
Bu güne kadar ne bir gereksiz demecine rastladım ne de bir şımarıklığına. Oysa ki gençti de Bobo, kanı kaynıyordu İstanbul gibi bir şehre gelmişti ve başarıyı yakalamıştı, bir Serdar ÖZKAN bir Batuhan gibi olması olasıydı.
Ama olmadı
Çünkü, "O çok baba", "O çok harika" Üstad Emre TİLEV'in söylemiyle..(P.S : İlker YASİN'i istemiyoruz Beşiktaş maçlarına)
Söylemde kalmadı Bobo'nun babalığı, "de facto"da (Pratik) da gösterdi bize Beşiktaş'ın Avrupa kupalarındaki en golcü futbolcusu olma yolunda ilerlemesini..
Bunu da zaten kalpten istiyoruz çünkü Fenerbahçe'nin ligtv yorumcusu Oktay DERELİOĞLU'na yakışmıyor o podyumda en üstte oturmak..
Bobo'nun yapmış olduğu ve belki de Beşiktaş'ta kalıp kalmayacağını belli edecek tek hatası "FIGER" dallaması..
Fenerbahçe'yi çok fingerladı (Parmak) Beşiktaş'ı da fingerladı ama artık yeter bay kene başka kapıya..
Bizim futbolcumuz olan Nobre için 3 M € Sign fee (imza parası) aldı bu Finger zamanında ve 2.3 M € ya Çıkarttı Nobre'nin sözleşmesini. Şimdi yaşanan Bobo, geçmişte yaşanan Delgado, Tello, Gökhan ZAN krizleri tamamen Nobre'nin aldığı maaşla alakalı idi. Haklılar adamlar, Gevur parasıyla yıllık 300 bin $ etmeyecek adama verirsen yıllık 5 milyon tl, herkes isyan eder.
Yeri gelmişken söyleyim madem Tabata'yı Eskişehirspor ile takasta kullanamadık,yok mu bir eskici, verelim Tabata'yı yerine o eski sağlam, tahta mandallardan alalım.
Güzel bir yola girildi Serdal Başkan bu maaşları da düzene sokmaya çalışıyor hak edene hak ettiği kadar vererek.
Ferrari ve Nobre'nin sözleşmesi "eceliyle" can verene kadar Beşiktaş'ı sömürmeye devam edecekler orda yapabileceğimiz bir şey yok kaçınılmaz oldu zevk almasına bakalım..
Ama bu gibi çok önemli konularda artık daha dikkatli kararlar vermek gerek Bobo politikasını destekliyorum.
Tek kaynak var o da hürriyet gazetesi, hem hürriyetin spor haberlerine hem de tek kaynağa hiçbir zaman inanmamışımdır ama velev ki haber doğru ve Bobo'ya yıllık 1.8 M € verilecek, bu miktar gayet yerinde ve doğru bir miktardır.
Ne az'ı ne fazla'sı
Figer'i Beşiktaş'ın arkasından alın Serdal başkan ve Yıldırım Başkan..
İnanın bu Quaresma transferi kadar stratejik bir hamle olacak
Beşiktaş'ın bir kuruş parasının bile ahmaklıkla kaptırılmayacağına dair hem güven oyu alacaksınız hem de etrafta dolaşan kene,tenya vb. örneklerine gözdağı vermiş olacaksınız.
Ve emin olun eliniz de sağlam
Kimse bobo'ya yıllık 3.5 M € vermez. Türkiye'deki 1,8 milyon Avrupa da vergi kısıtlamaları yüzünden 3,5 milyon ettiği için eliniz çok sağlam ve bunu kullanın kararlı bir şekilde.
Türkiye'den rakiplerimize mi giderse ne olacak?
O da bir Tümer ise o da bir Alpay ise hiç durmasın zaten gitsin
Figer'e para kaptırılırsa eğer "hakkımı helal etmem"
Fingerlatmayın!!

Gürol BEŞİNCİOĞLU
Bir insanın zekası verdiği cevaplardan değil, sorduğu sorulardan anlaşılır.
http://gurolbjk.blogcu.com/

NoPasaran

Yzı için saol birol..(edit : gürol)

Ancak Figere herkes neden bu kadar takıyor açıkcası anlamıyorum..

Adam Menajer. ve elindeki malı en iyi fiyata satmak istiyor..

Beşiktaşın sorunlarını biliyor, Taraftarın bobo sevgisini biliyor, Yıldırım Demirörenin "hiç bir yababcıdan para kazanmadığını" biliyor ve bunları kllanıyor..

Bobo Giderse,

Taraftar Kızar
Başkana tepki oluşur
Herhangi bir Almeida başarısılığında Bobo muhabbetleri forumlarda alır gider

vs vs vs

O yüzden mümkün olduğunca iyi fiyat biçmek istiyorlar..

Ancak bir karar vermemiz lazım..

Eğer bobo yerli olacaksa Sorun değil..
Ancak yabancı statüsünde oynayama devam edecekse artık bu takımda zor forma giyeceğini unutrmamak lazım..

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Batuhan

:ok

edit : abi çok haklısın brezilyalı futbolcuların birden fazla menajeri olması zaten her yıl Ronaldinho'nun fener'e gelme nedenini açıklar nitelikte,abisi de menajeri bu adamların,profesyonel kişiler de.bir de figer gibi para manyağı futbol düşmanları var onların da hakkından yönetimler gelecektir.

ama benim anlamadığım birşey var  ??? kulüpler keşfettiği futbolcuya neden kendisi menajer sağlamıyor.yani kulüp dese ki kardeşim beşiktaşın oyuncusu menajer parası vermeyecek,biz ona özel menajer tahsis ediyoruz.

futbolcunun kendi direktifleri doğrultusunda böyle birşey olsa.bence fena olmaz.ki scout sistemi oturtulursa genç oyuncular bu sistemi daha çabuk benimseyebilirler,çünkü resmi kulüp menajerleri futbolcunun abisinden daha ciddi görünecektir :) 
Koca hestiy aya bedenem ?

Brestgerfich

Şayet takımın gelecekteki planlarında Bobo gibi bir oyuncuya ihtiyaç varsa menajerine verilecek para düşünülmeden sözleşmesi uzatılmalı, eğer yeri yoksa da taraftar tepkisi vs. gözetilmeden gönderilmeli Bobo.

Akıllı yöneticilik sportif başarının temeli.

Güzel yazı olmuş teşekkür ederim Gürol.

Alıntı yapılan: Batuhan* - Ocak 18, 2011, 16:07:45birol kim adminim :D
Yazıyla fevkalade alakalı bir cevap bu da ;D
Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

keskinli

güzel yazi olmus
yüregine saglik
bobo bir kalemde silinecek oyuncu degil,anlasma iyi olmus
bobo her takima lazim olan bi forvet,bakarsin almeidayi yedek birakir
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

gürol

sağolun valla bu forum bambaşka arkadaş..
bugün oturdum bir yazı yazayım dedim ve bu yazıyı yazdım.
forzada yayınladım burda yayınladım facede yayınladım.
hemen sonra kartalbakisi.com da yayınlandı yazım.
forzada 17-18 tane yorum aldım sadece bir tanesi yazım hakkında yorumdu.transfermarkt.de isimli sitede bobonun menajerinin adı bernardo fernandes da silva isimli biri olarak görünüyormuş.figer bobonun menajeri değil diyen geldi yoru yaptı önüne geçebilene aşkolsun.haliyle yazı mahvoldu.
herneyse baktım transfermarkt.de ye baktım figer e hulk ve robinho da figerde görünüyor.bir kere hulk ile robinho mendesde.
sonra google dan bobonun menajeri ile ilgili arattırdım tarihi yeni olan haberlere baktım hepsinde figer yazıyor.sonra milliyette bir figer klasiği isimli yazının sahibi levent kalkan ile telefonda konuştum fernandes da silvanın bobonun eski menajeri olduğunu yeni menajerinin figer olduğunu söyledi.kanaltürkü aradım serhat ulueren ile konuşmak için.haliyle konuşamadım ama yarımcısı hakan bey ile konuştum kesin bir dil ile figer dedi.
sonra erdem ulus u aradım figer dedi.
ama birinci ağızdan öğrenmem gerekliydi kanıtlamak için.
ümraniye tesislerini aradım boboyla konuşmak için vermediler telefona :)
klübü aradım serdal adalı ile konuşmak için ama sekreteriyle konuşabildim.mail atmamı istedi.mail geçtim.sonra beni klüpten bir yöneticimiz aradı ismini hiçbiryerde vermeyeceğime dair söz verdim o yüzden ismini veremiyorum ama herkesin bildiği tanıdığı bir yöneticimiz diyim.bana bu bilginin gizli bir bilgi olduğunu söyledi bana söyleyemeyeceğini söyledi.brezilyalı fubolcuların birden fazla menajerinin olduğunu söyledi.transfermarkt.de isimli sitedeki bilgiyi sorduğumda da bişey diyemem ama o site çok ciddi bir site dedi.haliyle istediğim bilgiyi alamadım ve forza da forum kurulundan yazımın silinmesini rica ettim.18 yorumdan sadece bir tane yazım ile ilgili yorum yapan kişiye özel olarak teşekkür ettim.yazım kaldırıldı benim isteğimle.
şimdi dönüyorum buraya bakıyorum yorumlara kimse kimsenin altını oyma çabasında değil.ve çok güzel yorumlar var.yani güzel derken güel şeyler yazmışsınız anlamında değil yazım ile ilgili yazmışsınız anlamında.sadece batuhan volkanın yazısınında ismimi birol demesiyle ilgili düzeltme yapmış onu bile uyarmışsınız yazıyla alakası yok demişsiniz.(batuhan yanlış anlama senin yanlışı düzeltme anlamında yorum yaptığını biliyorum)
forza da 100.000 kişiye yazı yazıcağıma burda kardeşlerime yazarım daha iyi.
bundan sonra forzaya yazarmıyım bilmiyorum ama kesin olarak bildiğim tek şey bundan sonra forzadan bişey beklemem lay lay lom haricinde.

CR7

güzel yazı
yalnız daha yenilenmemiş sözleşme hatta görüşme bile yapılmamış sanırım.

Geçtiğimiz günlerde hakkımda basında çıkan ve kontratımı yenilediğime dair haberler gerçeği yansıtmamaktadır .
Klüb ile aramızda bu tarz bir görüşme gerçekleşmemiştir . Kontratımı yenileme yada başka bir klüp ile anlaşmam durumunda ,
bunu sizlere paylaşacağım . Doğru haber almak Büyük beşiktaş taraftarının en doğal hak...kıdır .
Bu formayı üstümde taşıdığım sürece elimden gelenin en iyisini yapacağım ve üstüme düşen bütün sorumlulukları yerine getireceğim .
Bana verdiğiniz destekten ötürü hepinize tek tek teşekkür ederim.

Bobô(Deyvison Rogero da Silva)

eşinin bizzat kendi profilinde.
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

gürol

Alıntı yapılan: Batuhan* - Ocak 18, 2011, 16:07:45
:ok

edit : abi çok haklısın brezilyalı futbolcuların birden fazla menajeri olması zaten her yıl Ronaldinho'nun fener'e gelme nedenini açıklar nitelikte,abisi de menajeri bu adamların,profesyonel kişiler de.bir de figer gibi para manyağı futbol düşmanları var onların da hakkından yönetimler gelecektir.

ama benim anlamadığım birşey var  ??? kulüpler keşfettiği futbolcuya neden kendisi menajer sağlamıyor.yani kulüp dese ki kardeşim beşiktaşın oyuncusu menajer parası vermeyecek,biz ona özel menajer tahsis ediyoruz.

futbolcunun kendi direktifleri doğrultusunda böyle birşey olsa.bence fena olmaz.ki scout sistemi oturtulursa genç oyuncular bu sistemi daha çabuk benimseyebilirler,çünkü resmi kulüp menajerleri futbolcunun abisinden daha ciddi görünecektir :) 
batuhan menajerlik sistemi zaten futbolcunun haklarını klüplere karşı korumak.klübün menajerlik yapması gibi bir durum zor bence.yani sadece gerard-totti-adams-del piero gibi klübün demirbaşları için uygulanabilir ama diğer futbolcular zaten söylediğim gibi kendini klüpler karşısında savunacak birisi olması için menajer tutuyor.

CR7

bu figer'in yaptığı imza parası olayı şu.
bu adamın brezilya ve uruguayda kulüpleri var. sözleşmeleri bitince oraya imza attırıyor. daha sonra da bonservis diye bizim imza parası dediğimiz parayı alıyor. diye düşünüyorum.
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

[KralKartal]

Sen Figere dikkat cekmissin Gürol, hakli olarak, cunki adam heryerden cikiyor,
fenerbahcede figer, Besiktasta Figer derken insanin icinde olan kusku ayuka cikiyor.

Ama bu olay Nobre zamaninda iyice patlak verdi sanirim, Nobreye 2.3 milyona imza attirmasi ve ödenilen
para tabiki. Zaten Brezilyada isler bu sekilde yuruyor, piyasaya 2 futbolcu cikarip 1-2 kere milli takima alip
yurt disina menejerler araciligi ile pazarlanmaya calisiyor, Turkiyede iyi bir pazar, cunki para cok, bolca dagitiyoruz.

Ama ben baska konuyada parmak basmak istiyorum, benimde sinirimi bozan AHMET BULUT denen menejer,
heryerde bu sahis var, zorla transfer yaptiriyor Besiktasa, zamaninda aldigimiz bir cok futbolcunun menajeri
Buluttu. Mümkünse Ahmet Bulut ilede nadiren hatta hic is yapilmasin. Buda yerli Figerlerden. Bana öyle geliyor,
siz ne dusunuyorsunuz bilmiyorum...
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

gürol

Alıntı yapılan: [KralKartal] - Ocak 19, 2011, 00:10:48
Sen Figere dikkat cekmissin Gürol, hakli olarak, cunki adam heryerden cikiyor,
fenerbahcede figer, Besiktasta Figer derken insanin icinde olan kusku ayuka cikiyor.

Ama bu olay Nobre zamaninda iyice patlak verdi sanirim, Nobreye 2.3 milyona imza attirmasi ve ödenilen
para tabiki. Zaten Brezilyada isler bu sekilde yuruyor, piyasaya 2 futbolcu cikarip 1-2 kere milli takima alip
yurt disina menejerler araciligi ile pazarlanmaya calisiyor, Turkiyede iyi bir pazar, cunki para cok, bolca dagitiyoruz.

Ama ben baska konuyada parmak basmak istiyorum, benimde sinirimi bozan AHMET BULUT denen menejer,
heryerde bu sahis var, zorla transfer yaptiriyor Besiktasa, zamaninda aldigimiz bir cok futbolcunun menajeri
Buluttu. Mümkünse Ahmet Bulut ilede nadiren hatta hic is yapilmasin. Buda yerli Figerlerden. Bana öyle geliyor,
siz ne dusunuyorsunuz bilmiyorum...
konuştuğum beşiktaş yöneticisi bana bir futbolcunun birden fazla menajeri olabilir hatta türkiyedeki transfer hakları-avrupadaki menajer hakları diğe ayrımlar olduğunu farklı farklı menajerlerin aynı futbolcunun menajeri olabildiğinden bahsetmişti bugün.ahmet buluttan örnek vermişti aldığımız bazı futbolcuların manajerleri farklıydı ama türkiyedeki hakları ahmet buluttaydı demişti.
haklısın valla bir adamın tekelinde olmamalı birçok futbolcu. mendes-figer-ahmet bulut gibi.benim çekincelerim var mendese de takımdaki yıldızların hepsi mendesin bir ayrı düştük mü takımı karıştırabilir.

NoPasaran

Futbolcuların menajerlere bağımlılığı ne kadar ?

Bobo çıkıp "ulan başlarım senin gibi adama. ben 1,5 milyona imza atıyorum" demesi zor mu ?
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

gürol

kaplumbağanın kabuğuna bağımlılığı kadar bağımlılar.kafasına göre hareket edemezler.menajerler del bosque nin bizle yaptığı söeleşme gibi 30 sayfalık bir sözleşme maddeleri girmiştir.hele ki figer adamın hayatını karartır.

bu arada yiğit haklı olabilirsin sen yazınca bir düşündüm ve araştırdım senin gibi düşünen başkaları da var ve gayet mantıklı..daha neler neler yapmış adam bildiğin üçkağıtçı

gürol

Alıntı yapılan: NoPasaran! - Ocak 19, 2011, 00:44:39
Futbolcuların menajerlere bağımlılığı ne kadar ?

Bobo çıkıp "ulan başlarım senin gibi adama. ben 1,5 milyona imza atıyorum" demesi zor mu ?
soruna cevabı buldum :D

Holosko'ya imza jesti
Menajeri konusunda işin biraz da  futbolcuda bittiğine vurgu yapan siyah-beyazlı yönetici, "Bobo ne isterse o olur. Menajeri de uymak zorunda kalır. Guti'nin transferinde de menajeriyle pürüzler yaşamıştık ama sağ olsun Guti imzayı atarak bütün pürüzleri giderdi. Aynı şekilde Holosko da büyük fedakârlıklarda bulundu. Onun  menajeriyle de ufak tefek pürüzlerimiz vardı. Ben de Holosko'yu karşıma alıp 'Eğer sen İstanbul B.B.'ye gitmeyi kabul etmezsen bu takım ve yeni transferler oynayamaz. Her şey senin elinde' dedim. Bu konuşmanın üzerine Holosko imzayı attı. Ben de onun bu fedakârlığı karşısında ertesi gün hesabına parasını yatırdım. Karşılıklı fedakârlıklarla her şey çözülür" ifadelerini kullandı.
haberin devamı için
http://www.kartalbakisi.com/haberdetay/3817/Adalinin-Panik-Plani

not:bobonun menajerinin juan figer oduğunu da söylüyor.hani benim kanıtlayamadığım asabımı bozdukları sinirlendirdikleri konu..