Ana Menü

Güntekin Onay "Biraz ciddiyet lütfen Q7"

Başlatan NoPasaran, Ocak 13, 2011, 11:42:58

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Yenilerden Almeida ve Simao'nun ilk kez forma giydiği Beşiktaş merakla bekleniyordu. Sadece 2 yeni oyuncuyla daha ilk maçta bambaşka bir takım olmak diye bir şey söz konusu değil.

Yine de 60 dakika boyunca sahada başka bir takım vardı. İlk yarıdaki Beşiktaş çok rahattı. Golü yemesine rağmen güvenli ve kalitesi ile farklıydı.. Tamamen kontrolü elinde tutan tempoyu istediği gibi ayarlayan topa daha çok sahip olan Beşiktaş, 2 golün dışında en az 4-5 gollük pozisyon bulurken bir kez de direğe takıldı. Beşiktaş, açıkçası Quaresma'nın fantazi arayışı yüzünden farkı daha da arttırabileceği maçta 3 puanı tehlikeye attı. Daha fazla ciddiyet ile çok daha fazlası alınabilirdi..

Q7 gerçekten olağanüstü yetenekleri olan farklı bir isim. Bu kadar kolay adam eksiltebilen dünyada 10 tane oyuncu yok. Ancak bu yeteneklerini takımı için kullanması şart. Henüz 20 yaşındayken Onu Barcelona'ya götüren 25 milyon Euro'ya Inter'e transfer ettiren bu yetenekleri.. Fakat oralarda kalamamasını da sağlayan bu ciddiyetsizliği..

Gözler doğal olarak Almeida ve Simao'daydı. 3 haftadır maç oynamayan ve yeni bir ülkede yeni bir takımla hiç bilmediği bir sahada maça çıkan 2 oyuncu biraz bocaladı. Simao tecrübesiyle ve kalitesiyle kendini çok fazla zorlamadan oynamayı tercih etti. Guti'ye yardımcı olmaya çalıştı.

Almeida ise kalabalık savunmanın içinde diğerlerine boş alan yaratırken zaman zaman sırtı dönük iyi bir duvar oldu zaman zaman da kanatlara deplase olarak Nobre'ye boş alanlar yarattı.

TAKIM SAVUNMASI..
Sahanın patronu ise Beşiktaş?ın oyun kurucusu Guti'ydi. İlk 20 dakikanın ardından oyuna ısınan maestro 2 asist 1 golün dışında kalitesi ve zekâsıyla Beşiktaş'ın maçı kazanmasında başrol oyuncusuydu.

Dün gece Nobre'nin de farklı pozisyonda oynamasına rağmen verimli olduğunu gözlemledik. Hücum gücü yüksek Beşiktaş?ın zaman zaman savunmada zorlandığını da gördük. Aylardır ilk kez oynayan Sivok olumlu bir görüntü ortaya koymasına rağmen takım savunmasında yaşanan sorunlar Manisa'yı beklediğinden fazla gole yaklaştırdı.

Kartal'ın bu tip maçları rahat oynayabilmesi için 2 farkı bulması şart. Bu da daha fazla ciddiyet, konsantrasyon ve tempo ile olacak bir şey.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Ersin Develi

IL Capitano

Ciddiyetsizligi yuzunden en az 5 tane  "yuzde yuzluk gol pozisyon" olabilecek atagimizin icine etti. sonra defansa yukleniyoruz. katiliyorum defans iyi degildi ama dunyanin en iyi 4 defans oyuncusunu oraya koysan geriye kalan 6 kisiden yardim almazsa bu is yurumez.
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

Ersin Develi

Ciddiyetsizlik olarak yorumlamak yanlış bence.
Bişeyler yapmak için çırpındıkötü orta yaptı,kötü şut çekti ama bu onun ciddi olmadığını göstermez.Topu almak için kaç kere depar attı geriye doğru.Bu ciddiyetsizlik değil bence,fazla istek,hırs

Cem Goren

ciddiyetsizlikten ziyade bencillik diyelim.
altın kapılarımız kan oldu tayfun

CR7

ya kötü oynadıysa kötü diyemeyecek miyiz?
adam haklı.
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

NoPasaran

Niyeyse Güntekin Onayın maç yorumlarına bayılıyorum..

Beşiktaşlı ve son derece doğru yazıyor..

Çok güzel yazmış, birde Adnan Aybabayı okuyorum konu başlığı "Hayal Kırıklığı" :D
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

IL Capitano

ismini siz koyun arkadaslar, nedemek istedigimi anliyorsunuz.biraz daha az bencillik yapsa, biraz daha ciddi olsa. maci cok cok daha rahat kazanirdik.

CR7

hele o Bobo'ya atamadığı pas çıldırttı beni
bir de kızması delirtti.
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

Brestgerfich

Dün akşam sinir etti beni. Hadi kötü oynarsın, gününde olmazsın, şut çekersin direkten döner rakibe çarpar anlarım da quaresma dün hiç bir şey yapmadı. Bencilliğinin sebebini anlayamadım. Yeni gelen arkadaslarına bu takımın horozu benım demeye mi calıstı ne yaptı anlamadım ama 10üzerinden 3-4 alacak kadar kötüydü
Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

Ersin Develi

Alıntı yapılan: L_James_6 - Ocak 13, 2011, 12:27:55
adam haklı.
Kötü oynadığına bişe demiyorum.Tamam kötü oynadı ama ciddiyetsizlik değil bu

Brestgerfich

Alıntı yapılan: SingahLi - Ocak 13, 2011, 12:44:22
Alıntı yapılan: L_James_6 - Ocak 13, 2011, 12:27:55
adam haklı.
Kötü oynadığına bişe demiyorum.Tamam kötü oynadı ama ciddiyetsizlik değil bu

Çok ciddiye alsa maçı topu alıp alıp kendisi gitmeye calısır mı ? Ya taç kullanıldıgında ya da taç çizgisi köşesinde sıkıştıgında pas verdi dün aksam...

Ya da şöyle yapalım, nasıl ciddiyetsiz olacabileceğini siz açıklayın bızde hak verelim size

IL Capitano

ismi önemli degil, herkes ne demek istedigimizi anliyor, takilmayin su kelimeye bu kadar.

bence en buyuk eksigi , herseyi kendi yapmak istiyor. 5 kisiye calim, uzaktan sut, sagda kos, solda kos. bacak arasi. sakin biraz hocam. iki verkac yap, rahatla, 11kisiyiz sahada birak birazda öburleri kossun.

iyi niyetinden hic suphem yok ama biraz daha sahadaki alternatifleri dusunmesi lazim.

Brestgerfich

Tabi ki.. Sahada 10 kişinin daha oldugunu biri söylemeliydi dün akşam Q7'ye ;D

NoPasaran

Ya arkadaşlar Q7 ilk geldiği günden beri böyle..

Ne bu tepki yahu ?

3 kişiyi süper geçip Almeidaya atmak istediği pas var
İkinci yarıda karşı karşıya iken verdiği pas var

Bunlar olmayınca mı kötü..

Q7 hep bencildi ve biz böyle sevdik..Zaten yıldızlarda böyle oynarlar..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net