Ana Menü

Bernd Schuster "Türk futbolunun onurunu kurtardık"

Başlatan CR7, Ocak 10, 2011, 15:13:54

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CR7

"Türk futbolunun onurunu kurtardık"
Beşiktaş Teknik Direktörü Bernd Schuster, Avrupa'da Türkiye adına bir tek siyah-beyazlı takımın mücadele ettiğini ve Türk futbolunun onurunu kurtardıklarını söyledi.

10 Ocak 2011 Pazartesi - 14:50

AA

Beşiktaş Teknik Direktörü Bernd Schuster, uluslararası alanda sadece Beşiktaş'ın mücadele ettiğini ve Türk futbolunun onurunu kurtardıklarını belirtti.

Schuster, Alman spor dergisi Kicker'e verdiği röportajında, ''Uluslararası düzeyde neyi başarabilirsiniz?'' şeklindeki bir soruya karşılık, ''Diğer Türk kulüplerinin tümü elendi, sadece Beşiktaş tur atladı. Bu bizi gururlandırıyor. Türk futbolunun onurunu kurtardık. Şimdi Dynamo Kiev ile karşılaşacağız. Bu iyi sonuçlandırılabilecek bir görev'' diye konuştu.

Beşiktaş ile bu sezon puan cetvelinin ortalarında yer almalarının sebebinin sorulması üzerine de Schuster, sakatlıkların olduğunu ancak bunun bir özür olamayacağını ifade ederek, Avrupa Ligi'nde Porto'ya karşı oynayabilecek mevcut oyuncu sayısının 12 olduğunu, bu kadar zor durumu kariyerinde bugüne kadar yaşamadığını kaydetti.

Takıma yeni katılan Hugo Almeida'nın, takımda çok sayıda Portekizli ve İspanyol oyuncu olması nedeniyle takıma alışmasının kolay olacağını kaydeden Schuster, kadroda çok fazla Latin oyuncunun bulunduğunun hatırlatılması üzerine de, ''Beşiktaş'ta son zamanlarda bir çok ülkeden oyuncu vardı. Bunu beğenmiyordum. Bu kadar fazla farklı mentalite iyi olmazdı.

Bundan dolayı çok az ülkeden oyunculara odaklanılmasını istiyorum. Şimdi, Quaresma, Almeida, Simao ve Manuel Fernandes ile bir paket oluşturduk. Bu çok daha iyi'' şeklinde konuştu.

Tecrübeli Alman teknik adam, ''Türkiye'de teknik direktörler çabuk değişebiliyor. Bu sezonun dışında da bir plan yapıyor musunuz?'' şeklindeki bir soruya karşılık da, ''Haklısınız, burada teknik direktör değişimi çabuk oluyor. Ancak Beşiktaş'ta bana zaman verileceğini hissediyorum'' diye yanıt verdi.

Bu sezon şampiyon olmanın zor olduğunu ifade eden Schuster, puan farkının çok büyük olduğunu, uluslararası turnuvalara katılmak için gerekli olan bir sıralamayı hedeflediklerini kaydetti.

Teknik direktörlerin ve oyuncuların Türk ligine alışmasının zor olduğunu da belirten Schuster, Türkiye'de Orta Avrupa'dan daha farklı ve savunma ağırlıklı bir futbol oynandığını söyledi.

Bu tarzı meslektaşı Christoph Daum'un getirdiğini ve Türkiye'deki futbolu şekillendirdiğini ifade eden Schuster, Bursa'nın bu şekilde şampiyon olduğunu, Trabzonspor'un da bu şekilde oynadığını ve şu an lider konumda olduğunu kaydetti.

Almanya Milli Takımı oyuncuları Mesut Özil ile Sami Khedira'nın Real Madrid'e transferine de değinen ''sarışın melek'' lakaplı Schuster, Real Madrid'in sözkonusu mevkilerde oyuncuya ihtiyacı olmadığı düşünüldüğü için önce bu transferden şüphe duyulduğunu belirterek ancak bu 2 Alman oyuncunun takıma uyum sağladıklarını sözlerine ekledi.

:ok
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

IL Capitano

simdi renkliler ve kolpa basin baslyacak Türk futbolunun onurunu kurtarmak sanami kaldi diye
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

CR7

artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

IL Capitano

ee haklisinda, onca yil ikinci tur yuzu göremeyince naaptik? onurunu kurtardik biraz garip bir aciklama, degerini yukseltik filan bence daha uygun olurdu.

NoPasaran

Alıntı YapTeknik direktörlerin ve oyuncuların Türk ligine alışmasının zor olduğunu da belirten Schuster, Türkiye'de Orta Avrupa'dan daha farklı ve savunma ağırlıklı bir futbol oynandığını söyledi.

Schuster güzel konuşuyorda, ben başka Beşiktaşmı seyredfiyorum anlamadım..

Pozisyona girmediğimiz o kadar çok maç varki..

Trabzon bizden çok daha hücum oynuyor
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Grocbenn

Schuster mümkünse basına açıklama yapmasın..Her seferinde daha da düşüyor gözümden..

Keşke Trabzon gibi tempolu ayağa pas yapan HÜCUM futbolunu biz oynayabilsek..

Avrupa olayında ise biraz abartmış..Kiev'i geçelimde sonrasında kurtarırız onuru..

pAscAliAnUmut

Bu adam Real Madrid'den bu dürüstlüğü yüzünden kovulmuştu. Schuster'in bu huyu açıkçası çok hoşuma gidiyor.

Evet kesinlikle "Türk futbolunun onurunu biz kurtardık"

Türkiye'nin en büyük 2 takımı diye bahsedilen Fenerbahçe ve Galatasaray kalitelerinin çok altında takımlara yenilerek kendilerini rezil ettiği gibi Türk futbolunu da rezil ettiler. 6 maçta sadece 1 puan almış bir Bursaspor var daha..

Sizce sadece bunlar bile bizim Türk futbolunun onurunu kurtarmamız için yeterli sebepler değil mi 

"Bu sezon şampiyon olmanın zor olduğunu ifade eden Schuster, puan farkının çok büyük olduğunu, uluslararası turnuvalara katılmak için gerekli olan bir sıralamayı hedeflediklerini kaydetti."

Gayet gerçekçi. 14 puanı eritiriz 5 puan da fark atarız demiyor en azından Schuster. Ve sanırım o da 3. lüğün başarı olacağını düşünüyor  :)
Efsane yazdın tarihe Beşiktaş
Aşık oldum renklerine Beşiktaş
Ölüm olsa dönmeyiz bu yoldan
Canım feda olsun sana Beşiktaş

keskinli

onur tur atlamayla gelmez
daha düne kadar hic gruptan cikamamistik,o zamanlar onursuzmuyduk?
tercüme hatasida olabilir
bi tane kicker alip bakayim
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

IL Capitano

Ersin Develi

Alıntı yapılan: Grocbenn - Ocak 10, 2011, 18:01:27
Schuster mümkünse basına açıklama yapmasın..Her seferinde daha da düşüyor gözümden..
Keşke Trabzon gibi tempolu ayağa pas yapan HÜCUM futbolunu biz oynayabilsek..
Avrupa olayında ise biraz abartmış..Kiev'i geçelimde sonrasında kurtarırız onuru..

Alıntı yapılan: keskinli - Ocak 10, 2011, 18:35:34
onur tur atlamayla gelmez
daha düne kadar hic gruptan cikamamistik,o zamanlar onursuzmuyduk?
tercüme hatasida olabilir
bi tane kicker alip bakayim

Önceki yılları niye baz alıyosun ki,adam içinde bulunduğu durumu ifade etmeye çalışmış.
Bu sezon Galatasaray,Fenerbahçe,Trabzonspor elenmedimi daha ön eleme maçında.
Bursasporla İspanyolların nasıl dalga geçtiğini hepimiz görmedik mi? Adamlar puanı bırak,gol atmayı bile başarı gördüler,böyle bir ortamda Beşiktaş 6 ön elema maçı 6 grup maçında sadece 1 mağlubiyet 2 beraberlik aldı,9 galibiyet aldı.Kimse demesin rakipler zayıftı,Yüce febeyle gesenin zayıf rakiplere karşı ne yaptığını gördük.
Bu sezon Avrupa kupalarındaki başarıdan dolayı sadece kendimize değil ülke futboluna da puan kazandırmadık mı?
Schuster doğru söylemiş.Türkiye'nin Onurunu kurtardık.
Onur kelimesini niye yanlış anlıyoruz.
Bence bu onur kelimesini PRESTİJ manasında kullanmak istedi.Söylediklerinden o mana çıkıyor zaten

Ayrıca şunu da eklemek istiyorum.
O....Çocuğu medya,Neden herhangi bir Türk takımı Avrupa da başarı yakalayınca AVRUPADAKİ ONURUMUZ GURURUMUZ diye manşet atıyor.

Simurg

Çok erken bu laflar için ve çok ağır bir kelime kullanmış yaşayıp görelim.

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

Brestgerfich

E artık elenirsek de Türk "futbolunun" onuru bu kadarmış deriz ;)
Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

keskinli

kicker dergisinde böyle bi röportaj bulamadim,aceba yeni sayisindami cikacak ???
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Grocbenn

Şuan Avrupa'da Türkiye'nin onurunu kurtaracak kadar başarılı olduğumuzu düşünmüyorum..Başarı diyorsak bundan sonraki turlar başarıdır benim için..Şuana kadar geçilmesi gereken takımlar geçildi..

Ön elemeyi geçmişiz..Rapid Wien-Csk sofya önünde 2.olmuşuz..Onurları gururları karıştıracak kadar başarı değildir bu Beşiktaş için..D.Kievi geçersin bu başarı olur..Bu kadro en azından bunu hakediyor..

Brestgerfich

Alıntı yapılan: Grocbenn - Ocak 10, 2011, 21:08:00Ön elemeyi geçmişiz..Rapid Wien-Csk sofya önünde 2.olmuşuz..Onurları gururları karıştıracak kadar başarı değildir bu Beşiktaş için..D.Kievi geçersin bu başarı olur..Bu kadro en azından bunu hakediyor.

Bence şöyle demek daha doğru olur: Bu kadro eğer turu geçerse kendilerine gösterilen bu sevgiyi haketmiş olacak.
Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?