Ana Menü

Görmemişin Parası Olmuş, Tutmuş Guti’yi Devirmiş

Başlatan gürol, Ocak 09, 2011, 19:02:29

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gürol

Görmemişin Parası Olmuş, Tutmuş Guti'yi Devirmiş

Spor'da şiddet yasası çıkartıyormuş şiddet'in baş mimarları..
Biz yıllardır son barikat diyoruz. Tribün kültürü denen bir şey kaldıysa eğer onu sadece Beşiktaş tribünleri ayakta tutuyor..
Bursa maçındaki olaylardan sonra ayyuka çıktı bu yasa. Bütün suçlar Beşiktaşlıya yüklendi, ne zaman "futbol terörü" diye görüntüler verilse basında, orda Beşiktaş taraftarları'nın görüntüleri veriliyor. Sağır sultan duydu hiç bir şeyi kaçırmayan basın duyamadı galiba İstanbul takımlarının taraftarları arasında bir barış anlaşması yaptığını.
Bir bakmak vardır bir de baktığın şey'i anlamak vardır. Kavga, evet tamam yapıyoruz ama neden yapıyoruz nerde yapıyoruz.
Trabzon da ki olaylar kafamıza yediğimiz saksılardan çıktı.
Bursa da ki olaylar da adamlar 7 senedir kendi çaplarında düşmanlık güdüyorlar amigoları selim'in beyin yıkamaları sonucu. Sonra köyiçinde maçı beklerken haber geldi basından yolda Beşiktaşlı taraftarların olduğu otobüsün önü kesilmiş herkesi yaralamışlar diye. Sonra Bursalı züppeler kartal yuvası mağazasına girmeye çalıştılar yağmalamak için. Ne bekliyorsunuz Beşiktaş taraftarından şeytan olmadığımız gibi melek de değiliz.
Bize sataşan herkes cevabını hayatı boyunca unutamayacağı şekilde almıştır. Bize sataşmayanlarla da tribünler arası çok güzel dialoglarımız vardır. Pınar Karşıyaka Kıbrıs da saldırıya uğradı bir sonraki maç Akatlar da Beşiktaş ile idi, o maçta Karşıyaka diye de bağırdık maçtan sonra Beşiktaş ile Karşıyakalı basketbolcuları el ele tribüne de çağırdık. Ama ertesi gün basında hiçbir yerde göremedik bu güzel davranış hakkında yazıları.
Radyospor da Barış ERTÜL'ün sunduğu bir program da Alen MARKARYAN katıldı programa, çok da güzel konuştu, yalnız bilet koltuk eşleşmesi, bilette kişinin isminin olması gerektiğinden bahsetti Alen MARKARYAN aklıma şu geldi; kapalı kutu da koltuk yok ki oturalım koltuğumuza! Küfrü engellersiniz, maç öncesi maç sonrası olayları engellersiniz ama koltuk eşleşmesi biraz zordur İnönü de. Ama eğer bu eşleşmeyi de gerçekleştirebilirseniz o zaman bilin ki Son Barikat da yıkılmış demektir. Koltuğunda oturan çekirdek çitleyen bir Beşiktaş taraftarı neye yarar ki.
Ben sporda şiddet yasasının akabinde futbolda sertlik yasasının da çıkmasını isterim. Sivasspor, Kayserispor, İstanbul belediye gibi takımlar başta olmak üzere diğer Anadolu takımlarının futbol oynamaktan öte rakibi bezdirme politikası, madem topla çok iyi oynuyorlar alamıyoruz topu biz de vuralım ayaklarına ki korksunlar oynayamasınlar mantığı ile sahaya çıkıyor Anadolu takımları. Bunda en büyük etkenin yayıncı kuruluşun ve federasyonun havuz sisteminden alınan paralarda galibiyete prim vermesini görüyorum. Taraftarları yok, gayri menkulleri yok, tesisleri yok, taş üstünde taş'ı yok dolayısıyla parası yok. Kazanacağı 3-5 kuruş para için ayakta kalabilmek için yüz milyon avrolar ile kurulmuş takımları biçmek, bezdirmek hiç yakışmıyor. Futbol sanat'tır zaten vergi borçlarının affı torba kanun tasarısında da böyle geçiyor. Sanat ve tanıtım yapan dernekler adı altında. Senin yaptığın şey  tiyatroya gidip Haldun DORMEN 'e Hümeyra AKBAY 'a gösterisini yapamaması için engeller koyman gibi bir şey. Ayıptır günahtır. Yemek yediğin kaba pisletmektir. Cahilliktir..
Bu konuda ne yapılabilir onu düşünmek gerek bence. Benim ümitsizce fikrim küçük Anadolu takımları bacak kırmaya mı giriyor çek başkan takımı maçtan. Sonra da demeç ver sporun sadece bir spor olduğunu, buraya insanların bu futbolcuları izleyip eğlenmeye geldiğini söyle, ve ekle ne zaman adam gibi top oynarlar o zaman tekrar onlarla maç yaparız de.
Bunu bu durumdan şikayetçi olan diğer büyük kulüplerin Galatasaray'ın, Fenerbahçe'nin başkanlarıyla da bir toplantı yapıp karar alıp ortak fikir olarak söyle. Bakalım BEŞİKTAŞ, Fenerbahçe,Galatasaray olmadan nerde ne oynayacak bu küçük Anadolu kasapları..
Ayrıca yayıncı kuruluş sen de bırak artık şu galibiyet'e prim ($) vermeyi.. Görmemişin parası olmuş tutmuş Guti'yi devirmiş, simao'yu bezdirmiş derler..
Beşiktaş bu kasapların içinde 17 de 17 yapması imkansız. 11 sağlam futbolcuyu bulup sahaya sürmesi de imkansız. Bir de belirtmek istediğim bir konu var başkan Yıldırım DEMİRÖREN her katıldığı programda basın toplantısında 12 maçlık galibiyet serisi rekorumuzun üzerine çıkmayı planlıyoruz diyor. Beşiktaş'ın galibiyet serisi rekoru 13 maçtır başkanım..

Yazan : Gürol BEŞİNCİOĞLU
Bir insanın zekası verdiği cevaplardan değil, sorduğu sorulardan anlaşılır.
http://gurolbjk.blogcu.com/

keskinli

Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

gürol

Simurg

Sitemkar yazılar hep bardağın dolu tarafıylada baktığın yazılarını okumak isterim aslında.
Yüreğine sağlık birde kendi kişisel görüşürüm
Vurgulanmasını istediğin yeri bırakta okur bulsun. :D

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

gürol

ilk yazılarda dikkat çeken noktaları yakalamak lazım diye giydireceklerime giydiriyorum..zamanı geldiğinde dikkat çekmeye ihtiyacım kalmadığında bardağın dou tarafına da bakıcam.
kırmızı kullanıyorum evet bende sevmiyorum aslında.normalde kırmızı kullanmamın sebebi wordde yazarken kendim okuduğumda önemli yerleri belirtmek istedim.sonra erdem ulusa gönderdiğimde kırmızıları kaldırmayı unutmuşum.o da aynı aldığı gibi yayınlıyor öyle kaldı.ama haklısın kırmızı yapmıycam bundan sonr[kufur otomatik editlenmistir-uyarildiniz]alın harf yaparım ama kırmızı iyi olmuyor doğru.
teşekkürler büşra

Simurg

BEŞİKTAŞK

BJK_Kübra

Eline yüreğine sağlık. Güzel ve doğru bi yazı ;)
Elbet Bir Gün Toprak Olup Gideceğiz, BEŞİKTAŞLI Doğduk BEŞİKTAŞLI Öleceğiz...

www.bbskd.org

gürol

yok canım neden kırılayım :)
ama şu var forzada olsun kartalbakışında olsun kendi facebookumda olsun yazılarımı paylaştığım yerlerin hepsini baz alırsak toplamda da 100 yorum almışsam aralarındaki olumsuz demeyelim ama olumsuza yakın tek yorum senden geldi :D bir ilki başardın :)

sağol kübra cım

Simurg

Ben yazı manasında dedim ;D
Öff aslında öyle kötü niyetle demedim ki içerik güzel :sopa

BEŞİKTAŞK

gürol

eleştiri olsun büşracım olması güzel bişey.benim göremediğim eksiklikler vardır.bunları da eleştiriyle düzeltirim anca.
bişey demedim ki bende :)
we are cool no problem ;)