Ana Menü

Günümüz Gençliği

Başlatan beckyZWICKY, Ocak 06, 2011, 20:27:02

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

beckyZWICKY

Son zamanlarda bir lise mezuniyet balosunda bulundunuz mu hiç? Gitseniz, gördüğünüz ağır makyajlı, cesur dekolteli, yüksek topuklu, cep telefonlu kızların 16 - 17 yaşında olduğuna inanabilir miydiniz acaba?

Levent'te bir estetik kliniğinde görevli bir uzmanla görüştüm. Dinlediklerime inanamadım 14 - 15 yaşında kızlar, ana babalarından habersiz gelip kaşlarını kaldırmak, fazla yağlarını aldırmak, selülit tedavisi yaptırmak istiyor"muş.

Geçenlerde bir kız elinde Angelina Jolie'nin fotoğrafıyla gelmiş ve "Bununki gibi dudak istiyorum" demiş 18'lik bir kiz da göğüslerini büyütmesi için yalvarmış. "En büyük istekleri" neymiş biliyor musunuz? Zara'nın ya da Diesel'in 34 bedenine sığmak...

Bunun için yarışıyorlarmış: "Çünkü televizyon da gördükleri mankenler 34 beden giyiyor. Onu giyebilmek için 44 kilo kalmaları lazım. Bunun için resmen aç geziyorlar. Gün boyu yedikleri, bir kase yoğurt, iki tas salata, sigara, kahve ve kola... 500 kaloriyle yaşamaya çalışıyorlar. O yüzden vücutlarında demir, sodyum eksikliği var. Yanlış beslendikleri için vücutları hızla deforme oluyor, müdahale için de bize geliyorlar." Uzman, bunun son 3 yılda gözlenen bir "patlama" olduğunu söylüyor: "Ben de anneyim, 18'lik 'lipolu' (yağ aldırmış) kızları görünce dehşete kapılıyorum. Biriktirdiği 300 - 500 milyonla gelip 'Dudağımızı şişir' diyenleri 'Bırakın dudağınızı da gidin kafanızı şişirin' diye geri yolluyorum."

Genelde üst gelir grubundan hastaları bulunan bir jinekoloğun gözlemleri daha da çarpıcı: Genç nüfusta müthiş bir uyanma var" diyor. 17 - 18 yaşlarında lise öğrencilerinin kürtaj için başvurduğunu söylüyor ve bazı gözlemlerini aktarıyor: Batı'da ergenlik yaşı 16 - 17'den 11 - 12'ye geriledi. Amerika'da 10 yaşa kadar düştü. Genç kızlar annelerinden çok daha erken adet görüyor artık... Bunun, iklimden beslenmeye kadar pek çok nedeni olabilir ama en önemli nedenlerinden biri "psiko - seksüel uyarımın artması"... Yani, okulda, çevrede ve özellikle de medyada cinsel teşhirin yaygınlaşması...

Baştan çıkarıcı klipler, uyarıcı filmler, cinsellik yüklü diziler, çıplaklığa çağıran reklamlar, beyinde ergenliği erken uyandırıyor, cinselliğin keşfini hızlandırıyor. Özellikle varlıklı kesimden gençler, lise çağında, özentiyle büyük ve seksi görünme derdine düşüyor. Karşı cinsi de sadece bir seks nesnesi olarak görüyor. Anneleri mi? Onlar da kızlarının ponponlu çorapları ve lastik ayakkabılarıyla genç görünme çabasında...Küçükler büyük, büyükler küçük görünmek için yarışıyor adeta...

Kimseyi suçlamayalım; bu tablo bizim eserimiz: İyi bir kalça sahibi olmanın, iyi bir kafa sahibi olmaktan daha fazla prim yaptığı bir ülkeden ne bekliyordunuz ki? Kafasını çalıştıranların kafasını koparırken, kalçasını çalıştıranları baş tacı eden bir toplumda nasıl çocuklara "Göğsünü değil, kütüphaneni büyüt" öğüdü verebiliriz ki? Yasak çare değil... Beyin faaliyetine itibar kazandırmaya ve öncelikler konusunda topyekün bir hesaplaşmaya ihtiyacımız var.

CAN DÜNDAR
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..

mdc

o bu değilde burger kingde big king xxL menü yemeyen gence genç demem ben.
Can boğazdan gelir, ne zayıflığı ya ;D
HAYATTA BEŞİKTAŞ

Cem Goren

Alıntı yapılan: mdc - Ocak 06, 2011, 20:31:17
o bu değilde burger kingde big king xxL menü yemeyen gence genç demem ben.
Can boğazdan gelir, ne zayıflığı ya ;D
aynen öyle abi.

kaldıki bu herifi sevmiyorum zaten ben.
altın kapılarımız kan oldu tayfun

[KralKartal]

Can Dündarin super yazilari var, ben seviyorum :D
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

Ersin Develi

Bu adamı pek sevmem ama yazısı kesinlikle doğru,bu da durumun ne kadar vahim olduğunu gösteriyor

Simurg

yanlış şeyleri yanlış zamanlarında örnek aldıklarından ötürüdür bu durum
Aileninde rolü büyük

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

Banucan

Alıntı yapılan: Simurg - Ocak 06, 2011, 21:40:46
Aileninde rolü büyük

herşeyin başı eğitimdir ilk eğitimi ise aileler verir ve yeni nesil çok terbiyesiz sonumuz kötüye çok kötüye gidiyor.Daha da kötüsü var ki herşey normal geliyor insanlara üzücü...
FEDA

Ersin Develi

Alıntı yapılan: banı - Ocak 06, 2011, 21:45:59
Aileninde rolü büyük

herşeyin başı eğitimdir ilk eğitimi ise aileler verir ve yeni nesil çok terbiyesiz sonumuz kötüye çok kötüye gidiyor.Daha da kötüsü var ki herşey normal geliyor insanlara üzücü...

Bence de eğitim aile de başlıyor ve kişi okul dönemine kadar aileden alıyor eğitiminin.Ama okul zamanında kurulan yanlış arkadaşlıklar oluşabilecek tahribatın temelini atıyor.
Mesela hiç bir aile çocuğuna sigara iç demez,ama çocuk okul zamanında sigaraya başlar genelde.
Lise ve üniversite dönemleri gençliğin en çok kaybedildiği dönemlerdir bence

mdc

Kıskanıyorum bazen ya
Umarsızca, ipimle kuşağım havalarını.
Dünya umrunda değil, nefes almasa da dert değil
ohh mis vallahi.

HAYATTA BEŞİKTAŞ

IL Capitano

Burda egitimde kiyafet serbest, bizim zamanimizda kizlar ortaokula champion esofmanla gelirdi, simdi hepsi Paris hilton gibi masallah..
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

BJK_Kübra

Alıntı yapılan: SingahLi - Ocak 06, 2011, 21:50:57
Alıntı yapılan: banı - Ocak 06, 2011, 21:45:59
Aileninde rolü büyük

Bence de eğitim aile de başlıyor ve kişi okul dönemine kadar aileden alıyor eğitiminin.Ama okul zamanında kurulan yanlış arkadaşlıklar oluşabilecek tahribatın temelini atıyor.
Mesela hiç bir aile çocuğuna sigara iç demez,ama çocuk okul zamanında sigaraya başlar genelde.
Lise ve üniversite dönemleri gençliğin en çok kaybedildiği dönemlerdir bence

Üçünüze de katılıyorum ama tek katılmadığım nokta son sigara kısmı.. Ondada ailenin rolü büyük kesinlikle.. Lisede çoğu arkadaşım içiyodu ki en yakın arkadaşım dahi benim konuşmalarıma rağmen başlamıştı ama sen ailenden gördüğünleysen, annem babam hak edermi düşüncesi bile onu ellemene dahi engel olmaya yeter. Buda onların sana gösterdiğiyle alakalı bence..
Elbet Bir Gün Toprak Olup Gideceğiz, BEŞİKTAŞLI Doğduk BEŞİKTAŞLI Öleceğiz...

www.bbskd.org

NoPasaran

E kardeşim biz ne dedik..

Volkan deyince kötüğ
Can dündar deyince bravo..

Bunların tek sebebi var gelişen Tekonoloji..

Gelişen en büyük TEKONOLOJİDE İNTERNET..

İnternet olmasa hangi sorunlar olur söylermisiniz ?

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

BJK_Kübra

Tek sorun internet mi ya.. Neden herşeyi internete yüklüyosun. O insanın içindeki bişeydir. Saçma televizyon programlarında görmüyomuyuz ne interneti telefon yok ama eşlerini bırakıp başka adamlara kaçanlar, evlerinden kaçanlar, aldatanlar yokmuu!!

www.bbskd.org

NoPasaran

Alıntı yapılan: BJK_Kübra - Ocak 07, 2011, 10:13:54
Tek sorun internet mi ya.. Neden herşeyi internete yüklüyosun. O insanın içindeki bişeydir. Saçma televizyon programlarında görmüyomuyuz ne interneti telefon yok ama eşlerini bırakıp başka adamlara kaçanlar, evlerinden kaçanlar, aldatanlar yokmuu!!

Hepsinin alt yapısı daha çok özgürlük..

Özgülkler internetle anlaşıldı..

Ona göre şekillendi herşey..

Baksana herşeyin temeli Cinsellik oldu..

Görmediğin, duymadığın şey hakkında konuşmak gerekiz olurdu
Ama artık var..

Tvde yine kontrollü var, nette kontrol yok ;D
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

BJK_Kübra

Alıntı yapılan: NoPasaran! - Ocak 07, 2011, 10:15:32
Alıntı yapılan: BJK_Kübra - Ocak 07, 2011, 10:13:54

Hepsinin alt yapısı daha çok özgürlük..

Özgülkler internetle anlaşıldı..

Ona göre şekillendi herşey..

Baksana herşeyin temeli Cinsellik oldu..

Görmediğin, duymadığın şey hakkında konuşmak gerekiz olurdu
Ama artık var..

Tvde yine kontrollü var, nette kontrol yok ;D

Benim demek istediğim duyuyoruz tvde haberlerde: ne internet var ne telefon ama yine aldatmıyolarmı eşlerini yine kaçmıyolarmı. bu insanın kendisinde biten bişey tek sorun internet değil insan kendisini bilse, kendisine ve eşine saygısı ve sevgisi olsa zaten aldatmaz..

www.bbskd.org