Ana Menü

Muhammed Demirci Antalya kampında olacak

Başlatan carsi52, Ocak 03, 2011, 15:54:35

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

carsi52

Yıldırım Demirören Muhammed Demircinin kampa götürülüceğini söyledi.

Harika  :alkis

Resim
Bölünür senin için uykular!

CR7

artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

NoPasaran

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

CR7

Ersin Develi

carsi52

Bu sene oynamaz hazırlık maçında bile oynıcağını sanmıyorum.
Muhammedin menajerinin şartıymış bu kampa götürülmesi..

Bu arada Muhammed 1995 doğumlu.
Bölünür senin için uykular!

Cem Goren

altın kapılarımız kan oldu tayfun

CR7

Bu "Yıldız" da Fulya'dan...

Uzay yolu forması ve izdihamla gelen Portekizliler... Cüssesinden dolayı Almeida'yı görmüştük sadece hava limanı çıkışında, ama "rivayetlere göre" aralarında Simao, Fernandes, Quaresma falan da vardı... Quaresma'yı zaten biliyoruz, bol bol ağza bal çaldı ilk yarıda. O varken başka, o yokken başka Beşiktaş oluyordu; sistem dahi değişiyordu ister istemez. Simao onun yükünü hafifletecek, her iki kanata eşit ağırlık binecek gibi gözüküyor artık. Fernandes ise aralarındaki en komple oyuncu. Aslında yetenek olarak da en dikkat çekicisi... Çünkü; çabuluk, savunma, ortasaha özelliklerinin yanında, tekniğinin de onlardan pek aşağı kalır yanı yok. Çok yönlülüğünü, Simao'nun sıkıştığı anlarda sözlerini Portekizce alıp, tercümana İngilizce aktarırken de gösterdi... Almeida ise sandalyede otururken de hedef santrafor oynar gibi duruyordu. Her neyse... Ufak çapta bir Türk işi "Los Galacticos" oluşturdu Beşiktaş, imza törenine bakınca insan ister istemez heyecanlanıyor ve bunun farkına varıyor. Ama açık söylemek gerekirse; son günlerde yaşananlardan hiç biri, beni "yukarıdaki fotoğraf" kadar heyecanlandırmadı...

11 yaşında top sektirirken izlediğimiz, "ileride ne olacak acaba?" diye hayal kurduğumuz, her geçen gün "büyüyor, gelişiyor" haberlerini aldığımız "Fulya'nın Yıldızı" Muhammed de Antalya'ya gidiyor A Takım'la, daha ne olsun?

Henüz birkaç ay evvel U16 takımıyla Fulya çimlerini eskitirken, kısa süre önce A2'ye yükselmişti Muhammed. Beraber antrenmanlara çıktığı ağabeylerine, "bu ne lan!" gibi genel bir etki bırakmıştı öğrendiğim kadarıyla... Oradaki performansı heyecan yaratmış olacak ki, yarın (bugün) A Takım'la birlikte Antalya yolcusu olacak.

Küçükken tipik bir "Mesut Özil" stiline sahip olan Muhammed, büyüdükçe tarzını "Messi" tadına çevirmeye başlamıştı. Yani merkezden ziyade, kenarlardan da top alıp hızlıca kaleye inen, inerken hızlı düşünen ve topları olumlu kullanan bir oyuncu olmuştu. Her iki ayağıyla "dribling halindeyken" derin pas bırakabiliyordu ve şutlarını da geliştirmişti...

Elbette fizik olarak A Takım seviyesinde değil, olmamakla beraber yolu da epey uzun... Ancak kendi yaş kategorisine göre oldukça güçlenmiş diyebiliriz. Tekniği ise zaten oturmuş durumda. Yani, olur da bir iki maç skor yakalanırsa "taraftara kıyak geçilip" biraz süre alabilir bu sene Muhammed. Quaresma çıkar, Muhammed'in saçını okşar ve sahaya yollar; kartpostal gibi görüntü...

Hadi rastgele çocuk! Yolun asıl şimdi başlıyor, üstelik daha yokuşlu... Gelişime devam et; top Tabata'dayken "ailecek tv izlerken, sevişme sahnesi gören çocuk" moduna gir, kafanı çevir; top Quaresma ya da Guti'ye geldiğinde yine aynı senaryo ama bu sefer odada yalnızsın, yani gözünü dik, staj gör! Onların "karışımı" olabilecek potansiyele sahip olduğunu unutma. Almeida'dan da uzak dur, bir müddet ona asist yapma. Sonra gelir tebrik için atlar falan... Buna benzer bir olayda; Ibrahimovic ikiye bölüyordu Ronaldinho'yu, şaka değil.

Ali Kuçik, Umut ve Onur zaten A Takım oyuncusuydu bir bakıma. Onların dışında Antalya yolcusu gençler; Furkan Şeker, Doğukan, Oğuz Ceylan ve Mertcan Demirer...

Oğuz Ceylan ve Furkan Şeker'in oyuncu özelliklerinden ve geleceğinden fazlasıyla bahsettik bu sayfalarda. Özellikle Oğuz için çok sevindim, hem ailesi hem kendi hem de Beşiktaş adına. İstikrarlı bir şekilde "iyi" oynuyordu uzun zamandır ve bu fırsatı hak etmişti. Öyle bir fırsat ki; iyi izlenim bırakması durumunda, ikinci devrede hayal bile edemeyeceği kadar süre alabilir. Ali Kuçik'e benzer bir "durum şansı" Oğuz için de geçerli. Oynatılması beklenen yabancı sayısı çoğaldı ve mecburiyetten stoper veya sağbek bölgesinden "yabancı kesintisi" yapılacak... Hilbert'in yerine bazı maçlarda şans verilirse, geleceğini çizecek olan kalem, tamamen Oğuz'un eline geçer... Kendine güveni olan, "ceza sahası içinde asist yapacak kadar" hücum etmeye güdümlü ve ciğerli bir bektir kendisi. Hem taraftarın hem de Schuster'in seveceği cinsten...

Caner Turp'un sakatlığı sonrası şans bulan Doğukan için de aynı şeyler söyleniyor. Benim izleme fırsatım olmadı, ama futbol bakışına güvendiğim insanların "mutlaka izle ve dikkat et!" önerilerini almıştım Doğukan hakkında. Ve bugün o da A Takım kadrosunda... Demek ki cidden bir şeyler göstermiş o kısacık zaman diliminde.

Mertcan Demirer'i de epey küçükken izlemiştim, 15 yaş altı bile olabilir... O dönemde; yaşıtlarına göre çok güçlü ve uzun kalıyor, sahadaki sakin oyunuyla bana "bu çocuk da buraların Viera'sı galiba..." dedirtiyordu. Son durumundan haberdar değilim ama uzun zamandır A Takım'la idmanlara çıkan bir oyuncuydu.

Kampa gitmeyi bekleyen fakat dışarıda kalan bazı oyuncular kiralana bilir. Atınç, Cumali, Rıdvan başta olmak üzere... Kampa gidenlerden bazısı kiralık listesine eklenir, bazısı A2'de devam eder. Umarım "A Takım'da kalan" oyuncu adedi fazla olur. Manevi açıdan hepsi birer Simao etkisi bırakıyor insana... Osman Şener moda bağlanmadan bırakayım, iyi seneler.

Simurg

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

IL Capitano

Beşiktaş'ın genç yeteneği, "Quaresma ve Guti'nin en büyük hayranlarından biriydim. Şimdi onlarla birlikte idman yapıyorum. Benim yaşımda biri için bu inanılmaz bir olay. Guti bana 'Junior Quaresma' diyor" dedi.

TÜRKİYE Muhammed Demirci adını ilk olarak 2007 yılında duymuştu. O zaman 12 yaşında olan Muhammed'in Beşiktaş alt yapısında oynadığı maçlar internet aracılığıyla milyonlarca kişi tarafından hayranlıkla izlenmişti. Barcelona başta olmak üzere PSV Eindhoven, Juventus, Real Madrid ve Ajax takımlarının peşine düştüğü bu büyük yetenek, Barcelona'daki deneme idmanlarında beğenilmesine rağmen, menajeri olduğunu iddia eden bir kişinin tam 1 milyon Euro istemesi yüzünden Avrupa'ya gidememişti.
Antalya'ya götürüldü
Sonrasında Beşiktaş'ta kalan 'altın çocuk Muhammed' yeteneklerini daha da geliştirdi ve teknik direktör Bernd Schuster'in gözüne girmeyi başardı. Siyah beyazlı kulüpte tüm yönetici ve antrenörlerinin büyük özen gösterdiği 16 yaşındaki futbolcu, Beşiktaş'ın dün başlayan Antalya kampı kadrosuna alındı. Kampa gitmeden önce sabah saatlerinde A takımla antrenmana çıkan Muhammed, duygularını Hürriyet'e anlattı: "Quaresma ve Guti'nin en büyük hayranlarından biriydim, şimdi onlarla birlikte idman yapıyorum. Benim yaşımda biri için bu inanılmaz bir olay. Antrenmandan sonra Quaresma yanıma gelip bazı eksiklerimi söyledi. Guti de toplara nasıl vurmam gerektiğimi anlattı. Hayranı olduğum futbolcuların daha ilk antrenmanımda bana böyle ilgi göstermeleri beni çok mutlu etti. Hatta bir ara Guti, Quaresma'ya beni gösterip 'Junior Quaresma' dedi."
Özel ilgi görüyor
Muhammed, göz önünde olmadığı dönemde Beşiktaş Kulübü Sağlık Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mete Düren ve alt yapı antrenörlerinden özel ilgi gördüğünü de belirterek şöyle devam etti:
"Alt yapıdaki antrenörlerimiz Ulvi Güveneroğlu, Sarp Yiğit, Metin Uzun ve Faruk Şahin sadece futbol eğitimimle değil her şeyimle ilgilendiler. Onların sayesinde kendimi tamamen futbola ve okula verdim. Başka hiçbir şey düşünmüyorum. Mete Düren de fiziğimin ve sağlığımın en iyi düzeyde olması için özel çaba gösterdiler. Ayrıca, İbrahim Toraman ağabeyimin de büyük desteğini gördüm. Sağolsun sürekli benimle ilgileniyor ve nasihat ediyor."
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

IL Capitano

Alıntı Yap Ayrıca, İbrahim Toraman ağabeyimin de büyük desteğini gördüm. Sağolsun sürekli benimle ilgileniyor ve nasihat ediyor."

Ayni seyleri Batuhan icinde yaptigini biliyorum, güzel bir durum, genc oyunculara arka cikmasi, yardim etmesi. Belki bazen tartisiyoruz kapasitesi kisitli diyoruz ama insanligi hic bir zaman tartisilmaz..
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

+18 !

Aynı şekilde Beşiktaşlılığı da tartışılmaz Toraman'ın.

ilhan mansız_melis

Mami de Ronaldo'muz olur ileride inşallah :D :D
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

gürol

Bir insanın zekası verdiği cevaplardan değil, sorduğu sorulardan anlaşılır.
http://gurolbjk.blogcu.com/