Ana Menü

Mateo Ferrari içini Habertürk'e döktü

Başlatan NoPasaran, Aralık 15, 2010, 12:03:51

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Hakkındaki eleştirilerden bıkmış, usanmış... "Bir futbolcu oynadığı futbolla eleştiri alır" diyor ve ekliyor: Sakatken bile Juventus ve Schalke'den teklif aldım! Bir yere gitmiyorum

Matteo Ferrari... Parma, Inter, Roma, Everton gibi üst düzey takımların formasını giydikten sonra Beşiktaş'ın yolunu tuttu. İlk sezonda takımın değişmezi oldu... Ama Schuster'in takımın başına geçişiyle gözden düştü, formayı kaptırdı. Yaşadığı ciddi sakatlığın ardından da uzun süre sahalardan uzak kaldı. İtalyan yıldız gerçekleri anlatmak için HABERTÜRK'ü seçti. İşte Ferrari ve özel açıklamaları...

'BEN VARKEN KAÇ GOL YEDİK!'
Bir futbolcu oynadığı futbol ile eleştiri alır. Ben 2 aydır sakatım ve oynamıyorum. Ama bazı kişiler beni eleştiriyor. Oynamadan eleştiri olur mu? Neyi eleştiriyorlar? Oynadığım dönemlerdeki futboluma baksınlar. Ona göre eleştirsinler. Benim oynadığım dönemde Beşiktaş kaç gol yemiş ona baksınlar...

'BU TEKLİF ÇOK ŞEYİ ANLATIR'
Bu süreç içerisinde Avrupa'dan 2 önemli teklif aldım. Önce Schalke, daha sonra Juventus'tan. Ancak ikisini de reddettim. Inter, Roma ve Genoa'da oynadım. Serie A'da 12 yıl geçirdim ve artık İtalya'daki misyonumu tamamladığımı düşünüyorum. Burada kalıp mücadelemi sürdüreceğim. Ayrıca 2 aydır oynamama rağmen Juventus'tan teklif almamın da bazı şeyleri anlattığını düşünüyorum!

YALANLARDAN BIKTIM!
"Geçen yıl dışarıda zaman geçiriyordum. Tek satır yazılmıyordu. Çünkü takım iyiydi. Bu sezon hep evdeyim, 'Çok geziyor' diyorlar

Hakkımda sürekli yalan haber yapılıyor. Bu durum beni fazlasıyla rahatsız ediyor. Geçen sezon dışarıda zaman geçiriyordum. Zaman geçirmek derken, arkadaşlarımla yemek yemekten bahsediyorum. O zaman tek satır yazılmıyordu. Çünkü takım iyi gidiyordu. Takım benim oynadığım dönemde uzun süre gol yemedi. Şimdi ya evde ya da tesislerdeyim ama benim için 'Çok geziyor' yorumları yapılıyor. İtalyan gazeteleri de haberleri buradan alıyor. Artık bu tip yalan haberlerden bıktım. Benim düzenli ve iyi bir hayatım var. Ben tam bir profesyonelim. Ne zaman uyuyacağımı, ne zaman çalışacağımı ve ne zaman dışarı çıkacağımı biliyorum. İnsanın arkadaşları ile dışarı çıkıp yemek yemesi doğal bir şey. Gidilen yerler de zaten herkesin bildiği yerler. Gizli saklı bir durum yok. Galatasaraylı ve Fenerbahçeli futbolcular da oralara gidiyor. Ama sadece benimle ilgili haberler çıkıyor. Türkiye'de mantalite çok farklı. İtalya ve İngiltere'de kimse kimsenin ne yaptığı ile ilgilenmez. Sahaya ve performansa bakar.

FERRARİ'NİN 1 GÜNÜ
Sabah 8.30'da kalkıyorum. Kahvaltı yapıyorum. Daha sonra tesislere gidiyorum. Antrenman ve tedavi süreci için... 15.00 gibi eve dönüyorum. Öğle yemeği ve dinlenme... Sonra evde film ve basketbol maçı izliyorum. Sakat olduğum içinde vücudumu yormuyorum ve akşamları da evde geçiriyorum.

ALEX YA UYUYOR YA DA VURUYOR!
Alex, sezilemeyen ve ne yapacağını kestiremediğiniz bir oyuncu. Oyun içinde kendini unutturuyor ve darbeyi vuruyor. Adeta zaman zaman saha içinde uyuyor. Ya da siz uyuduğunu sanıp onu unutabiliyorsunuz. Onu durdurmak çok zor. Trabzonlu Umut da çok tehlikeli ve çabuk.

'TARAFTAR 1 NUMARA'
Hakkımdaki eleştirilere karşın Beşiktaş taraftarı gerçeği görüyor. Ve bu tip haberlere inanmıyorlar. Onların önüne tekrar çıkabilmek düşüncesi bile beni çok heyacanlandırıyor. Yeryüzünde gördüğüm en iyi taraftar... Böyle bir taraftar önünde oynamak her futbolcu için müthiş bir duygu. Deplasmanda bile bizi takip ediyorlar. Oynarken onları hissediyoruz.

'İTALYA DEĞİL İSTANBUL'

Yaklaşık 2 aydır sakatım. Bu süreç içerisinde hep İstanbul'daydım. İsteseydim İtalya'ya gider, kendi ülkemde tedavimi yaptırır, sonra dönerdim. Ancak bu doğru olmaz diye düşündüm. O zaman takımdan, şehirden, futboldan kopuyorsunuz. Burada da çok iyi şartlar var. Ve ben takımla beraber olmayı, tedavimi burada yapmayı tercih ettim.

'SCHUSTER İLE MUTLUYUM'
Benim hiç bir teknik adamla sorunum olmaz. Schuster'in de benimle kişisel bir problemi yok. Beni yakından tanıyor, özelliklerimi biliyor. Bu süreçte de benimle yakından ilgilendi. Onunla çalışmaktan dolayı mutluyum.

'YENİ KONTRAT İSTİYORUM'
İstanbul gibi bir şehirde yaşamaktan dolayı çok mutluyum. Ayrılmayı da düşünmüyorum. 2 yıl daha kontratım var. Kariyerimi burada tamamlamak istiyorum. Hatta kontratımı uzatmak istiyorum. Bana 'Seni istemiyoruz' diye bir
şey söylenmedi. Eğer kulüp beni istemezse işler değişir.

TOTTİ'YE TÜRKİYE REKLAMI
Ferrari, İstanbul'u California modeli Ferrari'siyle turluyor. İtalya'daki arkadaşlarına İstanbul'un güzelliğini anlatan İtalyan oyuncu, özellikle Totti'ye Türkiye'nin reklamını yapıyor.

'ÇİZME'DE GÜZEL ÇOK!'
Türkiye'de yabancı futbolcuların para için geldikleri, güzel kadınlarla zaman geçirdikleri düşünülüyor. Bir kere ben para için gelmedim. Çünkü zaten zenginim. İtalya ve İngiltere'de yeteri kadar kazandım. Burası farklı bir coğrafya, farklı bir macera. Kadınları soruyorsanız, İtalya'da da kadınlar güzel! Guti ya da Quaresma'nın buraya para için geldiğini düşünüyorsanız yanlış. Tek amaç en iyi koşullarda futbol oynamak.

'GUTİ SARHOŞ DEĞİLDİ'
Guti, benim doğum günümün ardından kaza geçirdi. İdareciler, teknik heyet ve takım arkadaşları hep beraberdik. Şunu söyleyebilirim ki, Guti dahil kimse sarhoş değildi.

'TRABZON'UN ÇIKIŞI NORMAL'
Trabzonspor'un çıkışı benim için sürpriz değil. Geçen yıl da onların çok iyi bir kadroya sahip olduklarını söylüyordum. Ama biz de yarışı bırakmayacağız.

'FUTBOL OUT NBA IN'
Sakatlık bir futbolcu için çok kötü bir süreç. Beşiktaş'ın dışındaki futbol maçlarını izlemeye bile tahammül edemiyorum. O yüzden ben de NBA'e merak sardım.

HTSPOR / ÖZEL RÖPORTAJ / Senad OK
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

keskinli

hatirliyorumda gecen yil ne kadar tutuyordu taraftar onu
sevilme ve nefret edilme o kadar yakinki
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

[KralKartal]

Ferrari iyi olabilir ama onun yerini fazlasiyla dolduran Ersan Adem var suan icin.
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi